סקירה מלאה של Skycoin: האיום הגדול ביותר לספקי האינטרנט

Skycoin טס יחסית מתחת לרדאר בשנתיים האחרונות.

בעוד שהיו פרויקטים שגייסו מיליוני דולרים ב- ICO מפוקפקים, צוות Skycoin עבד באופן פעיל על פיתוח פלטפורמת היישומים האחרונה של בלוקצ’יין: Skywire.

Skywire רוצה לספק למשתמשים אינטרנט זול יותר, מהיר יותר וניתן להתאמה אישית שיאפשר להם להרוויח תשואות על ידי השאלת רוחב הפס הזה לאחרים. המטבע המקורי של המערכת האקולוגית הללו יהיה ה- Skycoins אשר יקל על תשלומים במערכת אקולוגית “Web 3.0” זו.

יתר על כן, על Skycoin עובדים כמה מהתורמים הראשונים לפרויקטים של Bitcoin ו- Ethereum. זה הביא רבים להאמין כי Skycoin יכול להיות אחד המטבעות הקריפטוגרפיים המעניינים ביותר להתמקד בשנה הקרובה במיוחד עם ההשקה הקרובה של רשת המבחנים Skywire..

בואו נסתכל עמוק יותר על הפרויקט הזה כדי לראות אם זה שווה לכם.

מה זה Skycoin?

רוצח Skycoin Ethereum

תמונה באמצעות בינוני

Skycoin הוא המטבע המקומי שישמש בתוך המערכת האקולוגית המבוזרת המרכיבה את פרויקט Skycoin הרחב יותר. על מטבע קריפטוגרפיה זה עבדו מספר שנים, ולדברי הצוות הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים ביותר שקיימים.

נראה כאילו היזמים ב- Skycoin בדקו היטב את הבעיות העומדות כעת בפני ביטקוין ואת’ריום. הם ביצעו מספר שינויים שלדעתם יהפכו את Skycoin לחלופה האטרקטיבית ביותר.

לדוגמא, הם החליטו להשתמש במנגנון הקונצנזוס של אובליסק. אלגוריתם זה גם מתגבר על חולשות רבות באלגוריתמים Proof-of-Work (PoW) ו- Proof-of-Stake (PoS)..

לתכונות הייחודיות הללו של הפרוטוקול יהיו היתרונות הבאים עבור Skycoin

 • זמני העסקה מתחת לשתי שניות
 • עסקאות יחזיקו 0 עמלות
 • מקודד בשפת התכנות GO, Skycoin הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים המאובטחים ביותר
 • באמצעות פרוטוקול CoinJoin, Skycoin מסוגלת לערבב עסקאות ממספר ארנקים כך שלא ניתן לזהות את הצדדים לעסקה האמורה
 • בהתחשב בכך שאין צורך בכריית PoW, אימות העסקה של Skycoin הוא הרבה יותר בר קיימא
 • לאסימון Skycoin יש מקרה שימוש והוא מגובה בשירותים. זה מטבע ברשת הרשת והוא מגובה ברוחב הפס כנכס

יהיו 100 מיליון Skycoins שיחוללו אי פעם. אלה ממוקשים מראש ולא ניתן ליצור או להרוס יותר. אספקת המטבעות המוגבלת תשוחרר אט אט לציבור. בתחילה, יהיו 25% מכלל המטבעות שיופצו.

מה שמעניין הוא האופן שבו Skycoin מנסים להפיץ את המטבעות שלהם. הם ישחררו אותם לאט ב -5% חסימות בכל שנה לאחר 25% הראשוניים. זה נעשה במטרה להתמקד בצמיחה של הרשת.

צוות Skycoin


נראה כי מייסדי ומפתחי Skycoin הם בעלי רקע מרשים למדי. לדוגמה, המייסד סינת ‘היה אחד המפתחים הראשונים שעומדים מאחורי הביטקוין ויושב בדירקטוריון המייעץ למספר פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים.

יש לך גם את האווו צ’ן שהיה מיוצרי את’ריום ובעצם שרטט את הנייר הלבן של אובליסק. הוא גם בעל תואר דוקטור. מייסד נוסף, סטיב לאונרד, כתב את רוב התוכנות המקוריות עבור Skycoin ופיתח בעבר עבור מערכות backend של מסחר אלקטרוני..

יש גם רשימה מקיפה של כמה אנשים מרשימים באמת שמייעצים לפרויקט. יש להם ניסיון שנע בין מדיה דיגיטלית להנדסה.

