סקירת הוריזן: סקירה מלאה על קריפטו הפרטיות של ZEN

ישנם כיום הרבה מטבעות פרטיות. כולם מציעים טכנולוגיה ייחודית ומהפכנית כביכול. הוריזן (ZEN) הוא אחד מאלה.

המזלג המזלג הזה נקרא בעבר Zencash עד למיתוג מחדש בשנת 2018. עם זאת, זה היה הרבה יותר ממיתוג מחדש. צוות הוריזן השתמש בה כהזדמנות להמציא מחדש את המטבע הקריפטוגרפי עם שלל תכונות ושיפורים.

ובכל זאת, האם זה באמת שווה לשקול מטבע פרטיות?

בסקירת הוריזן זו אנסה לענות על כך. אני גם אסתכל לעומק על הסיכויים לטווח הארוך ועל מקרי שימוש במטבע ZEN.

מה זה הוריזן?

הוריזן הוא בלוקצ’יין ממוקד פרטיות שהוא מזלג של ZClassic שהיה בעצמו מזלג של Zcash. ככזה זה אחד ממטבעות הפרטיות שעושה שימוש בטכנולוגיית ZK-snark של Zcash. טכנולוגיית הפרטיות המתקדמת ביותר עושה שימוש באפס הוכחות ידע.

מה זה הוריזן

היתרונות של טכנולוגיית הוריזן. תמונה באמצעות אתר הוריזן

רשת הוריזן נוצרה כדי להקיף מגוון פרויקטים ממוקדי פרטיות, הכוללים:

 • ארגון אוטונומי מבוזר;
 • שליח פרטי (ZenChat);
 • פלטפורמת פרסום אנונימית (ZenPub);
 • שירות חזית תחום דמוי TOR (ZenHide.

בנוסף, יש את ה- Cryptocurrency ZEN, אפליקציית סוויטה מלאה הנקראת Sphere מאת Horizen, ZenNodes ו- Horizen (כרגע באלפא החל מינואר 2020).

הצורך בפרטיות


בעוד שאנשים רבים חשים שביטחון ופרטיות הם נושאים הנוגעים רק לפושעים, לתיאורטיקני קונספירציה ולפרנואיד, העובדה היא שבאבטחת הסייבר העולמית של ימינו צריכה להיות דאגה מרכזית לכולם.

מומחים לאבטחת סייבר בנורטון מעריך בערך ל -60 מיליון אמריקאים הייתה השפעה מסוימת על חייהם ועל הנתונים עקב גניבת זהות, וכי עד שנת 2023 מחצית מכל הפרות הנתונים בעולם יהיו בארה”ב..

גניבת תעודת זהות אמריקאים

נזק מגניבת זהויות בארה”ב. תמונה באמצעות נורטון

יתר על כן, חשוב שאנשים יבינו שזה לא המחשב האישי שלך שאתה צריך לדאוג כשמדובר בהאקרים. רוב הפריצות הן בקנה מידה גדול בהרבה ומשפיעות על עשרות אלפי אנשים בכל פעם, ובמקרים מסוימים עד מיליונים..

לכולנו יש חשבונות עם גופים שאנחנו סומכים עליהם עם הנתונים שלנו כמו גוגל, מיקרוסופט, ויזה, Equifax ואפילו הממשלה הלאומית שלך. אלה המקומות שבהם מכה האקרים. ואתה יכול להמר שחברות וממשלות אלה נוקבות באמצעי אבטחה מחמירים כדי להגן על הנתונים שהן מחזיקות.

יש אפילו חוקים כדי להבטיח שזה המקרה, אם כי נראה שהעונשים לאפשר הפרת נתונים אינם מספיקים כדי לעודד אבטחה מלאה, מכיוון שהפרות נתונים עדיין נפוצות מספיק.

אופק מתמקד בתוספת פרטיות ליישומים ארגוניים. זה כולל הודעות ופרסום, כמו גם אחסון נתונים פרטי ומאובטח בבלוקצ’יין Horizen.

