סקירת סרום (SRM) – חילופי מבוזרים טהורים של DeFi

Metamask, הארנק הפופולרי של הרחבת דפדפן Web 3.0 המשמש לאינטראקציה עם פרוטוקולי DeFi, התעלה לאחרונה מיליון משתמשים חודשיים. זה הגיוני לאור ההתעניינות הנפיצה ב- DeFi, שכיום יש כמעט 11 מיליארד דולר אמריקאי כלוא בפרוטוקולים השונים שלה.

זו נשאלת השאלה: כמה זמן ניתן לקיים צמיחה זו בבלוקצ’יין את’ריום, שראה את דמי הרשת עולים לשיאי שיא.?

פרויקט סרום לא מחכה לגלות. בעוד התיאבון של חקלאים מניב רעב שומר עליהם קבועים בפרוטוקולי DeFi רישומים, עם אוכל, פרויקט סרום בונה בשקט חלל DeFi חדש ועתידני. סרום DEX שהושק לאחרונה הוא העמוד הראשון במערכת האקולוגית הזו. תוך יכולת פעולה הדדית לחלוטין עם את’ריום, סרום עשוי פשוט להיות ה- DEX שישלוט בכולם.

היסטוריה קצרה של סרום

ההיסטוריה של סרום מתחילה עם סם בנקמן פריד, בוגרת MIT עם ניסיון של למעלה משלוש שנים במסחר בתעודות סל עם ג’יין סטריט קפיטל, חברת סחר מפורסמת בוול סטריט. זמן קצר לאחר שעזב את ג’יין סטריט בסוף 2017, הקים סם את חברת Alameda Research, חברת סחר במטבעות קריפטוגרפיים.

סם בנקמן פריד

תמונה באמצעות טוויטר

בשנת 2019, סם ייסד את בורסת הנגזרים של מטבע החוץ של FTX. הוא פעיל גם בקהילת DeFi מזה זמן מה ונחשב בעיני חלקם כמנהיג הקהילה בפועל של SushiSwap DEX הידוע לשמצה..

סיפור הסרום הולך בערך כך: סם וחברים אחרים בצוות חילופי FTX סיעור מוחות של פרוטוקול DeFi לבנייתו. הם החליטו לבנות DEX אך ידעו שאי אפשר לבנות אותו על Ethereum בהתחשב בתכונות אינטנסיביות לרשת שרצו שיהיה. לאחר שבחן מספר רב של רשתות חסימות שונות, הצוות בחר בסופו של דבר ב- Solana (SOL), בלוקצ’יין שתוכנן עם יעילות בראש.

השקת סרום DEX

תמונה באמצעות טוויטר

סם והצוות רצו ש- DEX שלהם יהיה פלטפורמה עצמאית – משהו חדש ונפרד ממרכזיית FTX. הם החליטו לקרוא לסרום ה- DEX שלהם לאחר הרכבתם גיליון אלקטרוני ענק של רעיונות שמות וחציית רעיונות שנלקחו על ידי פרויקט קריפטו ו / או דומיין אתרים קיים. לפיתוח ה- Serx DEX לקח כשלושה חודשים, עם העיתון הלבן משוחרר ביולי השנה. ה- DEX עצמו הושק בסוף אוגוסט.

מה זה סרום?

נַסיוֹב היא בורסת קריפטוגרפיה מבוזרת הבנויה על בלוקצ’יין סולאנה. סרום הוא אחד הפרויקטים הגדולים הראשונים שנבנו על סולאנה והוא יכול לפעול ביחד עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, כולל ביטקוין ואת’ריום. בניגוד ל- DEX אחרים, סרום מציגה מסחר מבוסס פקודות הזמנות כמו חילופי מטבעות מרכזיים. זה יכול להתמודד עם בין 50-65,000 עסקאות בשנייה, המהווה את ה- TPS הנוכחי של סולאנה בלוקצ’יין הבסיסית.


ממשק DEX בסרום

סרום DEX כרגע כולל כ -30 שווקי קריפטוגרפים שונים, כולם נסחרים כנגד USDT או USDC. כל אחד יכול ליצור DEX משלו על גבי ה- Serum DEX ולתמוך בצמדי מסחר נוספים באמצעות ההוראות המפורטות ב אקדמיית סרום. ישנם עד כה יותר מ- 18 Serx DEXes ו- Serum DEX זמין גם במכשירי Android ו- iOS דרך ה- אפליקציה לנייד Coin98.

איך סרום עובד?

