סקירת Poloniex Exchange: מדריך למתחילים מלא

פולוניקס היא אחת הבורסות הידועות יותר וממוקמת בארצות הברית של אמריקה. לאחר שהייתה פועלת מאז 2014, הבורסה הצליחה לתפוס חלק נכבד מהשוק וחווה מחזורי מסחר גבוהים באלטקוינים.

עד לפני שנה סוחרים שהתעניינו בכך שיש להם גישה למבחר גדול של אלטקוינים השתמשו לעתים קרובות בפולוניקס. הבורסה מתמחה בעסקאות קריפטו לקריפטו וכתוצאה מכך, בדרך כלל מתאימה לסוחרי מטבעות מנוסים יותר.

במהלך השנה האחרונה הופעתן של בורסות כמו Binance, Kucoin ו- Huobi ראתה את פולוניקס מאבדת חלק מנתח השוק שלה. עם זאת, הרכישה האחרונה שלה על ידי Circle עשויה לראות את ריבאונד החברה בשנת 2018.

סקירה כללית

פולוניקס הוקמה בשנת 2014 על ידי טריסטן ד’אגוסטה, והחברה התמקדה במקור בווילמינגטון, דלאוור, ארה”ב. עד לאחרונה לא היה מידע מקוון זמין בנוגע לבעלות על החברה. עם זאת, האתר מציג כעת את Poloniex, LLC כממוקם בבוסטון, מסצ’וסטס, ארה”ב..

הפלטפורמה זכתה לתפוס כיוון שהנגישה את שירותיה לסוחרים שנמצאים בכל מקום ברחבי העולם, וגם סיפקה תמיכה למספר רב של נכסים דיגיטליים, והייתה אחת הספקיות המובילות מבחינת מגוון.

Poloniex הייתה בורסת אתריום הגדולה בעולם לפי נפח ממוצע בשנת 2017 ולעתים קרובות מדורגת בעשרת הבורסות המובילות של מטבעות קריפטוגרפיה בכל הקשור לנפח הכללי. המסחר היומי עומד כרגע על ממוצע של כ- 85 מיליון דולר, ויושב בתוך עשרים הבורסות המובילות בעולם מבחינת נפח כולל..

הפלטפורמה אמנם מבוססת בארצות הברית, אך היא אינה מפעילה שום מגבלות גיאוגרפיות. הדבר נובע בעיקר מההתקנה הטהורה של מטבעות קריפטו בפלטפורמה, וכתוצאה מכך היא לא נדרשה לעמוד בתקנות הבנקאות והפיננסים המקומיות מכיוון שאין שימוש במטבע פיאט..

זה איפשר לה לתפקד בחופש גדול יותר מאשר מרכזיות כגון Bitfinex שסגרו לאחרונה את מרכזיותיהן בפני לקוחות אמריקאים או לבורסות מוסדרות לחלוטין כגון Coinbase, Gemini ו- Kraken..

האם Poloniex בטוחה?

בכל הנוגע לבחירת חילופי מטבעות מטבע, אחד החששות החשובים ביותר עבור המשתמש מסתכם בבטיחות ההחלפה. בורסות הן מטרות עיקריות עבור האקרים וזה דבר שפולוניקס מכיר מקרוב.

עוד בשנת 2014 סבלה חילופי פולוניקס מפריצה שראתה שהיא מאבדת 12.3% מכל הביטקוין שהחזיק בארנקים. לדברי בעל הבורסה באותה עת ב הודעה bitcointalk, ההאקר הצליח למצוא פגיעות בקוד.

כמובן שזה היה לפני יותר מ -4 שנים והמרכזיה לא סבלה מאז פריצה קשה. יתר על כן, בניגוד לפריצות גבוהות אחרות, פולוניקס העניקה למשתמשים שנפגעו החזר כספי חלקי על מטבעותיהם.

אז איך נראות תכונות האבטחה של Poloniex עכשיו?


אחסון קר & ניטור

Poloniex משתמשת בהליכים המתקדמים ביותר באחסון קירור עם חלל אוויר עבור אחזקות הביטקוין שלהם. מה שמשמעותו בעצם היא שפולוניקס תאחסן את הרוב המכריע של מטבעותיהם במצב לא מקוון בסביבה בטוחה ומאובטחת.

