כוח (WOZX): המטבע הקריפטוגרפי של סטיב ווזניאק, מייסד אפל

כל כמה זמן משוחרר מטבע קריפטוגרפי שגורם לך לעשות כפול. כוח (WOZX) הוא בהחלט אחד מאותם מטבעות קריפטוגרפיים. Efforce הוקמה על ידי מייסד אפל המפורסם בעולם, סטיב ווזניאק, ואסימון המטבעות WOZX עבר ממחיר של 10 סנט דולר למעל 3 $ דולר בימיו הראשונים בשוק. רק ב 13 הדקות הראשונות של המסחר, ל- WOZX היה שווי שוק לא ממומש של 950 מיליון דולר.

אם כי פעולת מחיר זו עלה לכותרות שניהם בפנים ובחוץ של שטח המטבע הקריפטוגרפי, נראה כי אף מאמר אחד או סרטון יוטיוב לא הצליחו לפרק כראוי את כוח ה- Force או את אסימון ה- WOZX.

זה מצער מכיוון שיש בהחלט אנשים רבים שרוצים לדעת אם פעולת המחיר של אסימון WOZX מוצדקת או שמא הכל רק הייפ בעל שם. זה מה שאנחנו כאן כדי לגלות.

היסטוריה קצרה של כוח

בעוד שפניו של Efforce עשויים להיות מייסדי אפל, סטיב ווזניאק, על פי מפת דרכים של כוח לפרויקט שורשים בחברה איטלקית בשם AitherCO2. נוסד בשנת 2010, AitherCO2 הינה “ספקית שירותים פיננסיים לשווקי הסביבה והאנרגיה בעולם המציעה פתרונות ייעוץ ומסחר”.

אתר אינטרנט של CO2

נראה כי AitherCO2 הוא הישות העיקרית שמאחורי Efforce.

השירותים הפיננסיים המדויקים שמספק AitherCO2 אינם מהסוג שאתה מצפה לו ולא מהסוג שהאדם הממוצע ישתמש בו. AitherCO2 למעשה קונה, מוכר ו מציע שירותי מסחר (נקודה, עתיד וכו ‘) של קצבאות אנרגיה ופחמן המונפקות על ידי האיחוד האירופי לחברות אירופאיות.

ב ראיון, סטיב ציין כי הוא “עובד בהתגנבות עם הקבוצה הזו כבר כמה שנים”. האם הוא היה בסביבה כאשר רעיון ה- Efforce נוצר על ידי AitherCO2 בספטמבר 2017 לא לגמרי ברור. Efforce מוגבלת הייתה שולב במלטה ביוני 2018 אך לא נחשף בפומבי עד ליולי 2019 כאשר עיתון מלטזי פרסם מאמר על סטיב והסטארטאפ החדש שלו, Efforce.

EfforceFounders


היו הרבה שאלות לגבי מה בדיוק תפקידו של סטיב במאמץ. ב ראיון הוא ציין כי הוא “בתפקיד הנדסי, תורם לחשיבת הבלוקצ’יין והנגישות של WOZX.” זה בא לידי ביטוי גם באתר Efforce אילו רשימות חברים שונים ב- AitherCO2 כמקימי שותף של Efforce יחד עם סטיב.

הכרזה על WOZX

ב -1 בדצמבר 2020, הוכרז על כוח כי אסימון ה- WOZX שלהם יופיע למסחר ב- HBTC ב -3 בדצמבר ובבית’ומב זמן קצר לאחר מכן. פעולת המחיר המרשימה של האסימון עלתה לכותרות בעיתונים הגדולים, במיוחד אחרי שציין סטיב שהוא ראה את אסימון ה- WOZX שווה ערך למניות המניות של Efforce.

מה זה כוח?

כוחות מבקש להגדיל היעילות האנרגטית תעשיות שונות על ידי כך שאפשר לחברות לממן את המיזמים שלהן לפיתוח אנרגיה מחדש באמצעות מטבע קריפטוגרפי (למשל להתקין פאנלים סולאריים). תורמים המממנים יוזמות אלה יקבלו בתורם חלק מחיסכון האנרגיה של החברה.

EfforceLogo

זה נעשה באמצעות פלטפורמת Efforce המשתמשת בחוזים חכמים על בלוקצ’יין את’ריום ליצירת הסכמים בין התורמים לחברות שהם מממנים על המון. Efforce משתמשת גם ב- Ethereum כדי ליצור חיסכון באנרגיה מסומנת. אלה ניתנים לסחר חופשי ואף בשימוש לקיזוז עלויות האנרגיה עבור התורמים המחזיקים באסימון.

