במדריך לקליפת אתרים – הסבר אתריום קל

>

את’ריום. השם נשמע מגניב, לא?

מאחורי השם העתידני, ישנה מערכת אקולוגית טכנולוגית מתפתחת עד כדי כך שלמידה עליה דומה לרגע הגלולה האדומה של מטריקס..

לאחר קבלת תובנה לגבי חלק מהדברים שאת’רום יכול לעשות עכשיו, ומה יכולתו של אתריום בעתיד, לעולם לא תסתכל אחורה, מכיוון שהעתיד יהיה בהיר מדי.

1. מה זה אתריום?

דבר ראשון – מה זה את’ריום?

שאלה זו, אם כי פשוטה מבחוץ, מורכבת למדי.

עם זאת, ניתן לסכם את אתריום כפלטפורמת בלוקצ’יין ניתנת להרחבה עם חוזים חכמים. בסדר, זה לא מסביר הרבה אם מלכתחילה אינך מכיר את המונחים האלה.

רוצה לדעת מה זה Ethereum במילים פשוטות? ביסודה, את’ריום הוא פלטפורמה ליצירת גרסת אינטרנט מבוזרת בה צדדים שלישיים כבר אינם שולטים, מחזיקים ומנהלים נתונים..

בואו נשתמש בדוגמה מהירה שקל להתייחס אליה. כל יום אתה משתמש באינטרנט. אולי אתה יוצר מסמכים באמצעות Google Docs, או מתקשר עם עמיתים באמצעות אפליקציית Slack, או רוכש כמה יסודות מהירים באמזון באמצעות פרטי כרטיס האשראי המאוחסנים בדפדפן..


כאשר אתה מבצע כל אחד מהדברים האלה, צד שלישי, בין אם זה גוגל, רפוי או אמזון, שולט באפליקציה עצמה יחד עם הרשאות לשימוש בשירותיהם ובנתונים הכלולים בה. יתר על כן, כל זה מבלי להיכנס לדרגות מורכבות גבוהות יותר כאשר לוקחים את הצדדים השלישי שהם משתמשים בהם בחשבון.

כפי שניתן לדעת מהדוגמה המהירה הזו, האינטרנט מורכב מיחסי צד ג ‘אינסופיים הרבה לפני לחיצת העכבר או לחיצת המקשים הראשונה שלכם..

מה זה אומר עבורך? המשמעות היא שאינך הבעלים של הנתונים שלך, וכי היעדר כל סוג של זכויות ממשל לרשתות אלה, ניתן לבטל את הרשאתך אליהם בכל עת..

כדי לקחת את הנקודה האחרונה עוד קצת, אפשר לדמיין את Slack מחליט לקחת את האפליקציה שלהם במצב לא מקוון, לצנזר אותה במדינה שלך או לשנות באופן חד צדדי את תנאי השירות שלהם..

את’ריום רוצה לשנות את הפרדיגמה הריכוזית הזו, תלויה בצד שלישי, עם הפלטפורמה המבוזרת שלה שעליה יכול אינטרנט ממוקד משתמש לעלות.

מה זה DeFi?

מימון מבוזר הוא משהו שמקורבי קריפטו נרתמו עליו בלהט במשך שנים בלי באמת מסביר הרעיון.

במקום שאפליקציות ריכוזיות ישלוטו בנתוני המשתמשים וישמרו על המפתחות לממלכה, אפליקציות Ethereum יחזירו את כל הכוח הזה למשתמשים בכך שיאפשרו ליישומים ללא מובילים להופיע עם כללים ברמת הפרוטוקול לגבי אופן הפעולה שלהם..

לאחר הגדרת ההפעלה, האפליקציות הללו מתפקדות בדיוק כפי שתוכננו כמשתמשים מתחברים ויוצאים, ומשתפים רק את הנתונים הדרושים לצורך התממשקות לאפליקציה זו..

לדוגמא, חשבו מתי שכרתם רכב לאחרונה. טופס אחר טופס מבקש מידע אישי מפורט, שרובו רלוונטי ללא ספק לנושא המפתח – האם אתה זכאי לשכור ולנהוג ברכב?

כאשר אתה מספק את הנתונים האישיים שלך לחברת ההשכרה, כעת הם נמצאים ברשותם ויכולים לעשות איתה מה שבא להם. עם זאת, בתרחיש מבוסס אתריום עם אפליקציה להשכרת רכב מבוזרת, אתה רק תעיד אימות יכולתך לשכור ולנהוג ברכב מבלי למסור נתונים אישיים כלשהם.

בסדר – אחלה, אבל איך כל זה עובד?

