יום המספר האדום: צל שביתות הר גוקס, טנקי מחיר לביטקוין

במה שנראה שרשרת כמעט בלתי נגמרת של FUD, התברר היום שהוא עוד רציני “יום מספר אדום”עבור מטבע קריפטוגרפי.

כמה אשמים הואשמו בגרימת מרבית המטבלים, והגדול שבהם הוא פעולות של נאמן הר גוקס ביפן. במאמר זה, אנו נסקור חלק מה- FUD המתרחש בקריפטו כיום, כאשר אנו מנסים להבין אילו גורמים לשקופית..

Binance “גרזן”

שמועות על האינאנס האק

תמונה באמצעות Fotolia

מספר משתמשים בבורסת בינאנס הופתעו מאוד לראות כי חשבונותיהם מכרו לפתע את כל המטבעות הקריפטוגרפיים שאינם בביטקוין עבור ביטקוין, ואז מיד הזמינו מחירים יקרים מדי עבור אלטקוין ידוע מעט בשם VIA.

מהר מאוד התגלה כי ההתקפה הייתה מתואמת ביותר שנדרשה לארבעה חודשים. ההאקרים השתמשו בטכניקת “הומוגרפיה” על מנת לפתות משתמשים תמימים להזין את תעודותיהם לאתר המזויף..

למי שלא יודע, טכניקת הומוגרפיה היא זו שבה משתמשים בתווים דומים למראה. במקרה זה, מכתבים שנראו במבט ראשון כתיב את הכתובת הנכונה היו למעשה כאלה שהדגשים קלים עליהם. וכך, למחשב, זו הייתה כתובת אחרת לגמרי.

לרוע מזלם של האשמים, נראה כי הם לא רק שלא הצליחו להשיג שום רווחים מהניסיון, אלא שאולי הם אבדו כסף. בורסת Binance מפעילה תוכנות גילוי איומים אוטומטיות. תוכנה זו זיהתה את החשבונות הגרועים ונעלה אותם באופן מיידי.

כך שלא רק שההאקרים לא יכולים להוציא שום כספים, אלא גם כל הכספים שהם השקיעו ברכישת VIA בניסיון למכור אותה במחיר מנופח מאסיבי, נעולים גם הם לצמיתות..

ללא קשר לתוצאה המשמחת במקצת, ה- FUD התפשט במהירות, והידיעה על הפריצה אולי הייתה אחראית בחלקה לירידות המחירים.

ממשלת יפן הולכת אחרי חילופי דברים

על פי כתב טק מבלומברג בטוקיו, ה- FSA היפנית מתחילה במאבק נגד קריפטוגרפי.


בציוץ שפורסם ב -7 במרץ ציין הכתב יוז’י נקאמורה כי שתי מרכזיות ייסגרו באופן זמני, ארבע ייענשו, ושניים יוסרו מהבקשות לרישיון. יתר על כן, Coincheck לא יכולה להחזיר כספים כלשהם עד שיעברו ביקורות נוספות.

נראה כי מכה זו היא תגובה לשניהם פריצות אחרונות שהתרחשו בבורסות יפניות, כמו גם בשתי מהפלטפורמות שלא עמדו בכללים של AML ו- KY.

כל FUD שיפגע ביפן יכה בהכרח את העולם בכללותו. הסיבה לכך היא שהין היפני מייצג עד 50% מסך המסחר העולמי בקריפטוגרפים.

הסאגה הבלתי נגמרת של הר גוקס

הר לוגו של גוקס

תמונה באמצעות ויקיפדיה

הסאגה הספציפית הזו היא ארוכה ומתסכלת. אם אתה אוהב מידע נוסף על המקום בו הכל התחיל, אנו ממליצים לך לקרוא את ההשקעה שלנו בהר. פריצת גוקס.

בעקבות מה שהפך לפריצת המטבעות הגדולה ביותר בהיסטוריה, ההון של הר גוקס מוחזק כעת על ידי נאמן (עורך דין) ביפן בו נרשמה הבורסה. הנאמן פיקח על המוני מדהימים של מאות אלפי ביטקוין, וכעת מספר שווה של ביטקוין מזומנים.

מבוסס על מה שיכול להיות נראה על הבלוקצ’יין של הביטקוין, וגם על פי דיווח שפרסם הנאמן עצמו, התרחש מכירה ונמכרו כמות גדולה של ביטקוין וביטקוין מזומנים, חלקם במחירים נמוכים יחסית. בדו”ח מציין הנאמן:

בין אסיפת הנושים התשיעית לאסיפת הנושים הזו, באישור בית המשפט, מכרתי סכום מסוים של BTC ומזומן ביטקוין (“BCC”) ששייך לעיזבון פשיטת הרגל..

בכל פעם שמתרחש מכירה עצומה, המחירים בדרך כלל צונחים בתגובה מכיוון שיש היצע כה רב בשוק המחפש קונים. במקרה זה, הסכום הנמכר בבת אחת הוא חסר תקדים. מכיוון שמחירי אלטקוין רבים קשורים לביטקוין, המחירים עבור מרבית נכסי הקריפטו צנחו היום.

בדרך כלל בשיעור של 10% ומעלה. במיוחד אתריום נפגע די קשה. זה עבר לשיא של כל הזמנים בסביבות 1400 $ לכדי קצת יותר מ- 600 $ היום, כלומר הוא צנח ביותר מחצי בערכו מאז ינואר..

FUD בלתי נגמר

חולשה אחת משמעותית שיש לעולם הקריפטו היא תלותו בביטקוין כנכס בסיס. בכל פעם שביטקוין יורד, הכל צונח בתגובה. לפחות, כשמדובר בערכי פיאט השוואתיים של האלטקוינים.

אין מנוס מכך שמטבלים נוספים מסוג זה ימשיכו להתרחש לפחות בשנים הקרובות. הסיבה לכך היא שאנשים רבים עדיין לא מבינים את האופי האמיתי של הביטקוין והקריפטו. וכך, הם ככל הנראה ימשיכו להגיב יתר על המידה כהכרזות על ידי מכירת פאניקה.

רק כאשר למטבעות הקריפטוגרפיים בכלל היה די והותר זמן להבשיל, סוגים אלה של קוצים יפחתו.

תמונה מוצגת באמצעות Business Insider

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map