סקירת VeChain: ניהול שרשרת אספקה ​​של Blockchain

VeChain הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר של בלוקצ’יין הממוקדים בשרשרת האספקה. הם זוכים לא מעט לתשומת לב מאז השקתם ברשת הראשית.

זו הייתה השקת ה- Mainnet שראתה אותם משחררים את אסימוני ה- VET המקומיים שלהם שראו הגדלת נפח במספר מרכזיות. עם זאת, VeChain אינה לבד במיקוד שרשרת האספקה ​​שלה וישנן מספר חברות ופרויקטים שהושקו לאחרונה.

לכן, עם כל כך הרבה תחרות, עדיין כדאי לשקול את VeChain?

בסקירה זו של VeChain אנסה לענות על כך. אני אנתח גם את מקרי השימוש עבור אסימון ה- VET ואת הפוטנציאל שלו לאימוץ המוני בסופו של דבר.

מה זה VeChain?

VeChain הוא ספין מעניין לשימושים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. החל בשנת 2015, הוא מתמקד ביישומים עסקיים, בעיקר בתחום הלוגיסטי באמצעות ניהול שרשרת האספקה ​​המספק מעקב, בקרת איכות, ניהול מלאי ועוד..

רשת הרשת עבור VeChain הושקה כבר ביוני 2018, והפרויקט התקדם מאוד מאז, והביא שותפים רבים למערכת האקולוגית של VeChain..

מחסנית טכנולוגית VeChain

מחסנית טכנולוגיה שלמה של VeChain. תמונה באמצעות VeChain

יש לזה להיות חלק של תוכנית הדגירה פרייס ווטרהאוס קופר, עובד על הוכחת מושג עם ב.מ.וו ורנו, ולאחרונה שותף עם היינן האוסטרלי פנפולדס בכדי לספק הוכחת מקוריות עבור יינותם המועברים לסין..

למרבה הצער עבור המשקיעים, לכל השותפויות החזקות הללו הייתה השפעה מועטה על מחיר אסימון ה- VET, שנפל במהלך שנת 2018, לא הצליחה להשיג התאוששות רבה בשנת 2019 ובתחילת 2020, ואז צנחה שוב בעקבות ההתמוטטות במרץ 2020 בפיננסים המסורתיים שווקים.


הדאגה האחרונה היא גם הפריצה בדצמבר 2019, בה נגנבו אסימוני VET בשווי של כ -6.5 מיליון דולר. בהמשך נדון כיצד התרחש הפריצה, והאם היא נותרה דאגה ביטחונית בשלב זה.

פרויקט VeChain המשיך להתקדם בכל זאת, הביא שותפויות חדשות, החל תוכניות פיילוט חדשות וצמח במרחב העסקי. זה עדיין לא בא לידי ביטוי במחיר סמלי, אבל זה מצביע על אימוץ מוגבר, שבסופו של דבר אמור לבוא לידי ביטוי במחיר סמלי..

הוכחת סמכות 1.0 ו -2.0

VeChain פועל על פי מודל קונצנזוס של הוכחת רשות (PoA) הדורש צמתים על ידי מורשה לפני שהם יכולים להשתתף בקונצנזוס בלוקצ’יין. ברגע שצומת הופך להיות מורשה הוא מצטרף למאגר הצמתים המורשים האחרים ולכל אחד מהם סיכוי שווה לפרסם חסימות חדשות ולקבל תגמולים. במערכת זו לצמתים העשירים אין יתרונות, ואין דרישה שצמתים יתחרו זה בזה וישתמשו בכמויות אדירות של משאבים.

מערכת ה- PoA כוללת גם שימוש יעיל ברוחב הפס, מה שמוביל לתפוקה גבוהה יותר עבור הרשת. זה משווה למספר גדול יותר של עסקאות בשנייה ומגדיל את יכולת ההרחבה של הרשת.

הוכחת סמכות VeChain

היתרונות של הוכחת סמכות ב Vechain

למרות של- PoA יתרונות ברורים, ולבלוקצ’יין VeChainThor ממשיך לפעול ביעילות ובאבטחה, קיימות מגבלות נותרות לשיטת הסכמה זו. אחת המגבלות הללו היא חוסר יכולת למנוע מצומת לתפעל את המערכת כולה כאשר יש לו את הזכות להוסיף חסימה חדשה..

