סקירת פרוטוקול הייבן: בנקאות חוץ דיגיטלית

מה עולה בראש כשחושבים על בנק offshore? אתם בוודאי מדמיינים את החופים החוליים של איי בהאמה, את אור השמש של סיישל, או אולי את ההרים המושלגים של שוויץ.

יש מקום שבו אתה יכול לאחסן בדיסקרטיות מטבעות ונכסים ללא פיקוח ממשלתי כמעט ללא מציאות היא המציאות עבור חלק גדול מהאליטה העולמית, אך היא משהו שלא בהישג ידו של האדם הממוצע..

כמחלקת נכסים מחוץ למערכת הפיננסית הנוכחית, סברו כי מטבע קריפטוגרפי ישרת תפקיד זה. כפי שראינו עם זאת, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים נראה שמתמזג עם הסטטוס קוו במקום להפריד ממנו. פרוטוקול הייבן מקווה לשנות זאת על ידי הצגת פרוטוקול המאפשר לכל אחד להעביר באמת את נכסיהם “מחוץ לחוף הים”.

ההיסטוריה של פרוטוקול הייבן

לפרוטוקול הייבן יש סוג של היסטוריה סלעית האופיינית למטבעות קריפטוגרפיים מובילים רבים. הפרויקט הוכרז ב- 21 בפברואר 2018 על ידי שני מפתחים אנונימיים על Bitcointalk. פרוטוקול הייבן תואר כמזלג של מונרו שיאפשר ליצור מטבעות המייצגים נכסים שונים כולל מטבעות שכבות ומתכות יקרות.

פרוטוקול הייבן Bitcointalk

הפוסט המקורי על פרוטוקול הייבן בפורום Bitcointalk.

באותה תקופה, זה נחשב כבלתי אפשרי לעשות בחסימות פרטיות כמו מונרו. הסיבה לכך היא שחסימות כמו מונרו אינן תומכות באסימונים כמו את’ריום, והחלופה לאסימון (מטבעות צבעוניים) מצריכה מידה של שקיפות שאינה זמינה בבלוקצ’יינים פרטיים..

פרוטוקול הייבן מקורי

פרטי ההשקה המקוריים עבור פרוטוקול הייבן.

חוסר האפשרות של המשימה שעומדת על הפרק, בנוסף לכך שלא היה לפרויקט מימון פרטי, ללא ICO, ורק משטח קטן, הביא למתיחה רבה עבור פרוטוקול הייבן כשהושק. לרוע המזל, שני המפתחים האלמונים הבינו עד מהרה שהם לא יכולים להשיג את מה שהבטיחו. הם השליכו את האסימונים המוגדרים שלהם בשוק ונטש את הפרויקט בסוף 2018.

פרוטוקול הייבן 2019


הפוסט בינוני המכריז על השתלטות הקהילה על פרוטוקול הייבן.

בינואר 2019 השתלטו על הפרויקט כמה מחברי ליבה אחדים מקהילת הייבן. הם מאמינים כי שני המייסדים האלמונים ניסה בתום לב למסור את מה שהבטיחו. זה נחשף כביכול בקוד המקורי שהמפתחים האלמונים השאירו אחריהם.

הצוות החדש זינק את הקוד המקורי של Haven Protocol והפך אותו לתוך פרויקט קוד פתוח. הם הטילו על עצמם להגשים את החזון המקורי שלו כבנק פרטי בחו”ל שנגיש לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט.

השקת פרוטוקול הייבן

בעזרת כמה מהמפתחים המובילים של מונרו, המפתחים החדשים של Haven Protocol הצליח להוסיף מטבעות צבעוניים לבלוקצ’יין פרטי במאי 2020 – אבן דרך ענקית לשני הפרויקטים. הנכס הסינתטי הראשון של Haven, xUSD, עלה לאוויר ביולי 2020. מאז, הוטבעו מעל 4.5 מיליון xUSD.

מהו פרוטוקול הייבן?

