סקירת פרוטוקול הרמוניה: הפעלת ביזור בקנה מידה

הרמוניה (ONE) הוא אחד הפרויקטים האחרונים שמנסים להתמודד עם נושא מדרגיות הבלוקצ’יין. הם בנו את הפלטפורמה שלהם מהיסוד תוך מחשבה על אופטימיזציה.

באמצעות גישת “מחסנית מלאה”, הרמוני מפתחת בלוקצ’יין מבוסס רסיסים שאינו רק ניתן להרחבה אלא גם מאובטח ויעיל באנרגיה. הם גם הפרויקט האחרון שגייס כספים ב- Binance Launchpad. זאת לאחר השלמת מכירת זרעים פרטית גדולה בחודש מאי 2018.

אז כדאי שתשקול את זה?

בסקירת הרמוניה זו אתן לך את כל מה שאתה צריך לדעת כדי לקבל את ההחלטה. אעמוד בטכנולוגיה, בצוות ובפיתוח שלהם. אני אנתח גם את פוטנציאל האימוץ לטווח הארוך של אסימון ה- ONE שלהם.

מה זה הרמוניה?

הַרמוֹנִיָה מספק פלטפורמת קונצנזוס תפוקה גבוהה, השהיה נמוכה ותשלום נמוך שנועדה להניע את הכלכלה המבוזרת של העתיד. הם מתכננים לטפל בבעיות העומדות בפני מערכות אקולוגיות אחרות בבלוקצ’יין באמצעות שימוש בשיטות המחקר וההנדסה הטובות ביותר במערכת מכוונת בצורה אופטימלית..

המיקוד הטכני של הפרויקט הוא התייבשות מחודשת ומאובטחת באקראיות מבוזרת. הרמוניה מיישמת גם ניתוב אופטימלי בין רסיסים והתפשטות חסימות מהירה.

בפועל, הרמוניה מסייעת לעסקים לבנות שווקים לשימוש באסימונים פטרייתיים (כגון נקודות נאמנות או זיכויי אנרגיה) ונכסים שאינם פטריייים (כגון נכסים דיגיטליים במשחק). הרמוניה משתמשת גם בהוכחות אפס הידע שלה כדי לאפשר שיתוף נתונים עם פרטיות הצרכן.

היתרונות של הרמוניה וואן

היתרונות של פרוטוקול ההרמוניה. תמונה באמצעות הרמוניה.אחד

הדבר מעודד את המשתמשים ויכול לשמש לדירוג אשראי, חילופי מודעות ושיתוף נתונים אחר שבאופן מסורתי נראה כי פלטפורמות מרכזיות מרוויחות ומשתמשים נותרים ללא כלום..


לאחר שהשיקה את רשת ההיסטוריה שלה ביוני 2019, הרמוניה ראתה צמיחה מצוינת, ונכון ליוני 2020 ישנם יותר מ -1,000 צמתים המסייעים לביזור הרשת. הפרויקט הצליח גם לעבור מסימני ERC-20 ו- BEP-2 שהונפקו במקור לאסימונים מקוריים משלו..

לבסוף, הפרויקט יישם מערכת ההימור המבוססת על אפקטיבי הוכחת הימור (EPoS). זו הייתה שנה עמוסה בהרמוניה, אז בואו נחפור ונחקור כמה מפרטי ההתקדמות שמתבצעת.

ערמת טכנולוגיית ההרמוניה

על מנת להשיג את יעדי המדרגיות, הרמוניה בנתה את כל ערימת הטכנולוגיה מהיסוד תוך התמקדות באופטימיזציה. הם הכניסו מספר חידושים חשובים לפרוטוקול הקונצנזוס שלהם, מערכות פנימיות והנדסת רשת.

על ידי יישום חידושים אלה, Harmony תספק פלטפורמה ליישומים מבוזרים (dApps) שלא היו ניתנים לביצוע ברשתות חסימות אחרות. אלה כוללים מכשירי dApp כגון מרכזיות מבוזרות, מערכות תשלום בעלות תפוקה גבוהה ועסקאות אינטרנט של דברים.

פרוטוקול קונצנזוס

רשתות חסימות נשלטות על ידי קונצנזוס וסוג הפרוטוקול המשמש יכול להשפיע באופן דרסטי על המהירות בה מושגת קונצנזוס מבוזר. נכון לעכשיו, רשתות חסימות כמו ביטקוין, משתמשות בפרוטוקולי קונצנזוס הוכחה לעבודה שהפכו יקרים ואיטיים מטבעם..

