ניהול סיכוני מטבעות בתיק שלך: טיפים מובילים

למרות שיש מספר רב של סיפורים של אנשים שהניבו תשואות מסיביות על השקעותיהם מהשקעה במטבעות קריפטוגרפיים מסוימים, חשוב גם להבין שיש הרבה סיכון בשווקים אלה.

אנשים נוטים תמיד כאן על אותו אדם אחד שהרוויח מיליונים מהשקעה מוקדמת בביטקוין. או אולי שמעו על אותו בחור שעשה הרג על השקעה ב- ICO. עם זאת, הם לא נוטים לשמוע על הכשלים המאסיביים או על אנשים שאיבדו הון מהשקעה בהשקעת קריפטוגרפיה שאינה מומלצת.

כמו בכל ההשקעות והמסחר, המשקיעים המצליחים שמצליחים להשיג תשואות חזקות באופן עקבי הם אלה שיש להם אסטרטגיות יעילות לניהול סיכונים. הם גם מקבלים החלטות השקעה על בסיס ניתוח מחושב קר ולא על “תחושות” פשוטות..

בפוסט שלהלן, אנו מנסים לבחון כמה דרכים יעילות לניהול סיכון קריפטוגרפי וכן כמה טיפים שיעזרו לך לקבל את ההחלטות הנכונות בעת המסחר.

אל תתנו להייפ לנהוג בכם

ICO Hype עם מטבעות מטבעותאחד האויבים הגדולים ביותר להשקעה מוצלחת הוא אולי הדחפים האנושיים שלך. עליכם להימנע מכמה מהדחפים הגולמיים שאנו עשויים לחוש כמו “FOMO” (Fear of Missing Out). כשמישהו מקבל החלטות על סמך האם הוא יכול להיות “מאוחר מדי למסיבה” הוא נוטה להשקיע בנכס מטבע קריפטוגרפי שאולי הם לא יודעים הרבה עליו או כזה שיכול להגיע לשיאו.

זה קרה די לאחרונה למישהו שאני מכיר שהשקיע קרוב ל -10,000 דולר ב- NEO (Antshares) כאשר עלתה מטאורית באוגוסט. אף על פי ש- NEO היא טכנולוגיה מוכחת, ההשקעה שלו הגיעה ממש לפני ההודעה מסין כי הם אוסרים על ICO.

זה ללא ספק השפיע מאוד על NEO מכיוון שהוא היה מבוסס בסין והיה אמור לשמש כבלוקצ’יין העיקרי שבו המנפיקים יגייסו את כספם. הוא איבד כמעט 50% מההשקעה שלו. למרות ש- NEO עשוי להתאושש, זו הייתה תוצאה שונה לגמרי מהתשואה של 100% + שקרתה שבוע לפני השקעתו.

סיפור אזהרה זה מראה כי אין לצפות באופן אוטומטי שמגמות העבר ימשיכו לנצח. היזהר תמיד מתיקונים קרובים במחיר העלול להגיע באופן אקראי.

זה יכול לקרות גם בתחום ICO אם היית משקיע ב- ICO מוגזם מדי. למרות שהניתוח שלך אומר שהפרויקט לא ממש מצדיק השקעה, אתה עדיין עשוי להתפתות להשקיע על סמך כמות העיתונות שהושלכה בכל הקשור ל- ICO.

גיוון הוא המפתח

זו הייתה אחת מאמונות ההשקעה הידועות כבר כמעט מאה שנה. שמירת כל הביצים שלך בסל אחד היא אמונה רבה על הסל הזה בלבד. זה נכון לגבי קריפטוגרפיה כמו לגבי כל נכס אחר. אם אתה שם את כל ההשקעות שלך באסימון אחד, אתה לוקח הרבה מאוד “סיכון אידיוסינקרטי”.


סיכון אידיוסינקרטי הוא מונח ששימש במימון מסורתי לתיאור סיכונים שאינם שיטתיים בכל סוג נכס או מגזר. הם מוגבלים לנכס מסוים בלבד וקשה מאוד לחזות אותם. לדוגמא, סיכון שיטתי בקריפטו הוא רגולציה, רגשות סלידת סיכונים וכו ‘. זה דבר שמניע את כל הנכסים במידה.

מצד שני, סיכון אידיוסינקרטי עבור יוטה למשל, יכול להיות הודעה לפיה נשבר אלגוריתם גיבוב של cryptocoins. סיכון זה היה ייחודי ל- IOTA ואף אחד לא באמת יכול היה לחזות אותו. זה הוריד את הערך של IOTA רק כאשר שאר השוק היה שורי יחסית.