הם גם ישמרו מספר מוגבל של מטבעות ברשת בארנקים החמים לתקופה מסוימת. זה יגביל את החשיפה של מאגרי המטבעות שלהם להתקפות פריצה אפשריות לפרק זמן מוגבל מאוד.

מנקודת מבט ביטחונית מבצעית, עליהם גם לפקוח עין על פעילות חשודה שאולי תרצה להכניס דריסת רגל למערכות שלהם. לכן הם יפקחו על כל פעילות ההחלפה על בסיס 24/7. ברגע שהם יזהו כל פעילות חשודה הם יחסמו את כתובות ה- IP האלה.

לבסוף, בניגוד לבנקים, פולוניקס אינה פועלת על פי מודל “רזרבה חלקית” המשמש בבנקים מסורתיים. המשמעות של זה היא שהכספים שלך משמשים רק כדי להקל על המסחר ולא למטרות חליפין אחרות.

אימות שני גורמים

בצד המשתמש, Poloniex מציעה לך את מאפייני האבטחה הסטנדרטיים של אימות שני גורמים. זוהי שכבת אבטחה נוספת שתסייע בהגנה מפני כל ניסיון לגשת במרמה לחשבונך.

זה לא מופעל כברירת מחדל ולכן מומלץ לאפשר זאת ברגע שתתחיל לסחור. זה יכול להיות המחסום היחיד בין האקרים למטבעות שלך. למעשה, בשנה שעברה האקרים הצליחו להיכנס לחשבונות המשתמשים באמצעות אפליקציית פולוניקס מזויפת.

בכל מקרה, מומלץ לא להשאיר כמויות גדולות של מטבעות בבורסה. אתה צריך לשקול אחסון קר אישי שלך או להשקיע בארנק חומרה.

מטבעות

המגוון הרחב של האלטקוינים שהועמדו לרשות המסחר הוכיח את עצמו כמוקד משיכה מרכזי עבור משתמשי הפלטפורמה. כרגע ישנם 99 שווקים הכוללים 68 מטבעות זמינים בבורסה והעסקאות קשורות לארבעת המטבעות הבסיסיים של ביטקוין (BTC), את’ר (ETH), קשירה (USDT) ומונרו (XMR).

מטבעות זמינים בפולוניקס

זוגות מטבע פולוניקס. מקור: Poloniex.com

Poloniex פועלת כמחליף קריפטו לקריפטו ומספקת אפשרות לאחסן ערך ב- USDT (Tether), מטבע יציב המייצג את הדולר האמריקאי, כאשר USD 1 שווה ל- 1 USD. זהו כלי שימושי שנמצא שימושי מכיוון שאין תמיכה במטבע פיאט בבורסה.

שירות לקוחות

מחסור בשירות תמיכת לקוחות הגון מהווה חיסרון גדול עבור Poloniex מזה זמן. ידוע שמשתמשים בבורסה מתלוננים על זמני תגובה ארוכים במיוחד כאשר דיווחו על בעיות לצוות התמיכה. שאילתות לא נענו במשך שבועות וחודשים, וסיפורי האימה החלו להתגבש בפורומים כמו Reddit ו- Bitcointalk.org.

יש גם בעיות רציניות עם משיכות שנמשכות זמן רב לעיבודן ובמקרה הטוב חילופי הדברים פשוט נאבקו להתמודד עם עלייה פתאומית בביקוש. עם זאת, בורסות מובילות אחרות הצליחו לשרת את לקוחותיהן בסטנדרט גבוה בהרבה.

אמנם שירות הלקוחות האיטי הוא ללא ספק דאגה עבור הסוחרים, אך ישנם משאבים נוספים שתוכלו להשתמש בהם על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם. הם ערכו רשימה של שאלות נפוצות שהסוחרים שאלו בעבר.

מרכז התמיכה של Poloniex

מרכז התמיכה בפולוניקס

סביר יותר מאשר שלא, אם יש לך שאילתה, סביר להניח שתמצא את הפתרון במרכז התמיכה הזה. לדוגמה, הם מכסים כל דבר, החל משימוש ב- API של Poloniex ועד להחלפת עמלות, הפעלת אימות של שני גורמים וכו ‘.

