רשת POA: הפתרון המיידי להרחבה של אתריום

רשת POA הינה רשת צדדית ציבורית פתוחה של את’ריום אשר זוכה לא מעט להתעניינות מהקהילה לאחרונה..

הפלטפורמה מציעה מסגרת לחוזים חכמים המספקת למפתחים דרך קלה ויעילה לקודד על תקני Ethereum תוך מינוף רשת POA. הצוות מקווה שהדבר יאפשר יכולת הרחבה ויכולת פעולה הדדית רבה יותר.

עם זאת, עם כל כך הרבה פרוטוקולים ומסגרות דומים, האם רשת ה- POA באמת יכולה להתחרות?

בסקירה זו של רשת POA, אנו נותנים לך את כל מה שאתה צריך לדעת על הפרויקט. נחקור בטכנולוגיה, במפת הדרכים ובפיתוח. אנו נבחן גם את הפוטנציאל לאימוץ טוקני POA לטווח ארוך.

רשת POA מתמודדת עם מדרגיות ברשת

אחד המאבקים והמיקוד העיקרי של 2018 לטכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא שאלת המדרגיות של רשתות הבלוק ורשתותיהן. עד כה הרחבה הייתה שיקול, אך לא כזה שצריך לטפל בו כיוון שפשוט לא היו מספיק משתמשים כדי להפוך את המדרגיות לבעיה. כל זה השתנה בדצמבר 2017 עם התפוצצות השימוש בבלוקצ’יין, במיוחד ברשתות הביטקוין ואת’ריום.

מדרגיות ברשת POA

גם כאשר העומס ברשת נמוך, עסקת ביטקוין עשויה להימשך עד 10 דקות, ובמהלך דצמבר 2017 חלק מהעסקאות השתלטו על יום שלם כדי לאמתן. עיכוב זה מנע מביטקוין להיכנס למיינסטרים מכיוון שרוב האנשים אינם יכולים לקבל עיכוב כה גדול בעת ביצוע תשלומים או העברת כסף לאחרים. בואו נודה בזה המאה ה -21 היא המאה של סיפוק מיידי.

נושא נוסף שמגיע עם עומס ברשת הוא עלויות עסקאות גבוהות יותר. לא יאומן שמשתמשי מטבעות קריפטו רואים עמלות שיכולות להיות מעל 20% בתקופות עומס. אחרי הכל, אחת מנקודות המכירה של המטבעות הקריפטוגרפיים אמורה להיות שהם דרך זולה להעביר נכסים.

כמה פתרונות צצו, כמו פלזמה, שהיא פתרון מחוץ לרשתות הלווה אמון מהשרשרת הראשית, וכמובן רשת POA.

הפתרון של רשת POA Sidechain

רשת POA תוכננה כמשובט של את’ריום ונועדה להיות בלוקצ’יין ציבורי משלה. המשמעות היא שלא מדובר בטכנולוגיית שרשרת צדדית בלבד, והיא מגיעה עם מנגנון קונצנזוס משלה המכונה הוכחת סמכות. ברשת POA קיימת מערכת נוטריון המשמשת לפיתרון בעיות אמון בצומת שעלולות להתעורר.

רשתות רשת POA

רשתות ה- Ethereum ו- xDai ברשת POA. מָקוֹר: בלוג רשת POA


זה עובד מכיוון שכל מאמת ברשת עובר את תהליך ה- KYC המלא. מאמתים ברשת POA הם אישים ציבוריים, במקרים רבים פרופסורים באוניברסיטאות שונות. פירוש הדבר שרשת ה- POA אינה מבוזרת לחלוטין, אולם ניתן לסמוך עליה.

אחת היישומים המעניינים ביותר שפותחה על ידי רשת POA היא פתרון ה- Bridge, המאפשר לעבור לאסימונים בין רשת Ethereum לבין חסימות אחרות. רשת POA מאמינה כי סוג זה של יכולת פעולה הדדית בין שרשרת הוא אחד המפתחות להפיכת טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשימושית בהגדרות עסקיות ובשימוש יומיומי..