כאשר אתה מושקע ביותר מנכס מטבע מטבע אחד, הסיכון האידיואינקרטי בתיק שלך פוחת. ככל שתמשיכו להוסיף מטבעות נוספים הסיכון הייחודי הזה ייפול. תיאורטית, אפשר היה לחשוב שהשקעה כמעט בכל נכסי הצפנה תהיה מהלך טוב.

עם זאת, סיכון אידיוסינקרטי הוא דבר שיכול לעזור גם במהפך. ככל שיש לך יותר נכסים, כך אתה שוחק את הסיכויים שלך להשתתף בעצרת במחיר האסימון. לפיכך, זה חכם למצוא איזון. בתורת ההשקעות המסורתית, זה יהיה למצוא את המקום האופטימלי בגרף “גבול יעיל”. יש לנו את זה בתמונה למטה.

השקעה גבולית יעילה באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים

בלי להיכנס יותר מדי להיבט הטכני של האופן שבו גבול יעיל עובד, זהו בעיקר מאזן של סיכון לעומת תשואה. על המשקיע לנסות למצוא את הנקודה המתוקה בין מה שהם רוצים להשיג לבין הסיכון שהם מוכנים לקחת.

אם המשקיע השקיע הכל במטבע אחד, הרי שהסיכון נמצא בראש העקומה. באופן דומה, אם המשקיע השקיע בכל המטבעות העומדים לרשותו / ה הם היו נמצאים בתחתית העקומה וזה יהיה בעל סיכון נמוך אך גם תגמול נמוך. המקום האופטימלי נמצא איפשהו בין לבין בגרף.

התמקדו ברעיונות, לא באסימונים

רעיונות להשקעה במטבעות קריפטוגרפייםלפעמים אנשים יכולים להיסחף ולהשקיע במטבע או באסימון רק על סמך ביצועים או שמועות / באז סביב המטבע. זה נפוץ במיוחד כאשר אנשים שוקלים השקעות ב- ICO ובמטבעות חדשים יחסית. עם זאת, זו לא באמת הדרך הטובה ביותר לבצע בדיקת נאותות שלך.

חשוב שתתמקד ברעיון ולא רק באסימון או בסטארט-אפ. ישנם מספר רב של מטבעות הפועלים בתחום מסוים בו תוכלו להפיץ את הסיכון שלכם. לדוגמה, יש לך את’ריום ו- NEO שהם שניהם אסימונים שמתמקדים בטכנולוגיית חוזה חכם.

אתה יכול גם להמר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין באינטרנט של הדברים באמצעות מטבע קריפטוגרפי כמו IOTA. ישנן אפשרויות לפתרונות בלוקצ’יין לאחסון ענן כגון Filecoin או Sia Coin. עליכם לבחון את המספרים ולקבל את ההחלטה האם אתם מסכימים עם הרעיון הבסיסי.

ברגע שיש לך אמון ברעיון מסוים, תוכל להתחיל לפזר את ההשקעה שלך בין כל המטבעות הספציפיים ברעיון הזה כדי לקבל את הגיוון שאתה מרגיש בנוח איתו..

גידור עם נכסים אחרים

למרות שאתה עשוי להיות שורי למדי לגבי מטבעות קריפטוגרפיים, ברגע שיש לך אחוז גדול מהתיק שלך בנכסים אלה, קשה יותר לנהל את הסיכון של מטבעות קריפטו באופן כללי. זה המקום שבו סוגים אחרים של נכסים יכולים להועיל.

אם ברצונך לגדר חלק מהסיכון השיטתי בקריפטוגרפים בתיק שלך, תוכל להסתכל על נכסים בעלי שיא גבוה שלילי מתאם עם מטבעות קריפטוגרפיים. לרוב מדובר בנכסים כגון מניות שכן הם נתפסים כנכסים “אוהבי סיכונים”.

היתרון הנוסף של שימוש בנכסים מסורתיים לצורך גידור סיכון הקריפטו הוא בכך שתוכלו להשתמש במגוון מכשירים נגזרים כגון אופציות ועתיד. השקעות נגזרות אלה יחסית משתלמות מכיוון שהן אינן ממומנות. הם דורשים רק ביטחונות מינימליים כדי להחזיק אותם.

כמובן שככל שהשוק הנגזר של קריפטו מתרחב, יש תקווה שמכשירים כמו אופציות יתנו למשקיעים את ההזדמנות לגדר את הישירות “דֶלתָאחשיפה להשקעות שלהם בקריפטוגרפים באמצעות אפשרויות אלה.