פרוטוקול הייבן הוא מזלג של מונרו התומך ביצירת מטבעות פרטיים המייצגים נכסים יציבים ותנודיים כאחד. כמעט כל נכס ניתן ליצור בפרוטוקול הייבן כולל מטבעות וסחורות. כל אלה הם פרטיים כברירת מחדל. הכוונה היא לאפשר ליצור משלך מאוד בנק דיגיטלי לחו”ל זה מחוץ להישג ידם של ממשלות ורגולטורים.

פרוטוקול הייבן בחו

בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים רבים שאנו רואים כיום, פרוטוקול הייבן לא היה מוקף, לא החזיק בהנפקת מטבע ראשונית ולא קיבל מימון זרעים. במקום זאת, 5% מכלל תגמולי החסימה מוקצים אוטומטית לצוות הפיתוח.

צוות פרוטוקול הייבן

פרוטוקול הייבן שני מפתחי ליבה ללכת לפי השמות בדויים דוואב וניאק. דוואב הוא מתמטיקאי וניאק הוא קריפטוגרף. שניהם גם מפתחי תוכנה ובעלי ניסיון של 20+ שנה בתחומים שלהם.

איי קיימן

תיהנו מתמונה זו של איי קיימן.

בספטמבר 2020, צוות פרוטוקול הייבן הודיע ​​על הקמת ה- קרן הייבן. רשום באיי קיימן, המשימה של קרן הייבן להגדיל את אימוץ המטבע המקורי של פרוטוקול הייבן, XHV, יחד עם נכסיה השונים (בעיקר xUSD). זה כולל הקלת רישומי חליפין (הדורשים חותם חוקי) ויצירת רמפות on-off של fiat-crypto.

כיצד פועל פרוטוקול הייבן?

למרות שפרוטוקול הייבן מתואר כמזלג של מונרו, יותר נכון לקרוא לזה שיבוט של מונרו. לפרוטוקול הייבן יש אותן עסקאות בשנייה (1700 – תיאורטית בלתי מוגבלת בגלל גדלי בלוקים אדפטיביים), אותם דמי עסקה בסיסיים (פחות מסנט אחד), אותו זמן חסימה (2 דקות), ואותו אלגוריתם כרייה (הוכחת עבודה – RandomX).

מטבעות מטבעות צבעוניים

תמונה באמצעות NewsBTC

ההבדל העיקרי (ואולי ההבדל היחיד) הוא שפרוטוקול הייבן יישם משהו שנקרא מטבעות צבעוניות. מטבעות צבעוניים היא טכנולוגיה שתוכננה במקור לביטקוין בשנת 2013 ומאפשרת לך להקצות תכונה ספציפית לביטקוין (או לשבריר של ביטקוין). זה יאפשר לביטקוין לייצג נכס כמו מניית טסלה או אפילו דולר אמריקאי יחיד.

מטבעות מונרו צבעוניים

מאמר מחקרי של מפתחי מונרו שהשתמש בכליו לאפשר פרוטוקול מטבעות צבעוניים על הייבן.

כפי שצוין קודם לכן, זה נחשב כבלתי אפשרי לעשות במונרו מכיוון שאתה צריך להיות מסוגל לראות את הביטקוין (או את החלק של הביטקוין) ש”צבעים “עם התכונה בבלוקצ’יין. איך בדיוק המפתחים של פרוטוקול הייבן הצליחו ליישם מטבעות צבעוניים זה די בכנות מחוץ לתחום של מאמר זה, אך מפורטים בפרוטוקול הייבן פוסט בינוני ממאי 2020.

עסקאות מונרו

סקירה פשוטה של ​​עסקת מונרו. תמונה באמצעות מטבע מרכזי

ההסבר הפשוט הוא שמונרו משתמש בסכום הפלט כדי לקבוע אם עסקה תקפה ומפתחי Haven Protocol הצליחו למצוא דרך לכלול במדויק את הערכים של מטבעות צבעוניים שונים בסכום זה..

