מדריך מלא לשימוש בפלטפורמת Steemit להרוויח Steem

מטבעות קריפטוגרפיים נפוצים בתחומים רבים ושונים בתעשייה, במיוחד במקומות בהם משתמשים בטכנולוגיה, אך יש מטבע מטבעות אחד שעוסק יותר בתקשורת פשוטה. מטבע קריפטוגרפי זה מכונה Steem, ופלטפורמת התקשורת היא אתר מדיה חברתית דמוי Reddit המכונה Steemit.

Steemit הושק ביולי 2016 ונוצר על ידי נד סקוט ודן לרימר (שיצרו גם את המטבעות הקריפטוגרפיים של EOS ו- BitShares). החברה מאוגדת בניו יורק ומטה המטה שלה בווירג’יניה. מר לרימר עזב את החברה כדי להמשיך בפרויקטים חדשים, בעוד שמסקוט נותר כמנכ”ל חברת Steemit Inc..

ללא התייחסות נוספת, נקפוץ ישר לתוכו.

מה זה סטמיט?

לוגו Steemit הקודם

לוגו Steemit הקודם. תמונה באמצעות steemit.com

Steemit הוא אתר מדיה חברתית, רשת חברתית ובלוגים המנוהל על בלוקצ’יין Steem. משתמשי Steemit (המכונים Steemians) מתוגמלים במטבעות הקריפטוגרפים Steem ובדולר הנתמך על ידי Steem עבור פרסום כתביהם על מספר נושאים כלשהם.

התגמולים מגיעים ממשתמשים אחרים כאשר הם ‘מעלים’ את ההודעה המקורית. תגמולים יכולים להגיע גם להערות על פוסטים, מכיוון שניתן גם ‘להצביע עליהם’. ערך ההצבעה תלוי בכוח הגזע של האדם שעושה את ההצבעה.

שיטה אחרונה להשגת תגמולים היא באמצעות תהליך ההצבעה בפועל, שכן 25% מהתגמולים עבור כל משרה מחולקים בקרב אלה שהצביעו לתפקיד. תגמולים אלה נקראים תגמולי אוצרות, ומשתמשים במערכת מכירה פומבית לאחור כדי לקבוע את תגמול האוצרות של כל הצבעה.

אחת האטרקציות של Steemit היא היכולת להגדיל את אחזקות הדולר המגובות של Steem ו- Steem פשוט באמצעות כתיבה ורשתות חברתיות. סוג זה של כרייה נקרא Proof of Brain על ידי מייסדי Steemit ועל פי העיתון הלבן Steem הוא:

מערכת הצבעה המנצלת את חוכמת הקהל כדי להעריך את ערך התוכן ולהפיץ אליו אסימונים.

מה סטמיט מנסה להשיג?

המטרה של Steemit היא למשוך משתמשים חדשים ולשמור על משתמשים קיימים על ידי תגמול עבור תרומות לבלוקצ’יין. זה גם נראה להפיץ אסימונים למערך משתמשים רחב יותר, ובכך להגדיל את אפקט הרשת של הבלוקצ’יין. ביזור זה ואפקט הרשת הגובר הוא אחד היעדים שהציבו מייסדי Steemit בתחילה.

בנוסף להגדלת בסיס המשתמשים של Steemit עצמה, ה- Blockchain של Steem מאפשר פיתוח מכשירי dApp אחרים המשתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין של Steem. עד כה יש קומץ, כולל שיבוט Youtube בשם dTube, טוויטר קרוב המכונה Zappl, ו שיבוט 9gag בשם dMania. יש גם ממשק משתמש חלופי של Steemit ב- Busy.com. כל אלה מחוברים לבלוקצ’יין סתם והתמורה לפרסום תכנים באתרים אלה מגיעה מאותה מאגר תגמולים של סתם..

התוספת של dApps מסייעת בהגדלת בסיס המשתמשים באופן דרמטי, ומאז ההשקה הראשונית של Steemit, צוות Steemit Inc הודיע ​​על הקמת אסימונים של מדיה חכמה, שנועדו “לסמל את האינטרנט” כלשונו של המייסד נד סקוט..