עם זאת, אם הבעיה שלך היא אופי טכני או קשורה לחשבונך בלבד אז תצטרך להתמודד עם זמני התמיכה הארוכים. עם זאת, יש תקווה באופק עם רכישת Circle (בהמשך).

דמי פולוניקס

דמי פולוניקס

דמי פולוניקס

Poloniex גובה כיום דמי יצרן של 0.15% ודמי נוטל של 0.25% ושומרת על סיכום מעודכן של כל עמלות, Poloniex מעסיקה גם לוח שכר טרחה בעל שכבת נפח. כל המשתמשים הועברו למודל זה ב -20 במרץ 2016 והמשתמשים צריכים לבדוק את המשתמשים שלהם סטטוס שכבת מסחר דף כדי לעקוב אחר התקדמותם. עבור המלווים, עמלה בשיעור 15% מוחלת על ריבית שהרווחת.

כל סחר מתרחש בין שני צדדים: היצרן, שההזמנה שלו קיימת בספר ההזמנות לפני הסחר, והלוקח, שמבצע את ההזמנה שתואמת או לוקחת את הזמנת היצרן. בעת מסחר בבורסה תוכלו לרכוש נכס בהצעה הנמוכה ביותר שניתנה, או להציע הצעה במחיר רצוי אחר. אם תחליט לבצע מיידית את המסחר שלך, היית מוציא את הנזילות מהשוק. הנה, אתה הופך להיות “נוטל” ומשלם תשלום גבוה מעט יותר.

מודל הלוקח מקבל את הנזילות בשוק בכך שהוא מתגמל את יצרני הנזילות בהנחת עמלה. זה גם גורם להתפשטות שוק הדוקה יותר בגלל התמריץ המוגבר של היצרנים להתעלות על זה. העמלה הגבוהה יותר שמשלם הלוקח מתקזזת בדרך כלל על ידי המחירים הטובים יותר שמספק הממרח ההדוק יותר.

עבור אותם סוחרים שיוצרים שווקים בהיקף העולה על 24,000 נפח מסחר BTC, תיסחר ללא עמלות.

KYC וחשבונות

זה משהו שהפך במחלוקת למדי עבור משתמשים רבים לאחרונה.

Poloniex נהגה לאפשר למשתמשים להפעיל חשבון אנונימי שאינו מצריך שום זיהוי. זו הייתה רמת החשבון הראשונה שלהם וסוחרים רבים השאירו אותה ברמה זו. ברמת החשבון הראשונה הייתה מגבלה של 2,000 $ משיכה ביום.

עם זאת, נראה כאילו לפולוניקס יש שינו את מדיניותם לאחרונה. הם החליטו שהם לא יאפשרו עוד לחשבונות מסוג זה ורצו שכל הסוחרים שלהם יאומתו במערכות שלהם.

Poloniex שינוי חשבונות מדור קודם

פולוניקס מתריעה בפני “חשבונות מדור קודם”

המשמעות, בעצם, היא שכל הסוחרים בפולוניקס יידרשו להיות מאומתים על מצב החשבון ברמה 2 שלהם שהייתה מגבלת משיכה יומית של 25,000 דולר. עם זאת, היו הרבה סוחרים ש לקח בעיה עם האופן שבו פולוניקס טיפלה בכך.

לטענתם, פולוניקס הבטיחה שלא להחזיק “כספים כבני ערובה” במקרה שלא יאושרו חשבונות מדור קודם ביום המועד האחרון. כעת, משתמשים אלה טוענים כי Poloniex אינה מאפשרת להם למשוך את כספם אלא אם כן הם שולחים להם את התיעוד הנדרש.

אז מה זה אומר עבורך?

זה תלוי כמה נוח אתה שולח לפולוניקס את מסמכי הזיהוי האישיים שלך. זו אכן נהפכת לנורמה עם חילופי דברים כעת מכיוון שהרגולטורים דורשים מהבורסות לבצע הליכי KYC והלבנת הון מתאימים..

בהנחה ש- Poloniex מסוגלת להגן על המידע האישי שלך ולמנוע כל הפרת נתונים במיון, אז אתה לא צריך לדאוג להשתמש בהם.