עם זאת ישנן דרכים בהן הבלוקצ’יין יכול להתחקות אחר כל התנהגות שגויה ולהשתמש בה כראיה כנגד הצומת מאוחר יותר. בנוסף, כחלק ממשפחת שיטות הקונצנזוס של נקאמוטו, PoA רק נותן לנו ביטחון הסתברותי לכך שהעסקאות מאובטחות. זה יכול להשאיר את הרשת חשופה למחיצות רשת בקנה מידה גדול.

בגלל מגבלות אלה, קרן VeChain עובדת על הדור הבא של הוכחת הרשות, שהיא מכנה PoA 2.0. גרסה חדשה זו של PoA תעניק לרשת את היציבות והביטחון הדרושים לתמיכה במספר ההולך וגדל של מקרים לשימוש עסקי ברשת. לפי VeChain Whitepaper 2.0, ה- PoA 2.0 החדש יספק:

  1. סופיות מוחלטת (או ערבות בטיחות) על חסימות ועסקאות;
  2. צמצום משמעותי של הסיכון של שיבוש זמני של הפלטפורמה, מה שיביא ליציבות טובה יותר של שירות הבלוקצ’יין;
  3. סופיות הסתברותית מתכנסת מהר יותר, שתביא לאישור עסקה מהיר יותר עבור יישומים.

ממשל VeChain ו- VeVote

לאחרונה עדכנה VeChain גם את מודל הממשל שלה באוורד בכדי לענות על הצרכים של ארגונים גדולים, רגולטורים וממשלה תוך שמירה על יכולת ההיקף שלה. המערכת החדשה פורסמה ב -11 בנובמבר 2019, והיא מעניקה ל- VeChain מודל ממשל גמיש שיאפשר שינויים מהירים בעת הצורך..

VeChain VeVote

דוגמה ל- VeVote לאחרונה & סקירה כללית של מנגנון

אמנת הממשל של VeChain המתוקנת כוללת את השינויים הבאים בתקנון:

  1. ציין את היקף הנושאים הבסיסיים הדורשים כל הצבעה של בעלי עניין;
  2. הגדיר מחדש את הקטגוריות של בעלי העניין בעלי סמכות ההצבעה כ- Masternode של הרשות, צומת X כלכלי וצומת כלכלי;
  3. התאים את מודל סמכות ההצבעה על פי הסיווג החדש של בעלי העניין;
  4. ייעל את הליך ההצבעה של כל בעלי העניין.

בנוסף VeChain הציגה גם את פלטפורמת VeVote כדרך להגביר את שקיפות הממשל. VeVote היא פלטפורמת הצבעה מבוזרת ואומצה בהצבעה של ועדת ההיגוי שהתקיימה ב- 5-2 ב- 13 בדצמבר 2019. אישור פלטפורמת VeVote פתח אותה גם לשימוש בהצבעה על ידי בעלי העניין..

VeChain מתאר את VeVote באופן הבא:

פלטפורמת VeVote מספקת פלטפורמה בלתי ניתנת לשינוי, שקופה ומבוזרת לבעלי העניין להצביע על החלטות חשובות על סמך סמכות ההצבעה שלהם. ההצבעה נעשית באמצעות חוזים חכמים של VeVote והתוצאה תירשם בבלוקצ’יין VeChainThor.

שותפויות VeChain

VeChain מכיר בחשיבות שיש בסיס עסקי ולקוחות מבוססים, ולדעתו היה פעיל מאוד ביצירת שותפויות. עד סוף הרבעון השני של 2019, יש לא פחות מ -31 שותפים ש- VeChain עובדים על טייסים, שכל אחד מהם יכול להוביל לפריצת דרך ואימוץ רחב יותר של הבלוקצ’יין. והם ממשיכים להוסיף שותפויות חדשות.

כמה מהשותפים הללו הם Price Waterhouse Cooper, Walmart China, LVMH Group, NTT Docomo, ולאחרונה יצרנית היין המובילה באוסטרליה Penfold’s.

עלייה של שותפים ולקוחות חדשים מטופלת בצורה חלקה למדי על ידי VeChain מכיוון שהם פועלים על פי מודל Blockchain-as-a-Service, ומקימים את כל התשתית עבור הלקוחות, כולל כל התאמה אישית נדרשת. המודל הזה הוא שאיפשר ל- VeChain לשתף פעולה עם קבוצה ענפה כל כך רחבה ומגוונת.

