סקירת זכויות מילואים: מאגר אסימונים של מטבעות נייר

יותר מעשר שנים לאחר הקמת רשתות פרוטוקולי ביטקוין ובלוקצ’יין עדיין נאבקות בדילמת קנה המידה שמונעת מהם לצמוח לרמות גלובליות תוך יכולת להשיג כוח קנייה וערך יציבים. להיכנס ל פרוטוקול מילואים והצוות שלו, המעוניינים לשנות את כל זה על ידי יצירת מטבע יציב נגיש ואמין שיכול להתאים לשימוש גלובלי.

מעניין לראות כי תוך עשור בלבד מטבע הקריפטוגרפיה עבר מדיון רשימת תפוצה בקרב חבורת גיקים טכניים, צמח אט אט לתנועה מבוזרת, הביא המוני ספקולציות ולאחרונה התפצל לאלפי פרויקטים ופרוטוקולים חסרי תועלת בעיקר..

סקירה כללית של המילואים

זכויות מילואים המשנות כסף עתודה

על פי יוצרי פרוטוקול המילואים בסופו של דבר מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’ינס יתאגדו. יתקיים מאבק כוחות לקבוע אילו רשתות חסימות הן השימושיות והשימושיות ביותר, ובסופו של דבר נראה מספר מצומצם של מטבעות קריפטוגרפיים עם שליטה עולמית..

עד שזה קורה שיבוש בעולם הפיננסי, והאפשרות לפורענות מתקרבת כאשר הבנקאים המרכזיים מדפיסים הרים של כסף נותרה על השולחן. ברגע שמטבעות קריפטוגרפיים יתאחדו ויהפכו לגלובלית סביר להניח שתתקיים תקופת זהב של שגשוג, והנה הסיבה.

כספי פיאט מסורתיים אשר מודפסים ונשלטים על ידי ממשלות נשברים בחלקים מהעולם, הולכים ונשברים ככל שהפוליטיקאים והממשלות המושחתים יותר ויותר מחפשים כוח ועושר, מה שיוצר נושא בשמירה על ערכים יציבים במטבעות פיאט..

אינפלציה תרשים

מדינות ומטבעות עם אינפלציה גבוהה. תמונה באמצעות פרוטוקול מילואים.

ניתן לפתור בעיה זו באמצעות מטבע מטבעות קריפטוגרפי, במיוחד מטבעות מטבעות. ישנם מספר פרויקטים שכרגע יש להם מטבעות מרכזיים המוצמדים לדולר האמריקני או למטבע פיאט אחר, אך הסיכוי שהעתיד המבטיח ביותר של מטבעות קריפטוגרפיים יהיה במטבע יציב מבוזר שאינו תלוי בשום מטבע או נכס פיאט אחד. ברגע שמתגלה סוג זה של נכס, מדינות רבות בעולם יראו שיפור בפרנסתו של האדם הפשוט.

הצגת פרוטוקול המילואים

הצוות בפרוטוקול המילואים מבקש לבנות מטבע יציב מבוזר לחלוטין, עם רשת של רמפות הפעלה / כיבוי, וחוסר יכולת מוחלטת להיסגר לאחר ההשקה..


המטרה היא שיהיה מטבע יציב שמייצר כסף מאובטח לא רק לבנקים במדינות מפותחות, אלא גם למיליארדי הלא בנקים ברחבי העולם שאין להם מקום בטוח לבהות את כספם. פרוטוקול המילואים שואף לעקוף בנקאים וממשלות מושחתים, ומאפשר לכל אחד בעולם להחזיק מאגר מטבע מאובטח שלא ניתן לגנוב על ידי בנקים או לנפח אותו על ידי ממשלות..

פרוטוקול המילואים יהפוך את זה למציאות על ידי יצירת מטבע יציבה מבוזר לחלוטין המגובה על ידי מערך נכסים מגוון. מטבע מטבע זה יאפשר עסקאות חוצות גבולות עם חיכוך נמוך בכל רחבי העולם. וזה יבטיח שממשלות לא יוכלו להשתמש לרעה במטבע מכיוון שהוא יהיה מחוץ לשליטתן וגם בלתי אפשרי להיסגר.