2. איך עובד את’ריום

את’ריום מסובך אפילו עבור מדעני מחשבים הארדקור.

אז בואו נדלג על מכניקת הקוונטים ונדבר במונחים קונקרטיים, נכון?

אם אתם מכירים ביטקוין או חסימות באופן כללי, Ethereum למעשה עובד באותו אופן. מתחת למכסה המנוע יש הוכחה לאלגוריתם של קונצנזוס בעבודה המחייב כורים לאמת בלוקים חדשים לפני הטבעת אסימוני אתרים נוספים (המכונים ETH)..

הצצה מהירה כאן: למרות ש- Ethereum מהווה כיום הוכחה לעבודה, הוא עובר לאלגוריתם אחר של קונצנזוס הנקרא הוכחה של הימור. המהלך, שיגיע בכל יום, יביא ל- Ethereum 2.0, אך עוד על כך בהמשך.

המטען האמיתי כדי להבין את האופן שבו את’ריום עובד מוטל עליו חוזים חכמים.

חוזה חכם הוא תוכנית קלה אשר תבצע מערך פונקציות בדיוק כמתוכנן במרווחי זמן המפורטים בפרוטוקול.

אין עניין גדול, אתה אומר? להפך חבר שלי, והנה למה.

חוזה חכם מאפשר זאת להסיר מתווכים לחלוטין מעסקאות, בין אם הן כספיות או אחרות.

תאר לעצמך, למשל, שאתה רוצה ללוות קצת מזומנים באמצעות מטבע קריפטוגרפי כבטוחה.

שימוש בפרוטוקול מימון מבוזר מבוסס Ethereum כמו מתחם, אתה יוצר בקשת הלוואה להלוואה המציינת תקופת פירעון לשנה, 50% LTV, ותשלומים חודשיים. לווה אוסף את בקשות ההלוואה שלך, ובאפליקציית המתחם המבוזרת נוצר חוזה חכם עם פרטי ההלוואה הספציפיים..

לאחר מכן החוזה החכם תופס את הביטחונות שלך ומנפיק את ההלוואה, מממש את ההסכם ויצא למעשה לשידור חי. אם תפר את אחד מתנאי ההלוואה על ידי אי פירעון בזמן או ירידה מתחת ליחס ה- LTV של 50%, החוזה החכם יכול לפזר את ההסכם במקרה של הראשון, או לבטל את הביטחונות שלך במקרה האחרון..

אם בסוף תקופת החוזה הכל התנהל לפי התוכנית, החוזה החכם מחזיר את הביטחונות שלך והמלווה מקבל את החזרם בתוספת ריבית..

חוזים חכמים מאפשרים אמת עמית לעמית עסקאות בעניינים שמעבר למשלוח תשלומים, כפי שקורה בביטקוין.

כעת, חוזה חכם אחד אינו יכול להתמודד עם מכלול הפונקציות הדרושות, למשל, הימור על תוצאת הבחירות לנשיאות בנובמבר 2020. יהיה צורך במערך שלם של חוזים חכמים, אך מכיוון שחוזים חכמים יכולים "דבר" אחד לשני, יישומי Ethereum מסוגלים להפעיל את כל החוזים החכמים הדרושים לביצוע פעולות שונות.

תאמינו או לא, אפילו לא גירדנו את פני השטח של כל מה שמסוגל Ethereum.

עוד בשנת 2016, מפתחי Ethereum כינו אותו מחשב עולמי – תיאור זה מתאים עוד יותר כיום. בקריאתם של Ethereum למחשב עולמי, מפתחים ציירו אנלוגיה פשוטה.

אתה משתמש במחשב אישי לביצוע משימות מקומיות, אך המחשב העולמי של Ethereum, שהוא מבוזר ונגיש לכל אחד (בכך שכל אחד יכול לבנות יישומים ולהשתמש ביישומים אלה), הוא מחשב לשימוש כל העולם..

3. אסימון האתריום (ETH) והאתרום 2.0 מוסברים

יצירה ותחזוקה של מחשב עולמי היא עבודה קשה – במיוחד אם כל הפעולה מבוזרת.

כדי לתמרץ פיתוח רשת, אחזקה ושימוש, Ethereum משתמש ב- ETH, אסימון מקורי שהוא גם מטבע דיגיטלי וגם נכס שירות דיגיטלי..

ה- ETH מנוהל ומוטבע באופן דומה לביטקוין – על ידי כורים המשתמשים בחומרת מחשב מיוחדת כדי לאמת חסימות.

בדיוק כמו כשאתה נוהג ברכב, לעשות כל דבר עם רשת אתריום דורש דלק. למעט במקום להשתמש בדברים מאובנים ההרסניים האלה, את’ריום מעסיקה את ה- ETH כדי להניע את עצמה קדימה.

