סקירת PIVX: מטבע פרטיות מבוסס הוכחה

PIVX עשתה את הידיעה בחודש מאי השנה, כאשר נחשף כי המטבע הקריפטוגרפי המכוון לפרטיות של ג’ון מקאפי, Ghost, הודבק העתק חלקים מהנייר הלבן המקורי של PIVX.

השאלה היא מדוע?

קיצור של PIVX הוא “עסקה מאומתת באופן מיידי פרטי”. זה מטבע קריפטוגרפי שהתמקד סביב פרטיות וקהילה במטרה שאפתנית להפוך למטבע החיפוש המתקדם ביותר שקיים.

בהתחשב בעובדות אלה, אין להתפלא שמפתחי Ghost השתמשו במידע שב- נייר PIVX והצהירו עוד כי Cryptocurrency Ghost הוא מזלג של PIVX. למרות שפעולות אלה אינן נעימות, הן חושפות שיש לגיטימציה רצינית לפרויקט PIVX. כפי שתראו, PIVX משתמשת בטכנולוגיה החדשה ביותר בקריפטו והיא חלוצה בקרב מטבעות פרטיות.

ראשית Pivx

הסיפור של PIVX מתחיל בקריפטוגרפיה אחרת בשם לזנק. מי שמכיר את Dash יידע שמדובר במזלג של ביטקוין שמבקש להיות מהיר יותר ומוכן יותר לפרטיות.

השמועה אומרת שבשנת 2015, קבוצה קטנה של מפתחי Dash לא הייתה מרוצה מהכיוון שהמטבע הקריפטוגרפי פנה אליו והחליטו ליצור קריפטו משלהם שנקרא בתחילה Darknet ובהמשך מיתוג מחדש ל- PIVX..

בסביבות הזמן הזה, ג’יימס ברדן (AKA s3v3nh4cks) הפך למייסד ולאחד המפתחים של הפרויקט. לברדן ניסיון של מעל 20 שנה בעבודה כטכנאי חומרה עם תשוקה לתוכנה והיה מפתח פעיל קריפטוגרפים פעיל מאז 2012. באפריל 2019 הוא התרחק מ- PIVX לאחר שנתן אולטימטום לצוות הפיתוח שנה קודם לכן..

ג'יימס ברדן

ג’יימס ברדן לשעבר מנכ”ל PIVX, מייסד Veil. תמונה באמצעות צָעִיף

כמו קבוצת המפתחים המקורית שעזבה את דאש, גם לברדן לא היה מרוצה מחוסר הפרטיות של PIVX היו פגמים שונים בארכיטקטורת הממשל שלה. הוא יצר קריפטוגרפיה חדשה בשם צָעִיף המבקש להפוך למה ש- PIVX נועדה להיות – מטבע קריפטוגרפי מדרגי אשר מבטיח פרטיות משתמשים בכל מחיר.


PIVX ראתה האטה משמעותית בפעילות הציבורית מאז עזיבת ברדן בשנת 2019. יתר על כן, שני היזמים הבולטים האחרים כולל ג’רמי אנדרסון (שהוא גם מפתח Ravencoin) (שהוא גם מפתח Ravencoin) כאילו העביר את המיקוד לפרויקטים אחרים כולל Veil.

בשנה האחרונה בערך החבר הפעיל היחיד ב- PIVX היה בריאן דוריאן, מנהל הקהילה שלה ומוביל השיווק. כפי שתראו, צוות PIVX עדיין נראה קשה לעבוד מאחורי הקלעים למרות הנסיבות הנוגעות לכך.

ה- PIVX ICO

PIVX כפי שהושק בינואר 2016 כ- Darknet ו- לא היה הצעת מטבע ראשונית (ICO). במקום זאת, 60,000 PIVX נקבעו בכדי לאפשר 6 המוח להפעיל את הרשת הראשונית.

PIVX ICO

ל- cryptocurrency PIVX לא היה ICO. תמונה באמצעות PIVX

לאחר מכן נשרפו 60,000 המטבעות הללו בחודשים שלאחר מכן ברגע שקהילת PIVX גדלה לגודל מספיק כדי להפוך לקיימת עצמה..

כיצד פועלת PIVX?

PIVX הוא למעשה ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) הממומן על ידי עצמו ומונע על ידי הקהילה. PIVX נועד להיות מטבע פרטיות “דור שלישי” ומשתמש בגרסה שונה של ארכיטקטורת ה- masternode של דאש ופרוטוקול הפרטיות של Zcoin (אשר תוכנן במקור לביטקוין).