חשוב לציין כי סרום DEX עדיין נמצא בפיתוח וכיצד הוא יושפע מתפקידו המשתנה במערכת האקולוגית העתידית של פרויקט סרום. ישנם שלושה מנגנונים בסיסיים העומדים בבסיס ה- Serum DEX.

סרום על סולנה

תמונה באמצעות בינוני

הראשון הוא תקן האסימון SPL של סולאנה, השני הוא פרוטוקול האינטראופרטיביות של סרום, והשלישי הוא אסימון הצפנה של סרום SRM. אסימון SRM יחד עם היערכות והצבעה של SRM יכוסו בפירוט בסעיף הבא.

אסימונים של SPL

מטבעות קריפטוגרפיים שאתה רואה בסרום DEX כמו YFI, USDC ו- USDT אינם אסימונים של ERC-20, אלא אסימונים של SPL. אסימוני SPL על סולאנה הם כמו אסימוני ERC-20 באת’ריום. כל אסימון שאינו SPL הנמצא בשימוש ב- Serum DEX עטוף לשימוש בפרוטוקולים מבוססי סולאנה באותו אופן בו עטוף ביטקוין לשימוש בפרוטוקולים מבוססי Ethereum.

הסביר מטבעות רן

דוגמה לעטיפת ביטקוין עם RenVM של רן.

ניתן להבין את העיטוף בקריפטו פשוט כמתן את המטבע הקריפטוגרפי שלך (למשל 1 ביטקוין) לאפוטרופוס (למשל פרוטוקול Ren) אשר לאחר מכן מטביע (יוצר) כמות שווה של אסימונים בבלוקצ’יין אחר (למשל 1 renBTC, שניתן להשתמש בו ב- Ethereum) . בדוגמה זו, הביטקוין 1 שלך ‘מגבה’ כמות שווה של renBTC כך שתוכל להשתמש בו בבלוקצ’יין את’ריום כאסימון ERC-20.

ניתן להפוך מטבעות קריפטוגרפיים מחסימות אחרות לטוקני SPL ולסחור ב- Serum DEX בשתי דרכים: באמצעות בורסת FTX או באמצעות סיומת / ארנק לדפדפן Metamask. בשני המקרים תזדקק ל ארנק Sollet.io המשמש גם לאינטראקציה עם סרום DEX. הארנק Sollet.io אינו סיומת דפדפן, ואינו מחייב אותך להוריד תוכנה כלשהי. זה מבוסס אינטרנט לחלוטין.

מטבעות מטבעות עטופים של סולנה

הבורסה ל- FTX מציעה גרסאות SPL עטופות של מטבעות קריפטוגרפיים פופולריים כמו ביטקוין, את’ריום ו- Chainlink. כפי שאולי ניחשתם, FTX הוא האפוטרופוס המחזיק בביטקוין, Ethereum וכו ‘בפועל שאתם מספקים לגרסאות SPL עטופות מנטה בהן תוכלו להשתמש ב- Serum DEX. אלה מופקדים בארנק Sollet.io שלך כאשר אתה מטביע אותם באמצעות מרכזיית FTX.

ניתן להמיר כל אסימון ERC-20 לשווה ערך אסימון SPL עטוף באמצעות ארנק Metamask. כשאתה עושה זאת, אסימוני ה- ERC-20 שלך נעולים בחוזה חכם חסר אמון ב- Ethereum והארנק של Sollet.io יטבע שווה ערך עבור שוויון אסימון SPL לשימוש ב- Serum DEX..

יכולת פעולה הדדית בסרום הוסברה

ה- Serum DEX משתמש בחוזים חכמים עם תמריצים כלכליים מובנים כדי לאפשר למשתמשים להחליף נכסים על גבי רשתות חסימות שונות באופן חסר אמון (למשל Ethereum for Bitcoin). זה נעשה על ידי דרישה משני הצדדים המעורבים בהחלפה להניח ביטחונות כלשהם לצורך ביצוע החלפה.

החלפת סרום קרוס-שרשרת

אם הצד השני המעורב בהחלפה אינו מקבל את כספו במועד, הוא מסוגל לערער על ההחלפה עם החוזה החכם על ידי הגשת תמונת מצב של בקשת העסקה שנשמרה בבלוקצ’יין סולנה. אם המחלוקת תקפה, הם מרוויחים את ההימור מהשולח. אם הוא לא תקף, השולח מקבל חלק מההימור מהמקבל.