מילואים מבוזרים

מטבע עולמי מבוזר לחלוטין, יציב, מגיע. תמונה באמצעות פרוטוקול מילואים.

הפיתוח הראשוני של אסימוני ה- Reserve נעשה באת’ריום, אך יש תוכניות ליצור בסופו של דבר גשר שיציג יכולת פעולה הדדית מלאה שתסייע לביזור מלא של הרשת..

לא רק שצריך לבוז את המטבע היצירתי שנוצר על ידי צוות פרוטוקול המילואים, הוא צריך לסמוך עליו תוך שהוא גם חזק כלכלית ומסוגל לעמוד בהתקפות. זה הרבה מה לבקש, אבל אם יושג אסימון הרזרב יכול להפוך למטבע המקלט הבטוח בעולם, בהנחה שהצוות יכול להשיג אימוץ גם לאסימונים..

התוכנית לפרוטוקול המילואים הייתה לבוז את פעולת הרשת בשלושה שלבים נפרדים.

השלב הראשון אמור היה להתקיים בשנת 2019 ולרכז את אסימון ה- RSV ומגובה בדולרים אמריקניים המוחזקים בנאמנות על ידי צד שלישי, בדומה לאופן בו מבוטל Tether. במקום זאת, הקבוצה דילגה על השלב הראשון הזה ועברה לשלב השני.

השלב השני הוא שלב מבוזר שבו אסימונים של RSV מגובים בסל נכסי בלוקצ’יין אחרים. זהו השלב הנוכחי החל מאוקטובר 2020.

לבסוף הפרויקט יכנס לשלב העצמאי בו RSV מגובה במערך נכסים מגוון. לאסימון בשלב זה תהיה כלכלה חזקה וכוח קנייה משלה, והוא כבר לא ידרוש יתד עם הדולר האמריקני. בשלב זה ה- RSV יוכל לשרת את בסיס המשתמשים הגלובלי שלו בכוחות עצמו ללא קשר לתנודות בדולר האמריקאי או במטבעות פיאט אחרים..

אסימונים לפרוטוקול מילואים

נכון לעכשיו ישנם שני אסימונים שונים של ERC-20 הפועלים יחד בפרוטוקול Reserve. אלה הם Stablecoin Reserve (RSV) ואסימון הזכויות המילואים (RSR).

המילואים רזרב (RSV)

ה- Stablecoin Reserve (RSV) היה הושק בשנת 2019 ומגובה בסל נכסים מסומנים. בעת ההשקה היו אלה מטבע USD (USDC), TrueUSD (TUSD), ו- Paxos Standard (PAX). לאורך זמן מתוכננים להוסיף לסל עוד נכסים, כולל ניירות ערך, מטבעות אחרים וסחורות כדי להגדיל את המגוון בגיבוי.

יש שלוש פונקציות עיקריות של אסימון ה- RSV:

 1. שמרו על חסכון מפני היפר-אינפלציה
 2. להקל על העברת כספים זולה בין מדינות
 3. אפשר מערכת אקולוגית סוחרית אמינה וחזקה יותר במדינות מתפתחות.

הצוות צופה קמרון של 100 נכסי תנודתיות נמוכים שונים המגבים בסופו של דבר את ה- RSV. נכון לאוקטובר 2020 הם לא הודיעו אילו נכסים עשויים להיכלל.

השקת RSV

השקת אסימון ה- RSV. תמונה באמצעות פרוטוקול מילואים בלוג.

ה- RSV נועד לשמור על השוויון עם הדולר האמריקאי לעת עתה, אך בסופו של דבר ישמור על ערך סטטי שנקבע על ידי האסימון עצמו. זה כבר נכלל באפליקציית Reserve Reserve המשמשת בוונצואלה, קולומביה וארגנטינה.

