ביקורת גישה אוניברסלית לשוק (UMA): DeFi ללא הגבלה

מרחב המטבע הקריפטוגרפי חווה כרגע משהו שניתן לתאר רק כעונת DeFi. השחרור הרציף של פרוטוקולי DeFi ראה את הערך הכולל נעול בחלל יעלה על 9 מיליארד דולר.

בעוד שחלק מהפרוטוקולים הללו אינם ראויים לציון במיוחד (או אפילו מגוחך בעליל) אחרים מכופפים את כללי המימון המסורתי ומציגים טכנולוגיות חדשות שנחשבו בלתי אפשריות. UMA הוא אחד מהפרוטוקולים הללו.

לוגו פרויקט UMA

לוגו פרויקט UMA. תמונה באמצעות UMA

משימת ההצהרה של UMA היא לאפשר לכל אחד בעולם גישה לסיכון פיננסי. זו אמנם מוזיקה לאוזני סוחרי המטבעות המושרים באדרנלין, אך זו סימפוניה למשקיעים מוסדיים מדור קודם..

למה? מכיוון ששוק ה- UMA מכוון אליו הוא שוק הנגזרים, ששווה בין 500 טריליון מעל קוואדריליון אחד דולר אמריקני. בעבר היה נגיש רק למשקיעים מוסמכים, UMA מאפשר לכל אחד להשתתף בשוק הפיננסי הגדול בעולם.

היסטוריה קצרה של UMA

UMA מתחיל בדיוק היכן שהיית מצפה: וול סטריט. הארט למבור, סוחר מקצועי לשעבר בגולדמן זאקס עם רקע מדעי המחשב, פתח מאוחר יותר עסק פרטי שאותו מכר בכדי להפעיל את כל מטבעות הקריפטו. בשנת 2017 הקים מעבדות סיכונים שגייסה 4 מיליון דולר מכמו ביין קפיטל ודרגונפליי קפיטל לפיתוח מטבע קריפטוגרפי שלא דומה לשום דבר אחר.

וול סטריט ניו יורק

וול סטריט בניו יורק. תמונה דרך שוטרסטוק

בערך באותה תקופה אסף למבור צוות של 7 משקלי משקל נוספים כולל אליסון לו, סגן נשיא לשעבר של גולדמן זאקס, ו רג’ינה קאי, אנליסט פיננסי ומשכיל פיננסי משכיל בפרינסטון. הטיוטה הראשונה של נייר לבן של UMA שוחרר בדצמבר 2018 ופרויקט UMA היה הוכרז רשמית בינוני ימים אחר כך.

ICO מטבע מטבעות UMA


באפריל השנה אירחה UMA את הראשון אי פעם הצעת חילופי מבוזרים ראשונית ב- Uniswap. זה הציג 2 מיליון מתוך 100 מיליון ההיצע הראשוני של UMA שנמכר בעלות של כ 0.26 $ דולר.

Uniswap של UMA

הודעת רישום Uniswap של UMA. תמונה באמצעות הבלוג של UMA

מתוך 98 מיליון האסימונים הנותרים, 48.5 מיליון אסימונים היו שמורים למייסדי הפרויקט, 35 מיליון אסימונים הוקצו למפתחי הרשת, ו- 14.5 מיליון אסימונים הושמרו למכירות עתידיות..

מה זה UMA?

UMA, קיצור של גישה לשוק אוניברסלי, הוא פרוטוקול הבנוי על Ethereum המאפשר למשתמשים ליצור אסימונים מטבעות קריפטוגרפיים סינתטיים מותאמים אישית שיכולים לעקוב אחר מחיר כמעט כל דבר. באנגלית רגילה, UMA מאפשר לך לסחור בכל נכס באמצעות אסימוני ERC-20 ללא חשיפה ממשית לנכס עצמו.

נגזרת סינטטית של UMA

המחשה לאסימונים הנגזרים הסינתטיים של UMA. תמונה באמצעות יוטיוב

זה מאפשר לכל אחד להשיג חשיפה לנכסים שאחרת הם היו מחוץ להישג ידם. אסימון המטבעות של ה- UMA משמש לממשל על הפרוטוקול ובשביל אורקל המחירים שלו.