מטבע הצפנה של ZEN

הוריזן (או ZenCash באותה תקופה) לא החזיק ב- ICO, מכיוון ש- ZEN נוצר כמזלג של ה- Blockchain של ZClassic (ZCL). המזלג הזה התרחש ב- 23 במאי 2017 בגוש מספר 110,000 ו- ZEN הונפק על בסיס 1: 1 לבעלי ZCL.

ואז, ב -22 באוגוסט 2018, צוות ZenCash החליט שמיתוג מחדש בסדר. זה נעשה במטרה לספק קרש קפיצה להרבה יותר ממטבע פרטיות – אעסוק בפירוט רב יותר בהמשך.

הוריזן פורקס קריפטו

שתי מזלגות ושינוי שם

ZEN משתמשת באלגוריתם Equihash כדי להשיג קונצנזוס ומהווה בלוקצ’יין הוכחה לעבודה. תגמול החסימה הנוכחי עבור ZEN הוא 7.5 ZEN, כאשר בלוקים נוקשים בערך כל 2 וחצי דקות. בדיוק כמו ביטקוין, התגמולים חצו בערך כל ארבע שנים.

בניגוד לביטקוין, תגמולי החסימה אינם כל הכורים. במקום זאת, 70% עוברים לכורים, 20% מתחלקים באופן שווה בין צמתים מאובטחים לסופר צמתים, ו -10% הנותרים עוברים לאוצר צוות הוריזן..

צמתים מאובטחים הם מה שאתה יכול בדרך כלל להחשיב כצמתים ראשיים. הם מחייבים את בעל הצומת להפקיד 42 ZEN. הצמתים המאובטחים של Horizen ייחודיים בכך שהם משתמשים בהצפנת TLS מצומת לצומת כדי לאבטח את כל התקשורת.

כדי להבטיח שכל ההעברות מאובטחות, רשת Horizen משתמשת הן ברשתות הפצת תוכן והן ב- HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS). זה גם ירש את אותה הצפנת SK-SNARKS בה השתמש Zcash. מאפיינים אלה הופכים את עסקאות ZEN לאנונימיות וגם לדוי-שם, ומעניקות למשתמשי ZEN את הרמות הגבוהות ביותר של אבטחה ופרטיות בכל העסקאות שלהם..

הוכחות ידע של הוריזן אפס

אפס הוכחות ידע מאובטחות פרטיות

היו כמה ביקורות על פרויקט הוריזן. אלה כוללים את אירוע יצירת המפתח המוצפן המכונה “התקנה מהימנה” אשר יכול לאפשר לשחקן גרוע ליצור מטבעות ZEN ללא הגבלה אם היו מתפשרים על התהליך..

ישנן גם שמועות לפיהן בקוד המקורי ששימש ליצירת זקש היה כולל “דלת אחורית של המשטרה”, וכי הדלת האחורית הזו גם הגיעה ליישום הקוד של הוריזן, אם כי אין הוכחה לדלת אחורית כזו עבור אף אחד מההוריזן. או זקש.

מוצרי הוריזן

כאמור לעיל, הוריזן בונה חבילת כלים מלאה שתוסיף פרטיות ליישומים ארגוניים. הפונקציות והמוצרים שפותחו עד כה הם:

 • ZenCash – ZEN היא המטבע הקריפטוגרפי שעומד מאחורי הוריזן, והיא נוצרה כדי להגשים את המטרה המקורית של Zcash, שהייתה לשמש ככלי פיננסי אנונימי..
 • ZenPub – החוקים במדינות רבות יכולים להפוך את פרסום המסמכים לעסק מסוכן. אפילו דמוקרטיות כביכול יכולות לפעמים לנסות להשתיק עיתונאים. הוריזן מציע ל- ZenPub לפרסם באופן אנונימי ל- IPFS, ולהבטיח שתמיד ניתן לשמור על עיתונות חופשית ונטולת פניות.
 • ZenChat – הודעות מוצפנות אינן דבר חדש. מכיוון שתמיד נמצא פיקוח על התקשורת שלנו, Horizen יצר את ZenChat, שמצפין עסקאות באופן מקצה לקצה באמצעות הצפנת AES-256.
 • ZenHide – ZenHide משתמש בחזית תחום (בדומה ל- TOR) כדי לעקוף את הצנזורה על ידי הסתרת נקודת הקצה המרוחקת של התקשורת. היא עושה זאת על ידי שימוש ב- HTTPS כדי לתקשר עם מארח אסור בזמן שנראה שהוא מתקשר עם מארח אחר.
 • ZenNodes – ZenNodes נוצרו כדי לסייע באכיפת כללי הבלוקצ’יין, והוריזן מתגאה באחת מרשתות הצומת הגדולות בארכיטקטורת הצמתים מרובת שכבות. רשת הצמתים הגדולה והמפוזרת של הוריזן משפרת את אמינותה, עמידותה ומהירותה של הרשת. ישנם שלושה סוגי צומת: צמתים מלאים, צמתים מאובטחים וסופר צמתים.
 • ZenDAO – הארגון האוטונומי המבוזר של הוריזן (DAO) נוצר כמנגנון הצבעה להקצאת כספי האוצר להמשך פיתוח פלטפורמת הוריזן. בסופו של דבר זה יהיה אחד מיישומי צד-הרשת הרבים בבלוקצ’יין.
 • כדור מאת הוריזן – Sphere by Horizen היא אפליקציה רב תכליתית המאפשרת לאנשים להשתלט על פרטיותם וכספיהם. זוהי נקודת השקה עבור מרבית שירותי Horizen.
 • שרשראות צד – רשתות הצד של Horizen הן פיתרון קנה מידה שיאפשר חיבור למגוון של יישומי בלוקצ’יין אחרים עם קונצנזוס משלהם, שכבת רשת, ארנק, היסטוריה ורבים אחרים..

צוות הוריזן

לצוות העומד מאחורי הוריזן יש רקע חזק בתחום ההצפנה, טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מימון ופיתוח עסקי. הרקע החזק הזה והרצון ליצור מערכת המאפשרת לאנשים לשמור על פרטיותם וחירותם הם שעזרו להפוך את הוריזן לפרויקט כה מוצלח..

מנהיג הצוות ומייסד שותף של ZenCash הוא רוב ויגליונה. רוב הוא פיסיקאי ומתמטיקאי לשעבר עם ניסיון בעבודה על Bitshares, BlockPay, Zclassic, Seasteading ו- Bitgate..

כיום הוא מועמד לתואר דוקטור במימון החוקר קריפטופיננס ומלמד “ביטקוין & יישומי Blockchain במימון. רוב הוא בעל תואר שני במנהל עסקים במימון & שיווק והסמכת PMP. הוא ליברטריאן נלהב הדוגל בשלום, בחופש ובכבוד לחיי הפרט.

צוות הוריזן

צוות הוריזן. משמאל: רוב ויגליונה, רולף ורסליוס ורואן סטון

לרוב מצטרף מייסד שותף רולף ורסליוס שיש לו תפקיד של יועץ בכיר לפרויקט. עם ניסיון קודם במערכות סיסקו, בתעשיית המוליכים למחצה, וכקצין מיומן גרעיני בכוח הצוללות האמריקני, רולף מביא מומחיות מנהיגותית, ניהולית וטכנית לארגון זן..

ברצוננו להזכיר גם את מנהל הפיתוח העסקי של הוריזן, רואן סטון. רואן הוא מוביל מנוסה עם ניסיון של 15+ שנים בפיתוח עסקי אסטרטגי, מכירות, רכש וניהול מסחרי, המשתרע על ענפי הנפט והגז, ה- IT והבלוקצ’יין..

בעבר, הוא ייסד פעילות כריית קריפטוגרפים בינונית בסקוטלנד, וזה שהוביל אותו להוריזן עוד בשנת 2017. הוא נלהב לפתור בעיות בטכנולוגיה, ועובד קשה להביא את הטכנולוגיה של הוריזן להמונים! בנוסף, הוא היה אדיב לתת לנו לראיין אותו על המעבר מ- ZenCash ל- Horizen.