ככל שהפעולה גדולה יותר ומשך הזמן הארוך יותר, כך נדרש יותר דלק בתשלום ב- ETH. ככל שהביקוש לנפט משתנה, כך גם מחירי הדלק – וככל שהביקוש לבלוקצ’יין את’ריום משתנה, גם מחירי הדלק של ETH עולים ויורדים.

כדי לעקוב אחר מחירי הדלק של ETH, אתה יכול לבדוק את תחנת דלק ETH. זה מדריך נהדר לחישוב כמה ETH תצטרך בארנק שלך לפני שתבצע עסקה.

עם זאת, בקרוב, Ethereum עובר להוכחה להסכמת המניות, משנה את כל מה שמטפל בממשל הרשת ומשנה את תפקיד ה- ETH לתמיד..

במקום להסתמך על כורים, את’רום יעבור למערכת ממשל מבוזרת בהרבה, הנשענת על בעלי ההון..

סטקר הוא מישהו שבבעלותו ומחזיק לפחות 32 ETH כדי לאמת את רשת את’ריום.

מינימום 32 ETH נובע מהצבת כמות משמעותית של ערך מוגבר על אסימוני ה- ETH הקיימים. הסטייקרס יקבל תשואה של בין 4% ל -10% על ה- ETH שהוקצה, מה שיוצר תמריץ נדיב לכל מי שמעוניין לעזור לרשת את’ריום לפעול..

אם נמצא שמאמת רשת פועל בזדון, אז נתח ה- ETH שלהם נחתך, כלומר הם מאבדים חלק או את כל אסימוני ה- ETH שהוקצו..

4. כיצד לאחסן אתריום (ETH)

אחסון אתריום שונה מאחסון ביטקוין.

רשת את’ריום משתמשת בתקן פרוטוקול אסימון הנקרא ERC-20 – לכן, כדי לאחסן ETH וכל אסימונים מבוססי אתריום, תזדקק לארנק תואם ERC-20.

בימים אלה, הרוב המכריע של מטבעות הקריפטו הזמינים הם ERC-20. הסיבה לכך היא הפופולריות העצומה של את’ריום בקהילת הפיתוח הובילה לאלפי אסימוני ERC-20 שנוצרו.

לאחסון Ethereum בארנק מטבעות קריפטוגרפיים עומדות בפניך שתי אפשרויות:

  1. ארנק תוכנה של Ethereum – ארנקי תוכנה הם ארנקים ניידים או מבוססי שולחן עבודה וידידותיים ל- ERC-20. הם בדרך כלל מאובטחים כל עוד אתה מתמודד עם ארנק Ethereum מהימן ומציעים גמישות רבה יותר מבחינת מספר רב של נכסים המאוחסנים מאשר ארנקי חומרה..

  2. ארנק חומרה של Ethereum – אם האבטחה היא מה שאתה מחפש, אז אל תחפש רחוק יותר מארנק חומרה לאחסון Ethereum. ארנקי חומרה דומים למקלות USB קטנים ומאפשרים לך לשמור על האתריום שלך במצב לא מקוון ולהרחק מרשתות חיות – וההאקרים שתלויים בהם לגנוב מטבעות קריפטוגרפיים..

לא משנה באיזה מסלול תבחר לאחסון את’ריום, נקודת הדבק האמיתית היחידה היא שהארנק חייב להיות תואם ל- ERC-20, אך ישנן אפשרויות רבות לבחירה.

מיטב בריכות ה- ETH

מכיוון שהימור הוא מושג חדש יחסית, ייתכן שלא תדעו איך זה עובד. קפצו למאמר כדי לגלות.

קריאות טובות נוספות

חקר מקרה: שימוש בלמידת מכונה לניהול תיק עבודות

בוטים למסחר במטבעות קריפטוגרפיים – המדריך השלם

סף איזון מחדש לניהול תיקי קריפטו

סקריפטים של פיתון לבוטים למסחר בקריפטו

סקריפט לטיקרים חיים של ביטקוין מחיר (באמצעות Websockets)

שרימפס היא פלטפורמת מסחר חברתית לקריפטוגרפיה. התחבר לכל אחת מ- 16 הבורסות המובילות בקריפטו, אוטומט את אסטרטגיית התיקים שלך והעתק את הסוחרים הטובים ביותר בעולם.

עקבו אחרינו ב טוויטר ו פייסבוק לקבלת עדכונים, ושאל כל שאלה לקהילות המדהימות והפעילות שלנו מִברָק & מַחֲלוֹקֶת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map