ביקורת Storj: צלילה עמוקה לאחסון Blockchain

Storj (מבוטא “אחסון”) היא מערכת אחסון קבצים מבוזרת שמטרתה להשתמש בכל הקיבולת העודפת ברחבי העולם בצורה של כוננים קשיחים ורוחב פס שאינם בשימוש..

אנשים איבדו אמון רב במערכות גדולות ומרכזיות ושיתוף קבצים אינו שונה מזה. Storj רוצה להפוך את שיתוף הקבצים לא רק לבטוח יותר אלא גם למהיר יותר וחסכוני הרבה יותר.

עם זאת, האם Storj באמת יכול להתחרות עם חברות מרכזיות גדולות כמו Dropbox ו- Google Drive והאם הם יכולים להתבלט בקרב שלל פרויקטים של אחסון בלוקצ’יין?

בסקירה זו ננסה לענות על כך על ידי התעמקות בסיכויים הטכנולוגיים, הצוותיים, מפת הדרכים וה- STORJ..

מה זה Storj?

Storj היה אחד הפרויקטים הראשונים שהתמודדו עם אחסון בבלוקצ’יין. הם משתמשים בהצפנת נתונים בצד הלקוח ובשיתוף קבצים כדי לאחסן את הקבצים בצורה מאובטחת ברשת עמיתים לעמית..

הם רוצים גם לעשות את זה קל לשימוש עם שער תואם אמזון S3. זה יאפשר למשתמשים לתקשר בקלות עם רשת Storj עם חווית משתמש מוכרת. יתר על כן, בהתחשב בכך שהוא יהיה מבוזר, קיים סיכון קטן מאוד לאובדן נתונים.

סקירת מטבע Storj

עלויות נתונים משוערות ברשת Storj

Storj הוא פרויקט קוד פתוח של חברת רווח בשם Storj labs. Storj, החברה, מספקת את DaaS (נתונים כשירות) לעסקים ולצרכנים ממוצעים. הם גם עוזרים בבניית כלים וממשקי API ללקוחות שיוכלו לקיים אינטראקציה עם תוכנת הקוד הפתוח.

Storj השלימה ICO בסך 30 מיליון דולר שביצעו במכירת אסימונים של ERC-20 עוד בשנת 2017. הם מכרו אסימונים של STORJ שיהוו אסימון השירות ברשת. אלה ישמשו לתשלום עבור דרישות האחסון על ידי המשתמשים.

רשת Storj היא גם אחת מהפרויקטים הבודדים של Ethereum ICO שקיבלו את ברכתו של ויטליק בוטרין. למעשה, ויטליק היה תורם לעיתון הלוח Storj. לדברי ויטליק:

מערכות אחסון קבצים מבוזרות כמו Storj יכולות לבטל עלויות סימון גבוהות ולא יעילות בשוק ולספק רמה גבוהה יותר של פרטיות, אמינות ואיכות שירות ממה שאנו רואים כיום.

הם גם הגדילו את הרשת הבסיסית שלהם מאז השקתם ויש להם מעל 150,000 צמתים לאחסון צמתים שהם חלק ממנה. צמתים אלה מכסים יותר מ- 200 מדינות ויכולים לאחסן קיבולת של יותר מ -150 PB.

אז מהי הטכנולוגיה שמניעה את Storj ואיך עדיפה?


פרוטוקול Storj

ישנם ארבעה שלבים חשובים באחסון הנתונים ברשת Storj. אלה כוללים את הצפנת הנתונים, את שבירת הנתונים ואז את ההפצה שלהם ברחבי הרשת.

ברגע שהנתונים ברשת, חייבים להיות בדיקות שהושלמו כדי להבטיח את תקינות הנתונים וזמינותם. כאן נכנסות הביקורות התקופתיות ברשת Storj.

הצפנה בצד הלקוח

לפני שתעלה את הנתונים שלך ל- blockchain, יהיה עליך להצפין אותם במכשיר שלך. הנתונים מוצפנים באמצעות אלגוריתם AES256-CTR. זה כבר די בטוח אך ההיקף קיים לסוגי הצפנה אחרים כגון הצפנה מתכנסת.

אחד היתרונות העיקריים למשתמשים בהצפנה בצד הלקוח הוא שכל המידע הנדרש לפענוח הקבצים מונע מהצמתים (חקלאים). יש רק מפתח פענוח אחד והוא נשלט במחשב הלקוח.

כמובן, יכול להיות מקרה שבו תרצה לפענח את הקבצים שלך במכונה שלא שימשה להצפנה המקומית. כאן ייכנס גשר Storj.

גשר Storj הוא היוזמה האחרונה שתאפשר למשתמשים לאחסן את המפתחות שלהם במה שמכונה שרתי “bridge”. ישנם מספר מקרי שימוש חזקים אחרים עבור הגשר אותם נעסוק בהמשך.