הצגת אסימונים למדיה חכמה

אסימונים של מדיה חכמה


אסימונים של מדיה חכמה. תמונה באמצעות steemkr.com

לאחר שראה את ההצלחה ההולכת וגוברת של Steemit ו- dApps הקשורים שנוצרו סביב הבלוקצ’יין של Steem, צוות Steemit Inc העלה את הרעיון אסימונים למדיה חכמה (SMT), והשקיעו חלק ניכר ממאמצי הפיתוח שלהם בכדי להפוך את ה- SMT הללו למציאות.

מכשירי SMT יאפשרו לכל אחד ליצור אסימון משלו באמצעות ה- Blockchain של Steem, ואז לתמרץ את משתמשי האתר שלהם באמצעות תשלומים ממאגר התגמולים של Steem. כך, למשל, בעל פורום יכול לקשור הצבעות פוסט והערות בפורום משלו לאסימון ‘מטבע פורום’ הבנוי על בלוקצ’יין סטיאם. זה יעודד את משתמשי הפורום להצביע ולהגיב, ובכך להגדיל את ערך המידע בפורום.

בקיצור, זוהי דרך חדשה ליוצרי תוכן ומו”לים לייצר רווחים מהתוכן המקוון והקהילות שלהם, מבלי להסתמך על פרסום. ה- SMT יעניק למשתמשים תמריץ כלכלי לשימוש ולהשתתף בקהילות מקוונות, מה שיועיל הן למפרסם האתר והן לכל המשתמשים שמקבלים חלק בתגמולים. במקום לשלם למפרסמים, המפרסמים ישלמו למשתמשים שלהם.

איך עובד סטמיט

כאמור לעיל אתר Steemit בנוי על בלוקצ’יין Steem, שנוצר כדי לתמרץ יצירת תוכן באופן מקוון. למעשה, העיתון הלבן קובע כי מערכת התגמול של סטמיט היא:

מאגר אסימונים המוקדש לתמריץ יצירת ואוצרות תוכן (המכונה “מאגר התגמולים”).

אנשים מתבלבלים עם תגמולי Steemit עם זאת, מכיוון שלבלוקצ’יין יש למעשה שלוש דרכים שונות בהן מוצג המטבע.

מטבע השורש הוא Steem, אסימון פטרי, הניתן להעברה הדומה לאת’ריום או לביטקוין המוכר יותר. עם זאת זה המקום שבו הבלבול מתחיל מכיוון שניתן להכניס את סטעם לשני חוזים חכמים אחרים, תלוי איזה שירות המשתמש מחפש..

הראשון נקרא Steem Power, והחוזה החכם הזה הוא שמניע את הבלוקצ’יין. הוא מספק רוחב פס לאימות עסקאות, כמו גם לקביעת כוח ההצבעה, ובכך את השפעת האדם על סטימיט. Steem Power נוצר על מנת לעודד התעניינות ארוכת טווח ב- Steemit על ידי המשתמשים, ויכול להיחשב כהשקעה בפלטפורמה.

מאפיין בולט נוסף של Steem Power הוא שהמרתו ל- Steem אורכת 13 שבועות בתהליך המכונה “כיבוי”. זה שומר על היצע היציבות של Steem Power מכיוון שיש ירידה בהתעניינות בהפעלה פשוט בגלל עליית מחירים בערך של Steem..

החוזה החכם השני נקרא Steem Backed Dollars (SBD). זהו מכשיר חוב שמבטיח ששווה תמיד 1 דולר לסטים. כלומר, משתמש יכול תמיד לסחור ב- SBD תמורת $ 1 מ- Steem. מעניין שלמרות יתד זה של 1 דולר, ה- SBD נסחר עד 14 דולר בדצמבר 2017 ועדיין שווה יותר מ -2 דולר בשוק הפתוח במרץ 2018..

כיצד מרוויחים סטעם ו- SBD?

אסימונים של גזע

אות אסימונים מקור: Steemit.com

כרגע ישנן מספר דרכים בהן ניתן להרוויח סטים ו- SBD. הנפוץ ביותר בשלב זה הוא עדיין על ידי פרסום תוכן כתוב בסטמיט. לאחר מכן הצביעו על פוסטים בבלוג אלה על ידי משתמשי Steemit אחרים, מה שמביא לתשלומים בסופו של דבר.