רשימת יועצים של SkyCoin

מקור תמונה: Skycoin.net

מבחינת המשקיעים בפרויקט, הדוגמה הבולטת ביותר היא פטריק דאי. פטריק הוא המייסד והמנכ”ל של פרויקט QTUM. פרויקט זה רוצה גם לקחת על עצמו את אתריום עם המערכת האקולוגית הבלוקצ’יין לתכנות שלהם.

קונצנזום קונצנזוס

PoW ו- PoS היו האלגוריתמים הדומיננטיים בקונצנזוס במטבעות קריפטו בשנים האחרונות. למרות שהם ללא ספק גאונים בזכות עצמם, שניהם סובלים מבעיות ייחודיות אשר מאיימות על הסביבה או על הביטחון.

במקרה של PoW, הכורים צורכים בעיות מתמטיות כבדות שדורשות כוח עיבוד רב. למעשה, כמות הכוח הנדרשת בכדי לכרות את הביטקוין כה נרחבת שהיא יכולה לשמש לכוח של מספר מדינות.

מה שמדאיג יותר כמובן הוא טיבם של התאמות “קושי”. המשמעות היא שכריית הביטקוין הופכת להיות קשה יותר באופן אקספונציוני ככל שיותר “כוח חשיש” ולכן נדרשת אנרגיה בכריית כמות נתונה של ביטקוין..

מה עם PoS אתה אומר? Ethereum, אחרי הכל, עובר לשיטת קונצנזוס זו.

בעוד ש- PoS דורש פחות אנרגיה מאלגוריתמים של PoW, ישנם מספר חששות סביב הריכוזיות. על מנת לאמת עסקאות על צומת מסוים להחזיק כמות מסוימת של מטבעות. המשמעות היא שלצומת המסוגל לאגור מטבעות יכול להיות יותר כוח ברשת.

ריכוזיות הקונצנזוס במטבעות קריפטוגרפיים מסוכנת למדי ומובילה למספר סיכונים לאבטחת הרשת כולל סכנת התקפה של 51%.

חששות אלו הם הסיבה שמפתחי Skycoin פנו לאלגוריתם קונצנזוס מבוזר יותר.

היכנס לאובליסק

אובליסק ייחודי בכך שמדובר באלגוריתם קונצנזוס שאינו כרוך בכרייה כלשהי. היא פועלת על “רשת אמון” בה צמתים (המכונים skyminers) יירשמו לרשימת צמתים מהימנים אחרים.

בפשטות, פרוטוקול Obelisk מחייב כל צומת לאחסן את הבלוקצ’יין האישי שלו. רשתות חסימות אישיות אלה יתקשרו עם הרשת הרחבה יותר באימות העסקות בשלב הקונצנזוס.

על מנת לוודא שהצמתים אכן כנים, הם יכולים להיות מבוקרים גם על ידי צמתים אחרים ברשת כדי לעשב כל צמתים “רמאים”. ביקורות אלה יכולות להיעשות גם באופן שאינו מתפשר על אבטחת הצומת הפרט.

ישנם כמה יתרונות שיש לאלגוריתם הקונצנזוס של אובליסק:

 • ניתן להרחבה מאוד מכיוון שהציוד הדרוש לצורך הפעלת צומת אינו יקר להחריד
 • אין סיכון מהתקפות מתואמות ברשת כגון DDoS וכו ‘.
 • בהתחשב בכך שרשת האמון מונעת כל סוג של ריכוזיות, יש פחות סיכון להתקפה של 51%
 • הגדל את הפרטיות כאשר כתובות IP של הצמתים מוסתרות.
 • מתבצע איתור הונאה מתמיד ואימות מחבר. הסיבה לכך היא שפעילויות חשודות נצפות עם המפתחות הציבוריים של הצמתים האסורים

למי שמעוניין לקרוא עוד על אלגוריתם האובליסק הבסיסי, הוא יכול לקרוא את Skycoin נייר לבן בפירוט מעט יותר.

עסקאות בחינם

יתכן שאתה שואל כמובן, אם אין כרייה ועסקאות הן בחינם, כיצד הרשת מונעת עסקאות דואר זבל?

זה נעשה באמצעות משהו שנקרא “שעות מטבעות”. אלה מרוויחים באופן שוטף על ידי המשתמשים המחזיקים בסקייקוין בלבד. זה מקביל לגז במערכת האקולוגית של NEO וממלא פונקציה דומה יחסית.

