מונרו מזלגות קשים בהצלחה: ארבעה פרויקטים חדשים התוצאה

זה אכן היה די אירועי בשבועות האחרונים עבור מונרו (XMR). המטבע הקריפטוגרפי המודע לפרטיות נאלץ לעבור מזלג קשה על מנת למנוע את ההשפעה של כורי ASIC ברשת.

המזלג הקשיח הושלם בבלוק מספר 1,546,000. חסימה זו הושגה בסביבות השעה 8:20 UTC ביום שישי בבוקר. שדרוג התוכנה עלה לאוויר עם גרסה 12 ואלה בקהילה צפו בשקיקה בקצב האימוץ.

בסופו של דבר, המזלג הקשיח נחל הצלחה שכן רבים מהכורים החליטו לשדרג לגרסה החדשה של התוכנה. חלק מכוח הגיבוב שהגיע מ- Botnets ירד בתחילה, אך סביר להניח שזה יעלה בקרוב שוב.

השדרוג הביא גם ליצירת ארבעה מטבעות חדשים של מונרו. כולם הונעו על ידי מפתחים שרצו להשתמש בהזדמנות המזלג הקשיח כדי לתמוך במטבע שלדעתם צריך להיות “המונרו”.

בואו נסתכל לעומק על השבוע העמוס של מונרו והמטבעות שהוא נבט.

למה המזלג?

כולם יודעים כי ריכוזיות הכרייה היא בעיה גדולה לכל מטבעות הקריפטו המופצים. כאשר כורה אחד או בריכת כרייה מקבלים יותר מדי כוח הם יכולים לתקוף את הרשת ביעילות באמצעות משהו שנקרא 51% התקפה.

יתר על כן, ריכוזיות של כורים מובילה לחיצוניות שלילית אחרת שבה הכורה ינסה להניע שינויים טכנולוגיים המבוססים על אינטרס עצמי. ראינו את כל זה בשנה שעברה עם הדיונים סביב SegWit2X ומזלג הביטקוין.

סחר אפשרות IQ מונרו

עבור מונרו, ריכוזיות של כורים מעוררת דאגה רבה יותר בהתחשב בכך שהמטבע הקריפטוגרפי ממוקד בפרטיות. מי שמשתמש במונרו עושה זאת בגלל פרוטוקולי הפרטיות המתקדמים שמסתירים עסקאות ושומרים על אנונימיות לחלוטין.

חולה ב- ASIC

אחד הכלים בהם יכולים הכורים להשתמש בכדי לעזור לריכוז כוחם הוא מעגל משולב יישומי ייעודי (ASIC). מדובר בעצם במכונות שמסוגלות לכרות מטבעות בצורה הרבה יותר יעילה מכפי שכל כורה ב- GPU יכול.

היצרן הפורה ביותר של ASICs זה הוא Bitmain. Bitmain היא לא רק היצרנית הגדולה ביותר של ASICs בעולם, אלא הן גם מהכורים הגדולים בעולם ושולטות בכוח חשיש מסיבי במספר רשתות קריפטוגרפיות שונות..

Bitmain הציגה ASICs רבים ושונים המסוגלים לכרות מטבעות קריפטוגרפיים אחרים בצורה יעילה בהרבה מ- GPUs. רשתות מטבעות קריפטוגרפיות אחרות בזו לכך באופן דומה וחלקן אף איימו ליישם פתרונות דומים למזלג קשיח. ראינו זאת בקרב Siacoin Bitmain מוקדם יותר השנה.

Bitmain פרסמה רשמית ציוץ לפיו הם יציגו גרסה משלהם ל- Monero ASIC. הוכרז על Antminer X3 אשר יכרה מטבעות קריפטוגרפיים שהסתמכו על אלגוריתם הצפנה של Cryptonite.


מונרו מבוסס על אלגוריתם הגיבוב הזה והמפתחים לא היו מרוצים. לאחר ההכרזה הזו, המפתח הראשי של מונרו, ריקארדו ספאני צייץ בתגובה להודעת Bitmain.

מפתחי מונרו אולי כבר היו מודעים לכך שביטמיין פיתחה איזשהו ASIC קריפטונייט וכבר כרתו את מונרו באופן פרטי איתו. לפני ההודעה הפומבית הזו של Bitmain, הם החליטו שהדרך הטובה ביותר להפחית את ההשפעה של הכורה של ASIC היא לשנות מעט את פרוטוקול מונרו..

שינוי פרוטוקול כזה דורש מזלג קשה וזה יהפוך את מונרו למטבע הראשון שמזג את איומי ה- ASIC. הם גם לקחו את הזמן לשיפור כמה מתכונות האבטחה של מונרו. לבסוף, ישנם מפתחים אחרים שראו בכך הזדמנות לנהוג במטבעות בעצמם.