יש לציין בשלב זה כי לתפקידים ב- Steemit לוקח 7 ימים לתשלום. ניתן להצביע עליהן ולהפיק הכנסות עבור מחבר הנמל במהלך כל חלון 7 הימים הזה. לאחר שמגיעים לנקודה של 7 הימים התשלום על ההודעות, והצבעות נוספות אינן מייצרות הכנסה. תשלום הפוסט מחולק גם הוא 75/25 בין כותב הפוסט לאלה שהצביעו על הפוסט, המכונה אוצרים.

מה שמביא אותנו לדרך השנייה להרוויח בסטמיט, שהיא באמצעות אוצרות.

תשלומי האוצר מתבצעים על סמך הצבעות לתפקידים אחרים, כאשר 25% מערך ההודעה משולם למצביעים. המצב האידיאלי הוא להצביע על פוסט לפני מישהו אחר ואז לראות את הפוסט הופך פופולרי ובעל ערך רב. ככל שסטמיט גדל והדבר נעשה קשה יותר ויותר.

משתמשים חדשים גילו שלעתים קרובות הכי קל להרוויח את Steem ו- SBD על ידי פשוט לכתוב הערות מתחשבות או שימושיות על הודעות של אנשים אחרים. ניתן גם להעלות הערות ולקבל תגמולים. ניתן לתגמל הערות טובות בהצבעות בעלות ערך גבוה, ולעתים קרובות קל יותר להרוויח בדרך זו עבור מי שעדיין לא בנה קהל..

דרך אחרונה להרוויח סטעם ו- SBD היא על ידי השתתפות בתחרויות ובאתגרים. אלה זכו לפופולריות כדרך לאלה החדשים בסטמיט להשיג כמה כמויות צנועות של סטים ו- SBD. בדרך כלל התשלומים הם 15 SBD או פחות, מה שהופך את זה לשימושי ביותר לאלה החדשים בפלטפורמת Steemit.

ובעוד שכתיבה על Steemit היא עדיין הדרך הפופולרית ביותר להרוויח, ישנן פלטפורמות חדשות שנבנו בבלוקצ’יין Steem המאפשרות ליוצרי תוכן להרוויח מווידאו (dTube), שירים (dSound), ממים (dMania), ופוסטים דמויי טוויטר (זאפל).

כמה רווחים אפשריים?

אם אתה מסתכל על ההודעות המגמות ב- Steemit, ייתכן שתראה כמה הודעות עם רווחים העולים על 1,000 דולר. אז עכשיו אתה יודע איזה רווחים אפשריים, אבל זה לא מציאותי. הרווחים האלה שמורים בדרך כלל לאלה שנמצאים בסטמיט מתחילתה, או במקרים מסוימים למי שהשקיעו סכומי כסף גדולים בפלטפורמה..

עבור רווחי המשתמשים החדשים יכול להישאר 0 $ למשך מספר שבועות, אם כי זה קיצוני. אם אתה מתקשר בפוסטים של אנשים אחרים (משאיר הערות והצבעות) סביר להניח שתתחיל לקבל כמה הצבעות בפוסטים שלך בתוך כמה ימים. וכמובן שתקבל לעיתים קרובות רווחים מההערות שאתה משאיר לפוסטים אחרים.

במציאות לא הייתי מצפה להרוויח הרבה מהמאמצים שלך בסטמייט למשך מספר חודשים לפחות, וברוב המקרים תעבור שנה ומעלה עד שתראה התקדמות ורווחים משמעותיים. כמובן שזה ישתנה מאדם לאדם ויהיה תלוי בגורמים כמו מה שאתה כותב עליו, היכולת שלך להתקשר עם אחרים, ההתחייבות שלך בזמן לשימוש בסטמיט, ההשקעה שלך בפלטפורמה וגורמים אחרים שלעתים קרובות אינם בשליטתך..

צמיחה וסיכויים עתידיים

Steemit החל במרץ 2016, אך האסימונים לא הופצו רשמית עד ה -4 ביולי 2016. זה מסמן את ההשקה של Steemit, ומאז הפלטפורמה צמחה בקצב אורגני של כ -20% מדי חודש. זה כמעט בעל פה מפה לאוזן, ובמרץ 2018 היו לפלטפורמה כמעט 900,000 משתמשים וכן דרגת Alexa של 963, מה שהופך אותה לאחד האתרים המתויירים ביותר בעולם..