תכונות PIVX

התכונות של המערכת האקולוגית PIVX. תמונה באמצעות בינוני

לפי אתר PIVX, דמי הרשת שלה נמוכים פי 40 מביטקוין. בעוד שהאתר מציין מהירות עסקה של 70 עסקאות לשנייה (TPS), דורעין הצהירה כי TPS יכול להגיע עד ל -1000 באמצעות פרוטוקול התשלומים SwiftxX. הבה נבחן מקרוב את האלמנטים הללו.

כריית PIVX & הימור

PIVX משתמש בהוכחה של מנגנון קונצנזוס של יתומים המורכב משני צדדים: מאסטרנודים ומאמתים.

ל- Masternodes יש שתי משימות: להצביע על הצעות פיתוח שהועלו על ידי קהילת PIVX ולאמת עסקאות בבלוקצ’יין עם מעט אישור יחיד שיכול להתקיים מחוץ לרשת באמצעות פרוטוקול התשלומים SwiftX. יתד של 10 000 PIVX נדרש להפעלת מסטרונודה. כל masternode מקבל קול אחד והוא כלל אינו מעורב בכריית אסימונים חדשים של PIVX.

פירוט תגמולי PIVX

התפלגות תגמולים של PIVX. תמונה באמצעות PIVX

כריית PIVX היא תפקידם של מאמתים שיש להם סיכוי ליצור בלוק פרופורציונאלי לכמות ה- PIVX שהשקיעו, ודורשים כ -500 PIVX לייצר בלוק יחיד בפרק זמן של חודש. גוש חדש נוצר בערך כל דקה ומניב פרס של 6 מטבעות PIVX כאשר 2 מטבעות עוברים למאמת, 3 למודולן, ו- 1 לאוצר PIVX המממן הצעות פיתוח מוצלחות ויוזמות קהילתיות..

כדי להבטיח איזון בין מאסטרנודים למאמתים, PIVX משתמש במנגנון “נדנדה” שרואה תגמולים מוגדלים עבור מאמתים כאשר היו יותר מדי מאסטרינות וההיפך במקרה של מאמתים רבים מדי.

פרט קטן זה מבדיל את PIVX משאר מטבעות קריפטוגרפיים ממוקדי ממשל כגון Decred המשתמשת בחלוקה מתוכנתת מראש של תגמולי כרייה שלא ניתן לשנות. אתה יכול גם לאמוד את תגמולי ההימור שלך ב- PIVX באמצעות מחשבון משלהם.

פרטיות PIVX

באופן מוזר, PIVX כרגע אינה מציעה עסקאות פרטיות. עד שנה שעברה, PIVX השתמשה בפרוטוקול הפרטיות של Zerocoin. הטכנולוגיה הבסיסית שמאחורי פרוטוקול Zerocoin אמנם מורכבת למדי, איך זה עבד בתוך PIVX הוא פשוט.

פרוטוקול PERVX Zerocoin

פרוטוקול הפרטיות של PIVX Zerocoin. תמונה באמצעות Bitcoin.com

אם משתמש היה רוצה לשלוח עסקה פרטית, הוא היה משתמש ב- PIVX כדי “לטבוע” את zPIV. הכמות המקבילה של zPIV תישלח בבלוקצ’יין PIVX ואז “תישרף” כדי ליצור את הכמות המתאימה של PIVX עבור הנמען..

מה שמדהים למדי הוא שאפשר היה להפקיד את zPiv באותו אופן שבו PIVX הוערך. זה התאפשר לשפר את האבטחה והנזילות של רשת PIVX. ההבדל היחיד בין הימור zPiv להימור PIVX היה שחלוקת תגמול החסימה; masternodes יקבלו 2 מטבעות כאשר המאמת יקבל 3.

אספקת מטבעות PIVX

ה’טוקנים ‘של PIVX די מעניינים. ל- PIVX אין מכסת אספקה ​​קשה ויש לה שיעור אינפלציה בין 3-4% לשנה. עם זאת, PIVX בעל “כיפה רכה” תיאורטית בגלל תכונה אחת קטנה: עמלות עסקה.

אספקה ​​אפשרית של PIVX

ההיצע האפשרי של מטבע קריפטוגרפי PIVX. תמונה באמצעות ספר לבן

כל עסקה ברשת PIVX עולה 0.01 PIVX (זו הייתה גם העלות לטביעת zPIV). מכיוון שעמלות העסקה נשרפות, יש נקודה בה מספר העסקאות המתקיים עולה על מספר ה- PIVX החדש שנוצר..

אם זה היה קורה, PIVX היה הופך לדפלציוני כמו הוכחה אחרת למטבעות קריפטוגרפיים. זה יוביל לקריסה מוחלטת של הרשת אלמלא העובדה שקהילת PIVX יכולה פשוט להצביע להורדת דמי העסקה כדי למנוע דפלציה מוגזמת. הקהילה יכולה גם להצביע להעלאת דמי העסקה כדי להפחית את האינפלציה אם היא יוצאת משליטה.