מטבע קריפטוגרפי בסרום

SRM הוא אסימון SPL בבלוקצ’יין סולאנה ואסימון ERC-20 בבלוקצ’יין את’ריום. הוא משמש במערכת האקולוגית DeFi של Project Serum, בעיקר לצורך היערכות ב- Serum DEX. הקצאת SRM נדרשת להפעלת צומת מאמת עבור ה- Serum DEX וניתנת להימור על מנת להפחית את עמלות המסחר ב- DEX. ניתן להמיר גם מיליון אסימונים של SRM למגה סרום אחד (MSRM) ולהיפך.

לוגו SRM Cryptocurrency

תמונה באמצעות Asiacryptotoday

MSRM נותן יתרונות נוספים למחזיקים ונדרש גם להפעיל צומת מאמת. MSRM קיים גם כאסימון ERC-20. רק 1000 MSRM יכול להתקיים בכל נקודה מסוימת. הן SRM והן MSRM וניתנים להחלפה בין אתריום לסולנה ביחס 1-1. SRM משמש לניהול Serum DEX ופרוטוקולי DeFi עתידיים בתוך המערכת האקולוגית של Project Serum. 68% מהעמלות על סרום נועדו לקנייה ושריפה של אסימון SRM.

ICO מטבעות בסרום

פרויקט סרום אירח שניים בו זמנית הצעות חליפין ראשוניות (IEO) עבור אסימון SRM ב -11 באוגוסט 2020. אלה התקיימו בבורסות הצפנה של FTX ו- BitMax. כל בורסה מכרה 3 מיליון SRM במחיר של בערך 0.11 $ דולר לאסימון. עם 6 מיליון SRM שנמכרו בסך הכל, 660 000 $ USD גויסו. KYC נדרש לשני ה- IEO ונקבע מכסה של 1800 משתתפים בין שתי המרכזיות.

סרום Cryptocurrency IEO

היה גם מכירה מוקדמת לסרום. זה ראה 400 MegaSerum (400 מיליון SRM) שנמכרו במחיר של 80 00 $ USD לכל MSRM. אמנם זה מסתכם ב -32 מיליון דולר, אך Project Serum מציין כי מכירה מוקדמת זו גויסו רק 20 מיליון דולר. זה מהווה כ -4% מההיצע הכולל של סרום של 10 מיליארד SRM. SRM הוא דפלציוני בשל מנגנון דמי הרכישה והבערה שצוין קודם לכן.

של ה 96% הנותרים, 20% הוקצו לצוות והיועצים, 22% הועברו לתורמי הפרויקט, 27% הושמרו לקרנות תמריצים אקוסיסטם, ו- 27% האחרונים הוקצו לקרן שותפים ושיתופי פעולה..

הפצת מטבעות בסרום

רק כ -10% מכלל ההיצע של סרום נמצא כעת במחזור. זה כולל את 6 מיליון ה- SRM שנמכרו במהלך ה- IEO, בתוספת 169 מיליון ה- SRM המשמשים לספק נזילות לבורסות (רק 44 מיליון מהם נמצאים כיום במחזור בעת כתיבת שורות אלה). 825 מיליון SRM נוספים הוקצו במטרה לספק תמריצים למשתמשים לבנות את המערכת האקולוגית בסרום (למשל שילוב אפליקציות לנייד Coins98).

פליטת מטבעות בסרום בסרום

לוח הזמנים של פליטת קריפטוגרפיה של SRM

90% הנותרים של ה- SRM שאינם במחזור יהיו נעולים במלואם עד אוגוסט 2021. לאחר נקודה זו, ה- SRM הנותר יינעל באופן לינארי לאורך תקופה של שש שנים. זה נעשה כדי להבטיח את הכדאיות לטווח הארוך של Project Serum.

הימור SRM בסרום

לסרום DEX יש די מערכת הימור מורכבת. ראשית, כדי להפוך לצומת מאמת עליכם להפקיד 10 מיליון SRM, מיליון מהם חייבים להיות בצורת MSRM אחד. כל אחד יכול ליצור צומת משלו להיות מנהיג ואחרים להאציל את ה- SRM הדרוש לצומת שלהם כדי שיהיה מאמת. כל צומת כפופה להיקף מקסימלי של 100 מיליון SRM.

להפוך את הארכובה

תמונה באמצעות וול סטריט ג’ורנל

לצמתים מאמת יש שתי חובות ברשת סרום: לתמוך בהחלפות מטבעות קריפטוגרפיות בין-שרשרתיות ו- “סובב את הארכובה”. הפונקציה השנייה מתייחסת לעובדה שההזמנות ב- Serum DEX אינן מתקיימות באופן אוטומטי בגלל אופי הבלוקצ’יין של סולאנה – עליהן להיות מופעלות ידנית על ידי צד שלישי, במקרה זה צומת אימות.