השותפות עם PwC העניקה ל- VeChain גישה לחברות רבות ברחבי סין ודרום מזרח אסיה והייתה בעלת ערך להפצת הבשורה על VeChain..

שותפי VeChain

רק מבחר מצומצם של חלק מהשותפים של VeChain

עם LVMH, VeChain מפתחת מערכת העוקבת אחר מוצרי יוקרה במהדורה מוגבלת. פירטים של מוצרים מסוג זה נפוצים במיוחד בסין ובדרום מזרח אסיה. עם היצע רחב של LVHM של מוצרי יוקרה, זו שותפות מושלמת.

VeChain עבדה גם עם DNV GL בכדי להגביר את שקיפות המוצרים מהמפעל או מהחווה לצרכן. בשותפות זו, VeChain פיתחה פתרון ביטחון דיגיטלי המופעל על ידי בלוקצ’יין אליו התקשרו הסיפור שלי.

שימוש ב- dApp זה מצליחים ללמוד על הסיפור שמאחורי בקבוק יין מהכרם, לבקבוק, דרך הפצה ולמדפי החנות שלהם. כל זה נעשה על ידי פשוט סריקת קוד QR על בקבוק היין.

שותפות חשובה נוספת היא זו עם יצרנית הרכב הסינית BYD, בה VeChain עבדה על הוכחת תפיסה לטיפול בחוסר איזון בפליטת פחמן. השותפות הזו עובדת על בניית dApp שיעקוב ויתעד את נתוני הפליטה של ​​מיליוני מכוניות, אוטובוסים, רכבות וכלי רכב אחרים לבלוקצ’יין הציבורי של VeChain..

לא במפתיע השותפויות הללו עוזרות ל- VeChain לצמוח, אם כי היא נשארת קטנה יותר משחקנים גדולים כמו Ethereum ו- EOS, שיש להם מערכות אקולוגיות dApp מפותחות יותר, עם היצע גדול יותר של משחקים ויישומים אחרים..

צוות VeChain

הכוח המניע העיקרי לאימוץ VeChain ואסימון ה- VET הוא קרן VeChain, ארגון שהוקם בסינגפור השולט ומתחזק את הפרויקט, פיתוחו וקידומו. הקרן מנוהלת על ידי ועדת ההיגוי, שנבחרת אחת לשנתיים והיא מיוצגת כיום על ידי מקימי הפרויקט.

סאני לו הוא מנכ”ל VeChain ואחד החברים המייסדים של VeChain. לפני שהקים את VeChain, הוא היה מנהל מידע ב- Louis Vuitton China. יש לו ניסיון של למעלה מעשור בעבודה עבור חברות פורצ’ן 500 בתפקידי IT מנהלים.

צוות VeChain

משמאל: סאני לו, ג’יי ג’אנג, קווין פנג & ג’יאנליאנג גו

ג’יי (ג’י) ג’אנג היה סמנכ”ל הכספים של VeChain, והוא גם מייסד שותף את הפרויקט. בשל הפריצה שהתרחשה בדצמבר 2019, עליה קיבל את האחריות המלאה, על פי הדיווחים הוא פרש מתפקידו כסמנכ”ל הכספים, אם כי אתר VeChain עדיין מפרט אותו כסמנכ”ל הכספים של הפרויקט. לפני שעבד ב- VeChain הוא הועסק ב Deloitte ולפני כן בילה יותר מתריסר שנים ב- PwC. הוא היה אחראי על תכנון מסגרת הממשל של VeChain.

קווין פנג הוא שותף ב- VeChain ומשמש כ- COO של הפרויקט. הוא הגיע ל- VeChain עם ניסיון של מעל 12 שנים בעבודה ב- PwC. המומחיות שלו היא בביטחון סיכונים ובאבטחת סייבר, והוא היה הכוח המניע את פיתוח שירותי הבלוקצ’יין של PwC.

ג’יאנליאנג גו הוא ה- CTO ב- VeChain, מגיע מ- TCL & R של אלקטל&במרכז D יש לו יותר מ 16 שנות ניסיון בפיתוח חומרה ותוכנה ניידים. הוא צבר מעל 100 פטנטים בתחום התקשורת הסלולרית.

VET ו- VTHO Token Economics

VeChain הוא סוג הבלוקצ’יין שמשתמש במודל כלכלי סמלי כפול על מנת למנוע את עלות העסקאות בעליית ערך הערך של האסימון. במקרה של VeChain, יש אסימון VET המשמש לספקולציות על חילופי שלטון הבלוקצ’יין. אסימון ה- VET משמש גם להימור וליצור אסימוני VTHO.