איך עובד כוח?

כדי להבין כיצד פועלת Efforce, מועיל (אם אין צורך) להבין את פרוטוקול קיוטו. פרוטוקול קיוטו, רחוק מלהיות תוכנית הצפנה, הוא אמנה בינלאומית שנוצרה על ידי האומות המאוחדות בראשית שנות ה -90 להפחתת פליטת הפחמן למלחמה בשינויי האקלים. האמנה נחתמה בשנת 1997 והכניסה למדינות מפותחות רבות משהו שנקרא קרדיט פחמן.

קיוטו פרוטוקול חותמים

החותמים הנוכחיים לפרוטוקול קיוטו. כל המדינות למעט אלה באדום הן חלק ממנו בצורה כלשהי.

כל אחד אשראי פחמן מייצג “את הזכות לפלוט טון של פחמן דו חמצני או את הכמות המקבילה של גז חממה אחר”. חברות מרוויחות זיכויי פחמן מממשלות וגופים רגולטוריים כאשר הן עוסקות בשיטות המפחיתות את פליטתן.

פחמן אשראי מחיר

באופן מוזר, הכנסת קרדיטים לפחמן יצרה שוק חדש לחלוטין. עלות זיכויים בפחמן בכל מקום בין 4 $ דולר למעל 30 $ דולר, תלוי בביקוש של סוחרים וחברות אחרות. עובדה מהנה: טסלה מרוויחה את מרבית כספה ממכירת קרדיט הפחמן ו מוקרן להרוויח 1.5 מיליארד דולר ממכירת קרדיט פחמן בשנת 2020 בלבד.

הסבר על כוח

זיכויים בפחמן הם רק סוג אחד של אשראי אנרגיה שניתן לסחור בו, ושוק אשראי אנרגיה זה הוא המוקד של פלטפורמת Efforce. משקיעים (תורמים) יכולים לממן פיתוחים המונים המפחיתים את הוצאות האנרגיה בחברה נתונה (Saver). בתמורה, התורמים מקבלים ייצוג סמלי של זיכויי האנרגיה כאשר החברה מקבלת אותם.

EfforcePlayers

שלושת המשתתפים בפלטפורמת Efforce ותפקידיהם.

כמו זיכויי פחמן, ניתן לסחור באופן חופשי בזיכויי האנרגיה המסומנים ב- Efforce, וצד שלישי (צרכן) יכול לבחור לרכוש זיכויים מסומנים אלה כדי להפחית את עלויות החשמל שלהם. ככאלה, אנשים רגילים כמוך וכמוני ככל הנראה לא ישתתפו בפלטפורמת Efforce בקרוב. הוא מיועד לתאגידים גדולים העוסקים בזיכוי אנרגיה זה.

למרות ששירותים כמו Efforce כבר קיימים (בעיקר AitherCO2, החברה שהקימה את הפרויקט), מה שמייחד את Efforce הוא שהיא יכולה לייעל תהליך יקר ומסובך אחרת. כמו בפרויקטים אחרים של מטבעות קריפטוגרפיה, היא יכולה להשיג זאת באמצעות חוזים חכמים במקום מתווכים כמו בנקים, מתווכים ועורכי דין..

פלטפורמת כוח

פלטפורמת Efforce מיועדת לשוק זיכויי אנרגיה. לא ידוע הרבה על פלטפורמת Efforce מכיוון שלא ברור אם היא הושלמה בזמן כתיבת שורות אלה. ה מפת דרכים של כוח נראה כי הפלטפורמה הושלמה ברבעון הראשון השנה, ואם היא הייתה אז היא לא זמינה לקהל הרחב.

EfforcePlatform

ה נייר לבן בכוח מציע כי יידרש תהליך כלשהו של KYC לשימוש בפלטפורמה, אשר ככל הנראה שמורה לתאגידים ולאנשים בעלי שווי נקי גבוה. שלושת הצדדים בפלטפורמה כבר תוארו (תורמים, חוסכים וצרכנים), מה שמשאיר את הקריטריונים לרישום פרויקט חסכון באנרגיה..

EfforceProjectCriteria

מה Efforce דורש כדי לפרסם פרויקט בפלטפורמה שלהם.

