מדוע ממשלות מפחדות מביטקוין

לא מוסדר, מבוזר, עם עמותות רשת חשוכות מתמשכות ומעבר להישג ידם של רשויות המס: אין זה מפתיע שרבים מהתכונות הבולטות ביותר של ביטקוין מעניקות לממשלות את הצערים ברחבי העולם. למעשה, ודאי שהיה משהו לא בסדר אם זה לא היה המקרה?

ההתרסקות ב -2008 זעזעה את אמון הציבור בבנקים ובממשלות שהיו אחראיים ולרבים אמון זה לא חזר. הביטקוין יצא מאפר הקריסה הבנקאית והציג אלטרנטיבה למה שהשתבש בצורה כה הרסנית עד כה. הנה הייתה מטבע חדשני חדשני שהיה מעבר לציפורניים הבלתי הולמות של המוסדות הפיננסיים הכפופים שלנו.

כוח בלתי ניתן לעצירה

מה שאולי יבהיל ביותר את הממשלות מאז היא העובדה שכמעט עשר שנים, הביטקוין עדיין כאן ועובר מכוח לעוצמה. למרות שעדיין אימוץ המוני, לא עובר שבוע בלי שחברות ושירותים חדשים יתחילו לקבל תשלומי ביטקוין. תרצה או לא תרצה, הביטקוין כאן כדי להישאר וכל תקווה שהוא ייעלם באותה מהירות שהוא הגיע התבדו.

החששות שיש לרשויות בנוגע לביטקוין הם על שליטה. בתור התחלה, איש עדיין לא הבין דרך לעשות זאת גובה מס על עסקאות או רווחים של ביטקוין (או כל מטבע קריפטוגרפי). עם מיסוי כמקור הכנסות המדינה העיקרי, לא קשה להבין את עמדתם.

היעדר רשות מרכזית ורשת החשבונות המבוזרים שלה (בלוקצ’יין) הם שני נקודות החוזק העיקריות של ביטקוין, וכתוצאה מכך ביטחון ואנונימיות גדולים יותר עבור המשתמשים בו. מנקודת מבט ממשלתית, זה כמעט בלתי אפשרי להסדיר ולגבי הרשויות, הרגולציה שווה שליטה שווה להכנסות.

יתר על כן, כאשר עסקאות ביטקוין מתבצעות על בסיס עמית לעמית, אין רשויות מרכזיות שהממשלות יכולות לנהל אחריהן. שמירה על שליטה על מי קונה מה ממי ואילו רווחים מושגים, העסק של רגולציה ומיסוי הופך לבלתי אפשרי.

כמה חששות

כופר ביטקויןאין זה אומר שרבים מהחששות השלטוניים הללו אינם מוצדקים. האנונימיות של הביטקוין מציעה הזדמנויות להלבנת הון ופעילות פלילית אחרת שיכולה להיות רק השלכות שליליות על שאר החברה. זו הייתה קרש מרכזי של התפרצותו של בוס ג’יי.פי מורגן, ג’יימי דימון, נגד ביטקוין בספטמבר, כשהוא גינה את זה כ”הונאה “והמתאים ביותר לסוחרי סמים ורוצחים שפעלו בוונצואלה או באקוודור או בצפון קוריאה או בחבורה של חלקים כאלה. . ‘

אף על פי שההערות של דימון היו רבות מהסימן, התייחסויות אלה לצפון קוריאה ולוונצואלה רלוונטיות, אם כי בשתי דרכים שונות. צפון קוריאה ורכישת הנשק הגרעיני שלה היו מקור לבהלה עולמית בחודשים האחרונים והניעו את מועצת הביטחון של האו”ם להטיל פה אחד סנקציות הדוקות יותר נגד המשטר בספטמבר.

מאחר שהסנקציות הללו נחשבות לאפשרות הקיימת היחידה לבלום את תוכנית הנשק של צפון קוריאה, החדשות שפיונגיאנג משתמשת בביטקוין כדי לעקוף אותן מדאיגה מאוד. זאת בעקבות חדשות מוקדם יותר השנה כי גם סנקציות נגד איראן מופרות בצורה זו.

חבל הצלה לחלקם


המקרה של ונצואלה שונה למדי. עם האינפלציה שעומדת כעת על 2,349% ועולה, עבור אנשים רבים כמעט ולא ניתן להשיג מוצרים ושירותים חיוניים. דיווחים על ונצואלים המשתמשים בביטקוינים לרכישת סחורות באינטרנט אשר נשלחים לאחר מכן מחו”ל מעידים על האופן שבו מטבע הקריפטו יכול לשמש כחבל הצלה למי שנכשל על ידי ממשלותיהם והמוסדות הפיננסיים המסורתיים. באופן לא מפתיע, ממשלת ונצואלה החלה לאחרונה פוגעת בכורי ביטקוין פועל בארץ.

השימוש בביטקוין כדי לעקוף בקרות מטבע הופך להיות נפוץ יותר ברחבי העולם ושוב קל לראות כיצד ממשלות מתנגדות לכך. האיום שהוא מהווה על סמכותם, כמו גם על זרמי ההכנסות שלהם, הוא כמעט לא אחד שהם צפויים להתעלם ממנו. כמו בנושא המיסוי, שוב הכל מסתכם בנושא השליטה.

תקנה קהילתית

ההתנגדות הממשלתית לביטקוין ולמטבעות קריפטוגרפיים אחרים היא חיה דו-ראשית. מצד אחד הוא נופל מחוץ לשליטתם ומתוך ציפורני הגורמים, ואילו מצד שני זה משקף חששות אמיתיים מהגנת אזרחים ומשקיעים מפני פושעים ומשטרים נוכלים..

אז האם שאלת הרגולציה הממשלתית המוטלת על ביטקוין היא שאלה אם, או מתי? התשובה, לפי המומחה לאבטחת סייבר, ג’ון מקאפי, טמונה במקום אחר. למרות מחיאות כפיים לצעדים שנקטה סין נגד ICOs, מקאפי סבור כי הרגולציה יכולה לבוא רק מבפנים. ‘עלינו כמשתמשים וקהילת הביטקוין להיות מוסדרים בעצמנו’, אמר. קשה לדמיין את זה שמגיע כמוזיקה לאוזני בעלי הכוח.

תמונות באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map