פרוטוקול הייבן XHV כרייה

כמו מונרו, פרוטוקול הייבן משתמש בהוכחה של אלגוריתם כריית עבודה הנקרא אקראי. שלא כמו הוכחות אחרות לאלגוריתמים של כריית עבודה, RandomX מתוכננת להיות עמידה בפני ציוד כרייה מיוחד (כורי ASIC). ככזה, כל מה שאתה צריך כדי לכרות את המטבע המקורי XHV של Haven Protocol, הוא מחשב רגיל, אם כי רצוי שהוא חדש יותר..

מאגר כריית פרוטוקול הייבן

אחת מ -5 בריכות הכרייה של Haven Protocol.

XHV הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הרווחיים ביותר שלי כרגע. התשואה על הכרייה מסתכמת בכ- $ 1 ליום וזה יכול להיות גבוה פי 2-3 אם יש לך חשמל זול. אם אתה מעוניין בכריית XHV, תוכל לעשות זאת על ידי הצטרפות לאחד מחמישה בריכות כרייה של פרוטוקול הייבן. תוכל ללמוד כיצד להגדיר את צומת פרוטוקול Haven שלך על ידי יצירת קשר עם הצוות דרך מַחֲלוֹקֶת אוֹ מִברָק.

פרטיות פרוטוקול הייבן

לפרוטוקול הייבן אותן תכונות פרטיות כמו מונרו. למרות שהטכנולוגיה שמאחורי אלה גם מחוץ לתחום של מאמר זה, ישנם שלושה שכדאי לדעת עליהם.

טבעת מטבעות חתימה טבעתית

תמונה באמצעות שער מחקר

הראשון הוא חתימות טבעת שמסתירים את זהות הארנק ששולח עסקה. בעסקת חתימה טבעתית, כל ארנק השייך לאותה קבוצת ארנקים יכול לחתום על אותה עסקה יוצאת. זה לא מאפשר לדעת מאיזה ארנק העסקה אכן הגיעה.

טבעת CT Cryptocurrency

תמונה באמצעות GoodAudience

השנייה היא RingCT שמסתיר את כמות המטבעות הנשלחים בכל עסקה שהיא. במקום זאת, רק סכום התשומות והתפוקות מתחשב. אם לא ידעתם לדעת, זו תכונת הפרטיות שמקשה כל כך ליישם מטבעות צבעוניים על מונרו.

כתובת התגנבות מטבעות

תמונה באמצעות האקרנון

השלישי הוא כתובות התגנבות שמסתירים את זהות הארנק שמקבל עסקה. זה כרוך ביצירת כתובת חד פעמית שלא מאפשרת לחבר את העסקה למקבל, למרות שהם משתמשים בכתובת אחת ויציבה. מכיוון שרק השולח והנמען יודעים מהי הכתובת החד פעמית, רק הם יכולים לקבוע אם נשלחה עסקה.

פרוטוקול הייבן xUSD

xUSD הוא שמירה על פרטיות stablecoin. זה גם מתפקד כאבן הפינה xAsset on Haven Protocol המשמש להטבעה סוגים אחרים של xAssets.

נכסים סינתטיים מטבעות קריפטוגרפיים

שים לב שזה לא בדיוק איך פרוטוקול הייבן עובד, אבל זה הרעיון הכללי. תמונה באמצעות DeFiPrime

xUSD הוא סטבלקוין סינתטי. משמעות הדבר היא כי מבחינה טכנית אין שום דבר המגבה זאת. במקום זאת, זה פשוט משקף את מחיר הנכס שהוא אמור לייצג. xUSD נכנס לקטגוריה זו, ופרוטוקול הייבן משתמש פרוטוקול Chainlink ו- Band כדי לבדוק את המחיר של XHV, xUSD ושאר xAssets. פירוש הדבר שבניגוד לשלושת סוגי המשטחים האחרים, xUSD אינו יכול לאבד את יתד שלו ל -1 $ דולר.

פרוטוקול הייבן xUSD

ההסבר עצמו של פרוטוקול הייבן לטביעת xUSD.

אם אין שום דבר מגבה ב- xUSD, מאיפה הוא מקבל את הערך שלו? זה המקום שבו פרוטוקול הייבן הטבעה ושריפה מנגנון נכנס. כדי להטביע את xUSD, עליך לצרוב סכום שווה ערך של XHV בדולר. כך, למשל, אם 1 XHV שווה 1 $, הטבעה של 100 xUSD תדרוש 100 XHV.