אותם צמתים המחזיקים ב- Skycoins יקבלו שעת מטבע לכל Skycoin לשעה. ניתן יהיה לסחור גם בשעות מטבע אלה וייווצרו מקסימום שעות מטבע של 100 מיליון בכל שעה. זה מבוסס על הכמות המרבית של Skycoin שיכולה להיות במחזור אי פעם.

אף על פי שקריפטוגרפי Skycoin אינו מרשים ללא ספק, זהו הפרויקט הרחב והמניע שלו לביזור האינטרנט שמעניין באמת..

מסתכל על Skywire

מערכת אקולוגית Skywire

תמונה באמצעות בינוני

Skywire הוא פרויקט Skycoin שרוצה לרכז את האינטרנט ולהנגיש אותו לכל. הם רוצים לקחת על עצמם את כוחם של ספקי שירותי האינטרנט ולהוריד את חסמי הכניסה לצמתים המשתתפים.

כל זה מושג באמצעות “רשת רשת”. הצוות ב- Skywire השקיע את החלק היותר טוב של 4 שנים בעבודה על הפיכת Skywire לאחת מרשתות הרשת היעילות ביותר בסביבה. הרשת שפיתחו כוללת את הדברים הבאים:

 • פרוטוקול תקשורת מתקדם: על ידי השלכת תקן האינטרנט המתוארך של TCP / IP, Skywire תשתמש בטכניקות של החלפת תוויות מרובות פרוטוקולים (MPLS) על מנת להשיג את קנה המידה הדרוש ברשת. הסיבה לכך היא הדרך הייחודית בה מנותבת התנועה באמצעות MPLS. יתר על כן, פרוטוקול התקשורת מספק פרטיות רבה יותר עבור המשתמש. אפשר אפילו לחשוב על זה כמשוואה לצומת TOR מאובטח יותר.
 • פרוטוקול תשלום: המכשול העיקרי שעומד בפני חלופות אינטרנט כרגע הוא שהם מסתמכים על מתנדבים ללא תשלום. זה מוביל לחוסר תמריצים מצד מפעיל הרשת. Skywire מסוגלת לפתור זאת באמצעות פרוטוקול תשלום שיגמול על כל צומת עבור התנועה בה הם מטפלים. תשלומים אלה מעובדים באופן אנונימי ברחבי הרשת. עסקאות קטנות יותר מוסדרות גם מחוץ לרשת, מה שמפחית את העומס.
 • יישומים מבוזרים: בדומה לחבילות פיתוח אחרות, Skywire תספק פלטפורמה לאחרים לבנות dApps במערכת האקולוגית. זה נקרא Fiber וזה יעזור להגביר את האימוץ והביקוש ברשת Skywire. יש לו יתרון נוסף בכך שהוא מהיר יותר, זול יותר וחסכוני יותר באנרגיה מאשר מערכות אקולוגיות אחרות מבוססות dApp. יתר על כן, בהתחשב בכך שלכל חברה או צומת תהיה בלוקצ’יין משלה, סביר להניח שסיבים לא יסבלו מגודש ברשת כמו לאחרונה באת’ריום..

מה שמעניין באמת בסיבים ב- Skywire הוא שיש כבר כמה חברות שעושות שימוש בטכנולוגיה. לדוגמה, Spaco ו- MyDailyLife Talent Hub השתמשו בסיבים כבסיס למוצרי הבלוקצ’יין.

לפיכך, בניגוד לפרויקטים אחרים ומבני קריפטוגרפיה רבים המבוססים על בלוקצ’יין, המוצר כבר נמצא בשימוש ואינו מושג בלבד על גבי ספר לבן..

מה קורה עם ה- SkyMiner?

כורה Skycoin

תמונה באמצעות Skycoin

זה היה מושג מבלבל למדי בהתחלה בהתחשב בכך שאנו יודעים כי Skycoin אינו ממוקש כשלעצמו. עם זאת, על פי א פוסט בינוני על ידי Skycoin, זה לא אמור לבלבל אותך. הסיבה לכך היא שכורה אינו תואם את ההבנה האופיינית למהו כורה.

בהתחשב בפרוטוקול, חשוב להבין שהכורה אינו שלי. עם זאת, הכורה אכן מתגמל את המשתתפים המשתתפים באימות העסקאות. כורים אלה הושוו ליחידת “להיות ספק שירותי האינטרנט שלך” שתעניק למשתמש את כל היתרונות שהרשת מציגה.

ה- skyminer הוא פיסת חומרה שפותחה במיוחד עבור תשתית Skywire. הוא תויג כ”עמוד השדרה של החומרה “של הרשת כולה. כורה זה יקושר לפרוטוקולי Skywire ויאפשר לך לקבל תשלום עבור מתן רוחב פס או אחסון לרשת הרחבה יותר..