רסיסים

אין ספק ששמעתם הרבה דיבורים על “Sharding” בזמן שהוא מתייחס לבלוק-שורשים. עם זאת, השבחה במובן הכללי היא רק פיצול הנתונים למספר חלקים שונים. במקרה זה, הנתונים הם הקובץ שהצפנתם זה עתה.

ישנן סיבות רבות לכך שרוצים לרסק את הנתונים. ראשית, הפצת הנתונים דרך שלל צמתים שונים פירושה שהם יכולים לשלוח ולהיזכר בכל הרסיסים בו זמנית. זה יגביר את המהירות ברשת.

יתרון נוסף בשבירה הוא שאף “חקלאי” ברשת לא יכיל את כל תוכן הקובץ שלך. המשמעות היא שגם אם הייתה להם יכולת לפענח את הקובץ (מאוד לא סביר) הם לא יכלו לקרוא את כל הקבצים.

הוספה נוספת לפרטיות המשתמש עם רשת Storj היא המקום בו הרסיסים מאוחסנים ברשת. צריך להיות רק אדם אחד שיודע בדיוק היכן אוחסנו הרסיסים וזה האדם שהצפין והעלה אותו לרשת..

הצפנת Storj

תהליך השבירה Storj. מקור תמונה: כתב העת Storj

כאן נכנס טבלת החשיש הייחודית שלהם Kademlia. טבלת חשיש מבוזרת זו תאפשר למשתמש ‘למפות’ ביעילות לאן הרסיסים נעלמו. אם הם רוצים לגשת לטבלאות אלה, הם יזדקקו למפתח פרטי שיפענח את “המפה” של הרשת ויאפשר למשתמש לגשת לפיסות לקובץ שלהם..

יש גם בדיקות יתירות חשובות המובנות ברשת במקרה של צמתים במצב לא מקוון. זאת באמצעות שימוש בקידוד Erasure ובשברי “Parity”. אתה יכול לבחור את המספר הכולל של רסיסי זוגיות שישמשו כאשר אתה מפיץ אותו ברשת.

ככל שתבחר יותר רסיסי יתירות, כך תהיה לך יותר הגנה מפני אובדן. Storj צריך לפקוח עין על כל הרסיסים המיותרים כדי לוודא שאין עודף מהם שסותם את הרשת. כאן נכנסים לתמונה אלגוריתמי קידוד המחיקה. תוכלו לקרוא על כך עוד בכתובת שלהם נייר לבן.

אז, עכשיו יש לך את הקבצים המוצפנים שלך ברסיסים ברחבי הרשת, איך אתה כל הזמן מאמת בדיוק מה יש? זאת באמצעות שימוש בהוכחות השגה וביקורות תקופתיות.

הוכחת השגה

הוכחות אלה משמשות כדי להבטיח כי נתונים מסוימים נשמרים על מארח מרוחק ברשת. הוכחות אלה מאומתות באמצעות תהליך אתגר / תגובה רגיל ברשת Storj הנקרא ביקורת או “פעימות לב”.

ביקורות אלה נערכות על פי עיקרון הצפנה הנקרא עצי מרקל והוכחות. אלה כשלעצמם מסובכים למדי, אך ניתן לקרוא עוד על הביקורות החלקיות הללו של עץ מרקל בעיתון הלבן.

מה שחשוב להבין הוא שהחקלאים נדרשים להוכיח שיש להם עדיין את כל הרסיסים שנשלחו בדרכם. עליהם לשתף פעולה עם הביקורת אם הם מתכוונים לקבל תשלום עבור האחסון שלהם.

בעל הנתונים ישלח אתגר קצר בצורת חשיש לחקלאי. אם לחקלאי יש עדיין את הנתונים שהוא נשלח, הוא יכול לענות לבקשה זו בהוכחת מרקל. זה מאמת כי רסיס הקבצים עדיין נמצא בצומת המקומי.

Storj אימות וביקורות

Storj אימות וביקורות. מקור תמונה: כתב העת Storj

מכאן, על ידי שימוש במנגנון ביקורת ותגובה / תגובה מאתרים, Storj יכול להבטיח שהקבצים אכן נשמרים כפי שהופצו בתחילה ללא נתונים חסרים. יתר על כן, אותם חקלאים אשר באופן קבוע אינם נענים לבקשות אלה עלולים להיות בעלי ציון “מוניטין” גרוע המיוחס להם.

עכשיו שאתה יודע איך רשת Storj מתפקדת מבחינה טכנית, בואו נסתכל כיצד תוכלו להשתמש בה באופן מעשי.