צוות Efforce יחליט איזה פרויקט ימומן ויעזור לחוסכים להמציא רעיונות אם הם נחושים בדעתם להפחית את הוצאות האנרגיה שלהם. לשם כך, צוות Efforce יעזור להעריך את ההשקעה הנדרשת, את ההחזר על ההשקעה (כמה זיכויי אנרגיה הם יקבלו) ומשך ההתקשרות.

לאחר שהפרטים הוצמדו, Efforce יוצר חוזה חכם לביצועי אנרגיה בבלוקצ’יין את’ריום אשר מיושם על הפלטפורמה שלהם. בשלב זה, התורמים יוכלו לממן את הפרויקט באמצעות מטבעות מטבעות (כנראה USDT – נקווה שזו הייתה רק דוגמה).

EfforceStructure

מבנה התמריצים של פלטפורמת Efforce.

מכיוון שלכל פרויקט יש סכום מימון קבוע (למשל מיליון דולר), אשר התורם מקבל להשקיע תחילה נקבע על ידי כמה אסימוני WOZX יש להם. העיתון הלבן מציע כי יתכן שיהיה צורך להפקיד את WOZX ביחס למימון הניתן (1: 1 WOZX / USDT). לאחר השלמת המימון, החוסך מתחיל לצבור ייצוג סמלי של האנרגיה שהם חוסכים בארנק האתריום שלהם..

כוח לא ברור

העיתון הלבן של Efforce מתייחס שוב ושוב לחיסכון באנרגיה מסומנת, אך אינו מבהיר אם אסימון ה- WOZX ייצג את החיסכון האנרגטי הזה..

לא ברור אם החיסכון באנרגיה שנוצר מסומן בעצמם או אם אסימון ה- WOZX הוא בעצם ייצוג של האנרגיה שנחסכת. עם זאת, המסמך הלבן של Efforce קובע שוב ושוב כי 1% מכל החיסכון באנרגיה מפרויקטים בפלטפורמה יופץ מחדש למחזיקי אסימונים של WOZX. שוב לא ברור כיצד זה ייעשה (ככל הנראה טיפות אוויר של WOZX ששוות ערך ל- 1% בדולר).

כריית כוח

כריית כוח היא בכלל לא כמו כריית מטבעות קריפטוגרפיים. כריית Efforce כוללת לגרום לחוסכים ותורמים להשתמש בפלטפורמת Efforce. ככאלה, יש שני סוגים של ‘כרייה’ תמריצים לכוח: הרשמת שותפים מרכזיים ותרומת שותפים.

כפי שהשם מרמז, ההרשמה של השותפים העיקריים כוללת הצגת חברה בפני Efforce שהשיקה בהצלחה סבב מימון המונים לפרויקט האנרגיה שלהם. תמריץ זה מרוויח 30% מסימני WOZX המוקצים לכרייה מדי שנה.

WOZXMining

כיצד ‘לכרות’ מטבע קריפטוגרפי של WOZX על Efforce.

לעומת זאת, תגמול התרומה של שותפי המימון ניתן לתורמים שמשקיעים הכי הרבה בפרויקטים אנרגטיים בפלטפורמת Efforce. הם מקבלים את 70% האסימונים הנותרים של WOZX המוקצים לכרייה מדי שנה. בתנאי שוק מסוימים, הקצאתם של אסימוני WOZX עשויה להיות שווה יותר מההשקעה הראשונית שלהם.

הסבר על מטבעות ה- WOZX

WOZX הוא אסימון ERC-20 המשמש את התורמים בפלטפורמת Efforce ככלי מכירה פומבית למימון פיתוחים בחיסכון באנרגיה וקבלת זיכויים באנרגיה סמלית. WOZX עשויה גם לייצג זיכויי אנרגיה מסומנים אלה, אם כי זה לא ברור לחלוטין בזמן הכתיבה.

WOZXTokenAllocation

ל- WOZX יש היצע מרבי של מיליארד ואיננו אינפלציוני ולא דפלציוני. מכלל ההיצע של WOZX, 20% הוקצו ל- Efforce עם לוח הזמנות של 1% בשנה. כשנשאל בראיון, סטיב ווזניאק ציין כי הוא אינו מחזיק בשום אסימון WOZX.

WOZXMiningRewards

לוח הזמנים לשחרור אסימוני WOZX שהוקצו לכרייה.