מדוע UMA כה משמעותי? כי זה פותח עולם של אפשרות עבור DeFi. לדוגמא, אתה יכול להפקיד DAI כלשהו במתחם כדי שאחרים ילוו אשר יניב ריבית כלשהי בשנה (נניח 10%). כאשר אתה עושה זאת, אתה מקבל אסימונים של ארגון ה- DAI שצוברים את הריבית.

מקרה שימוש ב- UMA

דוגמה למה UMA יכול לעשות

מכיוון ש- UMA מאפשר להשתמש כמעט בכל נכס כבטוחה, אתה יכול להשתמש ב- ADAI כבטוחה להטבעת אסימונים סינתטיים המייצגים את מחיר הזהב. אתה יכול אז ליצור אסימון סינתטי שלא רק עוקב אחר מחיר הזהב, אלא גם צובר ריבית של 10% בשנה באמצעות ה- ADAI הנעול. כדי להבין את UMA באופן מלא, עלינו לעבור תחילה על כמה מונחי מפתח.

מה הם נגזרים?

במימון, נגזרת הוא חוזה בין שני צדדים לגבי נכס, במיוחד המחיר העתידי של אותו נכס, כאשר אף אחד מהצדדים לא צריך להחזיק או להחליף את הנכס. במקום זאת, סכום ביטחוני כלשהו (בדרך כלל פיאט) מוחלף ביום סיום החוזה בהתבסס על מחירו באותה עת..

נגזרות UMA

חוזה נגזרות שמודגם באמצעות תפוחים

בשווקים מדור קודם, נגזרים מוגבלים למשקיעים מוסמכים ומוסדיים מכיוון שהפרוצדורלי ו מסגרת משפטית ליצור ולאכוף חוזי נגזרים הוא מורכב ויקר להפליא.

מה עושה פרוטוקול UMA?

UMA שמה נגזרים על הבלוקצ’יין. זה יוצר אסימון סינתטי עבור הנכס בעת הפקדת בטחונות מספקים, יוצר את תנאי החוזה עבור האסימון שהונפק, ואוכף אותם באמצעות תמריצים פיננסיים..

במקום להשתמש באורקול מחיר כדי לקבוע מתי מנפיק אסימון מוגבל (אין מספיק כספים המגבים את האסימונים שהם מנפיקים בגלל שינוי במחיר), המשתמשים ב- UMA מקבלים תמריץ פיננסי לזהות ולמפרק את מנפיקי האסימונים שהם מאמינים כי הם אינם מבוטחים..

רעיון UMA

הרעיון מאחורי UMA. תמונה באמצעות טוויטר

באופן מוזר, UMA רואה את השימוש באורקלים כאחד הבעיות הגדולות ביותר ב- DeFi, בעיקר משום שהם מועדים לכישלון במהלך אירועים פיננסיים של ברבור שחור (למשל התרסקות פתאומית בגלל וירוס שלא ייקרא שם) ומכיוון שניתן לתפעל אותם אם מספיק מזומנים עומדים על השולחן כדי להשחית אורקל. במקום זאת, UMA משתמש באורקל שלו רק כדי לפתור מחלוקות על חיסולים (וסכסוכים אלה נועדו להיות נדירים)..

מהם אסימונים סינתטיים?

אסימונים סינתטיים יכולים להיות די קשים לעטוף את הראש. למרבה המזל, עמוד מהתיעוד המפורט של UMA ניתן מה שניתן לטעון את ההגדרה הטובה ביותר האפשרית: “אסימונים סינתטיים הם אסימונים [ERC-20] מגובי בטחונות שערכם משתנה בהתאם לאינדקס הייחוס של האסימונים.” אסימונים סינתטיים הם בעצם חוזים נגזרים בבלוקצ’יין את’ריום (או חוזה חכם אחר).

בונה אסימונים סינטטיים של UMA

הכריז בונה האסימונים הסינתטיים של UMA. תמונה באמצעות הבלוג של UMA

לאסימונים אלה יש 3 מאפיינים:

  1. יש להם מזהה מחיר (עיין במחיר של נכס חיצוני כלשהו)
  2. יש להם תאריך תפוגה (שבו מוסדר החוזה)
  3. יש להם דרישת ביטחונות (שיכולה להשתנות, אך חייבת להיות לפחות 120% מערך האסימונים המונפקים, למשל כדי להנפיק אסימונים מזהב סינטטי של 100 $ דולר, תצטרכו 120 $ USD של מטבעות קריפטו נעולים כבטוחות).