באמצעות Storj Share

כאמור, רשת Storj מנוהלת כיום על ידי מעל 150,000 צמתים ברחבי הרשת. Storj מחפשת להרחיב זאת מאוד עם המהדורה הבאה של הפלטפורמה שלהם עד סוף 2018.

אם אתה רוצה להיות חלק מרשת Storj החדשה הזו כאשר היא תשוחרר לבסוף, תוכל להירשם לרשימת ההמתנה שיש להם כרגע באתר שלהם. באפשרותך להגיש בקשה להצבת רשימת ההמתנה של המשתמש או לרשימת ההמתנה לחקלאים.

על מנת לקבל מושג לגבי עלויות הרשת, ל- Storj יש כיום כמה הערכות מאתר האינטרנט שלהן למטה. אלה העמלות שהמשתמש יכול לצפות לשלם באסימני STORJ.

עלויות נתונים ברשת Storj

עלויות נתונים משוערות ברשת Storj

עמלות אלה משולמות רק עבור האחסון ורוחב הפס בו אתה משתמש בשונה מספקי אחסון הענן האחרים. לדוגמא, כשאתה פותח חשבון ב- dropbox, עבור תוכניות “פלוס” שלהם ומעלה, אתה נדרש לרכוש סכום אחסון חודשי.

גם אם מיצית את כל קצבת האחסון ב- Dropbox, העלות לכל GB לחודש היא כמעט פי 9 מזו של רשת Storj. כמובן שיש לך גם בעיות הקשורות לאבטחה ומהירות במערכת מרכזית כמו dropbox.

כאשר Storj Share יוצא בסוף השנה, יהיה לו ממשק גרפי קל לשימוש, בו חקלאים ומשתמשים יכולים להשתמש בו. תוכל לאחסן ולהעלות קבצים באותה קלות כמו בכל שירות אחר בסגנון ענן.

חברי צוות Storj

כאמור, האנשים שעומדים מאחורי פרויקט קוד פתוח של Storj עובדים במעבדות Storj. החברה ממוקמת באטלנטה, ג’ורג’יה, והוקמה על ידי שון וילקיסון בשנת 2014. את הרעיון הוא קיבל כאשר השתתף בהאקתון הביטקוין בטקסס באותה שנה. לשון יש רקע יזמי והקים את אחד העסקים הראשונים שלו כשהיה בתיכון.

חברי צוות Storj

חברי צוות Storj

אליו הצטרף מייסד שותף ג’ון קווין המכהן בקצין ההכנסות הראשי. יש לו רקע אחר שעבד למעלה מ -15 שנה בבנקאות השקעות טק. בעבר היה מנהל השווקים העולמיים בדויטשה בנק OOO ובילה את זמנו בין ארה”ב למוסקבה.

צוות Storj גדל מאוד מאז ועד היום עם למעלה מ- 46 חברים. יש להם גם קבוצה קהילתית גדולה המסייעת להניע מודעות ואימוץ של Storj ברשתות החברתיות.

אסימון STORJ

האסימון המקורי של STORJ מבוסס על תקן ERC-20 והוא יהיה אסימון השירות במערכת האקולוגית לשיתוף קבצים. במהלך מכירת ההמונים בשנת 2017, הם מכרו STORJ בשווי של 30 מיליון דולר, שיש להם היצע כולל של 500 מיליון אסימונים.

זה ייצג 25% מכלל אספקת האסימונים ורמז על מחיר ICO של 0.5 דולר לאסימון STORJ. במהלך הפעלת שור בסוף 2017 ובתחילת 2018 STORJ הגיעה למחירים של 2.37 דולר. עם זאת, היא נתפסה בשאר הנמכרים בשוק וכעת היא יושבת על 0.33.

הואובי STORJ

הירשמו ב- Huobi וקנו STORJ אסימונים

זה לא רע כמו רבים מהמטבעות האחרים שגייסו ICO בשנה שעברה ויש פרויקט חזק וצוות מאחורי STORJ. אם הם יקבלו כמות עצומה של ביקוש ממשתמשים בפלטפורמה החדשה שלהם בסוף 2018, זה יכול לעזור במחיר.

אם חשבתם לקנות מטבעות STORJ, נראה שהנפח הגדול ביותר נמצא בבורסת Cointiger. עם זאת, אם תעדיף להשתמש בבורסה מוכרת יותר, תוכל להשיג אותם בבורסות כגון בורסת בינאנס ובורסת Huobi..

בהתחשב בעובדה שמדובר באסימונים סטנדרטיים של ERC-20, לאחר שקניתם תוכלו לאחסן אותם בקלות בארנק תואם. המתמודדים הסבירים ביותר הם MyEtherWallet או MyCrypto.