פלטפורמת המסחר של פולוניקס

הבה נעבור לאחת התכונות החשובות ביותר של כל חילופי מכירות. זו פלטפורמת המסחר והמנוע התואם.

לאחר שנכנסת ל- Poloniex, תהיה לך אפשרות לעבור לשלוש כרטיסיות שונות. האחת היא “הבורסה”, השנייה היא פלטפורמת “המסחר בשוליים” והשלישית היא פלטפורמת ההלוואות. אנו מסתכלים על פלטפורמת ההחלפה.

הרושם הראשוני שלנו מפלטפורמת המסחר של פולוניקס היה שהיא מתוארכת מעט אך פונקציונלית. זו למעשה אותה פלטפורמה שהייתה בשימוש על ידי הבורסה בשנים האחרונות. עם זאת, זה די ידידותי למשתמש.

פלטפורמת המסחר של פולוניקס

פלטפורמת המסחר של פולוניקס

לדוגמה, יש לך את התרשים הראשי שלך ממש לפניך. ממש מתחת לכך יש לך את טפסי ההזמנה שבהם אתה יכול לבצע מערך של הזמנות שונות במהירות וביעילות. מימין יש לך אפשרות להחליף את השווקים ואת הנכסים שתרצה לסחור בהם.

למרבה הצער, תצטרך לגלול מעט למטה אם ברצונך לצפות בספרי ההזמנות, בהזמנות הקודמות ובעומק השוק. לפיכך, הדבר אינו מפריד את פריסת פלטפורמת המסחר היעילה ביותר.

תרשימים

עבור אותם סוחרים שהם אנליסטים טכניים ומחפשים את כלי המסחר המתקדמים ביותר, אתה עלול להתאכזב מעט. חבילת התרשימים של פולוניקס בסיסית ביותר. יש לך רק אינדיקטורים פשוטים כגון ממוצעים נעים ולהקות בולינגר.

אתה גם לא יכול להשלים שום רישומי תרשים כדי לזהות כל סוג של רמות retracement בפלטפורמה. לפחות תוכל להתקרב ולהתרחק ולהתאים את אופק הזמן שלך כדי לקבל תמונה טובה יותר של השוק.

לפיכך, אם תרשים הוא חלק כה חשוב מהמסחר שלך, עליך לשקול להשלים את ניתוח התרשימים שלך עם תוכנה חיצונית, או שתעבור לבורסה אחרת כגון Kraken..

סוגי הזמנות

Poloniex יושב אי שם באמצע כשמדובר בפונקציונליות ההזמנות שלהם. יש להם טופסי הזמנה לרכישה / מכירה רגילים שבהם אתה יכול לבחור מחיר או לסחור בשוק. כמובן, זה ישפיע על העמלות שלך בהתאם ל”דינמיקה של יצרני מקבלות “.

סוגי הזמנות של Poloniex

סוגי הזמנות של Poloniex. מקור: Poloniex.com

עם זאת, עבור אותם סוחרים המעוניינים שהביטחון של אובדן עצירה יהיה במקום, גם לפולוניקס יש את זה. אתה יכול לבצע רמת עצירת הפסד שתבצע עבורך באופן אוטומטי הזמנה לאחר שהמחיר ירד לרמה מסוימת.

ניתן גם להגדיר צו הגבלה אשר יינעל רווח לאחר שהמחיר הגיע לרמה מסוימת. אלה הזמנות מועילות שיכולות להגביל את הסיכון שלך. אנו תמיד מעודדים את אותם סוחרים שנסחרים באופק לטווח קצר להשתמש בהזמנות אלה.

מסחר שוליים בפולוניקס

על ידי הצעת מסחר בשוליים, פולוניקס מסוגלת לשלוט ברוב התחרות שלה. משתמשים בפלטפורמה יכולים להשתמש בפונקציה peer-to-peer כדי ללוות כספים ולהתחיל במסחר בשוליים.

הלוואות בורסת פולוניקס

הלוואות פולוניקס. מקור: Poloniex.com

המערכת מאפשרת ביעילות לסוחרים להבטיח כספי מסחר, וגם לנצל את תכונת ההלוואות כדי להרוויח מהלוואות כספים לסוחרים אחרים. תכונה זו מוצעת רק על ידי מספר חילופים והיא עדיין יתרון גדול מכיוון שהיא מושכת אליה מספר לא מבוטל של סוחרים מנוסים יותר.