גשר POA20

תקן ה- POA20 הוא הטמעת גשר השרשראות הצלב הראשון אי פעם, המאפשר להעביר אסימונים של POA אל רשת Ethereum במהירות ובקלות באמצעות פרוטוקול יכולת פעולה הדדית. POA20 הוא ייצוג של אסימונים של POA כאסימונים של ERC20. לטוקני POA20 אלה אותם מאפיינים כמו אסימוני ERC20 וניתן להשתמש בהם באותו אופן.

יצירה זו של גשרים בין-שרשרתיים הראתה ששתי חסימות עצמאיות מסוגלות לקיים אינטראקציה בצורה בטוחה ובטוחה, והיא מגדירה מגוון שלם של מקרי שימוש שלא היו אפשריים ללא יכולתם של בלוקצ’נים לתקשר בצורה זו אחד עם השני. ראשית, בעיות מדרגיות נפתרות בתוספת גשרים צולבים.

רשת POA ומשחקים

אחד ממקרי השימוש שזוהו עבור רשת POA הוא בניית משחקים מקוונים אשר יוכלו להתמקד באופן מאסיבי תוך קבלת הגנות אבטחה מהקונצנזוס של הוכחת הרשות..

אחד היתרונות לגיימרים הוא עלויות העסקה המינימליות המוצעות באמצעות רשת POA. בנוסף, רשת ה- POA מהירה פי שלוש משל אתריום, אפילו עבור אסימוני ERC-721.

התוספת האחרונה של טכנולוגיית הגישור היא החלק המרתק ביותר ברשת POA עבור גיימרים. זה יאפשר לשחקנים להעביר בקלות אסימונים ונכסים אחרים מבלוקצ’יין אחד למשנהו ובחזרה. בפועל זה אומר שניתן להעביר פריטי משחק ממשחק אחד למשנהו בצורה חלקה.

יישומי רשת POA

טֶקֶס – dApp זה משמש בעת עלייה למאמת חדש ליצירת מפתח ראשוני המופץ בצורה מאובטחת למאמת החדש. לאחר מכן נעשה שימוש ב- dApp כדי להעביר את המפתח הראשוני למערכת המפתחות המשמשת להשתתפות בממשל ברשת, לקבלת תגמולי אימות וכדי לאמת עסקאות בפועל..

ממשל – רשת POA משתמשת בנוטריונים בארה”ב כמאמתים, וכל החלטות הממשל מתקבלות באמצעות ה- dApp Governance של הפלטפורמה כדי להקליט את כל העסקאות לבלוקצ’יין. מאמתים מוסמכים גם להציע הצעות משלהם באמצעות ה- DApp של הצבעה. זו מערכת מאובטחת ושקופה שהיא מאוד יעילה.

מאמתים – מאמת הרשת הם נוטריונים בארה”ב, ושקיפות ניתנת על ידי Validators dApp, המפרסמת מידע לגבי מאמתים לבלוקצ’יין. מידע זה כולל את השם ורישיון הנוטריון של המאמת, כמו גם את כתובתם וכל המידע מאושר באמצעות תקנות KYC הקיימות..

מעקב אחר גשר – ה- Bridge Monitoring dApp מאפשר למשתמשים לאשר קיומם של שני חוזים תואמים בשתי החסימות. DApp זה מסייע במעקב אחר שינויים ו / או הבדלים בפיקדון, משיכה ויתרה.

סטטיסטיקות קלפי – המשתמשים יכולים לפקח על כל סטטיסטיקות ההצבעה ב- blockchain POA באמצעות שורת פקודה dApp. זה חשוב לשמירה על שקיפות ואחריות אימות.

BridgeJS – dApp זה מאפשר למשתמשים לפרוס גשרים משלהם להעברת אסימוני ERC-20 בין רשתות Ethereum ו- POA.