על פי העיתון הלבן, הצוות כבר החל בייצור ביחידות. לאחר שהשיקו את ה- MainNet שלהם הם אמרו שהם רוצים שיהיה מפעל אחד שייצור 1,000 יחידות בשבוע. בסופו של דבר זה יכול להשתנות לשני מפעלים ב -10,000 יחידות בשבוע.

עבור אותם משתמשים שלא רצו לקנות את Skyminer, הם גם משחררים רשימה של כל החלקים הנדרשים וכן הוראות לבניית גרסה משלך. הפרויקט הוא קוד פתוח והמפתחים רוצים שתוכלו עדיין להשתתף.

מפת דרכים של Skywire

רשת המבחנים של Skywire כבר יצאה לדרך מאז סוף 2017. הם כבר שלחו כמה מיחידות ה- skyminer והם יתחילו בבדיקות החומרה בסוף הרבעון הראשון של 2018.

השלב המרגש בהרבה יהיה השקת המונטה. כאן תציג את היתרון האמיתי של רשת הרשת. כל צמתי ה- skywire יתחברו לרשת באמצעות wifi ויתחילו לשתף את רוחב הפס שלהם.

הם גם הבינו כי בהשקת ה- mainnet הם יצטרכו לסבסד חלק מהצמתים על מנת לספק קיבולת לרשת. סבסוד זה באופן טבעי יקטן ככל שצמתים נוספים יתחילו להתחבר לרשת.

השלב האחרון במפת הדרכים יהיה מה שמכנה סקייקוין “Backhaul”. זה יהיה כאשר הרשת האלחוטית תתחבר לנקודת חיבור הסיבים. זה ידרוש הרבה יותר השקעה מקדימה גם כן ויהיה הרבה יותר מעורב. אולם ברגע שזה יושם, רשת הרשת כבר לא תהיה תלויה בספקי האינטרנט כגון Comcast.

אסימונים של Skycoin (SKY)

אלה האסימונים המקומיים שיניעו את כל המערכת האקולוגית המבוזרת. במהלך השבועיים האחרונים הייתה להם עצרת קלה מכיוון שהפרויקט זכה להתעניינות רבה יותר בתחום הקריפטו. כמובן שכמו רוב שוקי הקריפטו הם רחוקים למדי משיאי דצמבר.

Binanace SKY

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של SKY

האסימונים זמינים כעת לרכישה בבורסות כגון Cryptopia וכן בבורסת הקריפטו של Binance. אתה יכול גם לקנות את ה- Skycoins שלך ישירות ב- אתר Skycoin. לאחר שרכשתם את האסימונים, תוכלו לאחסן אותם בארנק הקנייני של Skycoin.

לחלופין, אם היית מעוניין להרוויח Skytokens באמצעות שיתוף רוחב הפס, אז אתה תמיד יכול לקנות אחד מהסקיימינרים ולהתחיל להתנסות בחומרה כאשר הרשת מופעלת בעוד מספר שבועות..

מצפה

בסופו של דבר, פרויקט Skycoin הוא בהחלט אחד המעניינים ביותר שעלו לידי ביטוי לאחרונה. הם מנסים לפתור בעיה שעדיין לא לקחה על עצמם בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים והבלוקצ’יין. כלומר לקחת על עצמם את ספקי האינטרנט והתנהגותם האנטי-תחרותית.

זה הופך לדחוף עוד יותר לנוכח ביטול ניטרליות הרשת. פירוש הדבר כי ספקי שירותי האינטרנט יכולים להתאים באופן פעיל את מהירויות רוחב הפס בהתבסס על אתרי האינטרנט שאתה בוחר לבקר בהם. אבל כאשר האינטרנט מבוזר דרך הרשת, זה פחות סביר.

יש עוד קצת זמן לפני שניתן יהיה לחבר את רשת הסיבים לרשת בשלב הסופי. עם זאת, ניתן לקבל תחושה של כיוון הפרויקט כאשר הגולן מתגלגל בשבועות הקרובים.

אז כדאי שתשקיעו באסימונים של Skycoin?

אנו מציעים שתערוך מחקר משלך, אך בהתבסס על הצוות, הטכנולוגיה ועל מקרה השימוש הניתן לאימות, אסימונים של Skycoin ללא ספק יכולים להוות חלק מתיק מגוון. נעקוב אחר המשקיע אחר הפרויקט בהמשך.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me