20% מסך ההיצע של WOZX הוקצו לתמריצי מחקר וכרייה. אסימונים אלה ישוחררו בקצב המתואר בתמונה לעיל. 15% נוספים מכלל ההיצע הוקצו לצמיחת מערכות אקולוגיות ולתשלום עבור ייעוץ. אסימונים אלה ישוחררו בקצב של 1.5% לחודש. 45% הנותרים של אסימוני WOZX נמכרו במהלך מכירה פרטית המפורטת בסעיף הבא.

WOZX ICO

Efforce לא החזיק ICO עבור אסימון ה- WOZX שלה. במקום זאת, נמכרו 450 מיליון אסימונים של WOZX במהלך מכירה פרטית שהתקיימה ביוני 2019. סרטון יוטיוב אחד מציע כי מחיר ה- ICO היה 10 סנט דולר לדולר WOZX.

WOZXICO

העיתון הלבן של Efforce מציע IEO אפשרי בחודשים הקרובים.

ה נייר לבן בכוח מציין כי אסימונים אלה כפופים גם לתקופת נעילה לא מוגדרת. העיתון הלבן גם מדגיש שמכירות עתידיות של אסימונים WOZX עומדות על הפרק, כולל IEO.

ניתוח מחירי מטבעות קריפטוגרפיים של WOZX

בהנחה שמחיר ה- ICO של 10 סנט נכון, אסימון WOZX הצליח לבצע מהלך פי 36 בשבוע הראשון למסחר, והגיע לשיא של מעל 3.60 $ דולר. נראה כי מרבית פעולות המחיר הללו הונעו על ידי הייפ, שהחל לשקוע והוגזם בגלל הצניחה האחרונה בשוק הקריפטו..

WOZXCryptocurrencyPrice

תמונה באמצעות HBTC

למרות שמקרה השימוש ב- WOZX מציע שהאסימון אמור לראות ביצועי מחירים מרשימים בעתיד, יש לזכור דבר חשוב מאוד. כמעט 95% מכלל אסימוני WOZX מוחזקים על ידי שלושה ארנקים בלבד, כאשר שני הראשונים מהווים 85% מסך ההיצע.

WOZX אספקה

כרגע רק כ -2.2% מכלל ההיצע של WOZX נמצאים בשוק.

לפי CoinMarketCap, כרגע רק כ 22 מיליון WOZX נמצאים במחזור, המהווים 2.2% מסך היצעו. אם תחליט להשקיע, נזהר בזהירות מכיוון שלווייתן יהיה קל מאוד לקרוס שוק זה על ידי מכירת רק כמה מיליוני אסימונים של WOZX.

היכן ניתן להשיג מטבעות מטבעות של WOZX

אסימון ה- WOZX אינו נסחר על רבים מאוד חילופי מכובדים. בעת כתיבת שורות אלה, האפשרות היחידה שלך לחילופי מרכזים היא ביט’ומב.

WOZXTradingPairs

אתה יכול גם להפעיל את WOZX Uniswap אך שימו לב לתשלומים הנוספים שתצטרכו לשלם בגז ETH. נפח המסחר בשתי הבורסות הוא גם לא כל כך גדול.

ארנקי מטבעות מטבעות של WOZX

מכיוון ש- WOZX הוא אסימון ERC-20, ניתן לאחסן אותו כמעט בכל ארנק שתומך בנכסים מבוססי את’ריום. מבחינת ארנקי החומרה, האפשרויות הטובות ביותר שלך הן מכשירי Trezor ו- Ledger. אלה טובים להשיג אם אתה מתכנן להחזיק את אסימון ה- WOZX לאורך זמן.

בארנקי תוכנה שקול את ארנק Exodus או את ארנק Atomic. שניהם זמינים בנייד ובמחשב שולחני והם אופטימליים אם אתם מתכננים לסחור ב- WOZX באופן קבוע.

מפת דרכים של כוח

למרות שכוח יש מפת דרכים, הוא אינו מספק פרטים רבים על ההתפתחויות הקרובות. אבן הדרך היחידה שצוינה מתרחשת ברבעון השני של שנת 2021 וכרוכה בהשקת התוכנית הראשונה לפיתוח אנרגיה המון המונים בפלטפורמת Efforce.

EfforceRoadmap

ככל הנראה הפרויקט שיושק יהיה אחד מבין השניים שהוזכרו בעיתון הלבן של Efforce. הראשון הוא אופטימיזציה של “מפעל תלת-דורי תעשייתי” הממוקם באיטליה. השנייה כוללת שיפוץ מתחם מלונות בחוף הדרומי של צרפת.