מפת הדרכים PIVX

בעולם מפות הדרכים של קריפטוגרפיה, PIVX לוקח את העוגה בכל מה שקשור להבנה ושקיפות. זה מרשים בהתחשב בכך שכיוון הפיתוח נקבע ביסודו על ידי masternodes של PIVX. ראוי לציין כי פרויקטים מסוימים שציפו מאוד קודם לכן כמו zDex, הבורסה המבוזרת של PIVX, טרם הגיעו למימוש ציבורי..

PIVX הושלם יעדי מפת הדרכים

PIVX השלימה יעדי מפת דרכים. תמונה באמצעות מפת דרכים

למרות כמה אלמנטים חסרים, צוות הפיתוח של PIVX השיג לא מעט מאז 2016. אבני הדרך הבולטות ביותר כוללות יישום פרוטוקול Zerocoin שהביא עסקאות פרטיות לרשת דרך zPiv יחד עם היכולת להפקיד zPiv בשנת 2017 ובשנת 2018, בהתאמה. למרבה הצער, השימוש ב- zPiv הוגבל לארנקים שולחניים ומעולם לא הגיע לארנקי PIVX ניידים.

במרץ 2019, הודיעה PIVX הם יבטלו זמנית את פונקציונליות zPIV עקב בעיות שונות בפרוטוקול. בעת כתיבת שורות אלה, נושאים אלה עדיין לא נפתרו.

במה שנראה האחרון רֵאָיוֹן עם חבר צוות PIVX בינואר השנה, דוריאן ציין כי צוות הפיתוח היה קשה לעבוד בפיתוח פרוטוקול פרטיות חדש עבור PIVX. בפברואר צוות הפיתוח של PIVX פירט את האדריכלות של הפרוטוקול החדש שטרם יושם.

מפת דרכים PIVX 2021

מפת דרכים PIVX לשנת 2020 ו -2021:. תמונה באמצעות טוויטר

במרץ השנה, PIVX שוחרר מפת דרכים מפורטת לשנת 2020-2021. מפת הדרכים מחולקת לארבעה חלקים: ארנק ליבה, ארנקי lightnode, קהילה ובריתות. ישנם בסך הכל שני תריסר פרויקטים וסרגל ההתקדמות ליד כל אחד מהם מאפשר לך לדעת עד כמה הם משלימים אותם. מטרות בולטות כוללות יישום פרוטוקול הפרטיות החדש, פונקציונליות של הימור ארנק קר, חסות ספורטאים ואפילו הקמת ארגון צדקה בשם קרן PIVX.

ניתוח מחירים PIVX

היסטוריית המחירים של PIVX די ניתנת לחיזוי. כשנכנסה לראשונה לשוק בפברואר 2016 היא הייתה שווה שבריר של סנט והחלה להתכנס בשנת 2017, ובסופו של דבר הגיעה לשיא של כמעט 13 $ דולר בינואר 2018. המחיר ירד בחודשים שלאחר מכן, יעיל באופן שוטף עד אמצע 2019 במחיר של קצת יותר מ -22 סנט דולר.

היסטוריית מחירים של PIVX

היסטוריית מחירים של PIVX. תמונה באמצעות CMC

למרות הירידה העגומה הזו במחיר, ההחזר על ההשקעה של PIVX נשאר גבוה להפליא. כמו כן, חלה עלייה קלה במחיר בחודשים האחרונים והוכפלה מ- 22 סנט לכ- 44 סנט דולר. מבט מקרוב בשנה האחרונה של נתוני המחירים נראה כי PIVX נמצא בעלייה איטית אך בטוחה.

רישומי חליפין

PIVX זמין למסחר בתריסר בורסות קריפטוגרפיות כולל Binance ו- Bittrex.

Binance PIVX

הירשם ב- Binance וקנה PIVX אסימונים

למרבה הצער, צמדי המסחר מוגבלים למדי ונפח המסחר ב- PIVX נמוך במיוחד, אולי מכיוון שכמות משמעותית של PIVX משמשת להימור. המשמעות היא ששווקים יכולים להיות תנודיים למדי עם כוח קנייה בשווי של כמה BTC, אז נסחר בזהירות!

ארנקים של מטבעות PIVX

ל- PIVX יש ​​תמיכה מוגבלת למדי בכל הנוגע לארנקים של מטבעות קריפטו. אם אתה מעוניין לאחסן את מטבע ה- PIVX שלך, יש לך למעשה 3 אפשרויות: ארנק החומרה Ledger (שיש לו פונקציונליות של PIVX), ארנקי PIVX לשולחן העבודה ולנייד, וארנק Coinomi לשולחן העבודה / הנייד..

