כיצד לווייתני ביטקוין יכולים לטפל במחיר

לביטקוין הייתה אחת העצרות המונומנטליות ביותר בשבועות האחרונים. היא התמודדה גם עם אימוץ רב מצד משקיעים קמעונאיים.

עם זאת, למרות העניין הרב של חלק גדול מהמשקיעים, מרבית המטבעות בהיצע פתוח נשלטים על ידי קבוצה קטנה מאוד של אנשים המכונים “לווייתנים”..

לסוחרי הכסף הגדול הללו עמדות גדולות במטבעות. עמדות אלה הן כה גדולות למעשה, עד כי הן יכולות לתפעל ביעילות את שוקי הביטקוין לטובתם.

יתר על כן, סביר מאוד להניח שמשקיעים אלה מכירים זה את זה באופן אישי ומסוגלים לתקשר באופן קבוע לגבי עמדותיהם בשוק.

לפי בלומברג, יש כ -1,000 אנשים שעשויים לשלוט על לפחות 40% מהצף החופשי בביטקוין.

עם זאת בחשבון, כמה כוח למעשה “הלווייתנים” הללו מחזיקים? איך הם העבירו שווקים בעבר וכיצד הם משתמשים ברשת שלהם כדי להשפיע על מחיר הביטקוין?

לוקח רווח

בכל פעם שיש עלייה מאסיבית במחיר הביטקוין, ובעקבותיו נפילה מיד לאחר מכן, סביר להניח שהלווייתנים לקחו רווח.

זה משהו שקרה רק בשבוע שעבר. ראינו ביטקוין מתכנס ליותר מ -19,000 דולר בטווח של כמה ימים. עם זאת, לאחר שהגיע לרמות אלה הוא צנח בחזרה אל מתחת ל 15,000 $.

זה היה כירידה של 15% בערך, אם כי לא יוצא דופן עבור הביטקוין, אבל היה יכול להבהיל משקיעים חדשים. הסיבה לנפילה זו הייתה ככל הנראה המשקיעים הגדולים שלקחו רווח ומכרו את מטבעותיהם ברמות הגבוהות.

יתכן שהדבר לא מתואם או משונה, אך הוא מדגים כיצד משקיע בעל כמה אלפי מטבעות בלבד יכול להשפיע על השווקים בקלות..

קונה את המטבלים


לא רק הלווייתנים אוהבים להרוויח על העמדות שיש להם, אלא הם גם מנסים לקנות את המטבלים באופן פעיל.

במקרה זה, הם יכולים גם לנצל את יתר משתתפי השוק לטובתם. לווייתני הביטקוין יודעים שסוחרים חדשים הם די רגישים לפאניקה בשוק וימכרו על פי סיבוב ראשון..

לפיכך, הלווייתנים יכולים לנסות להפחיד את השוק באמצעות הזמנת מכירה גדולה. זה ייצור טבילה לטווח קצר במחיר המטבע שיוביל לסוחרים הפכפכים יותר לסגור את עמדותיהם.

התוצאה תהיה מפולת הזמנות מכירה שתגיע לשוק ותמשיך להוריד את המחיר עוד יותר. בסופו של דבר, כשהמחיר יחזור לרמה שהלווייתן מוצא אטרקטיבי, הם ייכנסו להזמנות קנייה גדולות ויזרקו מטבעות בהנחה גדולה.

עוד בחודש אוגוסט, כאשר ממשלת סין אסרה על ביטקוין, חלה ירידה גדולה במחיר הביטקוין. זה עבר כמעט 5,000 דולר ל -2,900 דולר לפני שעברו הזמנות קנייה גדולות למטבעות.

רבים שיערו שזה היה תוצאה של לווייתנים שקנו את המטבעות.

פעולות מתואמות

פעולות מתואמות לווייתני ביטקוין

למרות שקשה להצמיד מניפולציות בשוק בשוקי הביטקוין, אי אפשר להתעלם מכך. בהתחשב בכך שקבוצה זו של משקיעי ביטקוין היא קהילה קטנה, הם יכולים לדבר זה עם זה ולתכנן את הפעולות כמאמץ קבוצתי.

עם זאת, מבנה השוק עשוי להשתנות לטובתם במהלך השבועות הקרובים. הסיבה לכך היא הצגת החוזים העתידיים על ה- CBOE וה- CME.

כעת לווייתנים אלה יש את האמצעים לקצר את מחיר המטבעות. לדוגמא, הלווייתנים יכולים להזין עמדות עתידיות קצרות במטבעות שלהם ואז לנסות לשאוב ולזרוק את המטבעות הפיזיים שלהם.

לפני פקיעת החוזים, הלווייתנים יכולים להעלות את מחיר הביטקוין. ככל שמשקיעים קמעונאיים רבים יותר קונים את ההייפ ומנסים להרוויח מהעלייה, הם יכולים למכור את המטבעות שלהם. פירוש הדבר שהם היו יוצאים ברווח.

עם זאת, פעולה זו עלולה להוביל גם לאחר מכן לירידת מחיר המטבעות. בהתחשב בכך שלווייתנים יש עמדות קצרות בעתיד, הם ירוויחו גם מהנפילה.

וול סטריט נכנסת

לאור השקת החוזים העתידיים בביטקוין, יש קבוצה אחרת לגמרי של משקיעים שסוחרים קמעונאיים צריכים לפקוח עליהם. אלה הן קרנות הגידור הגדולות בוול סטריט שיש להן את ההון למחירי הביטקוין.

יש להם גם גישה לכמה ממחשבי המסחר והאלגוריתמים המתקדמים ביותר. אלה עשויים לתפוס כל אי התאמה או תנועת מחירים קטנה בביטקוין שעלולה להוביל לרווח.

אפשר לתהות האם אכן זה בטוח לשחות באותה בריכה שבה לווייתנים וכרישים בוול סטריט.

הימנע מלהיות ארוחת צהריים

שווקי הביטקוין אכן יכולים להיות מסובכים, אך הסוחרים הגדולים מסוגלים לנצל את המצטרפים החדשים על ידי הסתמכות על סלידת ההפסד ותאוות הבצע שלהם..

לפיכך, כמשקיע או כסוחר בביטקוין, חשוב לשמור על דעתך לגביך. אל תיפול על תנועות המחירים לטווח הקצר ואל תגיב למהלכים לא רציונליים. כדאי לנסות להימנע מנפילה קורבן לטקטיקות של מניפולציות בשוק כמו זיוף.

אם נראה כי הביטקוין נע במידה ניכרת לכיוון זה או אחר ויש מחסור בחדשות חשובות, עליכם לראות את המהלכים בחשד..

כדאי גם לבדוק כיצד מחיר הספוט של המטבעות נע ביחס למחיר העתידי, כמו גם כמות הריבית הפתוחה בשווקים העתידיים..

אינדיקטורים אלה עשויים לתת לך אינדיקציה האם ישנם כוחות גדולים המניעים את מחיר הביטקוין בטווח הקצר.

שמור על קור רוח ו”הודל “

עם זאת, אם אין לך זמן וידע לפקח על חוסר איזון במחירים, על תנועות השוק ועל מידע אחר, תוכל לעשות באותה מידה להחזיק את המטבעות שלך ולא להגיב..

המשקיעים שכונו “הודלרים” שהחזיקו בביטקוין ממש מההתחלה הצליחו להחזיר עצומים אך ורק משום שהחזיקו בדעתם לטווח הארוך ולא הונפו מהסנטימנט..

תמונות באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map