אסימוני VTHO משמשים לתשלום עבור עסקאות רשת, כאשר דמי העסקה המוגדרים כברירת מחדל שווים ל- 21 VTHO ($ 0.000288 נכון ל -20 באפריל 2020). משתמשים יכולים להגדיל את מספר ה- VTHO ששולם עבור עסקה על מנת להגדיל את עדיפותה ברשת. ניתן לרכוש אסימונים של VTHO ממרכזיות, או ליצור אותם באמצעות החזקת VET בארנק.

כלכלת אסימונים VeChain

כלכלת אסימונים המפעילה את Blockchain של VeChain Thor. תמונה באמצעות כתיבה טכנית של Vechain

שני האסימונים שונים באופן דרסטי מבחינת הפונקציה שהם משרתים, ההיצע הכולל והאינפלציה.

על ידי שימוש במודל אסימון כפול כגון זה דמי הרשת נשמרים נפרדים מהתנודתיות הפוטנציאלית במחיר אסימון ה- VET, מה שבתורו הופך את הבלוקצ’יין למתאים יותר לשימושים עסקיים וארגוניים..

משתמשים שבוחרים להחזיק VET בארנק ייצרו VTHO לאורך זמן, מה שמאפשר להם לבצע עסקאות בחינם במהותם. תופעת לוואי אחת לכך היא שהיא אמורה להגדיל את הביקוש ל- VET ככל שגדל השימוש ברשת.

מלבד הפקת כמויות קטנות של VTHO ניתן לייצר כמויות גדולות בהרבה על ידי הפעלת צמתים שיעזרו לתמוך ברשת. ישנם שלושה סוגים של צמתים בשימוש, וכל אחד מהם דורש כמות משמעותית של VET.

צמתים של סמכות

צמתים אלה משתתפים ישירות בקונצנזוס ודורשים מינימום 25 מיליון הצוות מקצועי. בנוסף, בעלי צמתי הרשויות חייבים להיות מסוגלים להוכיח שהם מסוגלים לתרום תרומה משמעותית למערכת האקולוגית של VeChain וכן להעביר אמצעי KYC מחמירים..

Masternodes של VeChain

היתרונות של צמתי סמכות ברשת

המוחיות ברשות מקבלים 30% מהשימוש היומי ב- VTHO.

צמתים כלכליים

ישנם שלושה סוגים שונים, ולמרות שהם אינם משתתפים בקונצנזוס, הם מספקים יציבות ברשת. צמתים כלכליים מקבלים חלק מ- VTHO שנוצר על ידי מאגר של 15 מיליארד מכוניות וטכנולוגיות שהוקצו למטרה זו.

הצמתים הכלכליים מקבלים גם VTHO בהתבסס על סכומי ה- VET שלהם. שלושת סוגי הצמתים הכלכליים ודרישות ההימור הם Mjolnir Masternode (15 מיליון VET נדרש), Thunder Masternode (5 מיליון VET נדרש) ו- Masternode Strength (מיליון VET נדרש).

צמתים אקס-כלכליים

אלה צמתים שתמכו ב- VeChain בשלבי ההתפתחות המוקדמים שלה. הם מקבלים את ה- VTHO שנוצר על ידי מאגר של 5 מיליארד מכוניות וטכנולוגיות שהוקצו למטרה זו. כבר לא ניתן ליצור X צמתים כלכליים חדשים.

אסימון ה- VET

VeChain ערכה את ה- ICO שלהם ב- 17 באוגוסט 2017, וגייסה 200,000 ETH עם אסימונים במחיר של 0.0008 $ כל אחד או 1 ETH = 3,500 VEN. שימו לב שאמרתי VEN ולא VET.

האסימונים המקוריים היו אסימונים של ERC-20, אך אלה הוחלפו לאסימוני ה- VET המקוריים ביחס של 1: 100 לאחר שהמכשיר VeChain עלה לאוויר ב -30 ביוני 2018. באותה עת שווי אסימון ה- VEN היה 1.62 $, מה שהופך אסימוני VET. שווה 0.0162 $ כל אחד.

השיא של כל הזמנים התרחש גם כאשר אסימון ה- VEN היה קיים והיה 8.28 דולר ב -23 בינואר 2018. זה יהיה שווה ערך ל -0.0828 דולר עבור VET. אסימון ה- VET הגיע רק לשיא כל הזמנים של 0.019775 דולר ב -4 בספטמבר 2018.