הסכנות הנסתרות של נזילות

סיכוני נזילות במטבעות קריפטוגרפייםישנם אנשים רבים שישקיעו במספר מטבעות קריפטוגרפיים שונים ולעתים נדירות נסחרים מבלי לקחת בחשבון את ההשפעות של נזילות. נזילות תקבע כמה קל לך לסגור תפקידים שאתה מחזיק.

אם קניתם כמות גדולה של מטבעות ותרצו לצאת מתפקידכם, שוק אילקווידי יכול לפעול נגדכם. בעיקרו של דבר, למרות שהמחיר האחרון בו הנכס נסחר עשוי להיות “גבוה”, יתכן שלא יהיו הקונים שמוכנים לקנות מכם את הנכס בגובה זה..

יתר על כן, בשווקים לא נזילים, הפעולות שאתה מבצע כדי לסחור במטבעות עלולות להוביל לתגובות שליליות במחיר. לדוגמא, אם השוק חושב שמישהו עם “ידע פנים” מנסה לסגור את עמדותיו, הוא עלול להתלהם ולהפיל גם את אחזקתו.

זה הגרוע ביותר משני העולמות שכן כעת לא רק שאינך יכול למכור את המטבעות שלך אלא שהמחיר נפל כתוצאה מהפעולות שביצעת.

מכאן שהמוסר של הסיפור הוא שעליך לנסות ולהשקיע במטבעות יחסית נזילים יותר. זה יחסוך לך הרבה טרחה בכל הנוגע לסגירת תפקידך במחיר שלדעתך נוח לתפקיד יציאה..

אפשרות למטבעות כרייה

מרבית השיטות הללו לניהול סיכון קריפטוגרפי נועדו להפחית את הסיכון בתנודות במחיר. עם זאת, בניגוד למניות המשלמות דיבידנד או איגרות חוב שמשלמות ריבית, רוב הקריפטוקואינים לא ישלמו לך הכנסה בגין החזקתם

הסיבה לכך היא שהם מסתמכים על כריית הוכחת עבודה. זה כאשר כורה יקים אסדת כרייה ויפתר פונקציות חשיש קריפטוגרפיות לייצור מטבעות נוספים. אלה כל כך יקרים ותחרותיים עד כדי כך שאי אפשר פשוט להקים מחשב ביתי ולכרות את המטבעות כמו פעם.

עם זאת, כמה מטבעות קריפוט כורים בתהליך שנקרא Proof-of-Stake (POS) כרייה. זה המקום שבו מטבעות יימכרו על בסיס כמות המטבעות המוחזקים של אנשים מסוימים. לפיכך, אם אתה מחזיק כמות מסוימת של מטבעות קריפטוגרפיים, ניתן לתגמל מטבעות נוספים בגין “כרייה”. זה בדרך כלל רק יביא אותך להשאיר את הלקוח מחובר בזמן שהמטבעות כורים על בסיס יתרתך.

למרות שרשימת מטבעות קופה מוגבל למדי כרגע, Ethereum שואפת ליישם כריית קופה באמצעות פרוטוקול שיפור בשם קספר. אני מקווה שזה יופעל בשנה הבאה, מה שיאפשר למחזיקי Ethereum גדולים לכרות את הקריפטוגרפיה השנייה היקרה ביותר.

התעשר לאט

נראה שיש דגש רב על התעשרות מהירה במטבעות קריפטוגרפיים. יש את האמונה שאתה יכול למצוא מטבע להשקיע בו ותשלש את ההשקעה שלך תוך שלושה שבועות. עם זאת, סוגים אלה של משקיעים אינם באמת אלו שהניבו תשואות נהדרות.

המשקיעים המוקדמים בביטקוין שקנו בשנת 2010 ו 2011 האמינו ב רַעְיוֹן ולא ממש כמה כסף הם יכולים להרוויח. הם עמדו על כך שביטקוין יחולל מהפכה בעולם הפיננסים ולכן היה להם ערך מהותי מכפילים רבים מהמחיר המקורי..

הם המשיכו להחזיק בעמדותיהם במהלך הטיפוס העצום והנפילה לאחר התרסקות הר גוקס. הייתה להם מטרה שהיא יותר מסתם כסף, החזרות ו”לירח “. לפיכך, אלה המשקיעים שיושבים היום עם עושר עצום. הם היו חמדנים לטווח ארוך.

כמשקיע, עליך להיות בעל מחשבה דומה. האמינו ברעיונות, האמינו בהשקעות שלכם, נהל את סיכוני המטבע הקריפטוגרפי שלכם והתמקדו בעתיד.

תמונות באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map