עדכון על שדרוג מטרופולין את’ריום

לאחרונה סיקרנו כמה מהעדכונים שהתקיימו ברשת את’ריום. המכונה המזלג הקשיח של מטרופולין, השדרוג חיכה זמן רב והיו כל הזמן תיקונים להתפרשות הן בציר הזמן והן בהיקף..

יש הרבה ציפיות לשדרוג ולמזלג הקשיח כמו גם להשפעות שיכולות להיות על המהירות והאבטחה של הרשת. עם זאת, ישנם אנשים, כולל מפתחים בצוות Ethereum, שנזהרים מהטכנולוגיה החדשה.

בהתחשב בכך שאת’ריום צמח כל כך מהר ועם סכום כסף גדול העומד על הפרק, יש חשש לגבי ההשפעה האפשרית של שדרוג מסוים זה. זו הסיבה שלמפתחים לקח כל כך הרבה זמן להגיע למעשה לעסוק במעבר לשלב הבא של תוכנית ההשקה שלהם.

צוות את’ריום טוען שהם מעדיפים לטעות בצד הזהירות וככאלה לקחו את זמנם. יש, עם זאת, לא מעט חרדה לגבי מתי בדיוק היא מתגלגלת. על פי הדיון בנושא א פוסט עריכה מחדש, יש דעות שזה יכול אפילו להידחק בשנה הבאה.

היו כמובן גם כמה שינויים בקוד הבסיסי מאז הוכרז לראשונה על מפת הדרכים בשנת 2015. השדרוג יתחלק כעת לשני שלבים הנקראים ביזנטיון וקונסטנטינופול..

ביזנטיון

השדרוג של ביזנטיון יכלול בסך הכל תשעה פרוטוקולי שיפור Ethereum (EIP) או תיקוני קוד. זה יכלול דברים כמו תכונת עיכוב הקושי, פעולות “שיחה סטטית” והתאמות קושי.

נראה כי מדובר רק בשינויים קלים באופן פעולתה של הרשת ולמנוע את הפוטנציאל לניצולי אבטחה כלשהם. ההשפעה של שינויים אלה לא תהיה ברורה מיד עבור אנשים שאינם מפתחים. למרות זאת, עדכונים אלה חשובים למדי לאבטחה ויעילות.

לדוגמא, ישנם מספר שדרוגים לאופן ביצוע חוזים חכמים במיוחד בכל הקשור לקוד פגום. חוזים אלה ייכשלו אם יש תקלה בקוד הבסיסי. זה גם יאפשר לכלול בקוד המקורי אפשרות לשדרוג חוזים. חוזים אלה יכללו גם הגנות מפני מה שנקרא מתקפת כניסה חוזרת.

התכונה להטמעת נתוני החזרת העסקה תאפשר ללקוחות קלים לוודא האם עסקה הצליחה מבלי שבאמת יצטרכו לבצע את החוזה החכם עצמו..

מפתחי Ethereum מנסים גם לעכב את פצצת הזמן הקושי שצפויה להיכנס ברחבי הרשת. זה נעשה כדי שזמני העסקה לא יהיו ארוכים במיוחד וימנעו את הרשת. הם גם מיישמים תיקון כורים נוסף לבומבון הקושי אשר בתקווה ישמור על זמן החסימה יציב יותר.

ביזנטיון גם תפחית את תגמול הגוש הניתן לכורים עבור פתרון הגוש. התקווה היא שבסופו של דבר זה יקטין את העלות והמהירות של כריית את’ריום.

המזלג הקשה של המטרופולין כלל גם יישום של zk-snarks. אלה מיושמים על מנת שעסקאות פרטיות באמת יתרחשו בסופו של דבר ברשת. זה נעשה בשיתוף פעולה עם היזמים ב- Z-Cash שהוא מטבע קריפטו מודע לפרטיות. צוות ה- Ethereum Dev עושה את הצעד הראשון ליישום זה באמצעות אוסף מקדים חדש.

קונסטנטינופול


נכון לעכשיו אין תאריך שחרור שנקבע לקבועים קבועים. זו תהיה הפורקפורק השני של מטרופוליס שיכלול מספר שדרוגים נוספים של EIP. חלק מההנחות בקוד האתריום המקורי היו יכולות להתפשר אם השינויים הללו אכן נדחקו.

בימים אלה מתוכנן EIP 96 אשר בסופו של דבר יאפשר שימוש בלקוחות קלים יותר. הסיבה לכך היא שזה יקל מאוד על אופן הערכת העסקאות. פרוטוקול נוכחי דורש הערכה של המצב הנוכחי של הבלוקצ’יין וכן את 256 הבלוקים האחרונים.

למרבה הצער, נראה כאילו EIP 86 עדיין רחוק. הסיבה לכך היא שזה אכן אחד מחישורי ה- EIP המשפיעים ביותר אך המסובכים ביותר. היא רוצה לאפשר לחשבונות להיות גמישים יותר כך שמשתמשים חדשים יוכלו להגדיר את מודל האבטחה שלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me