ה- RSV מתוכנן כגיבוי מלא של ביטחונות, כאשר הביטחונות מוחזקים בכספת המילואים. הכספת היא חוזה חכם המשמש לאיחוד והחזקת הנכסים המבטחים את אסימון ה- RSV. ישנן שתי דרכים בהן ימומן הכספת:

 1. ישנו עמלה של 1% על כל עסקאות ה- RSV והעמלה עוברת לכספת.
 2. כל רווחי הון של הנכסים המוחזקים בכספת יעזרו במימון הכספת.

כיצד מתייצב אסימון המילואים

מפתח אחד לאסימון הרזרב הוא עד כמה הוא שומר על יציבות. אם הביקוש לאסימון יירד, ההיגיון יביא לכך שגם המחיר יירד. כיצד יתקיים יתד יציב מול הביקוש המשתנה?

לצורך הוויכוח בואו נדמיין שמחיר הפדיון של 1 RSV הוא 1 $. אם המחיר בשוק הפתוח יירד ל -0.98 דולר יהיה תמריץ לקנות RSV בשוק הפתוח ולממש אותו לחוזה החכם תמורת אסימון ביטחוני בשווי 1 דולר. זה יימשך עד ששווי השוק הפתוח יחזור ל -1 דולר ובאותה עת כבר לא יהיה רווחי לקנות ולממש את אסימוני ה- RSV..

ייצוב RSV

הסבר פשוט כיצד אסימון ה- RSV שומר על ערך יציב. תמונה באמצעות הבלוג של פרוטוקול המילואים.

אם הביקוש יגדל ומחיר ה- RSV יעלה אותו מנגנון יחזיר את המחיר ליתד היציב שלו. לדוגמא, אם ביקוש מוגבר גורם לתמחור RSV בשוק הפתוח במחיר של 1.02 דולר, יכנסו ארביטרז ‘וירכשו את ה- RSV שהוטבע לאחרונה תמורת 1 דולר ואז ימכרו אותם בשוק הפתוח ברווח. זה יימשך עד שהמחיר בשוק הפתוח יונפק ל -1 דולר על ידי כל מכירת ה- RSV.

אסימון זכויות המילואים (RSR)

האסימון השני במערכת האקולוגית הוא אסימון הזכויות המילואים (RSR). לאסימון זה שתי פונקציות עיקריות בפרוטוקול המילואים:

 1. זהו אסימון שירות המאפשר למחזיקים להצביע על הצעות ממשל.
 2. זה יעזור לשמור על ערך ה- RSV במחיר היעד שלו $ 1.

בניגוד ל- RSV של stablecoin, אסימון ה- RSR הוא תנודתי. הם הוצעו למשקיעים והתמורה מממנת את פרויקט פרוטוקול המילואים. בעוד ש- RSR הוא תנודתי, הוא משמש גם כדי להבטיח את שיעור הביטחונות והיתד של ה- RSV.

ReserveTokenStabilization

תרשים זרימה המראה כיצד לייצב את אסימון הרזרב. תמונה באמצעות אתר פרוטוקול המילואים.

RSR משמש גם להכנסה מחדש של הרשת אם בכל עת הנכסים המוחזקים בכספת הרזרב פוחתים ואינם יכולים עוד לבטח את ה- RSV הקיים. כתוצאה מכך, בכל פעם שיש עלייה בהיצע הכולל של RSV מספר אסימוני ה- RSR שמסתובבים יקטן. הסיבה לכך היא כי מחזיקי ה- RSR יכולים לנצל את הזדמנות הארביטראז שהוצגה רק לאחר מכן על ידי מכירת RSR.

הדולר הרזרבי (RSD)

הסוג השלישי של האסימון הוא ה- דולר מילואים (RSD). אסימון זה לא הוזכר בעיתון הלבן, אולם הצוות הזכיר זאת. ה- RSD נועד להיות ריכוזי וגובה 1: 1 על ידי הדולר האמריקאי, עם יתד 1: 1 לדולר האמריקני. זה היה אמור להיות האסימון הראשון שהונפק, אולם הצוות קפץ מעליו והנפיק את ה- RSV ראשון. באותה תקופה הם אמרו שהם עדיין ינפיקו את ה- RSD, אך לא היה שום אזכור לכך מאז יולי 2019.