תן לנו להציץ מתחת למכסה המנוע ולראות מה מכונת DeFi הזו אורזת.

איך עובד UMA?

UMA אמנם מורכב מבחינה רעיונית, אך באופן מפתיע קל להבין את אופן הפעולה שלו. בבסיסה, UMA כולל 3 אלמנטים: המסגרת שלה ליצירת חוזי אסימונים סינתטיים (קרא: נגזרים) בבלוקצ’יין (מתקן אסימונים), שלה מנגנון אימות נתונים (DVM, קרא: אורקל), ופרוטוקול הממשל שלו.

קליפת אגוז של UMA

UMA בקצרה. תמונה באמצעות UMA Docs

מתקן אסימון UMA

מתקן אסימונים מתייחס לחוזה החכם ב- UMA המאפשר ליצור אסימונים סינתטיים המייצגים נכס. כל אחד יכול ליצור חוזה חכם במסגרת מתקן האסימונים על ידי הגדרת / עמידה ב -3 המאפיינים שצוינו קודם (מזהה המחיר, תאריך התפוגה ועמידה בדרישת הביטחונות המינימלית). הישות היוצרת את החוזה החכם עבור אסימונים סינתטיים מופנית לבעל מתקן אסימונים.

נותני חסות אסימונים של UMA

נותני חסות אסימונים ב- UMA.

בשלב זה, כל משתמש אחר יכול להשתתף בחוזה החכם להנפקת אסימונים נוספים על ידי הפקדת בטחונות. משתתפים אלה מכונים נותני חסות אסימוניים. לדוגמא, אדם A (בעל מתקן אסימונים) יוצר חוזה חכם ליצירת אסימונים מזהב סינטטי ומפקיד את הביטחונות הדרושים.

אדם B (נותן חסות לאסימונים) חושב שאסימון הזהב הסינטטי הזה יכול להיות בעל ערך ורוצה להנפיק כמה אסימונים בעצמם, ולכן הם מפקידים כמה בטחונות להנפיק בעצמם עוד אסימונים מזהב סינטטי..

מנגנון אימות נתונים (DVM)

שלא כמו פרוטוקולי DeFi אחרים, UMA אינו דורש הזנת מחירים קבועה כדי שהפרוטוקול יפעל. זו הסיבה שגם UMA וגם ה- DVM שלה מכונים “לא יסולא בפז”.

בפרוטוקולים אחרים כגון Aave, אורקלים משמשים לחיסול לווים אם הם אינם מבוטחים מספיק על ידי בדיקה מתמדת של מחיר הביטחונות שלהם (פירוקים נגרמים לרוב מירידה פתאומית במחיר הדולר של הביטחונות שלהם). אז איך יודעים שאסימון סינתטי מבוטח כראוי ב- UMA?

גרף DVA של UMA

שקף מהמצגת הארט למבור של ה- UMA DVM. תמונה באמצעות טוויטר

במקום לבדוק כל הזמן את מחיר הנכסים הנעולים כבטוחות, UMA מעודד את מחזיקי האסימונים לבדוק כל הזמן שהמנפיק של אסימון זה מבוטח כראוי. הם עושים זאת על ידי בדיקת כמות הביטחונות הנעולים בחוזה החכם (מכיוון שהכל נצפה בפומבי אתרסקאןואז לעשות מתמטיקה פשוטה כדי לראות אם דרישת הביטחונות נותרה עומדת. אם לא, הם (או כל אחד אחר) יכולים לקרוא לפירוק חלק מהבטחונות של המנפיק.

הבעלים של מתקן האסימון יכול לערער על תביעת הפירוק, במסגרתה הוא יכול להפקיד אג”ח (באסימונים של UMA) כדי להיות דיספוטר ולקרוא לאורקל ה- DVM לפתור את הסכסוך על ידי בדיקת מחיר הביטחונות..

אם ה- DVM קובע כי המפרק (מי שקרא לחיסול) טען טענה שגויה, המפרק נענש, והמחלוקת מרוויחה תגמול מעונש זה. אם המחלוקת טועה, הם מאבדים את אגרות החוב שלהם, והמפרק מקבל את כל הביטחונות בחוזה החכם עבור אסימון זה..

כיצד פועל ה- DVM ב- UMA?