מסחר בשוליים הוא שם נרדף למסחר ממונף. אתה לוקח עמדות הגדולות מההשקעה הראשונית שלך.

רמות שוליים בפולוניקס

מינוף שיעורי פולוניקס

מבחינת המינוף שאתה יכול לסחור איתו, אלה אינם גבוהים מדי. לדוגמא, בתמונה למטה ניתן לראות כי המינוף במסחר בשולי אתריום הוא פי 2.5 בלבד.

יהיה עליך להפקיד מרווח התחלתי של 40% על המסחר שלך. אם היינו משווים זאת לבורסות ומתווכים אחרים, ל- IQ Option יש מינוף CFD של 20x וב- Bitmex יש מינוף עתידי של עד 100x.

עם זאת, מדובר באמת במכשירים הפכפכים ומסוכנים, כך שאכן יכולה להיות החלטה נבונה יותר להתחיל לסחור בשוליים רק עם רמות המינוף הנמוכות יותר..

ממשק API של Poloniex

עבור אותם משתמשים שאוהבים לקודד את בוט המסחר שלהם, Poloniex מציעה קישוריות API. על מנת שתוכל להשתמש ב- API, עליך להשיג את מפתח ה- API שלך. ניתן לאחזר זאת על ידי לחיצה על “מפתחות ה- API” של ההגדרות שלך.

על מנת להגדיר אותו תחילה, הם ישלחו לך דוא”ל אשר יבקש ממך לאשר את בחירתך לגשת למפתח ה- API. לאחר שתסתיים יהיה עליכם ליצור את מפתח ה- API שלכם ולאשר גם אותו. לאחר מכן יוצג בפניך מפתח ה- API שלך כך למטה:

ממשק API של Poloniex

מפתח API ב- Poloniex

כפי שתראה, עליך לקבוע מה תאפשר לבוט שלך לעשות בחשבונך. אם אתה רק מקבל מחירים, אתה יכול להשבית את המסחר. אם אתה סוחר אך אינך רוצה למשוך כספים, תוכל לבחור בכך בלבד.

מבחינת פונקציונליות ה- API, נראה שהיא יחסית חזקה ומספר מפתחים קידדו את ה- API של Poloniex.

מה לא אהבנו

היו כמה דברים שלדעתנו מצדיקים אזכור על מנת שתקבל את ההחלטה המושכלת ביותר לגבי פולוניקס.

ראשית, הפלטפורמה די מיושנת והמקום לניתוח מתקדם יותר מוגבל למדי. זו יכולה להיות כנראה אחת הסיבות לכך שנפח הבורסה צנח בחודשים האחרונים. בעוד מרכזיות אחרות כמו קראקן נקטו בצעדים לשיפור מערכות מיושנות, פולוניקס נותרה כפי שהיא.

עלינו להתמודד עם שירות הלקוחות. זה משהו שהיה קוץ גדול בצד של פולוניקס בשנה האחרונה. זה גם משהו שהרים כעת את הראש בעת נעילה עבור אותם משתמשים שהחזיקו חשבונות מדור קודם.

היעדר אפשרויות מימון של פיאט יכול להוות בעיה גם עבור סוחרים רבים. זה משהו שרבורסות רבות, כולל בינאנס והבורסה האמריקאית, ביטרקס, רודפות אחריו.

לא צריך לאפשר לחסרונות כביכול להרתיע אותך. הסיבה לכך היא הרכישה האחרונה של חברת Poloniex על ידי Circle. אין ספק שבמעגל הדחת המזומנים יש כמה תוכניות גדולות להחלפה. למעשה, היו פרשנים רבים שחשבו שזו אחת האפשרויות הטובות ביותר.

רכישה על ידי מעגל

מעגל רוכש את פולוניקס

תמונה באמצעות circle.com

למרות ייצור כמות מרשימה של נפח מסחר, פולוניקס הוטרדה על ידי מספר גדל והולך של הנפקות. היה חסר מידע כללי על מרכיב הארגון, עם מעט ידוע על המייסדים, ההנהלה העליונה או מבנה הבעלות..

