ראיון הוריזן – כיצד ZEN מעניק פרטיות לחיים

תסלחו לך לחשוב ששם ההורזן של ZenCash היה מיתוג מחדש בלבד.

עם זאת, זו למעשה הרחבת מותג. זהו הצעד הראשון במספר עדכונים ושיפורים אשר אמורים להעלות את הפרויקט ולפתוח אותו לפרק אימוץ חדש לגמרי..

אמנם השם החדש לא ישנה את מורשת ZEN או מטרתה, אך זו דרך מרעננת עבור הפרויקט להתמקד בטכנולוגיה חדשה ומלהיבה. טכנולוגיה הכוללת ממשל בלוקצ’יין ופונקציונליות של חוזים חכמים בין היתר.

בפוסט זה נבחן את הפרויקט המעודכן ובעקבותיו ראיון בלעדי של רואן סטון, חבר בצוות הוריזן..

לפני שנגיע לזה, בואו נתחיל עם קצת היסטוריה

התחלות ZenCash

ZenCash (ZEN) היה פרויקט שהיה למעשה מזלג.

מפתחי ZenCash זיווחו את הקוד של Zclassic ב -23 במאי 2017. ZClassic למעשה שיבוט של מטבע הפרטיות הידוע של ZCash. הסיבה העיקרית למזלג ZClassic הייתה בגלל “קרן המייסדים” השנויה במחלוקת, כמו גם ההתחלה הכרייה האיטית.

מזלג של מזלג ב- ZenCash

מזלג של מזלג של ZCash

מפתחי ZenCash רצו לפתח מטבע פרטיות ייחודי שהיה בסיס בסיס zk-SNARK ומסוכך לעסקאות. מכאן שבגוש 110,000 מבלוקצ’יין ZClassic הושק ZenCash.

כמה מהתכונות המעניינות ביותר המייחדות את ZenCash מבני דורו כוללות שימוש בהצפנת TLS מקצה לקצה בעסקאות. זה הפך את עסקאות ה- ZEN לבטוחות יותר ממה שהיו ברשתות אחרות.

היה לך גם את גרסת ה- ZenCash של masternodes שנקראה “הצמתים המאובטחים” שלהם. מדובר בעצם בצמתים ברשת ZenCash אשר יתנו את ה- ZEN שלהם בכדי לקחת חלק בממשל הרשת על ידי הצבעה על החלטות חשובות..

היו גם מספר תכונות אחרות, כולל ZenChat, ZenHide ו- ZenPub שהפכו את הפרויקט להרבה יותר מושך..

הרחבת המותג הוריזן


ב- 22 באוגוסט, צוות ZenCash הודיע ​​על השחרור של הוריזן. על פי ההודעה, נשיא הוריזן רוברט ויגליונה הצהיר כי:

מה שהושק בתחילה כקריפטוגרפיה ממוקדת בפרטיות הפך לפלטפורמה רחבה ובעלת יכולת עמוקה שתארח מגוון יישומים ממוקדי פרטיות, כולל מסרים מאובטחים ופרסום

לכן הם רצו שם שיתאר בצורה מדויקת יותר את מטרתם לקדם את “זכות היסוד האנושית של פרטיות ברחבי העולם”..

השם החדש אמנם מרגש בפני עצמו, אך ישנם מספר עדכונים ושיפורים טכנולוגיים אחרים שעובדים עליהם. אלה כוללים שחרור פלטפורמה חדשה ומהפכנית שתאפשר למשתמשים ליצור אפליקציה פרטית שממוקדת בפרטיות.

הוריזן יצטרף גם לרשימת השותפים ליצירת ארנק דגל חדש. יחד עם שותפיהם הם מתכננים גם להציג פרוטוקולי blockDAG ומערכת אוצר מבוססת DAO. אלה יכולים לסייע בהרחבה ובממשל של הרשת.

ראיון עם רואן סטון של הוריזן

רואן סטון

רואן סטון, פיתוח עסקים

ברור כי המותג מחדש של Horizen ומפת הדרכים נראים מרגשים. עם זאת, יש לנו מספר שאלות שהיו לנו לצוות סביב הטכנולוגיה והסיכויים העתידיים של הוריזן.

לשם כך פנינו לרואן סטון, מנהל פיתוח עסקי. הוא היה אדיב לענות על רשימת השאלות שלנו.

לשכת מטבעות:

השם הוריזן הוא הרבה יותר ייחודי מזנקש ומאפשר לכם לנער את הכינוי של ZCash. אתה יכול לתת לנו עוד כמה סיבות מדוע התיישבת בהוריזן?