ביצועי מחיר VET

ביצועי מחיר VET. תמונה באמצעות CoinMarketCap

המחיר ירד בעקבות ההחלפה ל- VET וירד מתחת ל $ 0.010 באוגוסט 2018, אך התאושש ונסחר בין $ 0.010 ל- $ 0,015 עד שירד שוב בנובמבר 2018. השיא בכל הזמנים של VET התרחש בתקופה זו והיה $ 0.019775 $..

המחיר נשאר מאז 0.01 $, למרות שהוא כמעט התאושש ברמה זו ביוני 2019 ושוב בפברואר 2020. מאז האסימון החליק בהדרגה ונכון למועד כתיבת שורות אלה (20 באפריל 2020) ה- VET עומד על 0.003726 $ לאחר נסחר בשפל כל הזמנים של 0.001678 דולר ב -13 במרץ 2020.

קְנִיָה & אחסון VET

ישנם מספר שווקים עבור אסימון ה- VET שכן הוא רשום בטווח גדול למדי של מרכזיות. אלה כוללים כמו LAToken, OceanEx, Binance, Huobi ו- MXC. יש בורסות נפח חזק שהוא יותר ממה שראיתי למטבעות אחרים בעלי שווי שוק דומה.

עם זאת, נראה כי עיקר הכרך הזה מרוכז בסוגי LATOKEN ו- OceanEx. משמעות הדבר היא כי הנזילות עשויה להיות מרוכזת למדי ולכן היא תלויה בשתי הבורסות הללו.

במבט מקרוב על ספרי ההזמנות האינדיבידואלים נראה כאילו הם די חזקים. לדוגמה, להלן ספרי ההזמנות של Binance BTC / VET. הם עמוקים למדי ויש כמות סבירה של מחזור יומי.

Binance VET

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של VET

לאחר שקניתם את אסימוני ה- VET שלכם, תרצו לקחת אותם במצב לא מקוון ולאחסן אותם בארנק. כולנו מכירים את הסיכונים הנובעים משמירת אסימונים בבורסות מרכזיות גדולות.

בהתחשב בעובדה שמדובר באסימונים המקומיים של VET, אין לך יותר מדי אפשרות לאחסון. למעשה יש לנו פוסט על הארנקים הטובים ביותר של VeChain. אולי ההימור הטוב ביותר שלך לאחסון צריך להיות ארנק חומרה מאובטח.

תחרות מסורתית

בעוד שהאיומים מפרויקטים של בלוקצ’יין כרגע מינימליים, ישנם שחקנים בתחום הטכנולוגיה המסורתי שכבר מהווים איום ממשי.

אחת מהן היא יבמ, ששותפה עם ענקית השילוח מארסק ליצירת פלטפורמת בלוקצ’יין עולמית לניהול ספנות. פלטפורמה זו עוררה כבר עניין רב ויש בה כמעט 100 חברות, כולל חברות הובלה ימית, חברות לוגיסטיקה, נמלים ואחרות..

יבמ מארסק

יבמ דיגיטציה של סחר גלובלי עם מארסק תמונות מָקוֹר

יבמ גם החלה לעבוד עם וולמארט ויוניליוור על מנת לחשוף אזורים חדשים בשרשרת האספקה ​​שיכולים להפיק תועלת מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם הדומיננטיות הטכנולוגית וההישג העולמי שלה, יבמ היא איום שאי אפשר להתעלם ממנו.

SAP נכנסת גם למרחב הלוגיסטי של הבלוקצ’יין ועובדת עם חברות ספנות ותרופות כדי ליצור מערכת מעקב אחר שרשרת אספקה ​​המבוססת על בלוקצ’יין. SAP היא עוד שחקן גלובלי ענק עם משאבים עצומים ובסיס לקוחות נרחב להיעזר בו.

התוספת האחרונה לתחרות המסורתית מגיעה מיצרנית הרכב המפורסמת בעולם BMW. מעניין לציין שב.מ.וו הייתה אחת השותפות המוקדמות של VeChain.

BMW Partchain

סקירת שרשרת החלקים של BMW. תמונה באמצעות BMW

היא מתכננת לפרוס את פתרונות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין לעשרה מהספקים שלה מתישהו בשנת 2020. היא נקראה “PartChain” והיא נועדה להבטיח שקיפות נתונים ויכולת מעקב אחר רכיבי הרכב בכל שרשרת האספקה..