קהילת הוריזן

עם ההיסטוריה הארוכה שלה שנמשכת חזרה ל- ZenCash, זה לא צריך להיות מפתיע מכדי שלחורזן עומדת מאחוריה קהילה מגובשת ומגוונת. אצל טוויטר, יש מעל 46,000 עוקבים, ובדף הפייסבוק יש מעל 8,400 עוקבים.

ה subreddit עבור הפרויקט הוא פשוט ביישן של 3,000 קוראים, וזה לא הגדול ביותר בעקבות Reddit, אבל זה חזק, עם עדכונים שוטפים שמתפרסמים ומספר תגובות על כל פרסום. מִברָק היה קצת יותר מייאש עם קצת פחות מ -1,700 חברים.

צמיחת קהילת הוריזן

צמיחת הקהילה של הוריזן בשנת 2019

לבסוף הופתענו לטובה עם ה- ערוץ יוטיוב של הוריזן. פרויקטים רבים של מטבעות קריפטו מתעלמים מיוטיוב, או שיש להם ערוץ ללא תוכן טוב במיוחד.

ל- Horizen למעלה מ -130 סרטונים שחוזרים על עצמם שנתיים, והם ממשיכים להיות פעילים בפלטפורמה. יש להם גם מעל 8,000 מנויים, וזה די טוב לפרויקט בלוקצ’יין ביוטיוב.

היסטוריית מחירים של ZEN

כפי שהוזכר קודם לכן לא היה ICO עבור ZEN מכיוון שהוא נוצר כמזלג מ- ZClassic. יש היצע כולל של 21 מיליון ZEN, ממש כמו ביטקוין, ונכון לינואר 2020, ההיצע במחזור הוא קצת יותר מ- 8.15 מיליון מטבעות.

ZEN מדורגת כיום במקום ה -58 לפי שווי שוק, וזה היה יוצא דופן בכך שהיא החזיקה מעמד די טוב בשוק הדובים של 2018. המחיר הגיע לסיום אמצע 2019 והוא נמצא במגמת עלייה מאז אוקטובר 2019.

ביצועי מחיר של ZEN

ביצועי מחיר של ZEN. תמונה באמצעות CMC

השיא של כל הזמנים היה 67.29 דולר שנקבע ב -10 בינואר 2018 והשפל בכל הזמנים עמד על 3.09 דולר שנקבע ב- 31 ביולי 2017, שזה היה חודשיים בלבד לאחר שה- ZEN החלה להיסחר. המטבע התקרב לאחרונה לשפל כל הזמנים לאחרונה, אולם נגע ב 3.14 $ בספטמבר 2019.

מִסְחָר & אחסון ZEN

ניתן לרכוש ZEN בלמעלה מתריסר מרכזיות שונות, כאשר הנפח הגדול ביותר מוחלף ב- Binance. יש גם כמות טובה של החלפת ידיים בנפח DragonEx, TOKOK, Huobi Global ו- Bittrex. אם אתה לא רוצה לקנות ZEN, אבל עדיין רוצה סכום קטן אתה יכול לקבל אותו מה- ברז יומי של ZEN.

מבט מקרוב על הנזילות בבורסות, נראה כי היחיד שיש לו נזילות אמיתית הוא Binance. אחרי שאמרנו את זה, התפשטות בין הצעת מחיר לשאלה היא די רחבה וספרי ההזמנות לא נראים עמוקים מדי. לפיכך, עליך לנקוט משנה זהירות בעת ביצוע הזמנות חסימות גדולות בבורסה.

ברגע שיש לך את ה- ZEN שלך, תרצה למצוא מקום מאובטח לאחסון. כולנו מכירים את הסיכונים הנובעים מאחסון קריפטוגרפי בבורסה מרכזית. הוריזן ממליץ לאחסן את ה- ZEN בארנק ה- Sphere הרשמי שלהם, אך ישנן אפשרויות רבות אחרות, החל משולחן העבודה ונייד, מנייר ועד חומרה. רשימה של ארנקים נתמכים זמינה כאן.

האפשרות הטובה ביותר להחזיק את ה- ZEN בצורה מאובטחת צריכה להיות של ארנק חומרה. ZEN נתמך גם במכשירי Ledger Nano וגם Ledger X. ניתן לאחסן אותו גם במכשיר החומצה של טרזור ​​אך במקרה זה יהיה עליכם לקנות את הדגם T..