עוד טבעות, עוד מונרו

מבחינת שיפורי אבטחה, מפתחי מונרו הגדילו את גודל הטבעת המינימלי בעסקאות מ -5 ל 7. עסקאות טבעיות חסויות הן חלק מהטכנולוגיות הבסיסיות בפרוטוקול מונרו..

הם מסוגלים ליצור “הכחשה מתקבלת על הדעת” לכל העסקאות ברשת. על ידי הגדלת גודל הטבעת, המפתחים מגדילים את החוסן של הפרוטוקול, כמו גם מקטינים את הסיכויים לכל סוג של התקפות דה-אנונימיזציה..

גודל הטבעת היה נקודת שיחה חשובה לאחרונה בהתחשב בניסיונות אחרים למזג את רשת מונרו במטבעות קריפטוגרפיים מתחרים. הפרויקט, שנקרא MoneroV, נצפה בחשדנות על ידי הקהילה והעלה שאלות בנוגע לפרטיות כאשר עסקאות מתרחשות ברשתות השונות..

נשמע שזה לא אמור להיות מוחי יותר לשדרג נכון?

זה לא היה השקפתם של מפתחים אחרים. הם רצו ליצור מטבעות משלהם של מונרו שפעלו על בסיס הטכנולוגיה הישנה יותר. התוצאה היא המטבעות הבאים:

מטבעות מונרו ממזלג

מקור תמונה: מגזין ביטקוין

מונרו קלאסיק

את הפרויקט הזה יזמו כמה “חובבי מונרו” בסינגפור. אחד המפתחים של הקבוצה בשם בנטו טאן אמר כי ה- ASIC יכול להיות בריא למערכת האקולוגית וכי זיוף קשה של שרשרת ה- monero יפיק סיכונים גדולים יותר מאשר ה- ASIC עצמם..

הוא העניק ראיון למגזין הביטקוין והצהיר את הדברים הבאים:

המסר העיקרי של מונרו קלאסיק הוא שאנחנו מאמינים שהמפתחים שמשנים את הוכחת העבודה יוצרים ריכוזיות יותר ופוגעים בביזור.

הוא המשיך וטען כי מפתחי מונרו שמחדלים שינוי באלגוריתם מדגימים כעת שהם יכולים ויעשו בו שינויים בעתיד..

מונרו-קלאסיק

לא היה שום סימן מסחרי במונרו קלאסיק שכן מזלג אחר תייג את עצמו “מונרו-קלאסי” (XMC). שניהם ללא ספק מנסים להפיק את המיטב משם מבוסס היטב בקלאסיקה של אתריום.

את ה- XMC הזה הקים חובב מונרו אחר בשם PZ. בתסריט דומה לזה שהציגו המפתחים הסינגפוריים, PZ סברה כי כורי ASIC הם התוצאה הטבעית של כלכלת שוק חופשית. הוא גם הצהיר כי:

אם יש מכונות כרייה מקצועיות, ניתן היה להימנע מאירועים כמו ‘מונרו הותקפו על ידי יותר מ -500,000 רשתות בוט

כמובן שצריך לראות את הפרויקט הזה באווירה של חשדנות. הסיבה לכך היא שאחת הבריכות התומכות ב- XMC היא אנטפול שהיא בריכת הכרייה של ביטמן.

זה הביא רבים להאמין שביטמיין נתן גיבוי כלכלי כלשהו ל- XMC ויש לו תמריצים כספיים לשמור על תפקוד המטבע. תוכלו לצפות באתר שלהם כאן.

מונרו 0

Monero 0 או XMZ, נוצר על ידי חבורת “משתמשים מודאגים”. על שלהם אתר אינטרנט הם טענו כי עדכוני הרשת הללו של מפתחי מונרו הם “סוס טרויאני” שעלול לפגוע ברשת בטווח הארוך. הם המשיכו ואמרו:

מה שמכונה “שדרוגי הרשת” המופקדים באופן מרכזי על ידי פרויקט מונרו הם סוס טרויאני שנועד לפגוע ביעילותה של הוכחת עבודה ברשת מונרו. מונרו 0 אינו מזלג, הוא מונרו המקורי

כמו Monero Classic ו- XMC, Monero 0 יעבוד על גרסה 11 של Monero. בראיון אחר למגזין הביטקוין אמר היזם כי מונרו 0 הוא פרויקט של NVDA וכי “הוכחת מזלג אינה שיטת קונצנזוס”.

