אירוע ברבור שחור של קריפטו: את’ריום מסווג כביטחון

לאחרונה, היה הרבה רעש בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים אם Ethereum הוא נייר ערך או לא.

זו אכן הדוגמה המושלמת לאירוע “ברבור שחור”. אלה אירועים שאף אחד לא באמת מצפה להם ואינם סָבִיר לקחת מקום. הם סיכון לזנב אירועים שמשקיעים וסוחרים רבים אינם שמים עליהם דגש רב בחישובים שלהם.

אבל למה זה משנה? מדוע פשוט לקרוא ל- Ethereum תוצאה “בטחונית” בכך שכל שוק הקריפטוגרפים יתרסק? במאמר זה, אסתכל לעומק על הדינמיקה הנוכחית בשוק המטבעות קריפטוגרפיים בכדי לפרק את ההשפעה הסבירה.

מקומו של את’ריום בשוק הקריפטו

Ethereum היא פלטפורמת היישומים המבוזרת הפופולרית ביותר והיא המטבע הקריפטוגרפי השני החשוב ביותר. לשם מה משתמשים Ethereum?

בקיצור, מפתחי אפליקציות יכולים לבנות את האפליקציות שלהם על בלוקצ’יין את’ריום, במקום לעבור על הטרחה של בניית תוכנות משלהם. זה קצת כמו אפליקציות בחנות האפליקציות של אפל.

מדוע כל אפליקציה לא בונה מערכת הפעלה משלה להפעלה? זה פשוט לא בר קיימא ודורש מערך מיומנויות אחר. במקום זאת, מפתחי אפליקציות מתמקדים בעשייה של מה שהם טובים ובונים על מערכות הפעלה קיימות.

את’ריום נותן גם לפרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים אפשרות להשיק את הצעת המטבע הראשונית שלהם ברשת את’ריום. המשמעות היא שפרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להנפיק אסימונים מסוג ERC-20 הניתנים לסחר בזמן שהם בונים את המוצר או השירות שלהם. מתוך למעלה מ -1,600 המטבעות הקריפטוגרפיים המצויים כיום, מעל 500 פרויקטים הוציאו אסימון ERC-20 שנבנה על את’ריום..

כל שעליך לעשות הוא להסתכל על מספר אסימוני ERC20 ועל שווי השוק המקביל של כל האסימונים הללו. להלן דוגמא בלבד של 10 האסימונים המובילים ב- CMC. כפי שאתה יכול לראות, 8 מתוך 10 הם אסימונים של ERC20. שווי השוק המשולב של 8 המטבעות המובילים הללו הוא קרוב ל -36 מיליארד דולר.

רשימות אסימון ERC20

תמונה באמצעות שווי שוק מטבעות

בין אם אתה אוהב את’תרום ובין אם לא, אין ספק עד כמה הפרויקט חשוב לכל שטח המטבע הקריפטוגרפי. אם היה קורה משהו לקריפטו זה, כמעט בוודאות תהיה לו השפעה דרמטית על כל שטח המטבע.

מה יכולה להיות סיווג אבטחה?

נציבות ניירות ערך בארה”ב (SEC) מחליטה אם Ethereum הוא נייר ערך או לא. אם Ethereum מסווג כנייר ערך, פירוש הדבר שרק משקיעים מוסמכים יוכלו לרכוש ולמכור את Ethereum בארה”ב, וכן להטיל רגולציה מחמירה יותר על הפרויקט..

בארה”ב ההגדרה של משקיע מוכר הוא:


  • שווי נקי של מעל 1,000,000 $
  • או הכנסה של מעל 200,000 $ לשנה, בשנתיים האחרונות

עם סף כה גבוה להשגת מעמד של משקיע מוכר, כמעט כל המשקיעים במטבעות קריפטוגרפיים בארה”ב יימנעו מלרכוש או למכור את אתריום. זה נשמע כמו סיוט וזה באמת. כדי להחמיר את המצב, השלב הסביר הבא של ה- SEC יהיה לשאול אם כל אסימון ERC-20 הוא גם אבטחה. זה יותר מ -500 מתוך 1,600 פרויקטים של מטבעות קריפטו שם, שיכולים להיות מושפעים.

אם Ethereum היה מסווג כנייר ערך, לא רק שרוב אזרחי ארה”ב לא יוכלו לקנות או למכור ETH, אלא לשקול מה תושבי ארה”ב היו עושים אם היו מחזיקים אסימונים מסוג ERC-20? רובם הולכים לזרוק אותם לפיאט אם הם יכולים, מחשש שגם הם יסווגו כניירות ערך.

רבים מכם עשויים לחשוב שארה”ב היא מדינה אחת וששווקי המטבעות הקריפטוגרפיים הם גלובליים. אין ספק שההדרה של מרבית אזרחי ארה”ב אינה יכולה להשפיע באופן כה גדול על השוק הכללי.

מדוע ענייני השווקים בארה”ב?

ארה”ב היא המדינה העשירה ביותר בעולם ומחקרים מאתרים כמו Finder.com קבעו שכ- 8% מאוכלוסיית ארה”ב מחזיקה בקריפטוגרפיה. זה אולי לא נשמע הרבה, אבל הוא גבוה משמעותית מרמות האימוץ במדינות אחרות.