רואן סטון:

הסיבה העיקרית לשינוי שם הארגון הייתה שחלק ה’מזומנים ‘של שמנו הקודם היה מגביל ולא תיאר את המעמד או השאיפות של הפרויקט..

השם החדש, הוריזן, מחזק כי הפרויקט הוא בעל חשיבה קדימה וחזון וירחיב את אופקיהם של מה שהקהילה יכולה להשיג בעולם באמצעות הפלטפורמה..

CB:

אני רואה ששתי חלקי טכנולוגיה שאתם חושבים ליישם ב- Horizen הם פרוטוקולי blockDAG ומערכת אוצר מבוססת DAO. האם תוכל להסביר את היתרונות שכל אחד מאלה יכול להביא להוריזן.

RS:

אנו שואפים ליצור ‘Apple App Store’ מבוזר אולם ישנם אתגרים טכניים רבים להתגבר עליהם לפני שנוכל להפוך את החזון הזה למציאות. לדעתנו, 2 מהאתגרים הטכניים הגדולים ביותר המציקים בתעשייה שלנו הם:

1) דֵרוּג. אינך יכול ליצור מוצרי שוק המוני על גבי רשת שאין לה פתרון קנה מידה חזק.

יש לנו גישה דו-כיוונית לבעיה זו. היישומים שלנו יופעלו ברשתות צדדיות כדי למנוע האטה בשרשרת הראשית שלנו אשר פותרת חלק מהנושא, אך הרשתות הצדדיות עדיין צריכות לתקשר בצורה יעילה עם הרשת הראשית כדי להבטיח שכל הפרויקט יכול להתמקד ביעילות, אנו שותפים עם Blockchain R&ענקיות D, IOHK, כדי לחקור ולפתח פתרון קנה מידה מתאים לשרשרת העיקרית שלנו. 8 חודשים לאחר מכן, החלטנו על המטרה לעבור ל- blockDAG (מבוסס גרף מכווני מכווץ), שיאפשר לפתור מספר בלוקים במקביל ו לכן תגדיל בצורה דרסטית את תפוקת העסקאות שלנו, ובמקביל תתמוטט קושי בכרייה, שאנו מקווים שיעזור לביזור.

ניתן למצוא מידע נוסף אודות השותפות שלנו עם IOHK פוסט בבלוג מינואר 2018.

2) ממשל. פרויקטים מונחים קהילתיים דורשים מערכות ממשל חזקות כדי להבטיח כי הן פועלות באופן עקבי בהתאם לאיחולים הקהילתיים ולא נכנעות לדיון פנימי מתמיד ולא יעיל כפי שניתן לראות בפרויקטים שיש להם מערכות ממשל פחות אידיאליות. הושק, אנו מתכוונים להעביר את סמכויות קבלת ההחלטות בהדרגה לקהילה שלנו, ולהעצים את המשתמשים שלנו להנחות את הפרויקט תוך הקפדה על הפרויקט שלא יהיה תלוי יתר בצוות הנוכחי..

ניתן למצוא מידע נוסף על ה- DAO הקרוב שלנו פוסט בבלוג מיולי 2018

CB:

אתם גם מנסים ליצור את פלטפורמת Horizen למפתחים ליצור יישומים המאפשרים פרטיות. מהו ציר הזמן לכך והאם יש לך פרטים נוספים עבורנו?

RS:

אנו שואפים שיהיו מדריכי מפתחים מפורטים וכלים מפתחים שונים עד סוף ה- H1 2019. נכון לעכשיו אנו עובדים על פתרון חדשני של רשתות צדדיות מבוזרות אשר יפעל על גבי רשת ה- Super Nodes שלנו. העיתון הלבן של שרשרת הצד שלנו ישוחרר בקרוב מאוד, לכן עקוב אחר האתר והערוצים החברתיים שלנו כדי לברר פרטים נוספים.

פלטפורמת יישומים חזקה רק מהתשתית שעליה היא בנויה כדי לתמוך בפלטפורמה, הוריזן תמריץ ותזמן יצירת אחת מרשתות הצמתים הגדולות (אם לא הגדולות) בתעשייה עם 22,000 צמתים פעילים ומעלה..

CB:

איזה סוג של יישומים המאפשרים פרטיות נוכל לראות בסופו של דבר נוצרים בפלטפורמת Horizen.

RS:

החזון האולטימטיבי שלנו הוא להעצים את המשתמשים לא רק להחזיק אלא גם לייצר רווחים באופן סלקטיבי של טביעת הרגל הדיגיטלית שלהם, שלדעתנו יכולה לפעול כמעין הכנסה בסיסית אוניברסלית להצטרף בשנים הבאות..