זה יועיל ברשתות האספקה ​​המורכבות המועסקות בב.מ.וו, שם רכיבים מקורם במספר ספקים בינלאומיים. בסופו של דבר BMW מקווה ליצור “פלטפורמה פתוחה שתאפשר להחליף נתונים בתוך רשתות האספקה ​​ולשתף אותם בצורה בטוחה ואנונימית ברחבי הענף.” בטווח הארוך הם מקווים להביא מעקב עד לחומרי הגלם המשמשים ליצירת רכיבי רכב.

האק של VeChain

בדצמבר 2019 VeChain סבלה מפריצה שראתה 1.1 מיליארד אסימונים של VET בשווי 6.5 מיליון דולר שנלקחו מארנק הרכישה של VeChain Foundations. זה התרחש ב -13 בדצמבר ומיד הבחינו בקרן, שקפצה לפעולה כדי לחקור את העסקה החריגה.

הם בדקו את אבטחת הארנקים האחרים, והודיעו לחילופים לנסות להקל על הנזק לכלכלת ה- VET. בסופו של דבר נמצא כי הפריצה התאפשרה על ידי טעות אנושית וניהול לא נכון של מפתח פרטי על ידי איש צוות בקרן VeChain.

נוצר כלי למעקב אחר הכספים הגנובים ולרשימה השחורה של כתובות המחזיקים בהם. 469 כתובות המחזיקות 737 מיליון אסימונים של VET התגלו ונחסמו על ידי צמתים של רשות VeChain, ומנעו מההאקר לנוע, להחליף או להוציא אסימונים אלה.

האק VET

הכרזת VET Hack. תמונה באמצעות טוויטר

הצבעה של חברי הקהילה נשאלה אם יש לשרוף את האסימונים ולהעבירם בצורה גורפת, תוך שהם מוציאים את האסימונים האלה ממחזור ומייאשים למעשה ניסיונות פריצה דומים בעתיד..

הקהילה הגיבה בחיוב רב לצעדים שנקטה VeChain בכדי להכיל את הפריצה ולהבטיח את אבטחת הבלוקצ’יין והנכסים. עם זאת היו שהביעו חששות מהאופי המרוכז בעליל של הפרויקט ופוטנציאל הקנוניה בין הצמתים האנונימיים, מה שעלול להוביל לרשימה שחורה של כתובות מהסיבות הלא נכונות..

הזדמנויות ואיומים של VeChain

בעוד ש VeChain מכוונת למספר שווקים שונים, ההתמקדות העיקרית שלה נותרת בענפי שרשרת האספקה ​​והלוגיסטיקה. כמו כן, היא פיתחה את פונקציונליות החוזה החכמה שלה והיא שמה עיניים לספק פתרונות אינטרנט של הדברים.

ההיגיון בתעשיית שרשרת האספקה ​​הגיוני, מכיוון שמדובר בתעשייה ענקית ומיליארדית שיכולה להפיק תועלת רבה מהתוספת של טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

VeChain כבר יצרה כמה שותפויות עם מותגי יוקרה לפיתוח מערכות מעקב אחר בלוקצ’יין שישמשו לשמירה על האותנטיות של המוצרים, בין אם זה תיקי יוקרה, יינות פרימיום או היסטוריית השירות של מכוניות..

מפתח אחד למערכות המעקב הללו הוא שבב ה- NFC של VeChain. ניתן להטמיע את השבב הזעיר הזה בכל מוצר, ואז הצרכנים יכולים לסרוק מוצרים באמצעות הטלפון החכם שלהם כדי לאשר את האותנטיות שלהם. זיוף מוצרי יוקרה מהווה בעיה ענקית ברחבי העולם, כאשר חלק מההערכות טוענות כי זיוף גלובלי משפיע על סכום של 1.2 טריליון דולר בשנה..

באופן מוזר, האיום הגדול ביותר מבחינה תחרותית עבור VeChain אינו פרויקטים אחרים של בלוקצ’יין, אם כי יש תחרות מסוימת מכיוון זה, אלא מצד חברות מסורתיות..