פרוטוקולים אחרים כגון Proof-of-Stake משתמשים במנגנוני תמריץ שונים המתגברים על חלק מהאתגרים הללו. ואכן, פרוטוקול Ethereum מנסה לעבור לקונצנזוס ה- Casper PoS שלהם כדי לטפל בבעיות המדרגיות שלהם. עם זאת, ל- PoS יש אתגרים ייחודיים משלו.

הרמוניה לתקשורת רשת

תקשורת רשת בסבב קונצנזוס. מָקוֹר: ספר לבן

פרוטוקול הקונצנזוס של הרמוניה, שהם מכנים Effective Proof of Stake, משתמש בעקרונות העיצוב האחרונים כגון השבשה וצנרת. זה מאפשר לרשת לעבד מספר עסקאות שונות במקביל. המשמעות היא שאין צוואר בקבוק אחד לאישורים עבור כל העסקאות.

בעיקרו של דבר, בגישת הרמוניה, חביון החיבור מצטמצם מאוד ותפוקת העסקה יכולה להשתנות ככל שהרשת גדלה.

תשתיות רשת

הרמוניה מיישמת טכניקות רשת שיכולות לשפר את מהירות הפצת המסרים ולהשיג קונצנזוס מהר יותר. כאמור בעיתון הלבן שלהם, הרמוניה משתמשת בקוד מזרקה של RaptorQ המאפשר לרשת להפיץ חסימות במהירות או בתוך רסיסים. לא רק שהרמוניה משייכת את צמתי הרשת שלה, אלא גם מרתקת מצבי בלוקצ’יין, מה שמאפשר קנה מידה ליניארי בכל שלושת ההיבטים של אחסון, עסקאות ומכונות..

הם גם מאמצים ניתוב Kademlia שמסוגל להשיג עסקאות צולבות אלה אשר יכולות להתמקד באופן לוגריתמי עם מספר הרסיסים ברשת. כל היישום הזה מאפשר להרמוניה להריץ פרוטוקול בו זמנית.

התשתית גם מבוזרת כדי למנוע התקפות רסיסים בודדות. בסופו של דבר הרשת בנויה להכיל רסיסים של 1,000 צמתים על מנת לספק אקראיות קריפטוגרפית ולהתגרף מחדש באופן קבוע, אולם כרגע הרמוניה משתמשת בארבעה רסיסים של 250 צמתים כל אחד..

זה נותן לרשת ביטחון חזק מפני התנהגויות ביזנטיות. בנוסף הרשת משתמשת בפונקציה אקראית ניתנת לאימות עבור חברות בלתי צפויות ובלתי משוחדות.

המערכת האקולוגית של ONE Token

פלטפורמת הרמוניה מופעלת על ידי אסימון ה- ONE המקורי, המאפשר למשתמשים להשתתף במערכת האקולוגית ומשמש כמנגנון תשלום לפעולות שונות. באמצעות מפתחי הבלוקצ’יין של הרמוניה, היזמים יכולים ליצור התאמה ליעדים ולתמריצים של בעלי עניין שונים.

בנוסף, היישום העתידי להוכחת אפס ידע יהפוך את הרמוני לפלטפורמת שיתוף נתונים המסוגלת להתגבר על הבעיה הנפוצה של שווקי נתונים רבים; זהו חוסר האמון שיש למשתתפים בשיתוף נתונים, גם אם יש להם רצון עז לרכוש את הנתונים של אחרים.

מערכת אקולוגית של אסימונים הרמוניים

“קונצנזוס פתוח ל -10 מיליארד איש”. תמונה באמצעות הרמוניה

אסימון הרמוני ONE נועד לכלול את שלוש הפונקציות הבאות בתוך הפרוטוקול:

  1. האסימון משמש כנתח למודל הקונצנזוס של EPoS, המאפשר למחזיקי ההימורים להרוויח תגמולים חסומים ודמי עסקה..
  2. האסימון ישלם עבור דמי עסקה, אגרות דלק ואגרות אחסון.
  3. האסימון ישמש בממשל הפרוטוקול בכך שיאפשר למחזיקי האסימון להצביע על ממשל ברשת.