התוכנית הלפני אחרונה עם זאת היא למצב את עצמנו כפלטפורמה טכנולוגית מובילה שמשמעותה פתיחת התשתית שלנו בפני משתמשים ומפתחים מכל רחבי העולם כדי שיוכלו לפתח ולייצר רווחים סלקטיביים מכל סוגי היישומים על גבי Horizen..

האפליקציה הראשונה של צד שלישי שנבנתה על הוריזן נוצרה לאחרונה על ידי משרד עורכי דין גרמני שראה פוטנציאל גדול ב- ZenChat, שירות המסרים הפרטיים שלנו. כעת הם משתמשים בגרסה משלהם להעביר מידע קריטי הלוך ושוב עם לקוחות ובין משרדיהם.

אנו נרגשים מאוד לראות מה ייבנה על הוריזן בעתיד!

CB:

אתה מזכיר שפלטפורמת Horizen תיישם מערכת אקולוגית למימון בר קיימא. אתה יכול להרחיב על זה קצת יותר?

RS:

מנגנון המימון של הוריזן שונה מעט מהמקובל בענף זה, במקום להיות ממומן מראש עם 100% מההון הנדרש (a la ICO), שני מייסדינו (רוב ויגליונה ורולף ורסלוי) סיפקו את ההון הראשוני הנדרש. להשיק את הפרויקט לפני המעבר למנגנון המימון העצמי בר קיימא, שאנו משתמשים בו עד היום.

דרך פשוטה לתאר את המנגנון הזה היא הסטת תגמול חסום. עבור כל בלוק שנפתר, 70% מהתגמול מתחלק בין רשת הכורים, 10% בקרב מפעילי Secure Nodes, 10% בין רשת Super Nodes ו- 10% לאוצר שמשלם עבור הנדסה, BD, שיווק, הצעות קהילתיות, אירועים וכו ‘.

מנגנון פשוט אך יעיל זה מבטיח כי ל- Horizen יהיה תקציב חודשי אמין למשך שנים רבות.

CB:

בהערות השחרור אתה אומר שחלק גדול מהחידושים לשחרור הוריזן הגיע מהקהילה שלך. אתה יכול להסביר קצת יותר?

RS:

הוריזן נולד מהרצון לבנות על כמה מהתכונות הטובות ביותר ממספר פרויקטים ברחבי התעשייה. השקענו זמן רב בחקר והאזנה למשוב ממספר רב של קהילות שונות בכדי להבטיח שהתחלנו במטרה שלא רק הלהיבה אותנו אלא גם תואמת ביקוש אמיתי בשוק..

כפרויקט, הוריזן מתקשר כל הזמן עם הקהילה ועובד קשה כדי להבטיח מענה לצרכים המתפתחים. רבים מהשיפורים המרכזיים שביצענו בארנקים ותוכנות מעקב הצמתים שלנו הועברו מהקהילה שלנו וזה משהו שאנחנו מאוד גאים בו.

CB:

לפני מספר חודשים ספגה ZenCash מתקפת הוצאה כפולה של 51%. אנשים רבים ייחסו זאת לאלגוריתם הכרייה של Equihash ולשימוש בכוח גיבוב מושכר. הוריזן החליט לדבוק ב- Equihash. מדוע החלטת לעשות זאת? האם קיימת אפשרות לשינויים באלגוריתם הגיבוב בעתיד?

RS:

החלטות קריטיות כמו לשנות או לא לשנות את אלגוריתם הגיבוב הם מקרה שימוש מושלם עבור ה- DAO הקרוב.

מאז החלטנו להישאר ב- EH200-9, ראינו עלייה באבטחת הרשת שלנו ולכן אני מאמין מאוד שקיבלנו את ההחלטה הנכונה לבריאות לטווח הארוך של הוריזן..

לפני הצגת ה- ASIC על ידי Innosilicon, Bitmain ו- ASICMiner, היית יכול לשכור >120% מהנטש שלנו מ- NiceHash ואילו בזמן כתיבת שורות אלה, אתה יכול לשכור רק 43% מהנטש שלנו מ- NiceHash (על פי Crypto51).

אני באופן אישי מייחס זאת לצמצום מתגי הרווח של GPU באמצעות יישום NiceHash שהפנה באופן קבוע כמות עצומה יחסית של Sol / s לשוק השכירות Equihash. זה חשיש זמין וזול במיוחד הקל מאוד על הצפת פרויקט בכוח חשיש של 150 מילוליטיות / שנייה ללא צורך בהון מקדים.

ללא קשר לשיפור הנתפס באבטחת הרשת, מאז שהותקפנו פיתחנו שינוי בקונצנזוס של סאטושי שמעביר את התמריצים לאחור לטובת היותו שחקן טוב על ידי הגדלת דרסט של עלות התקפה עם מערכת עונש חסימות. ניתן למצוא מידע נוסף על מערכת זו כאן.