מונרו מקורי

למונרו מקורי (XMO) אין אתר לצערנו ולכן יש הרבה פחות מידע שאפשר ללקט מהתמריצים שלהם. יש, עם זאת, א דף Github לפרויקט. היזם שעומד מאחורי הפרויקט אמר למגזין Bitcoin:

אנו מספקים לאוהדי מונרו אפשרות לתמוך במטבע האיקוני ולהישאר בשרשרת המקורית. צוות מונרו מקורי מייצג גיוון, המהווה סמן הגיוני להתפתחות. אנו שמחים לראות את המטבע האהוב עלינו מתבגר, ואנו עוד יותר נרגשים לעזור בשמירה על המגוון הזה

אמנם יש מעט יחסית שאנו יכולים לאסוף מהגיתוב, אך נראה כי המטבע זכה לתמיכה רבה מהבורסות כולל HitBTC.

אז בהתחשב בכל המטבעות האלה שהתפצלו ממונרו, היה מתפתה לתבוע את כל המטבעות החופשיים. עם זאת, לאור אופיו של הפרוטוקול של מונרו, ישנם מספר סיבוכים בכך.

התקפות הפעלה חוזרת ופרטיות

דליפת פרטיות מונרו פורק

תמונה באמצעות Fotolia

כשמדובר במזלגות בלוקצ’יין, אחד הדאגות הנפוצות שיש לאנשים הוא התקפות חוזרות של בלוקצ’יין. לעיתים נמנעים באמצעות שימוש במנגנוני הגנה חוזרים שפותחו במיוחד.

מפתחי מונרו לא בנו שום סוג של הגנה. המשמעות היא שאותם משתמשים שיחליטו להוציא את ה- XMR שלהם על הבלוקצ’יין החדש יוכלו גם לפתוח את עצמם לעסקה דומה באחת הרשתות האחרות..

למרבה המזל, עבור המשתמשים המשתמשים רק במונרו בבלוקצ’יין הישן, הסיכון להתקפה חוזרת אינו קיים. הסיבה לכך היא שהשינוי בגודל הטבעת המוגדר כברירת מחדל בפרוטוקול החדש, עסקאות בשרשרת הישנה לא יהיו תקפות.

עם זאת, הסיכון להתקפות חוזרות למי שמשתמש בשרשרת המעודכנת החדשה עדיין קיים. הסיבה לכך היא שעסקת ברירת המחדל בשרשרת החדשה עדיין תקפה בשרשרת הישנה, ​​כלומר מישהו עדיין יכול לבצע את ההתקפה.

הסיכון להתקפות חוזרות פוחת ככל שאנו מתרחקים מהמזלג ככל שמתרחשות יותר עסקאות. הסיבה לכך היא ערבוב המטבעות שמתרחש בעסקאות מונרו. ככל שמתרחש ערבוב רב יותר, הסבירות לערבוב עם מטבעות תקפה רק בשרשרת אחת עולה.

אל תטעו אם כי, ישנם סיכונים אחרים.

בדיוק כמו החששות שרבים היו עם מזלג ה- MoneroV שהזכרנו לעיל, שימוש במטבעות בשתי הרשתות מגדיל את הסיכון לדה-אנונימיזציה. לפיכך, למשתמשים שהיו מודאגים באמת מפרטיותם מומלץ להשתמש רק בשרשרת אחת.

זו כנראה אחת הסיבות לכך שה- Devero Devs החליטו להגדיל את גודל טבעות ברירת המחדל. זה יפחית את הסיכון לגלות את העסקה האמיתית על ידי זיהוי עסקאות שהוצאו.

מונרו מוביל את הדרך

ללא קשר לסיכונים שהמזלג הקשיח יכול היה להציג, נראה שזה היה הצלחה. כוח הכבישה של הכרייה חוזר לרשת המקורית ורבים בקהילה אופטימיים בזהירות.

יתרה מכך, זו הפעם הראשונה שרשת מטבעות קריפטוגרפית מקדישה את הקוד שלה על מנת לסרס יצרן ASIC. זה יכול גם ליצור תקדים שבו Bitmain עשוי להיות נוטה יותר לחשוב פעמיים לפני שיאתגר קהילה נחושה.

מה עם המטבעות החינמיים?

נכון לעכשיו, נראה כי לאף אחד מהמטבעות האלטרנטיביים הללו יש פוטנציאל לערער על הגרסה החדשה של מונרו. יש כאלה שתויגו אותם כמפלים ומשתמשים צריכים לגשת בזהירות.

יש אפילו מטבע אמור נוסף שהתפצל בשם MoneroC. שֶׁלָהֶם אתר אינטרנט עדיין לא קיים מידע. לפחות הם לא קראו לעצמם מונרו קלאסיק.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me