אנדרו יאנג: מועמד לנשיאות ותומך בקריפטו

מילים אלה נאמרו במהלך המפלגה הדמוקרטית בשנת 2020 אסיפה לאומית על ידי אחת הדמויות המסקרנות יותר שקיימו קמפיין למועמדות לנשיאות. אנדרו יאנג אולי נשר אחרי ראשית הבחירות בניו המפשייר, אבל אתה יכול לצפות לשמוע ממנו הרבה יותר בעתיד.

דעותיו של יאנג על רבות מהבעיות העומדות בפני אמריקה וכיצד ניתן לפתור אותן מבדילות אותו מפוליטיקאים אחרים משני צידי המפלגה הפוליטית. יש לו עמדה מודרנית וחדשנית בנושאים רבים המעצבים את הנוף הפוליטי באמריקה ובמקומות אחרים.

אנדרו יאנג ראן

אנדרו יאנג מדבר באיווה. תמונה דרך שוטרסטוק

אבל לפני שאתה כותב אותו כסוג של דמוקרט פרוגרסיבי שמביא אמריקאים נטיית ימין להגיע לרובי הסער שלהם, שקול את זה מטוקר קרלסון, אמר במהלך מרץ 2019 ראיון פוקס ניוז: ‘אני יושב עם לסת פתוחה, אני מסכים איתך כל כך.’

לא מסוג הדברים שהיית מצפה לשמוע את טאקר קרלסון אומר למועמד דמוקרטי לנשיאות. אמנם זה היה בתגובה לדעותיו של יאנג לגבי אוטומציה ועתיד העבודה באמריקה, אך ישנן סיבות נוספות לכך שהבן 45 צריך להיות על המכ”ם שלך..

הוא אחד הדמויות הפוליטיות הבודדות שם עם דעות ברורות וקוהרנטיות לגבי מטבע הקריפטוגרפיה שהבטיח לזרוק ‘מפלגה בבית הלבן לכל קהילת הקריפטו’ אם יזכה בנשיאות. הקמפיין שלו משך רמות מרשימות של מימון עממי, בעוד שתומכיו (‘יאנג כנופ’) מפגינים את אותו סוג של להט שברני סנדרס הצליח לעורר..

מועמדים דמוקרטים

המועמדים למפלגה הדמוקרטית לנשיאות בשנת 2020. בכיוון השעון משמאל למעלה: ג’וליאן קסטרו, אליזבת וורן, ג’ו ביידן, קורי בוקר, ברני סנדרס, אנדרו יאנג, בטו אורוק, קמלה האריס, איימי קלובוצ’ר, פיט בוטיגג..

בעוד שמועמדים אחרים ומוכרים יותר עשויים לחזות באור הזרקורים במהלך המירוץ למועמדות לדמוקרטים, רבים רואים את יאנג כמי שמצביע על הדרך למפלגה שמעבר לנשיאותו של ג’ו ביידן. אבל לפני שנסתכל עליו ביתר פירוט, בואו ניקח רגע רגע את המדינה שאמריקה מצויה בה כעת ואת האתגרים שהיא צריכה לטפל בהם.

מדינת האיחוד

ג’ו ביידן אולי ניצח בבחירות לנשיאות (למרות מה שמסע הבחירות של טראמפ ממשיך לומר) אך אמריקה נותרה מפולגת עמוקות. 306 קולות קולג ‘הבחירות של ביידן וההובלה של שישה מיליון פלוס בהצבעה העממית אולי נראים מכריעים, אבל טראמפ ובמה שהוא מייצג לא הולך לדעוך. הנושאים שדחפו אותו לבית הלבן בשנת 2016 לא נפתרו.


העובדה היא שמספר שיא של אמריקאים הצביעו הפעם עבור טראמפ והוא כמעט בוודאי היה מקבל כהונה נוספת אם קוביד -19 לא היה מעלה על הראש ומעיף את התסריט. אלא אם כן הדמוקרטים יוכלו לנצח בבחירות ההפעלה בג’ורג’יה בינואר, אז הרפובליקנים ישמרו על השליטה בסנאט ויעשו כמיטב יכולתם לסכל את ביידן בכל צעד ושעל. סביר להניח שהדברים יחמירו לפני שהם ישתפרו.