בינואר 2020 הרמוניה החלה את הגירת אסימון ה- ONE מרשתות את’ריום וביאנס לבלוקצ’יין משלה. זה היה נחוץ כדי לממש את התוכניות להימצאות וממשל ברשת. המשתמשים נדרשים להחליף את אסימוני ERC-20 (Ethereum) ו- BEP-2 (Binance) עבור אסימוני ONE מקוריים אם הם רוצים להשתתף בהימור, ממשל או כל פעילויות רשת אחרות..

החל מיוני 2020, צוות ההרמוניה לא הודיע ​​על מועד אחרון להחלפה למטבעות ONE הילידים. המחזיקים צריכים לדעת שאין דרך להחליף ידנית את האסימונים למטבעות מיינט. התהליך מתבצע באופן אוטומטי בכל חילופי משתתפים עם גשר להרמוניה.

זה כולל BitMax, Binance, KuCoin, Gate.io ושירות ההימורים HonestMining. כדי לבצע את ההחלפה פשוט הפקידו כל אסימונים מסוג ERC-20 או BEP-2 ONE בבורסה המשתתפת וכאשר הם נמשכים יועברו אסימוני ה- ONE המקומיים..

Staking הרמוניה אסימון ONE

הרמוניה עשתה היסטוריה ב -16 במאי 2020, כשהיא השיקה את ההימור, והפכה אותה לבלוקצ’יין המגולף הראשון שהציע הימור. על פי צוות הרמוניה היה צורך בהימור על מנת ליצור אמון למשתתפי הרשת מבלי להכיר אותם.

זה יאפשר ביזור גדול בהרבה מכיוון שהוא פותח את הפרוטוקול לציבור. כעת, לאחר שההימור זמין, 320 מתוך 1,000 הצמתים מנוהלים על ידי הציבור ולא על ידי הרמוני או אחד השותפים המהימנים שלה..

מאמצי הרמוניה וואן

רשימת חלק מהמאמתים הנוהגים להרמוניה. תמונה באמצעות הַרמוֹנִיָה

ההימור הושק עם 16 שותפים להימון אשר יכולים לשמש כל אחד להפקיד מטבעות בקלות. שותפים אלה כוללים בין השאר Staked, Stake.fish, Blockdaemon, Everstake ו- InfStones. מספר מרכזיות מספקות גם היערכות, כגון BitMax ו- Binance. התגמול הנוכחי עבור ההימור הוא צפונית ל -10%, אם כי כל אחד משירותי ההימור ישמור על חלק קטן. אתה יכול לראות רשימה מלאה של שירותי ההימורים הנוכחיים כאן.

לא נדרש להשתמש בשירות ההימורים, וצוות הרמוניה מעודד היערכות עצמאית בגלל יתרונות הביזור. הפעלת מאמת דורשת 10,000 אסימונים של ONE (כיום שווה 43 דולר) וכן מחשב עם מינימום שתי ליבות, זיכרון 2GB ואחסון 30GB.

עם זאת, בגלל המגבלה הנוכחית של 320 צמתים ציבוריים, המינימום האמיתי הנדרש להפעלת צומת הוא בערך 20,000 $ בשווי של אסימונים. בסופו של דבר יהיו חריצים ל -1,000 מאמתים ציבוריים.

צוות ההרמוניה

הצוות שעומד מאחורי הרמוני משולב במומחים בבניית חברות מתמשכות, הנדסה ומחקר אקדמי. הם מגיעים מגוגל, אמזון, אפל, מיקרוסופט ומספר סטארטאפים מצליחים. והם עבדו על כמה מהמערכות הגדולות בעולם כמו תשתית AWS, סירי של אפל ומפות גוגל.

הצוות אמנם נשאר קטן, עם 20 חברים במשרה מלאה בלבד וארבעה משתפי פעולה נוספים, אך הם מביאים לשולחן ניסיון בפיתוח תוכנה, למידת מכונות, בינה מלאכותית, מציאות מדומה וטכנולוגיית בלוקצ’יין..

מנכ”ל ומנהיג הצוות הוא סטיבן צי, קודן מושבע שבילה את חייו בלימוד ועבודה על מהדרים ופרוטוקולי אבטחה. הוא סיים תואר דוקטור בפרוטוקולי אבטחה ואימות מהדר באוניברסיטת פנסילבניה.