EfforceProject

התשואות הצפויות של Efforce על שיפוץ האנרגיה של בניין התעשייה האיטלקי.

נראה שכוח מצביע על כך שהפרויקטים שהיא מקווה לממן כולם יהיו בינתיים באירופה (זהו השוק הנוכחי של AitherCO2). עם זאת, ישנן עדויות המצביעות על כך שאפקורס מחפשת להתרחב לאסיה בהמשך.

EfforceHuobi

האם הואובי יכול להיות החליפין ש- Force ישמש עבור IEO?

בנוסף ל שיש חברי צוות המיועדים לעלות על לקוחות פוטנציאליים באסיה, נכנס כוח לתוך “שותפות אסטרטגית” עם בורסת המטבעות הסינית, Huobi, באוגוסט. יו”ר הואובי ליאון לי ציין כי הואובי “יתמוך בתהליך הצמיחה של EFFORCE בכל הכלים והמשאבים הטובים ביותר בו.” מההערה של סטיב ווזניאק עצמו עולה כי היה זה חובי שהגיע למעצמה.

EfforceMission

העיתון הלבן של Efforce מציע כמה תובנות לגבי יעדים שלא צוינו במפת הדרכים שלהם.

נראה כי בעתיד הנראה לעין Efforce ימשיך להישען על AitherCO2 לצמיחה. ה הערות מסמך לבן על כוח שעד שהפלטפורמה תהיה זמינה, ניתן יהיה לשלם עבור שירותים ב- AitherCO2 באמצעות אסימוני WOZX. AitherCO2 תנסה גם חברות המשולבות מתעשיית התחבורה והתעשייה הימית ברבעון הראשון של שנת 2021. עד 2026, Efforce מקווה שתהיה נוכחות עולמית.

למה אנחנו לא מכריחים כוח

פרויקט קריפטוגרפי שנוצר על ידי מייסד שותף של אחת החברות הגדולות בעולם נראה לא מעניין. כבני אדם, יש לנו נטייה לעקוב אחר אישים וסטיב ווזניאק הוא בהחלט אחד מאותם אישים. עם זאת, בסופו של יום צריך לשפוט פרויקט כמו Efforce לפי היתרונות והפוטנציאל שלו.

בראש ובראשונה, זה מעט מאכזב שנראה כי Efforce הוא פלטפורמה שתהיה מחוץ לתחום לאדם הממוצע. הרווח הפוטנציאלי היחיד של אנשים רגילים נובע מפעולת המחירים של אסימון ה- WOZX שההיצע שלו מרוכז בכבדות בידיהם של כל מיני משקיעים שמותר מלכתחילה להשתמש ב- Efforce..

EfforceBlog

המדיום / בלוג של Efforce מלא במישור ומעט מאוד מידע על פרטי הפרויקט.

שנית, כוח לא שקוף במיוחד. לא משנה מה האטום של העיתון הלבן שלהם, ל- Efforce אין גם Github ולא נראה שיש אתוס הקוד הפתוח שנמצא ברוב פרויקטי הצפנה. לבסוף, בהתחשב בגודל המשמעותי של הפרויקט, ישנו היעדרות יוצאת דופן של תיעוד שימושי שאפשר להשתמש בו כדי להבין אותו.

EfforceTokens

המחסור במידע יכול להיות פשוט מכיוון ש- Force הוא מאוד בחיתוליו. עם זאת, קרוב לוודאי שתוצאה זו היא העובדה שהם משווקים לצרכן בלעדי. בהערה חיובית, הפרויקט עשוי לפתוח שוק חדש למרחב הקריפטו, כזה שנמצא כעת מחוץ להישג ידו של האדם הממוצע: זיכויי אנרגיה באמצעות אסימון WOZX.

EfforceTeam

אולי Efforce הוא פרויקט שצפייה מקרוב מסיבה זו בלבד. בעוד שסטיב מתעקש שהוא מעורב בפרויקט, הוא ממלא בבירור תפקיד עזר. למרבה המזל, נראה של- AitherCO2 יש רקורד מוצק ו מייסדיהם וצוותם מאומנים ומסוגלים מאוד.

מעניין יהיה לראות מה יקרה בהמשך, אך אסימון שלוקח את שמו משם סטיב ווזניאק צפוי לעשות טוב בשוק השוורים הקרוב. אחרי הכל, מי באמת מסתכל על יסודות, נכון?

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map