מכללת הבחירות

לאחר הבחירות בקונגרס. רק ניצחון דמוקרט בלתי סביר בריצה בג’ורג’יה בינואר יכול למנוע מהרפובליקנים לשלוט בסנאט. תמונה באמצעות האפוטרופוס

קל לפטר את טראמפ ותומכיו כביטוי לצד האולטרה-שמרני, הריאקציוני והגדול באמריקה. ניתן להעלות כל מספר ממדיניותו והצהרותיו כדי לחזק תפיסה זו: עמדתו נגד המהגרים והבטחתו ‘לבנות את החומה’; סירובו לגנות עליונות לבנות בצ’רלוטסוויל ובמקומות אחרים; הזלזול הברור שלו כמעט בכל הממסד הפוליטי בוושינגטון. הרשימה נמשכת ונמשכת.

אך אולי הסיבה העיקרית להמשך הפופולריות של טראמפ היא נחישותו הבלתי מעורערת להחזיר מקומות עבודה ושגשוג לאינספור הפינות של אמריקה שמהן נעלמו שניהם. מיליוני אמריקאים עדיין תומכים בו מכיוון שהם רואים בו את המושיע שלהם מחורבן כלכלי ואת הזריקה הטובה ביותר שלהם ואת היכולת לנהל חיים מועילים ומספקים. זה לא הופך אותם לאנשים רעים. הם רוצים את אותם הדברים כמו שכולנו עושים.

הבחירות בארצות הברית

איך כל מדינה הצביעה בשנת 2020. יתכן שביידן חתם את הניצחון על ידי הפיכתם של מישיגן, פנסילבניה וויסקונסין, אך טראמפ והרפובליקנים עדיין שולטים בלב התעשייה לשעבר של המדינה. תמונה באמצעות האפוטרופוס

אם ג’ו ביידן או מועמד דמוקרטי עתידי כלשהו ירצו לנצח באוהיו, אינדיאנה, קנטקי או איווה, אז הם יצטרכו להציע תשובות להחלמת הייצור האמריקאי ולהמשך הירידות ברמת התעסוקה ורמת החיים הנלוות לכך. הטכנולוגיה אולי משנה את אופן חיינו ועובדתם והופכת כמה אנשים לעשירים כמעט מעבר לאמונה, אך אחרים גובים את החשבון.

אוטומטי לעם

אנדרו יאנג טען טענה נועזת במהלך אחד הדיונים הנשיאותיים בדמוקרטיה ואמר כי אוטומציה ‘זו הסיבה שדונלד טראמפ הוא הנשיא שלנו כיום’. ההתקדמות הטכנולוגית אפשרה לרובוטים ומחשבים להשתלט על עבודה נוספת מבני אדם. הם יכולים לעשות זאת מהר יותר, ביעילות רבה יותר ובעיקר באופן זול יותר. בני האדם מתיישנים והתוצאה היא אבטלה גואה, כעס וייאוש, שכל אלה טפח דפק כדי לתדלק את אשו.

אנחנו משתמשים רובוטים כבר שנים, כמובן. אבל מתברר שהם לא מסתפקים בעבודות שלהם בקווי הרכבה לרכב או בפיגור פצצות. יותר ויותר תפקידים שהיו פעם נחלתם של אנשים עוברים אוטומציה ואין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות כדי לעצור את זה.

מכוניות ומשאיות עם נהיגה עצמית ימחקו מיליוני משרות באמריקה בלבד, בעוד חקלאים, רוקחים, עובדי מניות, מנקים ואפילו חיילים יתמודדו עם החלפתם של רובוטים בעתיד הקרוב. הרשימה הזו מתארכת כל הזמן. בקרוב אפילו מאמרים כמו זה עשויים להיכתב על ידי רובוט ולא תוכל לספר. עכשיו יש מחשבה מפחידה.