סטטיסטיקות רשת – במקום לחפור בעצמך בסטטיסטיקה, אתה יכול להשתמש ב- Dats Network Stats כדי לראות נתונים סטטיסטיים חשובים ברשת בפורמט קל לקריאה. נתונים סטטיסטיים אלה כוללים זמן חסימה ממוצע, מספר חסימות נוכחי, מספר הצמתים הפעילים ועוד.

BlockScout – כשתרצה להתעמק בעסקאות בלוקצ’יין ה- BlockScout dApp הוא החבר שלך. אתה יכול להשתמש ב- dApp כדי להציג פרטי חשבון, לראות עסקאות ממתינות או לחפש עסקאות שהושלמו, ולצפות באינטראקציות עם חוזים חכמים של blockchain..

ברז Testnet – זהו dApp המשמש להטבעת אסימונים ברשת הבדיקה של רשת POA. סוג זה של הטבעה משמש ליצירת אסימונים להתנסות במקרי שימוש בסביבת הבדיקה.

אשף אסימונים – אשף האסימונים משמש ליצירת אסימונים חדשים ולהשקת ICO. על ידי מענה על שאלות שלב אחר שלב באשף המשתמש יכול ליצור, לפרוס ולפרסם ICO תוך מספר דקות בלבד.

האווי אשף – dApp זה הוא כלי תכנון לתהליך ICO. על ידי מענה על כמה שאלות פשוטות המשתמש יכול לקבוע אם אסימון זכאי לאבטחה או לא.

הוכחת כתובת פיזית – dApp זה משמש לקישור כתובת ארנק Ethereum וכתובת פיזית של משתמשים ומשמש לספק אמינות של מאמתים. משתמשים יכולים להוסיף את כתובתם ב- dApp ונשלחת אליהם גלויה. הגלויה מכילה קוד קוד ייחודי שאותו ניתן להזין ב- dApp ולהשלים את תהליך האימות.

הוכחת חשבון בנק (בפיתוח) – dApp זה יאפשר קישור של כתובת ארנק Ethereum ומספר חשבון בנק. משתמשים מוכיחים בעלות על כתובת הארנק וגם על חשבון הבנק כדי להשלים את תהליך הקישור.

יישומי רשת POA אחרים בפיתוח:

  • מאנה-את’ריום
  • קונצנזוס דבש BadgerBFT

אסימון ה- POA

רשת POA (שפעלה כרגע כ- Oracles Network) ערכה ICO ב- 17 בנובמבר 2017, וגייסה 12.6 מיליון דולר על ידי מכירת כ- 175 מיליון אסימונים של POA במחיר של $ 0.0724 כל אחד. אסימון ה- POA נסחר בפומבי עד 28 בפברואר 2018, והתחיל במחיר של 0.63 דולר. המחיר צנח במהירות לאחר הופעת הבכורה, וירד מתחת ל -0.28 דולר עד 18 במרץ.

Binance POA

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של POA

זה התאושש במהירות ועלה במהלך החודשיים הקרובים, וכמעט הגיע ל -0.85 דולר במאי 2018, לפני שנתפס בשוק הדובי הקריפטוגרפי הרחב. מאותה שיא של כל הזמנים בחודש מאי המטבע ירד בהתמדה ובאופן משמעותי (עם הקפצה קטנה באוקטובר 2018), ונכון ל -10 בינואר 2019 הוא נסחר במחיר של 0.025786 דולר בלבד לאסימון..

כמעט כל נפח המסחר בתמורה להלוואות הוא בבינאנס, ולמרות שהמטבע רשום בבורסות בודדות אחרות, ההיקף הקטן בבורסות האחרות הופך אותם ללא מתאימים לרכישת רווח שערים במחירים תחרותיים..

POA עובד עם מספר גדול של ארנקים מכיוון שהוא חלק מהמערכת האקולוגית של Ethereum. בנוסף לארנקי החומרה Trezor ו- Ledger, הוא נתמך גם על ידי MetaMask ו- MyEtherWallet או MyCrypto. זה עובד גם עם ארנקים אחרים כמו ארנק Nifty וארנק Trust, בין היתר.