המטרה ארוכת הטווח שלנו להשיג עמידות לצנזורה באמצעות ביזור שיטתי עדיין נותרה, פשוט החלטנו שהדרך הטובה ביותר להגיע לשם כריית ZEN היא להתמקד בהכנסת טכנולוגיות כמו blockDAG הקרוב שלנו, שיש בו פוטנציאל למוטט לחלוטין את הכרייה. קושי במקום לשחק במשחק הקצר על ידי קפיצה למירוץ חתולים ועכברים עם מגוון תאגידים ממומנים במיוחד.

CB:

ZEN רשומה כרגע בבורסות לא מעטות. האם יש לך רישומי חליפין אחרים שתוכננו בעתיד הקרוב?

RS:

נשארנו עוד הרבה טריקים בשרוולינו, עקוב אחר הערוצים החברתיים שלנו והקפד להתעדכן בעדכונים הדו-שבועיים שלנו כדי לשמוע את החדשות לפני מישהו אחר!

CB:

פרט לשותפות עם IOHK, שותפת גם ב- Infopulse. במה הם עוזרים להוריזן באופן ספציפי?

RS:

יש לנו 3 צוותי הנדסה שמשתפים פעולה בכל מה שקשור בהוריזן:

 • הנדסת ליבה, הצוות הבית האחראי על הבלוקצ’יין שלנו, שילוב שותפים, תשתית וניהול צוותי ההנדסה של צד שלישי, בין היתר.
 • InfoPulse, השותפים האוקראינים שלנו שעובדים בשיתוף פעולה הדוק עם IOHK בכדי להביא את תוצאות עבודות המחקר למציאות וכן עוזרים לנו לכתוב ולבדוק קוד למטרות מגוונות.
 • CryptoParticle, צוות הסדק שלנו של מפתחים שמבוסס על ידי LA העוזרים בכל דבר, החל בפיתוח ארנקים ועד שיפורי תוכנה מרכזיים.

אנו ברי מזל שעבדנו עם כמה אנשים נהדרים באמת.

CB:

האם ישנן שותפויות אחרות שאתה מנהל כרגע או שאתה מתכנן להיכנס אליהן בשלב כלשהו?

RS:

מעבר לחלקיקי הקוד, InfoPulse ו- IOHK, יש לנו עוד 2 שותפויות שאנחנו מאוד גאים בהן:

 • BitGive, פרויקט הממנף ביטקוין & בלוקצ’יין לפילנתרופיה גלובלית
 • BlueFrontiers, פרויקט הפועל ליצירת איים צפים בר קיימא עם מסגרות שלטוניות ייחודיות

CB:

האם יש עוד משהו שתרצה לשתף אותנו בנוגע למיתוג מחדש, פלטפורמת הוריזן או מצב הפרויקט באופן כללי.

RS:

עבדנו קשה מאוד בכדי להביא מספר פרויקטים לשוק, בששת החודשים הבאים תראו:

 • השקת הנייר הלבן הצידי המבוזר שלנו
 • השקת ארנק הדגל החדש שלנו ל- Windows, Mac & לינוקס
 • אספקת מערכת DAO האוצר שלנו
 • שחרור הארנקים הניידים החדשים שלנו לשני iOS & דְמוּי אָדָם

הישאר מעודכן בחדשות האחרונות על ידי עקוב אחרינו ב טוויטר, ולהירשם כמנוי שלנו יוטיוב עָרוּץ.

סיכום

זה מרענן לראות פרויקטים של מטבעות קריפטו שלא רק יש תוכניות שאפתניות לעתיד, אלא גם עם מוצר עבודה נהדר שאהוב על הקהילה. הוריזן הוא בבירור דוגמה לכך.

יתר על כן, עדכונים אלה ומקרי השימוש הרחבים עשויים לא רק להגביר את המודעות ל- ZEN אלא גם לאימוץ. פלטפורמת Horizen תאפשר שורה שלמה של חדשנות ופיתוח של יישומים ממוקדי פרטיות.

זה גם נהדר לראות שהצוות פתוח מאוד וקולט לרעיונות והדאגות הרבים מהקהילה הרחבה. זה משהו שעזר לעצב את המסלול הנוכחי שלהם וללא ספק יעזור להם בהמשך.

לכן, ככל שהצוות יפרסם עדכונים והודעות נוספות, אנו נשמור על עיניים נלהבות על הוריזן.

המקומות הטובים ביותר לקנות ZEN:

 • בינאנס
 • ביטרקס
 • הואובי

תמונה מוצגת באמצעות Horizen.global

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me