המהפכה התעשייתית הרביעית

רובוטים: באים לעבודה שלך. תמונה באמצעות יוטיוב

הבטחותיו של טראמפ להפוך את מגמת ההפסד של משרות אמריקאיות כמו סין ומקסיקו אולי הדהדו את המצביעים, אך הם לא הצליחו להתייחס לתמונה הגדולה יותר. חברות אולי מנצלות עבודה זולה יותר בחו”ל, אך אוטומציה ארוכת טווח מהווה איום גדול בהרבה על משרות ושגשוג הפרט. אחת השאלות הגדולות ביותר שכולנו צריכים לטפל בהן היא השאלה כיצד אנו נתמוך במיליוני – ואולי במיליארדים – אנשים ברחבי העולם אשר במוקדם או במאוחר הולכים למצוא את עבודתם על ידי מכונה..

כשהרפובליקנים והדמוקרטים הוציאו את הכוח לקראת הבחירות, הדיבורים היו בעיקר על המגיפה: איך לנצח אותה ואיך הכי טוב להתאושש מההשפעות שלה. אלה נושאים שצריך לטפל בהם, ומהר. אך מאחורי החששות המיידיים הללו מסתתרים נושאים עמוקים ומטרידים יותר, ולא פחות מכך האיום המהווה אוטומציה לכל כך רבים מאיתנו. עובדות כמו אלה הופכות את אנדרו יאנג ואת מה שהוא מציע לכל כך חשוב.

חיים מוקדמים

יאנג נולד בשנקטדי, ניו יורק בשנת 1975. הוריו טייוואנים, שהיגרו לארצות הברית בשנות השישים והמשפחה מלאה בהישגים גבוהים. לאביו של יאנג יש דוקטורט בפיזיקה, לאמו תואר שני בסטטיסטיקה ואחיו הוא פרופסור לפסיכולוגיה בניו יורק..

אנדרו יאנג הצעיר

תספורת העשרה המפוקפקת המחויבת. תמונה באמצעות lohud.com

יאנג עצמו התמחה במדעי המדינה וכלכלה בבראון לפני שסיים את לימודיו בבית הספר למשפטים קולומביה בשנת 1999. לאחר מכן בילה חמישה חודשים אומללים כעורך דין תאגידי בניו יורק, לפני שהפסיק להשיק סטארט-אפ פילנתרופי לגיוס תרומות בשנת 2000. זה התקפל בשנת 2002, אז עבד בסטארט-אפ בתחום הבריאות לפני שעבר לחברת הכנת הבדיקה מנהטן בשנת 2005, והיה למנכ”ל שנה לאחר מכן. רכישת החברה על ידי קפלן בשנת 2009 הפכה אותו למיליונר.

שמים לב

חופש פיננסי חדש שנמצא זה איפשר ליאנג להקדיש יותר מכוחו למגזר ללא כוונת רווח. בשנת 2011 הקים את Venture for America (VFA), שהציב בוגרים מבטיחים עם סטארט-אפים בערים ברחבי ארה”ב. המטרה הייתה לעצור את זרם בוגרי ההישגים הגבוהים מהמכללה לאותה קבוצה של משרות ארגוניות בערים הגדולות, ובכך להשתמש בכישרונותיהם באזורים מתפתחים במדינה. עד שהוא עזב את הארגון בשנת 2017 תקציב התפעול שלו גדל מ -200,000 דולר ל -6 מיליון דולר.

אנדרו יאנג אובמה

עם הנשיא אובמה בשנת 2012. תמונה באמצעות CNBC.com

ההצלחה של VFA הביאה את יאנג לידיעת ממשל אובמה, שבחר אותו לתפקיד אלופי השינוי מאוחר יותר הכיר בו כשגריר נשיאות ליזמות גלובלית. הרעיונות שלו התחילו לצבור אחיזה ובשנת 2014 הוא הציב אותם בספרו הראשון, אנשים חכמים צריכים לבנות דברים, אשר התבונן במגמות המדאיגות בתרבות העבודה האמריקאית והציע להם כמה פתרונות. עם צאתו מ- VFA, החל להניע את קמפיין הנשיאות שלו ב -2020.