UMA מודע מאוד לכך שאין חלל חוק במרחב הקריפטו. זה גורם לאלמנטים רבים בתוכו להיות נוטים לשחיתות, כולל אוראקלות. כדי להילחם באפשרות של פגיעה ב- DVM, UMA משתמש במדד פשוט: עלות השחתת האורקל חייבת להישאר תמיד גבוהה יותר מהרווח הפוטנציאלי שיכול להפיק בכך.

איך עובד DVM

המחשה טכנית כיצד פועל ה- DVM של UMA. תמונה באמצעות UMA Docs

מה שכרוך הוא א תהליך בשלושה שלבים כאשר חייבים למדוד את עלות השחיתות (CoC), כאשר יש למדוד את רווח השחיתות (PoC), וליצור מנגנון שבו ה- CoC תמיד גדול מ- PoC. מכיוון שמחיר המחיר שאורקל ה- DVM פולט מבוסס על הצבעה ברובם של משתתפי רשת אחרים (51%, הדורש מינימום של 5% מכלל האסימונים שישמשו בהצבעה), עלות השחיתות מחזיקה ביותר מ -51% מכלל אסימונים של UMA, מכיוון שאלה משמשים להצבעה על המחיר.

תנאי אורקל של UMA

התהליך בשלושה שלבים ליצירת אורקל כנה לפי UMA

כדי להעריך את ה- PoC, כל החוזים החכמים המוציאים אסימונים סינתטיים חייבים לדווח על הרווח הפוטנציאלי שניתן להפיק ממנו אם האורקל היה מושחת. הוספת הערך של כל הנכסים בחוזים החכמים השונים ב- UMA מספקת את ה- PoC.

כדי לוודא ש- CoC תמיד גדול מ- PoC, UMA קונה ושורף אסימני UMA הקיימים כיום בשוק כדי להבטיח שערכם תמיד גדול יותר (ספציפית פי שניים) מהסכום הכולל של הנכסים הנעולים בפרוטוקול. זה משולם עבור שימוש במס המוטל על בעלי מתקני אסימון. פרוטוקול ה- UMA גובה רק את מה שהוא צריך לעשות זאת, לא יותר, לא פחות.

ממשל UMA

כשמדובר בממשל, לבעלי אסימונים של UMA יש שתי אחריות: להצביע על מחיר הנכס כאשר ניתנת בקשה ל- DVM, ולהצביע על שינויים ו / או שדרוגים בפרוטוקול UMA. לגבי שינויים / שדרוגים אלה, מחזיקי אסימונים של UMA מסוגלים להציג נכסים חדשים (באמצעות החוזה החכם Token Facility), להסיר חוזים חכמים קיימים שאינם בשימוש, ואף לסגור חוזים חכמים במקרי חירום..

מנגנון ממשל UMA

אפליקציית ההצבעה של UMA

הצעות לשיפור UMA כל אחד יכול להגיש (UMIP) וכולל הגשת מעין בקשה סטנדרטית להצבעה ציבורית. חלים כללי קונצנזוס סטנדרטיים, כלומר אסימון אחד שווה הצבעה אחת, ו -51% מהאסימונים חייבים להצביע בעד ההצעה. אם יאושר על ידי הקהילה, צוות הפיתוח במעבדות ריסק מיישם את השינוי. מעבדות הסיכון יכולות גם להחליט לדחות את השינוי המוצע, גם אם השיגה הצבעה של רוב בעד ההצעה.

כותרת UMIP UMA

הכותרת הפשוטה ל- UMIP

מי שמצביע מתוגמל באמצעות אינפלציה (5% מההיצע הראשוני של 100 מ ‘) המחולק באופן יחסי לאיזה אחוז מכלל ההיצע שהם השקיעו. מחזיקי UMA לא פעילים אינם מתוגמלים עם האינפלציה הנוספת הזו. זה נותן תמריץ לבעלי אסימון UMA לא פעיל להשתתף בפועל בפרוטוקול UMA.

מה זה מטבעות קריפטו של UMA?

UMA הוא אסימון ERC-20 המשמש לניהול פרוטוקול UMA ולהצבעה על מחיר הנכס כאשר אורקל ה- DVM נקרא לערער על תביעת פירוק בטחונות..