כאן הדברים קצת משתגעים. אתה יכול גם לצרוב xUSD כדי לטבוע כמות שווה ערך של XHV בדולר ארה”ב. כך, למשל, אם מחיר ה- XHV יורד ל -50 סנט בלבד, צריבה של 100 xUSD תתן לך 200 XHV. לאחר מכן תוכל למכור את ה- XHV הזה בבורסה כדי להשיג 100 $ דולר בפיאט (אם זה מה שאתה הולך, אנחנו לא נשפוט אותך).

בנקאות פרוטוקול הייבן

תמונה באמצעות יוטיוב

מה שזה עושה בפועל זה שהוא מאפשר לך ליצור חשבון בנק USD מאוד לא ניתן למעקב מול xUSD. תודה למנגנון ההטבעה והשריפה, אתה יכול למעשה להחליף xUSD עבור דולר אמיתי באמצעות XHV באמצעות חילופי מטבעות קריפטו. מערכת זו שומרת על שיווי משקל בזכות העסקאות והעמלות הייחודיות של Haven Protocol, אשר יידונו לרגע.

פרוטוקול הייבן xAssets

נכסים x הם ייצוגים סינתטיים של נכסים בעולם האמיתי בפרוטוקול הייבן. אין ממש מגבלות לגבי הנכסים שניתן לייצג, ואין מגבלה על הנזילות של אותו נכס (כלומר, אתה יכול לקנות כמה מניות סינתטיות של טסלה שתרצה). הסיבה לכך היא שכמו xUSD, אין טכנית שום דבר שמגבה xAssets. הם פשוט משקפים את המחירים שמספקים האורקלים.

פרוטוקול הייבן xAssets

להטביע עוד xAsset, אתה חייב לצרוב xUSD. לא ניתן לעבור ישירות מ- XHV לכל xAsset שאינו xUSD. זה בעיקר בגלל הפשטות מצד היזם, והיא גם מוצדקת מכך שרוב הסחורות (למשל נפט, מתכות יקרות) מוערכות באופן אוניברסלי בדולר..

עם זאת, תוכלו לטבוע מטבעות סינתטיים אחרים כגון xEUR או xGBP באמצעות xUSD. xAssets לא יושמו בזמן כתיבת שורות אלה, והסט הראשון של xAssets שניתן לתמוך בו מפורט בסעיף מפת הדרכים במאמר זה. אה וכמובן, כל xAssets פרטיים לחלוטין כמו XHV ו- xUSD.

עסקאות פרוטוקול הייבן

בנוסף לתכונות הפרטיות שהוזכרו קודם לכן, פרוטוקול הייבן הוסיף כמה תכונות נוספות לעסקאות שלה כדי להבטיח שמנגנון המנטה והצריבה של xUSD יישאר יציב. הראשון הוא משהו שנקרא ‘הערות’.

עסקאות פרוטוקול הייבן

אתה יכול לחשוב על שטרות כמקבילים לשטרות פיזיים (מזומן). עסקאות בפרוטוקול הייבן מתוכננות כך שלא ניתן לבזבז או להזיז כל ‘שינוי’ המשויך להערה נתונה עד לסיום העסקה.

לדוגמא, נניח שקניתם 100 XHV בבורסה ושלחתם אותם לארנק. אלא אם כן תחלק ידנית את הסכום בארנק, יתייחס אליו כאל פתק אחד. משמעות הדבר היא שאם אתה רוצה לשלוח 50 XHV לאדם אחד ואת 50 XHV האחר לאחר, אתה צריך לחכות עד לביצוע העסקה הראשונה של 50 XHV לפני שתשלח את השנייה..

נעילת פרוטוקול הייבן

זה אולי נראה מטופש בהתחשב בכך שעסקאות על פרוטוקול הייבן אורכות רק כמה דקות, אבל זה הגיוני ברגע שתכניס לתכונה השנייה: זמן הנעילה בין xUSD ל- XHV. תקופת נעילה זו יכולה לנוע בין 6 שעות לשבעה ימים. זאת בכדי למנוע מאנשים לתפעל את מנגנון המנטה והצריבה של xUSD (שהתרחש במהלך החודשיים הראשונים לשחרורו).