מפת דרכים

משהו אחר שעשוי לעזור להאיץ את האימוץ ב- Storj הוא צינור פיתוח ששומר על התלהבות הקהילה. במקרה של Storj, יש כמה אבני דרך מעניינות לטווח הקרוב ובינוני שאנחנו יכולים לשים עין עליהם. להלן מפת הדרכים שיש להם באתר שלהם.

מפת דרכים של סטורג '

מפת דרכים של Storj

כפי שאפשר לראות, הוא מתמקד מאוד בשחרור גרסת v3.0 שלהם ברשת Storj. זו הרשת שאתה יכול למקם את עצמך כרגע ברשימת המתנה להשתתפות בה. למעשה, בזמן כתיבת שורות אלו בדיוק פרסם Storj את הידיעה על שחרורו של ה- Alpha הפרטי של v3.0.

כרגע הם מריצים זאת בסביבת בדיקה כדי שיוכלו לשכלל את המוצר ולוודא שהכל יציב. השלב הבא בכך הוא שחרורו של העיתון הלבן של v3.0.

זה חשוב מכיוון שהוא ייתן למשתמשים ולחקלאים יותר תובנות לגבי אופן הפעולה של הרשת ואילו שדרוגים ושיפורים נכללו. ברגע שהם ישחררו את גרסת האלפא של העדכון לציבור, יהיה מעניין להתבונן בספיגת מספר החקלאים והמשתמשים..

זה חשוב מכיוון שמערכת אחסון קבצים מבוזרת כגון Storj יעילה יותר ככל שיש יותר צמתים המשתתפים.

קיימת גם אפשרות לשיתוף קבצים בין המשתתפים בפרוטוקול Storj. ניתן להקל על כך באמצעות ארכיטקטורת ה”גשר “שהוקמה כבר שהזכרנו לעיל.

בהתחשב בכך שיכולת הפענוח נמצאת כרגע בשרתים אלה, אין זה שלב קשה לאפשר למשתתפים אחרים לגשת לקבצים שלך באמצעות המפתחות בשרתים אלה. תחשוב על Dropbox ו- Google שיתוף קבצים אבל מבוזר.

תַחֲרוּת

למרות שאנו מודעים למתחרים הגדולים במרכזי אחסון הענן, ישנם גם לא מעט פרויקטים של בלוקצ’יין שמנסים ליצור רשתות אחסון משלהם.

לדוגמא, אחד המתחרים הידועים ביותר במרחב הקריפטו הוא Siacoin. Siacoin עלה לאוויר עם גרסת בטא מוקדמת של הפרויקט במרץ 2015. לפיכך, הפרויקט נמשך זמן רב יותר מ- Storj והם מדורגים כיום במקום 37 בשווי השוק..

ל- Storj יכול להיות יתרון תחרותי קל במחיר האחסון, כיוון שעלות אחסון של 1 TB ב- Siacoin עולה כ -2 דולר. Siacoin עובד גם על המשך פיתוח גרסת 1.4.0 של התוכנה.

מתחרים אחרים שמול סטורג ‘כוללים את פרויקט MaidSafe שהוקם למעשה שהחל בשנת 2006 עוד לפני מטבעות קריפטוגרפיים. הפרויקט פיתח את הרשת הבטוחה עם ארכיטקטורה שאינה שונה מדי מזו של רשת Storj.

לבסוף, יש לך יותר תחרות פוטנציאלית שמגיעה לסיפון כאשר Filecoin מנסה להגיע לשוק. פרויקט הבלוקצ’יין הזה היה ה- ICO הגדול ביותר בשנה שעברה, כאשר גייסו מעל 257 מיליון דולר.

סיכום

Storj הוא ללא ספק אחד הפרויקטים היותר מעניינים של בלוקצ’יין. יש להם מקרה שימוש לגיטימי עבור האסימונים שלהם שעובר כעת שדרוג משמעותי. יתר על כן, הם מונעים על ידי צוות גדול ומוכשר.

הצורך ברשת אחסון ענן מבוזרת ומאובטחת נמצא שם בבירור. משתמשים רוצים מקום בטוח לאחסון הנתונים החשובים שלהם והם רוצים מקום להרוויח כסף נוסף עבור האחסון העודף שלהם.

Storj תתמודד עם תחרות חזקה אך כל עוד Storj יצליח להישאר במהלך ולעמוד באבני הדרך שלהם במפת הדרכים, הם עשויים להגדיל את השימוש והאימוץ. אנו נפקח עין להוט על המהדורה הציבורית של v3.0.

לסיכום, פרויקט חזק עם גיבוי מוכשר. אנו יכולים להבין מדוע ויטליק בוטרין היה מוכן לשים את שמו ותשומותיו מאחורי סטורז ‘.

תמונה באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me