מדיניות

הקרש המרכזי של המניפסט של יאנג לנשיאות הוא הרעיון שלו ‘דיבידנד חופש’: תשלום חודשי בסך 1,000 דולר לכל אמריקאי מעל גיל 18, ללא קשר לנסיבות האישיות. זה נועד כתגובה לפריצות הטכנולוגיה לשוק העבודה. רצון זה, טוען יאנג, ייצור ‘מיליוני מקומות עבודה, מה שהופך את משפחותינו לחזקות ובריאות יותר; היינו חוסכים כסף בדברים כמו כליאה, שירותי מחסור בית, שירותי חדר מיון … ‘

דיבידנד חופש זה הוא, כמובן, סוג של הכנסה בסיסית אוניברסלית (UBI), רעיון שמסתובב כבר כמה שנים. רבים ראו זה זמן רב כפנטזיה, אולם הגידול המסיבי בהוצאות המדינה למאבק במגפה, בארצות הברית ובמדינות אחרות, ראה אותה מטפסת מעל לסדר היום הפוליטי. אמנם גם יקר וגם שנוי במחלוקת, אך התחושה הולכת וגוברת שזה בהחלט יכול להיות סוג הרעיון הרדיקלי הדרוש להחייאת כלכלות מוכות..

יאנג’ס אתר קמפיין מונה למעלה מ -160 מדיניות אחרת, כולל לגליזציה של מריחואנה, מס פחמן ואיסור אפליה על רקע מגדרי או זהות מינית. התוכניות שלו למס ערך מוסף על תאגידי טק גדולים מוצגות גם כדרך לסייע במימון דיבידנד החופש. המעניין ביותר עבור קהילת הקריפטו לעומת זאת הוא מדיניות הרגולציה של קריפטו / נכסים דיגיטליים של יאנג והגנת הצרכן.

יאנג & קריפטו

על פי CoinDesk, ‘לאנדרו יאנג יש אנרגיה גדולה של קריפטו.’ מבין כל המועמדים הדמוקרטים, הוא היחיד עם מדיניות מוגדרת בבירור או קריפטו ונראה שההשקפה שלו כלפיו חיובית. באתר הקמפיין שלו הוא קובע כי:

‘השקעה במטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים עברה בהרבה את מסגרות הרגולציה שלנו בארה”ב. עלינו לתת למשקיעים, חברות ואנשים פרטיים לדעת מה הנוף והטיפול יתקדמו כדי לתמוך בחדשנות ופיתוח. יש לבלוקצ’יין פוטנציאל עצום. ‘

הבטחתו להבהיר את התקנות הנוכחיות, להגדיר בבירור אילו גופים רגולטוריים יכולים למשטרה את החלל ולספק הגנה רבה יותר למשתמשים, כולם מצביעים על מישהו שמוכן לאמץ את הקריפטו ואת הפוטנציאל שלו.

אמנם זה לא יכול לרצות את כולם בחלל, שרבים מהם רוצים לראות פחות התערבות ממשלתית, אך זו צריכה להיות מוזיקה לאוזני מי שמאמין שהיא צריכה למלא את חלקה בכלכלה. כפי שאמר יאנג עצמו, ‘החזון שלי לגבי הכלכלה תואם מאוד את האנשים שנמצאים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים’.

אנדרו יאנג ביטקוין

תמונה באמצעות טוויטר

הקמפיין של יאנג קיבל גם תרומות בקריפטו, מה שמצביע שוב על יחס חיובי לנכסים דיגיטליים. הוא היה מודע לביטקוין מאז לפחות 2013, מה שמרמז שהוא לא רק קופץ על עגלת הקריפטו.

החדשות שיש ליאנג מונו כיועץ לג’ו ביידן, אם כי לעסקים קטנים ויזמות, צריך לתת עודד לקהילת הקריפטו. נוכחותם בבית הלבן של מישהו שמבין ומיטיב עם קריפטו יכול לעזור להפוך את הממשל הנכנס להרבה יותר פתוח בפני מה שיש לו להציע..