כדי למנוע אי התאמה שעלולה להתרחש במהלך תקופת הנעילה, עמלת ההמרה יחד עם המחיר שבו רכשת את הנכס נעולים בעת ביצוע העסקה. לדוגמא, אם יזמת את ההמרה בין 100 XHV ל- 100 xUSD אך מחיר ה- XHV ירד ל 50 סנט בלבד, עדיין היית מקבל 100 xUSD ללא קשר לתקופת הנעילה שבחרת..

ניתוח מטבעות מטבע XHV

ל- XHV יש היצע שוטף של כ- 14.25 מיליון. מכיוון של- XHV יש לוח זמנים פליטה זהה למונרו, המשמעות היא ש -2 XHV יימכרו בכל בלוק (כל 2 דקות) עד מאי 2021, כאשר תגמול החסימה יופחת ל- 1 XHV לכל בלוק..

פליטת פרוטוקול הייבן

לאחר מאי 2022, פרוטוקול הייבן יכנס למשהו שנקרא פליטת זנב, שבו תגמול החסימה יהיה 0.6 XHV ללא הגבלת זמן אל העתיד. עם זאת, מונרו (ובהרחבה Haven Protocol) יכול לשנות את אלגוריתם הכרייה שלהם ולחסום תגמול אם יימצא אחד חדש שיגביר את הפרטיות והביזור (התנגדות לכורי ASIC)..

אינפלציית פרוטוקול הייבן

אף על פי שפליטת הזנב של פרוטוקול הייבן מבחינה טכנית הופכת אותו לאינפלציוני, ההיצע בפועל של XHV משתנה מיום ליום כאשר אנשים שורפים XHV למנטה xUSD ולהיפך. המשמעות היא של- XHV מבחינה טכנית יש שני לוחות זמנים של פליטה / אספקה ​​במחזור עם Offshore (כולל xUSD ו- xAssets) וללא Offshore (לא כולל xUSD ו- xAssets). אלה ניתן לראות בתמונה לעיל.

פרוטוקול הייבן XHV ICO

כפי שצוין קודם לכן, לפרוטוקול הייבן לא היה ICO, לא היה מוקף, ולא היה מימון זרעים מחברות הון סיכון כלשהן. עם זאת, קרן הייבן הנ”ל קיבלה א תרומת מיליון דולר מגוף אנונימי בסוף ספטמבר, זמן לא רב לאחר שהתאגדו רשמית באיי קיימן.

ניתוח מחירי מטבעות קריפטוגרפיים של XHV

אם אתה חושב שטבלת המחירים של XHV נראית קצת מוזרה, היית צודק. המשאבה המסיבית בסוף 2018 הייתה ככל הנראה נגרמת על ידי קבוצת טלגרם. העובדה שזה חפף לתקופה בה המפתחים המקוריים מכרו את ה- XHV המוגדר שלהם הובילה להאשמות בהונאת יציאה מצד קהילת פרוטוקול הייבן..

מחיר XHV Cryptocurrency

תמונה באמצעות קואינגקו

למותר לציין שאם אתה מנחה את פעולת המחירים מלפני 2019 (וזה ללא ספק מוצדק בהתחשב במה שקרה), פירוש הדבר ש- XHV ראתה מהלך של פי 30 משפל כל הזמנים של 10 סנט בספטמבר 2019. נראה ש- XHV החלה מהלך פרבולי בחודש מאי, בערך בזמן שמפתחי פרוטוקול הייבן הודיעו שהם מצאו דרך ליישם מטבעות צבעוניים.

היכן להשיג פרוטוקול הייבן XHV

אם אתה רוצה להקים חשבון בנק offshore משלך באמצעות פרוטוקול הייבן, תצטרך קצת XHV. למרבה הצער, האפשרויות שלך מוגבלות למדי לעת עתה – ביטרקס או חזה שלה. נפח המסחר שם אינו הטוב ביותר אך גדל בשבועות האחרונים.