המצב הנוכחי של פרוטוקול המילואים

פרוטוקול המילואים כבר הוציא את אפליקציית המובייל שלה בכמה מדינות דרום אמריקאיות, ולדבריהם המשתמשים האופייניים באוקטובר 2020 הם בעלי העסקים ואנשים פשוטים בוונצואלה הנהנים מעסקאות החיכוך הנמוך שמאפשרת פרוטוקול המילואים. הם גם נהנים מהיכולת לחסוך ולבצע עסקאות במטבע אחר שאינו הפסו הוונצואלי האינפלציוני ביותר.

השימוש בפרוטוקול המילואים נותן להם את היכולת לבצע הכנסות והוצאות באמצעות העברות בנקאיות אם הם רוצים, או באמצעות Paypal או Zelle. התהליך הוא די פשוט. משתמש משתלם במערכת האקולוגית על ידי בקשה לרכוש RSV באפליקציה. הם מבצעים העברה בכל דרך שהם מעדיפים וההעברה עוברת לאחד מסוחרי רשת פרוטוקול המילואים הממלאים את הבקשה באמצעות שליחת RSV. לאחר מכן המשתמש יכול להוציא את ה- RSV כרצונו, ואם ברצונו לפדות מאוחר יותר, הוא פשוט ישתמש באותו תהליך הפוך.

ReserveTrading

כמה נכסים שיכולים לשמש לביטחונות. תמונה באמצעות אתר פרוטוקול המילואים.

לפרויקט כבר יש בסיס משתמשים הולך וגדל, אבל זו רק ההתחלה של מה שצוות פרוטוקול המילואים חוזה. התוכנית היא להרחיב את הרשת למדינות בכל רחבי העולם. בנוסף יש תוכניות להוסיף פונקציונליות אחרת, כגון טיפול בעיבוד תשלומי כרטיסים, המרת מטבע אוטומטית, טיפול בתמונות שכר ועוד.

כמובן שכל מה שתוכנן נבנה בעבר, אבל לא כולם ביחד ולא על הבלוקצ’יין. בנוסף יש הרבה מקומות במילה מנותקים מהגישה לשירותים פיננסיים בסיסיים אלה.

זה עדיין לא הוכח, אך צוות פרוטוקול המילואים סבור שניתן להפעיל כלכלות שלמות באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. וכי באמצעות גישה לפי עמית הם יסירו את הפיקוח והרגולציה שמגיעים לעתים קרובות עם מערכות פיננסיות. אין אפשרות לעקוב אחר עסקאות P2P על ידי סוכנות צד ג ‘כלשהי, הן אנונימיות וכמעט בלתי אפשרי לממשלות לשלוט בזרימת ההון בעסקאות P2P אלה..

יתרון תחרותי

זה ידוע היטב כי מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים כפי שהם קיימים כיום הם תנודתיים ביותר באופיים. מכיוון שכבר ישנן מספר רב של מטבעות פיתוח שפותחו במטרה לספק לסוחרי מטבעות קריפטוגרפיים מחירים אמינים יותר לטווח הארוך..

חלק מהפרויקטים הגדולים ביותר ב- Stablecoin כוללים Tether (USDT), True USD (TUSD), Paxos Standard (PAX), USD Coin (USDC), ו- Binance Coin (BUSD). כל אלה מבטחים את המטבעות הדולרים שלהם עם הדולר האמריקני. בנוסף ישנם מספר פרויקטים שאינם משתמשים בדולר ארה”ב כשיטת ביטחונות. אלה כוללים את DAI של MakerDAO וכמובן את ה- RSV את היציבה המילואים מפרוטוקול המילואים.

StableCoinUseCases

כמה שימושים למוצרי גלולות. תמונה דרך צ’אנג’לי בלוג.