‘המועמד המועדף על האינטרנט’

כאשר יאנג החל את הקמפיין שלו בשנת 2017, מעטים נתנו לו סיכוי להשפיע. הוא אולי היה איש עסקים עשיר ודמות מכובדת, אבל הוא בקושי היה שם מפורסם עם מיליונים להוציא. ולמרות זאת, הקמפיין שלו תפס תאוצה, לא מעט בתחילת 2019 כשהוא הרשים את ג’ו רוגן בפרק בפודקאסט המילה האחרונה של האחרון..

מדיניותו, כפי שמתואר עוד בספרו השני, המלחמה באנשים רגילים, החל לצבור אחיזה והוא משך המלצות לדמויות כמו אילון מאסק, ג’ק דורסי, דונלד גלובר ודייב שאפל.

זה אומר להסתכל בכמה מהתגובות לסרטונים שמופיעים בהופעתו ב- DNC ובתוכנית של טאקר קרלסון. רבים הם מהרפובליקנים המביעים את הערצתם, בעוד שאחרים מלינים על היעדר הסיקור התקשורתי המרכזי המוענק לו.

טאקר קרלסון אנדרו יאנג

תמונה באמצעות יוטיוב

קמפיין יאנג עשה שימוש טוב באינטרנט, לא רק להפצת הבשורה, אלא גם לגיוס תרומות חיוניות. הניו יורקר הודה בכך כשהכריז עליו ‘המועמד המועדף על האינטרנט’ ופרופיל התורם גורם לקריאה מעניינת.

במהלך כל הקמפיין הוא משך כמעט 400,000 תורמים בודדים, 75% מהם העניקו 200 דולר או פחות. זה לא היה בשום אופן קמפיין במימון קונבנציונאלי, שהסתמך על תרומות גדולות של אנשים עשירים ומגורים אחרים בעלי אינטרס. ליאנג יש טענה חזקה שהוא איש העם בכל הנוגע לתרומות.

לא שמאל, לא ימני, קדימה

יאנג המשיך להיות עסוק מאז שהסתיים קמפיין הנשיאות שלו. המיזם האחרון שלו הוא האנושות קדימה, מלכ”ר אחר, המבקש לקדם את השקפותיו הפוליטיות, בעיקר בנושא UBI. הארגון פעל במתן סעד מגיפתי בהשראת UBI לאמריקאים העניים על ידי מגבלות נעילה ודוחפים קדימה את חלומו של יאנג על “קפיטליזם ממוקד אנושי”.

אנדרו יאנג UBI

“דיבידנד החופש” של אנדרו יאנג. תמונה דרך שוטרסטוק

יש כבר השערות שבגלל גילו ג’ו ביידן עשוי שלא לחפש קדנציה שנייה. רבים משערים שהוא יסתלק הצידה בשנת 2024 כדי לאפשר לקמלה האריס לרוץ במקומו. איננו יכולים להיות בטוחים בנקודה זו, אם כי אנו יכולים להיות בטוחים למדי שהרבה עתיד לקרות מעת לעת. היו גם דיבורים רבים על מי הרפובליקנים עשויים להעלות הבא, ורבים חושדים שטראמפ עשוי לקבל זריקה נוספת בעוד ארבע שנים..

קשה לחזות בזמן הטוב ביותר, שלא לדבר על זמנים סוערים כמו אלה. עם זאת, אנדרו יאנג השיג הרבה, במיוחד בשנים האחרונות, והוא מתחיל להיראות כמו מתמודד אמיתי לתפקיד עתידי. האם הוא יכול לקבל את הנהנת סגן הנשיא מקמלה האריס בשנת 2024? התמודדותו עם ה- UBI ומטבעות קריפטוגרפיים מסמנת אותו כאיש רעיונות וחזון: שני דברים שאנחנו צריכים לעזאזל המון כרגע. צפו במרחב הזה.

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map