צוות פרוטוקול הרמוניה

חלק מחברי צוות הרמוניה

לאחר מכן המשיך כחוקר ב- Microsoft Research, מהנדס תשתיות בכיר בגוגל, ומהנדס ראשי לדירוג החיפוש ב- Apple. מאוחר יותר הקים את החיפוש הסלולרי “ספוטטר” עם הון סיכון מוסדי; מאוחר יותר אפל רכשה את הסטארט-אפ.

ישנם ארבעה מייסדים נוספים, שרובם מומחים לבינה מלאכותית, ואחד שהוא בעל תואר שני במנהל עסקים בהרווארד.

צוות הרמוניה השלים מכירת זריעה פרטית של אסימונים בחודש מאי 2018. במכירה זו הצליחו לגייס כ -18 מיליון דולר בתמורה ל -22.4% מסך היצע האסימונים (מחיר של כ -0.0065 דולר). היו מספר קרנות VC ממוקדות בבלוקצ’יין שהשתתפו בכך. את הרשימה המלאה ניתן לראות באתר הרמוניה.

קהילת ההרמוניה

הרמוניה רדפה אחר תערובת של בניית קהילה לא מקוונת ומקוונת. מאז 2017 צוות הרמוניה ערך מפגש שבועי בן 4 שעות בסן פרנסיסקו כדי להגביר את העניין בפרויקט ולהגדיל את קהילת השותפים שלו..

בניין הקהילה המקוון הוביל לקבוצה מצומצמת, אך כזו שנראית מעורבת היטב ונרגשת מהפוטנציאל של פרוטוקול הרמוניה. לדוגמא, ה הרמוניה תת-עריכה מונה רק 1,300 קוראים, אך ישנם מספר פוסטים יומיים ומספר תגובות על כל פוסט. ה- subreddit קיים רק 3 חודשים.

חשבונות מדיה חברתית אחרים הם קטנים באותה מידה, אך עם קהילות מעורבות באותה מידה. ה חשבון טוויטר יש קצת יותר מ -6,000 עוקבים, אך מספר גדול יותר של שיתופים והערות על הציוצים שלו. ה מִברָק הערוץ הוא הקהילה הגדולה ביותר, עם למעלה מ -11,700 חברים.

בסך הכל קהילת ההרמוניה היא סימן חיובי ומעודד. זה אולי קטן, אבל החברים מאוד מעורבים ונרגשים מהאפשרויות של הפרוטוקול.

האסימון ONE

כפי שצוין לעיל, אסורי ERC-20 ו- BEP-2 ONE הוצאו משימוש והמטבע הרשמי הוא כעת המטבע המקורי של ONE. משתמשים המחזיקים בגרסאות רשת Ethereum או Binance יכולים להחליף אותם בקלות על ידי הפקדתם בבורסה שיש לה גשר להרמוניה, כגון Binance, Gate.io, BitMax ואחרים. לאחר ההפקדה, האסימונים שהוצאו ממירים מומרים אוטומטית לאסימונים ONE מקוריים.

Binance ONE

הירשם ב- Binance והחלף אסימונים של ERC-20 / BEP-2 למטבעות Native ONE

כאסימון הימור ONE צפוי לצבור ערך, ולמעשה הוא הוכפל מאז שהגיע לשפל של 0.002109 דולר באמצע אפריל. הרווחים האמיתיים החלו לאחר שהרמוני הודיעה על ההימור, כאשר האסימון קפץ משווי של 0.002684 דולר לפני ההכרזה על ההימור החי, ל -0.004310 דולר לאחר חודש בלבד. יש לציין כי זה נמוך מעט מערך $ 0.004730 של ONE ב- 1 בינואר 2020, אך המומנטום כלפי מעלה מבטיח.

מבחינת אחסון האסימונים שלך, ספר החשבונות הוא הבחירה הטובה ביותר שלך. אין עדיין ארנק מקורי עבור ONE, אך הוא נמצא בפיתוח. בינתיים ה- Guarda, Trust Wallet ו- Wallet ארבע המטבעות תומכים כולם באחסון מטבעות.

פיתוח הרמוניה & מפת דרכים

פרויקט הרמוניה עבד על הפרוטוקול שלהם כבר למעלה משנתיים ועשה התקדמות משמעותית. קביעת כמות העבודה שנעשתה בדיוק יכולה לפעמים להיות קשה. עם זאת, אחת ההערכות הטובות ביותר היא לבחון את פעילות הקידוד במאגרים הציבוריים שלהם.