התפתחות

על מנת לקבל את התחושה הטובה ביותר כמה עבודה נעשית ברשת POA, זה עוזר להסתכל על ריפו GitHub של הפרויקט. זה ייתן לנו הערכה גסה של כמה קוד נדחף וכמה עדכונים נוספים אנו יכולים לצפות מהפרויקט.

לאור היקף רשת ה- POA, היו מעל 84 מאגרים ב- GitHub הרשמי שלהם. החלטנו לבדוק את אלה שהיו הפעילים ביותר במהלך 12 החודשים האחרונים. להלן יש לנו שלושה ממסמכים אלה ואת קוד התחייבות הכולל שהתרחש במהלך התקופה.

רשת POA GitHub

שלושה ממאגרי ה- GitHub הפעילים ביותר ברשת POA

כפי שאתה יכול לראות, המפתחים וקהילת רשת POA היו די עסוקים. למעשה, אם היינו בוחנים את הדירוג של POA במונחים של GitHubw של פרויקט אחר, אנחנו יושבים ב 59 מה שהופך את רשת ה- POA בין Bitshares ל- Factom.

לא משנה כמה עבודה בוצעה על הפרוטוקול, אי אפשר להסתמך על ביצועי מפתח קודמים כדי להקצות דבר לעתיד. לפיכך, זה עוזר לבחון את מפת הדרכים של פרויקט כדי להבין מה אנו יכולים לצפות לראות.

מפת דרכים

יש ארבע מפות דרכים שונות ברשת POA לשנת 2019. אלה מתייחסים לפרוטוקול הליבה, ל- Mana-Ethereum, ל- TokenBridge ו- BlockScout. לא נתעמק בכולם כרגע אך נוכל להעיף מבט מהיר במפת הדרכים של POA Core.

ישנם שלושה תחומים שמפתחי רשת POA היו רוצים לשפר בכל הנוגע לפרוטוקול הליבה. ראשית, הם רוצים להגדיל את האימוץ הכללי באמצעות יצירת dapps נוספים. הם גם רוצים לפתח תמיכה ללקוח חדש על ליבת ה- POA.

ישנם גם עדכוני ליבה הנוגעים לאלגוריתם הקונצנזוס. לדוגמא, הם רוצים לשדרג את רשת הבדיקות של POA מקונצנזוס AuthorityRound ל- HoneyBadgerBFT (HBBFT). זה יהפוך את הקונצנזוס של רשת POA לעמיד יותר להתקפות חיצוניות. אתה יכול לקרוא על אודות HBBFT כאן.

Honey Badger BFT POA

HBBFT אדריכלות ברשת POA. מקור תמונה: בלוג רשת POA

בכל הנוגע לממשל ברשת POA, היזמים מבקשים להגדיל את מספר המאמתים ברשת. זה צעד אחד קרוב יותר להפחתת הריכוזיות ברשת. לבסוף, הצוות מעוניין להשתמש במודל הקיימות העצמית של ליבת ה- POA באמצעות קרן הפליטה כדי לתמוך ב- R&D ופעולות אחרות ברשת.

סיכום

רשת POA מספקת לארגונים דרך פשוטה ושימושית להנפיק אסימונים ולבצע מכירת המונים או ICO. הם גם פשטו את תהליך KYC, והשימוש בהסכמה של הוכחת הרשות מביא מאמתים מהימנים לכל מערכת אקולוגית של בלוקצ’יין..

הוספת Bridges מביאה רמה חדשה של יכולת פעולה הדדית עבור רשתות חסימות, כזו שרשת POA מרגישה שהיא נחוצה כדי שהטכנולוגיה תצמח ותתפתח. כמובילים בתחום זה, אם הם צודקים, הם יכולים בקרוב להיות אחד הפרויקטים המובילים בבלוקצ’יין.

צוות רשת POA בהחלט מתרגש ממה שאפשר להשיג עם ברידג’ס, והפך אופטימי יותר ויותר לגבי העתיד שיביא לפרויקט..

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me