התפתחות & צְמִיחָה

הוריזן אמנם מיתג מחדש והניח את חזונו המחודש, אך יש לשאול האם זה תורגם לתפוקת פיתוח בפועל. אחת הדרכים הטובות ביותר לקבוע זאת היא באמצעות בסיסי הקוד הפתוח שלהם.

בהתחשב בכך שהוריזן הוא קוד פתוח, נוכל לצלול אליו GitHub שלהם כדי להבין כמה קוד דוחף. להלן הקוד הכולל מתחייב לשלושה מהמאגרים המובילים בשנה האחרונה.

קוד מתחייב לבחור ריבוטים ב -12 החודשים האחרונים

כפי שאתה יכול לראות הפרויקט היה די עמוס בזרם קבוע של התחייבויות. ראוי גם לציין שיש עוד 53 מאגרים אחרים, אך יש להם פחות התחייבות מהאחרים. פעילות הפיתוח הכוללת עולה בקנה אחד עם שאר הפרויקטים שסיקרנו.

הפרויקט לא רק דוחף את עדכוני הפיתוח שלו, אלא שהרשת גם הולכת וגדלה. לדוגמא, בשנת 2019 חלה צמיחה של 49% הן בצמתים העל והן בצמתים המאובטחים.

צמיחה ברשת בהוריזן. תמונה באמצעות בלוג הוריזן

זה נהדר מכיוון שמשמעות הדבר שככל שיש יותר צמתים ברשת כך הרשת מאובטחת ומופצת יותר.

מבחינת מפת הדרכים הקרובה, נראה שהם לא עדכנו אותה לשנת 2020. עם זאת, ישנם כמה דברים שהיו אמורים להידחק ברבעון הרביעי של שנת 2019 שעדיין לא פורסמו. אלה כוללים את הדברים הבאים:

 • זן 3.0
 • התחל בעיצוב DAG (גרף אצטלי מכוון)
 • אוצר צדקיין
 • Sidkain SDK

מעניין יהיה לראות האם צוות הוריזן יכול לדחוף כל אחד מהעדכונים הללו בשנה החדשה. כמובן שאחד החשובים כאן הוא שחרור הגרסה השלישית שלהם לתוכנת הליבה. אם אתה רוצה לעדכן אחרונים עם ההתפתחות, תוכל לבקר באתר שלהם הבלוג הרשמי.

סיכום

הוריזן הביא את עצמו לבלוט מקהל מטבעות הפרטיות בכך שהוא מתרחק מהדגש על אנונימיות בסיסית ופרטיות. חבילת הכלים המלאה שמציע הוריזן פונה לא רק לאנשים פרטיים, אלא גם למשתמשים ארגוניים, וזה יכול להיות המפתח לאימוץ ZEN..

הביקורת העיקרית על ZEN היא שהיא משתמשת באותו פרוטוקול Zerocash שפותח עבור ZCash, ויש שמועות על דלת אחורית בקוד שבעצם תמנע כל פרטיות למטבע ולבלוקצ’יין..

אבל ל- Horizen יש הרבה דברים שקיימים, החל מאפליקציות ZenPub ו- ZenChat, ועד פיתוח רשתות צד שיאפשרו לארח כל dApp או blockchain ממש לצד ZEN..

עם היצירות האלה במקום, ועם ההשקה הקרובה של ZenDAO, הוריזן מיצבה את עצמה היטב כדי להפוך למערכת אקולוגית בלוקצ’יין בת קיימא. הכלים המפותחים מתאימים למשתמש הארגוני.

הסיבה לכך היא שהוריזן מבין שמשתמשים ארגוניים נוטים להישאר נאמנים לטכנולוגיה לאחר אימוצה, ולמשתמשים ארגוניים יש לעיתים קרובות את היכולת לשלם טוב במשך תקופות זמן ארוכות..

החלק הדרוש כעת הוא אספקת SDK, שיאפשר התפשטות מהירה של ZEN ורשת הוריזן.

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: מדובר בדעות כותבים ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map