הערכות שווי מתחרות מובילות (אוקטובר 2020):

 • קשירה – בשווי של 16.5 מיליארד דולר
 • מטבע דולר – מוערך 2.9 מיליארד דולר
 • יצרנית DAO / DAI – בשווי 940 מיליון דולר
 • Binance USD – 710 מיליון דולר
 • HUSD – 272 מיליון דולר
 • דולר אמיתי – שווי של 250 מיליון דולר
 • פקסוס סטנדרט – בשווי של 245 מיליון דולר

אי אפשר לומר כיצד RSV משווה מול יריבים מכיוון שאין נתוני אספקה ​​במחזור זמינים ולכן אין שווי שוק רשום ב- Coinmarketcap.com. עם זאת, צוות פרוטוקול המילואים היה ברור שהצהיר על רצונו להיות המטבע היציבתי בעולם. בנוסף הם מעוניינים גם להרחיב את המערכת האקולוגית כך שתכלול מגוון מטבעות קריפטוגרפיים, כולל כאלה שניתן להחזיק לטווח הארוך כחנות ערך. בנוסף יכולים להיות מטבעות שיעזרו לתמוך בכלכלת ה- dApp ההולכת וגדלה.

על ידי שיגור במדינות בעלות אינפלציה גבוהה כמו ונצואלה וארגנטינה, ועל ידי מיקוד לכלכלות שוק מתעוררות, הצוות מאמין שהם יוכלו להשיג יתרון תחרותי. זה בהחלט נכון עבור אותן מדינות, אך נותר לראות אם זה יהיה נכון בקנה מידה עולמי.

צוות פרוטוקול המילואים

אחד הדברים המרשימים ביותר בפרוטוקול המילואים הוא הצוות. יש להם מערך מיומנויות מדהים ותעודות מרשימות מאוד. לאחר שהוקם בשנת 2018 על ידי קבוצה של שלושה מייסדים משותפים הצוות גדל ל -10 חברים ידועים.

18 אנשים אלה הם בעלי ניסיון בעבודה באלפבית, מזון בלתי אפשרי, טסלה, IBM, OpenAI, Hashgraph, מכון ג’יין גודול ו- MIRI. מלבד עשרה אלה המפורטים באתר פרוטוקול המילואים ישנם מספר חברים אנונימיים שאינם רשומים בגלל מיקומם או משום שהם אינם מעוניינים שידוע שזהותם.

ReserveProtocolTeam

חלק מחברי צוות פרוטוקול המילואים. תמונה באמצעות אתר פרוטוקול המילואים.

 • נווין פרימן (מייסד שותף & מנכ”ל): נווין הוא המייסד העיקרי של פרוטוקול המילואים ומשמש כמנכ”ל הפרויקט, ומפקח על האסטרטגיה, התיאום המשפטי והצוות במילואים. לפני ייסוד פרוטוקול המילואים נווין היה יזם סדרתי והיה מייסד שותף של האקדמיה פרדיגם, מטמד, ו- RIABiz. הוא מונע למצוא דרכים לפתור בעיות שמונעות מהמין האנושי להשיג את מלוא הפוטנציאל שלו. הוא מודאג במיוחד מהסיכונים ארוכי הטווח שמציבה הטכנולוגיה, במיוחד מהבעיות הנובעות מפיתוח בינה מלאכותית.
 • מאט אלדר (מייסד שותף & CTO): מאט הוא מנהל הטכנולוגיה הראשי בפרוטוקול המילואים והוא מתכנן, מנתח ומפקח על הפרוטוקול וכמו כן הוא האדריכל ליישום פרוטוקול המילואים. לפני שהקים יחד את פרוטוקול המילואים הוא היה מהנדס באלפבית, יבמ וקוויסי.
 • מיגל מורל (מייסד שותף): מיגל היה אחראי בעבר על אסטרטגיות מבצעיות בפרוטוקול המילואים ובעוד שפרופיל הלינקדאין שלו מראה לו עדיין עם הפרויקט, הוא כבר לא מופיע בדף צוות פרוטוקול המילואים. נראה שהוא עבר להקמת סטארט-אפ חדש, אבל שום דבר לא ידוע עליו מכיוון שמדובר ב”סטארט-אפ התגנבות “.