כשמסתכלים על מגמות גוגל בנושא מטבעות קריפטוגרפיים, ארה”ב מדורגת בעקביות בעשרת המדינות המובילות ביותר בקריפטו. יוטיוברים פופולריים גילו גם כי ארה”ב היא המדינה החשובה ביותר מבחינתו מבחינת מספר הצופים.

חיפוש מטבעות ריבית בחיפוש

תמונה באמצעות Google Trends

325 מיליון האמריקאים חשובים במרחב הקריפטוגרפי. כן, מדינות קטנות יותר עשויות להיות גבוהות יותר מעניין גוגל, אך גודל האוכלוסייה והעושר של ארה”ב הוא שהופך אותה לקריטית כל כך לשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים..

מה עוד יקרה?

סיווג Ethereum לא ישפיע רק על מחזיקי Ethereum ועל אסימונים מסוג ERC-20. זה אומר שגם חילופי מטבעות קריפטוגרפיים יהיו במים חמים. למה? הסיבה לכך היא שהם יסחרו בניירות ערך וייאלצו להירשם ב- SEC כדי להמשיך ולפעול באופן חוקי.

סחר באבטחה ללא רישיון הוא עניין גדול. לא רק שניתן היה להטיל קנס על חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, אלא שאנשים יכולים להגיע לכלא. ניתן להשתמש בחוק ניירות ערך של ארה”ב משנת 1933 כדי לשלוח מפרים לכלא למשך 5 שנים. נראה שלא סביר שאנשים כמו התאומים של וינקלבוס ירצו לקחת את הסיכון. בורסות מטבעות קריפטוגרפיות כמו מזל תאומים (בבעלות התאומות וינקלבוס) יסגרו ככל הנראה את המסחר באת’ריום וב ERC-20.

זה נשמע כמו ארמגדון וזהו. אבל המצב יכול להחמיר. לסמכות ה- SEC גם להורות על “זלזול” ברווחים שלא הושכרו. מה זה אומר?

זלזול הוא פעולה של וויתור על משהו כמו רווחים שהושגו על ידי מעשים בלתי חוקיים או לא אתיים על פי דרישה או מכפייה משפטית. בית המשפט יכול להורות לעוולים להחזיר רווחים בלתי חוקיים כדי למנוע העשרה בלתי צודקת

אין זה סוד כי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מרוויחים הרבה כסף ומחזיקים הרבה מטבעות קריפטוגרפיים. אם ה- SEC מיישם סלידה זה יכול להיות כמות משמעותית של קריפטו שנזרק לשוק ממרכזיות. זה ככל הנראה יביא להפחתה משמעותית במחירי הקריפטו.

האם Ethereum הוא למעשה אבטחה?

לוגו SEC

מקור תמונה: הגבעה

עמדת ה- SEC בנוגע לאת’רום טרם נקבעה. גארי גנסלר, יו”ר ועדת הסחר בחוזים עתידיים לסחורות, התעדכן באומרו כי את’ריום עומד בקריטריונים שנקבעו במבחן האווי (מבחן לקבוע אם משהו הוא ביטחון או לא).

עם Ethereum, הבעיה היא שבזמן זה ICO, אסימון ה- ETH לא יכול לשמש לשום דבר. לכן הוא עומד בקריטריונים כדי לסווג כנייר ערך. כפי שרבים מכם יודעים, את’ריום שימושי במיוחד כיום ובוודאי שיש לו תועלת. פרשנים רבים טוענים שלמרות שאת’ריום אולי היה אבטחה ב- ICO, זה בהחלט לא קיים כעת.

למרבה הצער, איש אינו יודע עם איזה פסק דין תצא ה- SEC. אך נראה כי התוצאה תהיה ש- Ethereum היה אבטחה כאשר זה היה ICO, אך אינו אבטחה כעת. ה- SEC יכול להתעלם ממכירת הביטחון ה’לא חוקית ‘או לתת לקרן את’ריום קנס.

בעבר ה- SEC העניק למריל לינץ ‘סטירה על פרק כף היד על ידי קנס כספי נומינלי של 1.8 מיליון דולר בגין מכירת ניירות ערך לא רשומים. תוצאה דומה תגרום כנראה לבהלה מינימלית בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים.

סיכום

אם Ethereum מסווג כנייר ערך, סביר להניח שהוא יקרוס את כל שוק המטבעות הקריפטוגרפיים.

עם זאת, נראה שלא סביר שה- SEC ירצה להדיר למעשה את אזרחי ארה”ב משווקי מטבעות קריפטוגרפיים ואת החדשנות המתרחשת בחלל. רק הזמן יגיד, אבל כמשקיע מטבע קריפטוגרפי סיכון זה הוא דבר שכדאי להיות מודע אליו.

פסק הדין של ה- SEC אמנם אינו ברור כרגע, אך השאלה שעליהם לשאול את עצמם היא האם הם תומכים בטכנולוגיה אמריקאית ובחופש של אזרחיהם להשקיע בה..

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me