הוספת אתרים כמו d.tube ו- Zappl הגדילה את הרשמות המשתמשים גם עבור Steemit, מה שמעיד על צמיחה עשויה לגדול במהלך 2018.

דבר אחד מעכב את Steemit הוא תהליך אישור החשבון הידני. פירוש הדבר שחלק מהמשתמשים צריכים לחכות שבועות עד לאישור חשבון. כפי שכולנו יודעים, עד שתמתינו שבועיים, ההתלהבות הראשונית מפרויקט ככל הנראה פגה, וסביר להניח שסטמיט מאבד משתמשים בגלל העיכובים הללו. צוות הפיתוח טוען כי ההרשמות האוטומטיות מגיעות, ועד שיעשו זאת ימשיך לעכב את הצמיחה.

באשר לאסימונים, לאחר ש- SBD הגיע לשיא מעל 14.00 $ באמצע דצמבר 2017, מאז הם צנחו עד קרוב ל -2 דולר. סטיאם ראתה ירידה דומה, שהגיעה מעל 7 דולר באמצע דצמבר למעט מעל 2 דולר במרץ 2018. כמובן שזה התרחש עם ירידה חדה בכל המטבעות הקריפטוגרפיים, וכדאי לציין שבימים שהשוק הכללי התאושש, סטיב היה מתאושש אפילו מהר יותר.

אסימוני המדיה החכמים הקרובים עשויים לספק את הדחיפה הנוספת שסטמיט זקוקה לגדול מעבר למיליון משתמשים. זה יפתח אפשרות למספר פורטלים וסוגים של אתרים המשתמשים בבלוקצ’יין Steem כדי לתמרץ את האינטראקציה של המשתמשים. חשוב יותר עבור סטעם הוא שכל האסימונים החדשים הללו ישתמשו בבלוקצ’יין של סטיאם, ויזדקקו לסטאם פאוור, אשר יהיה צורך לרכוש באמצעות סטעם..

זה יכול להגדיל באופן דרמטי את הביקוש לסטם, בהנחה שאימוץ אסימוני המדיה החכמה מתרחש כמתוכנן. Steemit Inc. רמזה כי ישנם כמה פורטלי אינטרנט גדולים שכבר מתכננים להשתמש ב- SMT כאשר הם יושקו בסוף 2018.

מתחרים סטמיט

מתחרים סטמיט

התחרות טובה. מקור marketingfundamentals.com

כרגע אין כמעט תחרות רצינית על סטמיט. זהו אתר המדיה החברתית הפונקציונלי היחיד המבוסס על בלוקצ’יין, ועם שנתיים שכבר פועל יש לו יתרון טוב מאוד של המוביל הראשון.

ההנהלה הבכירה ב- BitShares הודיעה לאחרונה כי הם מפתחים מתחרה בשם Yoyow.org, אך היא עדיין בפיתוח והיא עשויה להישאר מרוכזת במשתמשים סיניים (ואולי גם אסייתים) ברשתות החברתיות. ל- Steemit בסיס משתמש סיני קטן, אך זהו חלק קטן מהשימוש הכולל.

שני מתחרים פוטנציאליים אחרים הם סינרו, שנמצאת בגרסת בטא סגורה ואקאשה, שנותר בבדיקות אלפא ולא צפוי להשיק עד מתישהו בסוף 2018.

מתחרה פוטנציאלי בולט נוסף יכול להגיע מבלוקצ’יין NEO. מייסד שותף של Steemit, דן לרימר, המוח מאחורי הקמת הבלוקצ’יין של סתם, עזב לאחרונה את Steemit Inc בתנאים גרועים ואמר כי הוא ייצור מתחרה של Steemit בבלוקצ’יין NEO. אם זה אמיתי או התקף של פיקה עדיין לא נראה.

חסרונותיו של סטמיט

בוטים להצבעה של סטמיט

בוטים להצבעה של סטמיט. תמונה באמצעות Fotolia

בעוד שסטמיט נראה כמו פלטפורמה די טובה, הכל לא מושלם בסטילנד. ישנן כמה שליליות שכדאי לבחון לפני שתשקיע באסימון השירות הזה.

עם הגידול במחיר האסימון Steem ו- SBD הגיעו גם שורה של משתמשים זבל. בעיקר אנשים שהרגישו שזה בסדר פשוט לפרסם מעט תוכן בעל ערך מוסף, בין אם היה מאמר, תמונה או סרטון כלשהו. סוג זה של פלגיאט מנוגד לרוחו של סטמיט ונגד כלליו.