תגמולים בסרום

הטלת תגמול על SRM

אמנם תגמולי הצומת אינם מוגדרים באבן, אך התשואה האחוזית השנתית נקבעת על 2% לשנה, עם עד 13% נוספים בהתבסס על ביצועי הצומת. התשואות הללו מגיעות מחלק מעמלות המערכת האקולוגית של סרום, שנקבעות כיום על 10%. ניתן לשנות את העמלות הללו בעתיד באמצעות הצבעה בקהילה. נראה כי המקום היחיד בו אתה יכול להפקיד כרגע SRM לעת עתה הוא באמצעות חילופי FTX.

הצבעה SRM בסרום

בהקשר של הצבעה, ניתן להגדיר את צמתי המאמת בסרום ל’מוקד הצבעה ‘או’ יתד מוקצה ‘. בצמתי יתד הצבעה, ה- SRM המועבר לצומת יכול להצביע ללא תלות בצומת המנהיג. כל ה- SRM שהועבר לצמתי יתד שהועברו, יצביעו באופן אוטומטי באותו אופן בו הצומת Leader מצביע לכל הצעה נתונה. ההצבעה מתקיימת באמצעות אקוסרום.

הצבעת מטבעות בסרום

עולה 50,000 SRM להגיש הצעה שנלקחת מהסכום הכולל שמונח על צומת (בין אם הוקצה ובין אם לא). יותר מ -60% מסך ה- SRM המושקע כעת חייבים להצביע בעד ההצעה שתעבור. אם יועבר, ה- 50 000 SRM מוחזר לצומת. אם נדחה, 50 000 SRM נשרף. צמתים מסוגלים להציע שינויים בכללים בפרוטוקול, כגון עמלות.

ניתוח מחירי מטבעות קריפטוגרפיים בסרום

תוך 12 שעות מסרום ה- IEO ב- 11 באוגוסט, אסימון ה- SRM נסחר בערך פי 15 ממחיר ה- IEO שלו של 11 סנט דולר. מחיר המשיך לעלות לקראת שחרורו של סרום DEX שהתרחש בסוף אוגוסט.

מחיר מטבעות בסרום

היסטוריית מחירים של SRM. תמונה באמצעות CoinMarketCap

בימים שלאחר ההשקה, אסימון SRM הגיע לשיאו של כמעט 4 $ דולר. בעוד ש- SRM נסוג בחודש האחרון, נראה שהוא מצא רמת תמיכה בסביבות 1.20 $ דולר.

היכן להשיג קריפטוגרפיה בסרום

אם אתם מחפשים לתפוס קריפטוגרפיה של SRM, נראה שהאפשרויות הטובות ביותר שלכם הן Binance ו- OKEx. בעוד ש- SRM מוצע בלמעלה משני תריסר בורסות קריפטוגרפיות, הנפח הוא הגבוה ביותר בבורסות אלה.

חילופי מטבעות בסרום בסרום

זוגות שוק SRM. תמונה באמצעות CoinMarketCap

שים לב שהנפח של 24 שעות ביממה של SRM ירד משמעותית בשבועות האחרונים. זה יכול להוביל לתנודתיות מוגברת כלשהי, לכן סחר בחוכמה!

ארנקי מטבע קריפטוגרפיים בסרום

אם אתה מעוניין לאחסן את מטבע החילוץ שלך ב- SRM, אין לך יותר מדי אפשרויות. SRM הוא אסימון מבוסס סולנה וסולאנה הוא פרויקט חדש. SRM הוא גם אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים שנבנו על בלוקצ’יין סולאנה.

ארנק מטבעות מטבעות מטבע

אם אתה חובב ארנקים ניידים, האפשרות הטובה ביותר שלך תהיה זאת אפליקציית Coin98 שהוזכר קודם. אחרת ההימור הטוב ביותר שלך יהיה Sollet.io ארנק רשת. גם הארנק הנייד Coin98 וגם ארנק האינטרנט Sollet.io מעניקים לך גישה ל- Serum DEX.

מפת דרכים בסרום

ה מפת דרכים עבור פרויקט סרום נראה מחולק לחמישה חלקים. חלקים 1 ושניים כבר הושלמו. חלק ראשון כלל השקת אסימון סרום ו- Serx DEX. חלק שני כלל בניית גשר בין שרשראות, פתיחת הדלת לפיתוח DEX של צד שלישי על סולאנה, והצגת מענקים של מערכות אקולוגיות לפרויקטים מבטיחים הקשורים לסרום..