לפיכך, החלטתי לקפוץ לפרוטוקול ההרמוניה GitHub לבדוק מה הדוחפים המפתחים מאז השקת הפרויקט. להלן הקוד מתחייב לשלושה מהציורים המוצמדים הפעילים ביותר שלהם.

פרויקט הרמוניה GitHub מתחייב

קוד מתחייב לבחור מאגרים במהלך 12 החודשים האחרונים

כפי שאתה יכול לראות, הייתה די הרבה פעילות והתחייבות לתשובות אלה בשנה האחרונה. ראוי גם לציין כי ישנם 16 מאגרים נוספים ב- GitHub שלהם – לחלקם יש גם פעילות משמעותית. יכול להיות שיש גם עבודה אחרת שמתרחשת בתשובות פרטיות שטרם פורסמו.

זה אכן מעודד למדי והוא סטייה רחוקה ממצב ה- ICO הקודם. פרויקטים יגייסו מיליוני דולרים עם לא יותר מאשר ספר לבן. למעשה, רמת הפיתוח שאני רואה כאן היא יותר ממה שראיתי בפרויקטים אחרים שהיו ICO לפני 1-2 שנים.

כל ההתפתחות הזו אכן הגיונית כשמסתכלים על ה- אבני דרך הקבוצה נפגשה במהלך השנה האחרונה. יש עוד הרבה מה לצפות במפת הדרכים שלהם להמשך שנת 2020:

  • שאלה 1 & רבעון שני 2020: ההימור הפתוח יושם, הוסיף מנגנון ה- EPoS, החלפת האסימון לאסימון ה- ONE המקורי יושם, הוסיפו מטבעות הנפטים ו- HRC-721 נוספו עבור נכסים ממותגים. SEED הופך לאסימון הראשון של HRC-721, והרמוניה הופכת לבלוקצ’יין המגולף הראשון שמיישם את ההימור..
  • רבעון 3 2020: שיפור לסופיות של 3 שניות, ותוספת של מוצרי תיווך של DeFi. יצירת ארנק מסודר וגשר אתריום, כמו גם שערי פיאט עולמיים.
  • רבעון 4 2020: פרטיות מבוקרת ומימון חוצה גבולות. 100% צמתים מבוזרים וממשל קהילתי.

אם ברצונך להתעדכן במאפיינים האחרונים מהתפתחויות מהפרויקט, תוכל תמיד לעבור אל אלה הבלוג הרשמי.

סיכום

בהתחשב בקהילה הפעילה שעומדת מאחורי פרויקט הרמוניה, אין להתפלא שהפרויקט חווה אימוץ מוגבר ועליית מחיר האסימון שלו כעת לאחר ש- ONE הוא יליד הרמוני הוא בלוקצ’יין של EPoS אשר מתגמל את המחזיקים ב- ONE אסימונים..

הפרויקט הצליח להשיק את הרשת שלו ביוני 2019, שזה קצת יותר משנה לאחר תחילת הפיתוח. ולמרות האבולוציה המהירה של הפרויקט הוא החזיק מעמד היטב והראה את חוזק העיצוב שלו. האסימון סבל לצד כל שווקי המטבעות הקריפטוגרפיים עד לשנת 2018 ו 2019, אך התחיל להגיע חזק בשנת 2020 מכיוון שהביקוש לאסימון ולבלוקצ’יין נראה גובר..

הצוות שעומד מאחורי הרמוניה הוא צוות חזק, עם מומחיות רבה בתחומים רבים שימושיים לפרויקט מסוג זה. עד כה הצליח הצוות להגיע למועדי מפת הדרכים שלו, וזה חיובי גדול.

הימים בהם המשקיעים היו מוכנים לסלוח על התחייבויות מאוחרות חלפו, ופרויקטים אלה של בלוקצ’יין צריכים לספק את מה שאמרו כשאמרו שהם יהיו מוכנים. הרמוניה הצליחה לעשות זאת בהצלחה.

האיום הגדול ביותר על הפרויקט בשלב זה הוא התחרות. הרמוניה תצטרך להישאר לפני המתחרים הקיימים כמו Zilliqa (ZIL) וכן להקדים את המתחרים העתידיים הפוטנציאליים. עד כה נראה שזה עושה זאת בקלות, ומנצל את מחזורי הפיתוח המהירים כדי להוסיף פונקציונליות חדשה ושיפור יכולת הרחבה ומהירות.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map