חילופי מטבעות XHV

תמונה באמצעות CoinMarketCap

בזמן שנכתב מאמר זה, הודיע ​​ביטרקס הם ימחקו מחופן מטבעות פרטיות. למרות שלא נקרא שם, XHV עשוי להיות מושפע. למרות שהמחיר צנח ביממה האחרונה, נראה שהוא עשה התאוששות מרשימה שכן נראה שרוב מחזיקי ה- XHV בחרו להחליף ל- xUSD במקום למכור XHV בבורסה..

ארנקי מטבעות מטבעות XHV

אם ברצונך לאחסן את מטבע ה- XHV שלך, האפשרות היחידה שלך היא הילידים הכספת הייבן (ארנק רשת). למרות שארנק הייבן זמין גם למכשירים ניידים, ביקורות מראות שחווית המשתמש אינה הטובה ביותר.

ארנק מטבעות ה- XHV

צוות פרוטוקול הייבן מפתח בימים אלה גרסה יציבה יותר של הארנק הסלולרי, יחד עם ארנק שולחני להורדה.

מפת הדרכים של פרוטוקול הייבן

לפרוטוקול הייבן יכול להיות אחד ממפות הדרכים המדהימות ביותר של כל מטבע קריפטוגרפי. ויתרה מכך, מפת דרכים של פרוטוקול הייבן מוגדר בבירור באתר האינטרנט שלהם.

פרוטוקול הייבן טרוואלה

בתור התחלה, פרוטוקול הייבן נמצא בתהליך שילוב עם טרוואלה, כלומר ניתן להשתמש ב- XHV כדי לשלם עבור חופשות (לא העיתוי הטוב ביותר). פרוטוקול הייבן מקווה להוסיף בסופו של דבר גם את xUSD כאופציית תשלום.

תוסף XHV WooCommerce

פרוטוקול הייבן נמצא כעת בתהליך של שילוב עם WooCommerce. זה יאפשר להשתמש ב- XHV כאמצעי תשלום אצל סוחרים שונים המשתמשים ב- WooCommerce. זה לא יהיה ראוי לציון לולא העובדה שבכוונתם לאפשר גם לשלם עבור שירותים המשתמשים ב- xUSD וב- xAssets אחרים..

מפת הדרכים של פרוטוקול הייבן

אם כבר מדברים על xAssets, פרוטוקול הייבן יתחיל להכניס אותם ברבעון הראשון של 2021. הנכסים הראשונים שנתמכו יהיו זהב, כסף, יואן סיני, ויורו..

ממשל פרוטוקול הייבן

נראה כי פוסט הבלוג של פרוטוקול הייבן על הכרזה על קרן הייבן רומז כי הם יבנו כלי תשלום כגון כרטיסי חיוב של מטבעות קריפטו שיתמכו ב- XHV, xUSD ושאר xAssets. היא גם רומזת כי היא שואפת להפוך את הפרויקט לארגון אוטונומי מבוזר. אף אחד משני אלה אינו מצוין כרגע במפת הדרכים שלהם.

אמנם יעדי הפיתוח הללו מבטיחים, אך הם מחווירים בהשוואה לגביע הקדוש: החלפות נכסים חסרות אמון. כפי שחלקכם אולי יודעים, רבים בקהילת מונרו מאמינים שזה רק עניין של זמן עד שמונרו יימחק ממרבית הבורסות ויהיה בדרך כלל לא זמין למסחר..

החלפה אטומית של הצפנה

תמונה באמצעות וולסטריטמוג’ו

כדי להגן מפני זה, רבים ממפתחי Monero וחברי הקהילה עבדו על דרך לאפשר החלפה בין XMR ל- BTC בצורה חסרת אמון באמצעות החלפות אטומיות. פרוטוקול הייבן מתמקד כרגע גם בו עובדים עם ThorChain כדי לאפשר החלפת XHV עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

מכיוון שפרוטוקול הייבן הוא למעשה שיבוט של מונרו, אם וכאשר טכנולוגיית החלפת אטומים זו תהיה זמינה עבור מונרו, היא תהיה נגישה גם לפרוטוקול הייבן. הדבר נכון ככל הנראה לגבי מונרו לגבי פרוטוקול הייבן ותור-צ’יין. זה יאפשר לסחור ב- BTC שלך עבור Monero ו- xUSD, מטבע שמירה על פרטיות, ללא שימוש בצד שלישי כמו בורסה..