במרחב הקריפטו VeChain מתנגד לתחרות מצד IOTA במרחב האינטרנט של הדברים, ומוולטונצ’יין בניהול שרשרת האספקה. אבל האימוץ של שני הפרויקטים הזה נשאר נמוך, ועד שיהיה לנו פרויקט בלוקצ’יין שיכול להגדיל מקרה עבודה, אין זה סביר שיהיה מוביל בתחום הבלוקצ’יין..

פיתוח VeChain & מפת דרכים

אין ספק כי צוות VeChain פעל באופן פעיל בשותפויות והפצת עדכונים, אך כמה מהעבודות האלה בא לידי ביטוי בפועל בקוד.?

בהתחשב בעובדה ש- VeChain הוא פרויקט קוד פתוח, ייתכן שיהיה הגיוני להיכנס למאגרי הקוד הציבורי שלהם. זה יכול לתת לך מושג טוב כמה העבודה נעשית בפרוטוקול.

לפיכך, החלטתי לצלול לתוך ה- VeChain GitHub והתבונן בפעילות הקידוד ברשימות הדפים שלהם. להלן פעילות ההתחייבות בשניים מהמאגרים הפעילים ביותר שלהם בשנה האחרונה.

VeChain GitHub

מתחייב במהלך 12 החודשים האחרונים עבור Repos Select

כפי שאתה יכול לראות הייתה רמת פעילות נמוכה למדי. זה נמוך מהממוצע עבור חלק מהפרויקטים האחרים שסיקרתי. יש עוד 35 מאגרים שם, אם כי אלה גם בעלי רמות פעילות נמוכות.

במבט קדימה, יש לא מעט דברים שאפשר לצפות להם. אמנם אין מפת דרכים רשמית שהונחה, אך תוכל ללקט מכך מידע פוסט בבלוג.

לדוגמא, היזמים עובדים באופן פעיל על יכולת פעולה הדדית בין רשתות רשת של VeChain. כרגע הם עדיין עובדים על “הכנות טכניות” לטכנולוגיה זו. יכולת פעולה הדדית זו יכולה ללא ספק להגביר את האימוץ של VeChain.

לאחר מכן, ישנם מחקרים נוספים שנעשים על יישום של עסקאות אנונימיות בסופו של דבר. זה יהיה באמצעות שימוש בטכנולוגיית Bulletproof שכבר פופולארית בקרב מונרו (XMR)..

אם ברצונכם להתעדכן בפיתוח הפרויקט, עליכם לשים עיניהם הבלוג הרשמי כמו גם שלהם חשבון טוויטר.

סיכום

אין ספק כי VeChain היה אחד הפרויקטים המצליחים ביותר בבלוקצ’יין מבחינת יצירת שותפויות. עם פרוייקטים ניסיוניים שנמשכו עבור כמעט 3 תריסר חברות VeChain מתחילה לראות כמה הצלחות. אם זה יכול לבנות על אלה הוא יכול לראות אימוץ מוגבר.

הפרויקט מחושב היטב, עם ממשל תקין, ומודל כלכלי ייחודי שעובד טוב מאוד כאשר לוקחים בחשבון את הצרכים של ארגונים גדולים ולקוחות ארגוניים. זה גם לא התמודד עם בעיות המדרגיות הנפוצות בפרויקטים רבים של בלוקצ’יין, אם כי זה יכול להיות בגלל חוסר אימוץ.

היא גם הצליחה לעבור את נושא הפריצה בדצמבר 2019, שיכול היה להוות דאגה מרכזית לקהילת VeChain.

עם כל ההצלחות שהיו ל- VeChain, דבר אחד מתחמק מהפרויקט, והוא צמיחה חיובית בערך האסימון שלו. בעוד ששוק הדובים הכללי במטבעות קריפטוגרפיים בהחלט קשור לכך, גורם נוסף הוא התחרות של חברות טכנולוגיה מסורתיות גדולות כמו IBM, BMW ו- SAP. ניתן להבין כי המשקיעים מודאגים מכך ש- VeChain ייקבר על ידי חברות הממותה הללו.

השנה הקרובה תהיה מכריעה עבור VeChain. אם היא תצליח לייצר חלק מתוכניות הפיילוט שלה, היא תהפוך את עצמה לאטרקטיבית יותר כשחקנית ארוכת טווח בענף שרשרת האספקה. זה יכול לירות בזה לראש פרויקטים של בלוקצ’יין. אם היא לא תצליח להשיג זאת, BMW, IBM ו- SAP, ככל הנראה, ימנעו ממנה להפוך לכוח מרכזי.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map