מפת הדרכים בסרום לא שלמה

החלק הראשון של מפת הדרכים בסרום

מתוך שלושת החלקים הנותרים, רק החלק השלישי נראה כרגע. היא מיועדת ליישום מוצרי דפי מוכרים כמו הלוואות לוואות מבוזרות, חקלאות תשואה ואפילו שילוב של חוזים חכמים אוטומטיים של יצרני השוק (זו הטכנולוגיה העומדת בבסיס מובילי DEX הנוכחיים כגון Uniswap). לא ברור מתי יושלם החלק השלישי מכיוון שאין לוחות זמנים ספציפיים שמספק Project Serum.

סרום סטבלקוין

סרום ה- FUSD stablecoin (AKA SerumUSD)

אלמנט ספציפי אחד החסר במפת הדרכים הנוכחית צוין בעיתון המסחרי של סרום וב- סרטון תדמית כולל שני אסימונים ייחודיים, SerumBTC (FBTC) ו- SerumUSD (FUSD). שניהם יהיו אסימונים “מבוזרים באמת” המייצגים ביטקוין ו- USD בהתאמה.

בעוד שהפרטים לשעבר הם טיפה ספקולטיביים יותר וכוללים סדרה של חוזים עתידיים נצחיים, האחרונים פשוט יבססו את מחירם על סל מטבעות נייר. זאת על מנת להבטיח שאין נקודת כישלון מרכזית עבור המטמון.

החלף סושי על סולאנה

תמונה באמצעות בלוג קולקטיבי של סולאנה

באופן רחב יותר, סרום מקווה להפנות מספיק תשומת לב אל סולנה בכדי לשכנע פרויקטים אחרים להתחיל לבנות עליה. סם בנקמן-פריד בוחן גם את אפשרות השחרור Sushiswap על סולנה בעזרת הקהילה. לא ברור כיצד מפת הדרכים המרכזית של סרום תשתלב עם הממשל המבוזר של הפרוטוקול שנמצא גם בשלבי פיתוח ראשונים..

ההחלטה שלנו על סרום

סרום הוא פרויקט מאוד מאוד שאפתני. בעוד שרשימת ההבטחות הארוכה שלה תהפוך אותה למחיקה עבור רבים, ההוכחה היא בפודינג; הצוות והטוקניקים. סם בנקמן-פריד הוא לא פחות ממדען DeFi מטורף. אלה שראו הראיונות שלו ככל הנראה מכירים את קפיצת הברכיים המודאגת שלו כאשר דנים בכל הדרכים השונות שבהן ניתן לשפר את שטח המטבע הקריפטוגרפי.

סרום ובינאנס

סם בנקמן פריד עם מנכ”ל בינאנס צ’אנגפנג ג’או. תמונה באמצעות TheBlockCrypto

בנוגע לאסימונים של סרום, טען סם בא פוסט בבלוג בסרום שההחלטה להפקיד כספים במשך 7 שנים הפחידה בעלי הון סיכון רבים שהתעניינו בפרויקט. כפי שרבים מכם אולי יודעים, בעלי הון סיכון היו הקללה במרחב הצפנה בחודשים האחרונים, אולי אפילו שנים. נוכחותם גרמה לעיתים קרובות להפצות אסימונים לא שוויוניות, ואף לתוכניות שאיבה וזריקה חסרות בושה.

בעוד ש- IEO הכפול עבור אסימון SRM נראה היה די שוויוני, זה קצת מפתיע שרק 6 מיליון SRM נמכרו. בהקשר זה פחות מ- 0.06% מההיצע הכולל של 10 מיליארד SRM. למרות שזה עשוי להיות חלק מהבטחת אורך החיים של המערכת האקולוגית בסרום, בכל זאת זהו דגל אדום שניתן רק לשער על הסיבה להגביה..

דירוג סרום DEX

הדירוג הנוכחי של דירוג Serum DEX ב- CoinMarketCap

יש עוד דרך ארוכה לעבור לפרויקט סרום. סרום DEX עדיין מאוד בחיתוליו אבל ההתקדמות מתרחשת. מספר ה- DEX שנבנה על גבי סרום הפך מחודש לכמעט 20 בתוך חודש. אלה מכם בעין עדינה עשויים לשים לב גם לסרום DEX CoinMarketCap.

נפח ה- DEX במשך 24 שעות ביממה הוא למעלה ממיליון דולר ונראה שעולה לאט אך בהתמדה. זה תוך 6 שבועות מההשקה! האם זה יכול לעקוף משקלים כבדים כמו Uniswap? אנחנו נצפה, וגם אתה צריך!

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me