זה לא מספק ערך מוסף, אלא היה לוקח ממאגר התגמולים מכיוון שלעתים אנשים אלה היו יוצרים עשרות חשבונות פשוט כדי להצביע על התוכן הזבל ולאסוף תגמולים. חלקם אפילו היו בוטים … ואם כבר מדברים על בוטים.

נכון לעכשיו המערכת האקולוגית של סטעם מוצפת בבוטים להצביע. אלה חשבונות שנוצרו במיוחד בכדי לקבל תשלום עבור קולותיהם … בחלק מהמקרים קולות עצומים. תוך ארבעה חודשים בלבד מספר הבוט-בוטים גדל מכ -20 לכמעט 100. ובוטים אלה מספקים שירות, אך באמת שגם הם פשוט לוקחים ממאגר התגמולים. בדרך כלל ההחזרה מהבוט למשתמש היא שלילית, והבוט עדיין אוסף את SBD או Steem. בקצב שהדברים מתנהלים סתם בקרוב יהיה מעט יותר מבוטים.

היית חושב שעם השליליות האלה תהיה תגובה כלשהי מלמעלה, נכון?

ובכן, Steemit Inc. לא עשתה שום צעד לעצור או אפילו לגנות דבר מכל זה, והעדיפה לאפשר לבסיס המשתמשים להתמודד עם הבעיות. זה קורה במקרים מסוימים – ישנם חשבונות המיועדים במיוחד להילחם בספאם ובפלגיאט, ויש משתמשים בודדים שלקחו על עצמם להילחם בניצול לרעה של מאגר התגמולים..

לפעמים זה הופך לדבר רע לעומת זאת, בגלל היכולת לסמן פוסט ולא להצביע עליו. דגל לוקח את התגמול מההודעה, וחלק מהמשתמשים הגדולים ביותר בסטמיט היו די בוטים בסימון כל מה שהם מרגישים מנוגדים למטרותיהם.

ויש את הסוגיה הסופית. למרות שסטמיט נועד להיות מבוזר, העובדה היא שכ- 65% מכוח ההצבעה נמצא בידי פחות ממאה חשבונות. במקרים רבים היו אלה המאמצים המוקדמים של הפלטפורמה, שהצליחו לצבור מאה אלפי סטימים לפני שהפלטפורמה הפכה פופולארית יותר. ובמקרים מסוימים מדובר במשתמשים שפשוט קנו את דרכם לפסגה כאשר מחיר הסטים היה אגורה.

הבעיה היא שרבים מחשבונות אלה אינם פועלים לטובת הפלטפורמה של סטמיט, אלא לטובת עצמם, ואנוכיות זו יכולה בסופו של דבר להיות נפילתה של המערכת האקולוגית כולה..

לסיכום

אני מקווה שמדריך זה לאתר המדיה החברתית Steemit עזר לך, בין אם אתה מחפש להיות משקיע בסטאם או יוצר תוכן בפלטפורמה. כפי שאתה יכול לראות, יש פלטפורמה גם חיובית וגם שלילית, ואלה שכבר הושקעו מקווים שהחיובי יזכה.

דבר אחד שניתן לומר על הריכוזיות הנוכחית הוא שהוא מתפוגג אט אט כשמשתמשים חדשים מצטרפים לפלטפורמה. אפשר רק לקוות שמספיק להישאר בסביבה לאחר שראינו את אדמו המכוער של סטמיט.

עם מספיק משתמשים חדשים הבעיות הללו יסתדרו, וכמעט בוודאות זו Steemit Inc נשארת בצד כביכול. העיתון הלבן עצמו מדבר על הפלטפורמה הזקוקה למספר רב של אנשים בכדי לגרום להוכחה המבוזרת של תפיסת המוח לעבוד כראוי, ואולי שנתיים לא עברו זמן רב כדי שהאתר יוכל לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו..

עם זאת הוא ממשיך לצמוח, וזה מבשר טובות לעתיד, במיוחד עם מעט תחרות באופק, והאפשרות של אתרים גדולים קיימים לאמץ את אסימוני המדיה החכמה לאחר השלמת הטכנולוגיה עבורם..

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me