ארנק ליבת PIVX

ארנק ליבת PIVX. תמונה באמצעות PIVX

אם אתה מעדיף ארנק לא מקוון, תוכל ליצור ארנק נייר PIVX באמצעות walletgenerator.net. תוכלו ללמוד עוד על ארנקי PIVX מטבעות קריפטוגרפיים על ידי קריאת המאמר המעמיק שלנו בנושא.

דעתנו על PIVX

למרות של- PIVX הייתה הרבה הבטחה שיצאה מהשערים, נראה שהתחתית נפלה מהפרויקט. בנוסף לכך שהמפתחים הבולטים ביותר הושבתו מהצד, המבנה ‘המבוזר’ של מימון הפיתוח שלה העמיד את PIVX במלכודת שהוטלה על עצמה.

באופן ספציפי, 20-22,000 PIVX המוקצה לפעילות על בסיס חודשי לא יכול להיות מספיק בהתחשב במחיר הנמוך כיום שאינו יכול לעלות ללא התקדמות רצינית בפיתוח ובשיווק..

PIVX YouTube

PIVX תוכן חינוכי ב- YouTube

עדות לכך היא היעלמותו הפתאומית של הסברה הקהילתית ההיפראקטיבית שלה בעבר. ה ערוץ YouTube PIVX העלה סרטונים מדי שבוע ואפילו אירח הדרכות מטבעות קריפטוגרפיים שהתמקדו סביב טכנולוגיית PIVX בערוץ YouTube בכיתה PIVX. למרבה הצער, נראה כי ההתמקדות האינטנסיבית של PIVX בקהילה לקחה את ההתפתחות בפועל של הבלוקצ’יין.

PIVX & פְּרָטִיוּת

נראה ש- PIVX התרחקה מהמטרה המקורית של פרטיות משתמש מוחלטת. זו למעשה הסיבה שברדן עזב את הפרויקט כדי להקים משל עצמו. PIVX היה אמור להתקדם לעבר פרטיות גדולה יותר ויותר אך החל לנוע בכיוון ההפוך. להגנת PIVX, זה כנראה נובע ממטבעות הפרטיות המוגברים שקיבלו בחודשים האחרונים מהרגולטורים הממשלתיים..

נראה כי זו בעיה נפוצה בכל מטבעות הפרטיות. כאשר גופים רגולטוריים סביב מנסים להביא “שקיפות” לקריפטוגרפיה, מטבעות פרטיות נדחקים מהבורסות ומחוץ להישג ידם של סוחרים ומשקיעים לא מתובלים. בשנה שעברה, החלפת מטבעות קריפטוגרפיים בדרום קוריאה מחק מחיקה של מטבעות פרטיות כולל PIVX ו- Monero, למרות שתפקוד הפרטיות של PIVX היה אופציונלי.

פגמים בעיצוב PIVX

גם ברדן וגם דוריאן ציינו כי לפרוטוקול zPIV Zerocoin של PIVX היו פגמים בפרטיות במטא נתונים, במיוחד באופן שבו zPIV “שינוי” הוחזר למשתמשים בעסקאות. מכיוון שלא ניתן לשלוח zPIV בעשרונים, ה”שינוי “שנוצר בעסקה כלשהי יוחזר לשולח המקורי.

אם הם בחרו לקבל את השינוי ב- PIVX, זה יאפשר לצדדים שלישיים לקבוע מי שלח את העסקה הפרטית על סמך היסטוריית העסקאות PIVX הזמינה לציבור..

עלויות PIVX Masternode

העלויות והרווחים של היותכם PIVX masternode. תמונה באמצעות סטמיט

נטל ציין גם שתפקיד המוחיות ב- PIVX הביא ל”מועדון נערים עשיר “בו ההחלטות הפכו לריכוזיות יותר ויותר. Masternodes הם השחקנים היחידים במערכת שיכולים להצביע על הצעות פיתוח חדשות וברדן טוען כי ההצבעה שלהם הפכה במהרה לדמיון, מה שגרם להצעות פיתוח רבות שרצוי הקהילה בכלל להצביע עליהן..

סיכום

בעוד ש- PIVX נשמע טוב על הנייר (לפחות מספיק טוב כדי להיות פלגיאט) בפועל נראה כי ליקויי העיצוב שלו ערערו את הפרויקט, שנראה שהוא נמצא ברגלו האחרונה. עדיין יש תקווה ל- PIVX – הם ממשיכים לפרסם עדכוני פיתוח קבועים באתר שלהם ונראים בדרך להשגת אבני דרך לפיתוח העתידי שלהם..

עם קצת מזל, הם עשויים פשוט למצוא את מעמדם ולחזור למסלולם להיות המטבע החיובי המתקדם ביותר המכוון לפרטיות בשוק.

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map