חברי צוות אחרים כוללים את צ’רלי סמית בפיתוח עסקי, ג’ספר אוסטמן וטיילור ברנט בפיתוח פרוטוקולים, קתלין קילגאלן כסמנכ”ל הכספים, מארק לי במשפט, ואריקה קמפבל בפעילות במקום..

סיכום

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מתפתחת, והכלכלה הקשורה למטבעות קריפטוגרפיים גדלה ומתבגרת, מה שמקשה יותר ויותר על פרויקט אחד להתבלט מכל האחרים. פרוטוקול המילואים מתחרה מול קבוצה גדולה של מטבעות מטבעות, ומבקש להפוך למכלול השולט בעולם. הוא מתמודד עם אתגרים רבים מהבחינה הזו, אך כולל צוות חזק ומוכשר להפליא המחויב לאתגר ליצור מטבע יציב מבוזר, גלובלי, דיגיטלי.

הצוות מגיע ממספר מרשים של חברות טכנולוגיה גדולות, והצוות נלהב מאוד להפוך את הפרויקט למציאות. הצוות כולל גם כמה יועצים בעלי תעודות מרשימות, בהם הכלכלן המוניטרי גארט ג’ונס, ומפכ”ל ה- SEC לשעבר פול אטקינס. הצוות הצליח להשיג גיבוי של כמה משקיעים ידועים הכוללים את מייסד שותף של Paypal, פיטר ת’יל, קרן המיזם Coinbase Ventures, ומייסד YCombinator סם אלטמן..

זכויות מילואים

תמונה באמצעות בלוג זכויות מילואים

בנוסף למימון איתן שמתקבל ממשקיעים ישירים, הפרויקט פועל בתחום השירותים הפיננסיים ותשלומי התשלומים, שנותר אזור צמיחה גבוה ויש לו פוטנציאל עצום כאשר אתה כולל את מיליארדי בנקים ולא בנקאיים ותחת בנקאות בכל רחבי העולם..

הצוות עומד בפני אתגר משמעותי להגיע לשוק על ידי מיקוד ישיר למדינות בעלות אינפלציה גבוהה וכלכלות שוק מתעוררות. זו משימה די גדולה לפתח רשת עולמית של סוחרים ומשתמשים המתחייבים להשתמש באסימני ה- RSV. הצוות עובד לפני המתוזמן, אך השגת אחיזה עולמית היא התחייבות ענקית ויכולה להאט את התקדמות הפרויקט בחודשים ובשנים הקרובות.

כל זה אומר שהפרויקט הוא ספקולטיבי ביותר, והצוות עשוי ללמוד דברים חדשים ולהסתובב בכיוונים חדשים ככל שהפרויקט יגדל. ראינו זאת כבר כאשר הצוות החליט לדלג על ביטחונות ריכוזיים עם הדולר האמריקאי ועבר ימינה לביטחונות עם סל נכסים מבוטחים אחרים. אין ספק שהמורכבות של הפרויקט עצמו, בשילוב עם הקשיים הנלווים לעבודה במדינות לא יעילות כלכלית, ייצרו נושאים בלתי צפויים אשר יהיה צורך לטפל בהם..

מילואים כבר התקדמה משמעותית, אך מדובר בפרויקט עם אופק זמן ארוך מאוד. אין שום אמירה מתי יתכן שהפרויקט יעבור לעצמאות מלאה ולביזור, אך למי שמסכים עם הנטיות הפילוסופיות של הפרויקט ולמה שהם מנסים להשיג תמיכה ניתן לתת על ידי רכישה והחזקת אסימוני הממשל של ה- RSR. אם הפרויקט משיג את מטרותיו זו יכולה להיות השקעה רווחית מאוד לטווח הארוך, אולם יש להחשיב אותה כזריקה ארוכה במצב הפיתוח הנוכחי..

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map