נראה היה כי גם היעדר משרד פיזי מה שהוביל לחוסר אמון בבורסה, שכן חברות כמו Coinbase, Kraken ו- Gemini פועלות עם הרבה יותר שקיפות ואמינות..

נראה שדעת הקהל הגיעה לשפל של כל הזמנים ומספר הביקורות השליליות ברשת הקשורות לתמיכת לקוחות המשיך לצמוח במהלך שנים עשר החודשים האחרונים. היו גם שאלות לגבי נזילות כאשר המשתמשים נתקלו בקשיים כשניסו למשוך כספים. זמני המשיכה המוארכים כמעט ולא אפשרו לסוחרים לחסל במהירות כספים לאחר שסחר בכסף הוקפא לעתים קרובות בהמתנה לאישור..

זה יכול היה להיות הרסני עבור פולוניקס, אך גם עם כל הספקות הקיימים הללו, הבורסה עדיין הצליחה למשוך כמות משמעותית של פעילות סחר ופולוניקס זוכה לאתר של כ- 50 מיליון ביקורים בחודש. עם זאת, האתר איבד בבירור שטח למתחרים כמו Binance, Huobi, OKEx ו- GDAX.

הרכישה האחרונה של חברת Circle עשויה לסמן שינוי בהון, ו- Circle Internet Financial Ltd. הודיעה כי רכשה את Poloniex במחיר של 400 מיליון דולר לאחרונה. פוסט בבלוג.

החברה המגובה בגולדמן זאקס הוקמה בשנת 2013, והיא פועלת כפלטפורמת תשלומי עמיתים לעמית המאפשרת עסקאות מיידיות באמצעות האפליקציה הסלולרית Circle Pay. חברת Circle Trade מציעה אפשרויות נזילות קריפטו ללקוחותיה, והחברה קיבלה הכנסות של כ- 60 מיליון דולר משירות זה במהלך החודשים האחרונים.

בפוסט בבלוג שלהם, מייסדי המעגל ג’רמי אלייר ושון נוויל מתארים את תוכניותיהם לפולוניקס ואומרים:

ראשית ומיידית, אתה יכול לצפות מ- Circle לתת מענה לתמיכת הלקוחות ולהגדיל את הסיכון, הציות והפעולות הטכניות כדי לחזק את המוצר והפלטפורמה הקיימים.

הם המשיכו ואמרו:

בשנים הקרובות אנו מצפים לגדל את פלטפורמת Poloniex מעבר לגלגולה הנוכחי כמחליף לנכסי קריפטו בלבד. אנו רואים שוק שוק מבוזר רב-צדדי חזק שיכול לארח אסימונים המייצגים כל ערך: סחורות פיזיות, גיוס הון, נדל”ן, הפקות יצירה כגון יצירות אמנות, מוזיקה וספרות, השכרת שירות והשכרות מבוססות זמן, אשראי , עתידיים, ועוד.

סיכום

Poloniex נותרה בורסה ידועה ביותר המסוגלת לייצר כמות נכבדה של מחזורי מסחר. יתרונותיה המשיכו למשוך סוחרים לפלטפורמה, בעוד שהנושאים סביב תמיכת הלקוחות והמשיכות שלהם ראו שהבורסה מאבדת שטח למנהיגי התעשייה הנוכחיים כמו Binance ו- GDAX..

קדימה הרבה תלויה כמה מהר ההנהלה החדשה יכולה להפוך את הדברים על ידי פתרון נושאי המפתח הנוגעים לשקיפות ולרמה המקצועית הכוללת שנמצאת בבורסה..

לפולוניקס יש עדיין הרבה מה להציע ונשארה אפשרות קיימא עבור אותם סוחרים המעוניינים במגוון רחב של אלטקוינים ובניצול שירותי המסחר והלוואות השוליים הזמינים בפלטפורמה..

קיים כיום מגוון רחב של תחרות לסוחרי מטבעות קריפטוגרפיים, ובורסות אמינות אחרות פועלות כעת, כך שעדיף לבדוק כמה אפשרויות אחרות, אולם מומלץ לפקוח עין על Poloniex ולבדוק כיצד הלקוח סנטימנט משתנה בחודשים הקרובים.

תמונה מוצגת באמצעות Poloniex ו- Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me