התייחסותנו לפרוטוקול הייבן

פרוטוקול הייבן עשוי להיות רק אחד הפרויקטים החשובים ביותר במרחב הקריפטו. שווקי הקריפטו נעשו תלויים להפליא במטבעות יציבות שהונפקו מצד גורמים מרכזיים, כלומר Tether (USDT). עם שמועות שמסתובבות לפיה הרגולטורים יוכלו ללכת אחרי מנפיקים אלה, זה הזמן להגיע לחלופות מבוססות קריפטו..

בטחונות MakerDao USDC

רוב אסימוני Ethereum המגבים את ה- DAI stablecoin הם למעשה USDC. תמונה דרך ה- בלוג MakerDAO.

ניתן לטעון כי מטבעות יציבות מבוטחים ואלגוריתמים אינם מפותחים מספיק בכדי למלא את החלל הריקוני שעליו ייעלם. קחו בחשבון את העובדה שכמות ניכרת של המטבע הקריפטוגרפי שמגבה את ה- DAI stablecoin הוא למעשה USDC! אף על פי שישנם שיפורים במחנות אלה, אף אחד מהשניים אינו יכול לשמור על פרטיות מספקת.

רבים מכם יידעו שיש עשרות חברות בלוקצ’יין שמתפרנסים ממעקב אחר העסקאות הציבוריות על חסימות ציבוריות בביטקוין ובאתרום מטעם ממשלות ורגולטורים. גם אם USDC ו- USDT נשארים סביבם, הם כפופים לאותו מעקב מכיוון שהם בנויים על רשתות חסימות ציבוריות. יתר על כן, הם יכולים להצמיד את אצבעותיהם בכל עת ו הַקפָּאָה הנכסים היציבים שלך.

אם מטבע הקריפטוגרפיה רוצה להפוך למשהו שנמצא מחוץ למערכת הפיננסית, עליו להחזיר את הפרטיות שהייתה לו כאשר צץ לראשונה עם הביטקוין בשנת 2009. הסתמכות על מטבעות מטבעות ריכוזיים, ביטחוניים ואלגוריתמיים אינה הדרך לעשות זאת. נראה ש- xUSD הוא הפיתרון, או לפחות קודמו למה שיהפוך לפיתרון.

תרומת קרן הייבן

אחד לא פשוט מקבל תרומה של מיליון דולר.

עם זאת, ישנם כמה אלמנטים הנוגעים לעניין. ראשית, לא ברור מהיכן הגיע המימון של מיליון הדולרים, ולמרות מה שאומר הפוסט בבלוג, לכסף יש מיתרים ללא קשר. שנית, הסתמכות פרוטוקול הייבן על אורקלים ציבוריים היא עקב אכילס שלהם. אם הם יאבדו גישה לאורקלים אלה, הפרויקט עלול לקרוס ולהישרף. עם זאת, הסיכון לכך נמוך למדי.

לבסוף, פרוטוקול הייבן ניתן לטעון שעדיין לא התמודד עם הפרוטוקול שלהם. יש ככל הנראה עוד הרבה מעללים של מנגנון הנענע והצריבה שעדיין לא גילו, וכנראה שיש דרך ארוכה לפני שזה יהפוך למשהו שימושי באופן מהימן.

עם זאת, זה רק עניין של זמן עד שהמפתחים במונרו יבינו כיצד לבצע החלפות אטומיות עם ביטקוין. ברגע שזה יקרה, יתממש הערך של מטבע שמירה על פרטיות. פרוטוקול הייבן יכול להיות אם כן לאחד הפרויקטים היקרים ביותר בחלל, אך עדיין יש לו דרך ארוכה.

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map