אסימון סינטטי מיין

מטבע ה- UMA מפעיל את פרוטוקול ה- UMA

בעוד שההיצע הראשוני שלה היה 100 מיליון, אין לו מכסה קשה והוא יכול להיות אינפלציוני או דפלציוני בהתאם לשני אלמנטים: כמות הערך הקיימת כיום בפרוטוקול (מכיוון שככל שיש יותר, האסימון נקנה ונשרף יותר), ו כמות ה- UMA המשמשת להצבעה בפרוטוקול (מכיוון שיש אינפלציה של 5% מסימנים המשמשים להצבעה).

ניתוח מחירי מטבעות מטבעות UMA

ל- UMA יש את דפוס המחירים של רוב אסימוני DeFi. זמן קצר לאחר הופעת הבכורה שלו ב- Uniswap באפריל השנה, אסימון ה- UMA הגיע למחיר של כ- 1.50 $ USD שם הוא נשאר עד סוף יולי..

ביצועי מחיר של UMA

היסטוריית מחירים של UMA ב- CoinMarketCap. תמונה באמצעות CMC

ימים לאחר ש- UMA הציגה את “תשואת דולר“(עוד על כך בהמשך), המחיר עלה לכמעט 5 דולר ארה”ב והחל בריצה פרבולית שהגיעה לשיא של כמעט 28 דולר ארה”ב. מאז היא חזרה לכ -20 $ דולר.

UMA שוקי מטבעות מטבעות

אם אתה מעוניין לבנק UMA, האפשרויות הטובות ביותר שלך אינן מפתיעות בבורסות מבוזרות כגון Uniswap ו מאזן. מילת אזהרה: דמי הגז של אתריום גבוהים מאוד בזמן הכתיבה, מה שאומר שאתה יכול להפגיז 40-90 $ דולר נוסף ב- ETH כדי לקנות UMA באמצעות DEX.

זוגות שוק UMA

זוגות שוק UMA על פי CoinMarketCap

האלטרנטיבות הטובות ביותר לבורסה הן Coinbase (ב- 4 בספטמבר), OKEx ו- Poloniex. נראה כי הנזילות בשני האחרונים מוטלת בספק, כלומר עדיין תשלם פרמיה כדי לקנות שם בגלל ספרי הזמנות רדודים.

ארנקי מטבעות מטבעות UMA

הדבר היפה באסימונים של DeFi כמו UMA הוא שלא משנה כמה הם מורכבים, אחסונם תמיד קל מאוד, כי כמעט כולם הם אסימונים מסוג ERC-20 שנבנו על Ethereum..

UMA של MetaMask

ארנק האינטרנט Metamask.

ככזה, אתה יכול לאחסן את ה- UMA שלך כמעט בכל ארנק שתומך בנכסי Ethereum. ארנקים מטבעות קריפטו של UMA כוללים טרזור (חומרה), Ledger (חומרה), אקסודוס (שולחן עבודה / נייד), ארנק אטומי (שולחן עבודה / נייד) וכמובן Metamask, ארנק האינטרנט הפופולרי המשמש לאינטראקציה עם פרוטוקולי DeFi.

מפת דרכים של UMA

נראה שאנשים לא שילמו טיפול רב ל- UMA עד זה יצר אסימון סחיר המייצגת את 500 המניות בארה”ב הגדולה פחות משנה לאחר מכן במרץ 2019. עד סוף 2019 פרסמה UMA את הפרוטוקול שלה שיאפשר לכל אחד ליצור אסימון המייצג נכס בעולם האמיתי. במאי 2020 עלתה UMA לכותרות הצפנה כאשר הם פרסמו את האסימון הסינתטי הראשון “לא יסולא בפז” ETHBTC אשר עקב אחר הביצועים של ETH לעומת BTC.

כעבור חודשיים, UMA חשף אסימון תשואה שנקרא yUSD. היותו כמו מטבע יציב, YUSD מתפקד למעשה כהלוואה בריבית קבועה, לטווח קבוע. לעומת זאת להלוואות USDT מפלטפורמה כמו מתחם, שם הריבית משתנה והמועד להחזר זה אינו מוגבל.

תשואות דולר של UMA

UMA מכריזה על התשואה. תמונה באמצעות הבלוג של UMA

אמנם לא נראה מפת דרכים עתידית ל- UMA, רישום Coinbase (אשר נחזה בטיוטה הראשונית של מאמר זה), עכשיו ממשמש ובא. זו לא הפתעה בהתחשב בכך שהארט למבור למד עם מייסד שותף של Coinbase, פרד אהסראם. Coinbase Ventures הוא גם משקיע מוקדם בפרויקט UMA.

למרות שניתן להתווכח אם UMA יכול להיחשב כ- DAO (נראה כי גם תיעוד UMA אינו טוען זאת על הסף), אך בעלי UMA הם אלו אשר ככל הנראה יגידו את המילה האחרונה לגבי כיוון הפרוטוקול. העובדה שנותרו 14.5 מיליון אסימונים למכירות עתידיות יחד עם ייעוד ה- v1 של ה- DVM של UMA רומזת כי ייתכן שיהיה הרבה יותר באופק עבור UMA.

ההתייחסות שלנו ל- UMA

UMA הוא פרויקט DeFi ייחודי באמת עם פוטנציאל בלתי נתפס. זו אותה הליגה כמו אמפלפורת בהקשר זה. אולי אין צוות מוסמך יותר לבנות פרוטוקול DeFi מאשר ותיקי גולדמן זאקס לשעבר.

UMA גם החזיר את ההשקעה פי 100 עבור אלו שנכנסו מוקדם ונראה שלמרות הרווחים הללו UMA נשאר יחסית לא ידוע (אם נעבור לפי מדדים כמו מחיאות כף בינוניות ואינטראקציה במדיה החברתית).

UMA ב- DeFi

UMA ב- DeFi. תמונה באמצעות טוויטר

חלק מכם אולי תוהים כיצד UMA משווה ל- Synthetix, פרוטוקול נוסף להנפקת אסימונים סינתטיים. מלבד הצוות המנוסה יותר העומד מאחורי הפרויקט, ההבדל הגדול ביותר בין Synthetix ל- UMA הוא ש Synthetix משתמש באסימון SNX כבטוחה ליצירת נכסים סינתטיים, ואילו מאפשר לך להשתמש כמעט בכל מטבע קריפטוגרפי כבטוחה (בתיאוריה). סינטיקס הוא גם לא ‘יקר מפז’ כמו UMA ונשען יותר על אורקלים, שאחד מהם נוצל תמורת מיליארד דולר בשנה שעברה.

מחזיקי UMA

עשרת מחזיקי ה- UMA הגדולים ביותר. תמונה דרך אתרסקאן

לא הכל אפרסק עם UMA, עם זאת. העובדה שרק 2% מההיצע הכולל הראשוני של 100 מיליון UMA עמדו לתפוס ב- Uniswap היא כמעט כמו סטירת לחי לקהילת המטבעות..

נראה שלמרות שאתה יכול להוריד משקיעים גרועים מוול סטריט, אתה לא יכול לחטט את סכין וול סטריט מידיהם. בנימה מרגיעה, עצום 48+ מיליון אסימונים של UMA שהוקצו למייסדים כרגע מחוץ לתחום עד 2021 ו הם התחייבו לא להצביע עם האסימונים האלה.

פיילוט כריית UMA ליקודיטי

פיילוט כריית הנזילות לאחרונה של UMA. תמונה באמצעות הבלוג של UMA

ההתחייבות אמנם נחמדה, אך עדיף שיהיה משהו שמקודד לחוזה חכם, ואפילו נראה כמו הדבר ההגיוני לעשות בהתחשב בזה של הקבוצה התייחסות תכופה לחשיבותם בקיום הסכמים במרחב הקריפטו. בצד השני, לצוות שמאחורי UMA יש כמה קשרים שאינם בהישג יד עבור רוב הפרויקטים האחרים של קריפטו.

העובדה ש- UMA מבקשת להיכנס לשוק שיכול להיות שווה יותר ממיליון דולר אמריקאי, יש צוות עם קשרים להכניס את הצדדים המתקשרים עם שוק זה לדפי, ולמעשה יש לו פרוטוקול מתפקד שנראה כי להיות חסון להפליא, מציע לא רק עתיד שורי עבור UMA, אלא מציע UMA עשוי להיות הפרוטוקול שיביא סוף סוף את DeFi למשקיעים המוסדיים הנדרשים כדי להפוך את DeFi לעתיד הפיננסים.

תמונה מוצגת באמצעות UMA & שוטרסטוק

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map