סקירה של Nexus (NXS): כל מה שאתה צריך לדעת

נקסוס היא רשת עמית לעמית נוספת המבקשת לשפר את טכנולוגיית הבלוקצ’יין הנוכחית על ידי שיפור האבטחה, הסקלביליות והמהירות של פרוטוקולי הבלוקצ’יין הנוכחיים..

הפרויקט מתמודד עם זה בצורה ייחודית, באמצעות בלוקצ’יין תלת-ממדי עמיד קוונטי יחד עם לווייני תקשורת. המטרה הסופית היא “לבוז את הביזור” על ידי הוצאתו מחוץ להישג ידם של מונופולי בריכת כרייה או אפילו מכל שליטה ארגונית או ממשלתית..

אם אתה חושב שזה נשמע שאפתני אתה צודק לחלוטין, זה מאוד שאפתני ויכול להיות שינוי משחק אם זה יסתדר כמתוכנן.

בואו לחפור ולהסתכל מקרוב על הטכנולוגיה, ההיסטוריה והתוכניות העתידיות.

שרשרת תלת ממדית של נקסוס (3DC)

קֶשֶׁר פיתחה בלוקצ’יין בעל 3 מימדים באמצעות שלושה מנגנוני קונצנזוס שונים. הצוות טוען כי 3DC זה פועל להפחתת ריכוזיות הכורים ויעזור ליעילות רבה יותר בקנה מידה ברשת.

Nexus טופולוגיית רשת מבוזרת

טופולוגיית רשת בהשוואה. טופולוגיה מבוזרת היא המטרה של נקסוס. מָקוֹר: ניירוס נייר

שלושת מנגנוני הקונצנזוס מכונים ערוץ פריים, ערוץ ההאשינג וערוץ הוכחת ההחזקות.

ערוץ פריים

ערוץ פריים הוא מנגנון קונצנזוס הוכחה לעבודה המשתמש באשכולות ראשוניים צפופים בני 308 ספרות. זה הופך את ערוץ ה- Prime לעמיד יותר ב- ASIC מאשר כריית החשיש הרגילה. ניתן לכרות את ערוץ ה- Prime באמצעות המעבד שלך. בנוסף, הכרייה מייצרת נתונים המשמשים גם לחקר מספרים ראשוניים בפיזיקה קוונטית.

ערוץ האשינג

זהו ערוץ הוכחה נוסף של עבודה, אך הוא שונה מכיוון שהוא משתמש ב- Hashcash כאלגוריתם הכרייה שלו. יש לכך כורים המחפשים חשישי SHA-3, הדומים ל- Hash של Bitcoin SHA-256, אך פי 4 מגודל חשיפת הבלוק של Bitcoin. ניתן לכרות את ערוץ Hashing באמצעות GPU.

הוכחת החזקות

הערוץ הסופי נקרא Proof-of-Holdings והוא בעצם שיטת הסכמה בהימצאות שבה המשתמשים מנטטים NXS חדש על ידי החזקת המטבעות שכבר יש להם. בעת שימוש בהוכחת החזקות יש ארבע תכונות הקובעות את שיעור התשואה שלך:


  • ריבית – ישנה ריבית שנתית המוחלת על אחזקות, שמתחילה ב 0.5% בשנה ומעלה מעל 12 חודשים עד שהיא מגיעה לתשואה השנתית המרבית של 3.0%.
  • משקל אמון – לכל צומת יש מדד אמון שמתחיל ב -5% בלבד, אך במהירות עולה ל 100% תוך חודש בלבד.
  • משקל חסום – מאפיין זה מתאפס ל 0% בכל פעם שאתה מקבל עסקת סכום. לאחר מכן הוא מטפס לאט לאט ל -100% לאורך 24 שעות. אם משקל החסימה שלך מגיע אי פעם ל 100%, מפתח האמון שלך יפוג וכל מאפייניך יאופסו. מפעיל האיפוס מבטיח שאתה פועל כל הזמן לתחזוקת הרשת.
  • משקל יתד – זהו הממוצע של משקל האמון ומשקל החסימה שלך. ככל שערך זה גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שתקבל עסקה.

חומרת רשת של נקסוס

על מנת לספק ביזור נוסף לרשת נקסוס מפעילה רשת טלקומוניקציה בת שלוש שכבות. שלוש שכבות אלה הן רשת רשת, לוויני הקוביות ותחנות הקרקע.

רשתות רשת

Nexus הוא ייחודי במקצת בכך שכמעט כל אחד בעולם יכול לנהל צומת הודות לשלוש הזדמנויות הכרייה השונות הקיימות. זה גם ייחודי בכך שכל הצמתים משתפים פעולה כדי לפתור כל בלוק, במקום להתחרות זה בזה. זה מאפשר רשת מבוזרת יותר.

בנוסף, נקסוס מתכננת לייצר ולמכור אנטנות מיוחדות שיאפשרו למשתמשים להפעיל רשתות מקומיות.

לוויני קוביות

בנוסף לרשת רשת קרקעית, נקסוס יוצר רשת לווין מבוססת חלל עם קבוצה של לווייני מסלול כדור הארץ נמוך. רשת לווין זו של LEO מיוצרת בשותפות עם חברה בשם Vector Space Systems.

מערכות חלל וקטוריות של נקסוס

מערכות חלל וקטוריות

לוויינים אלה יעבדו בשיתוף עם רשת הקרקע, ויארחו את רשת נקסוס וכל יישומים מבוזרים (dApps) שנבנו על גבי רשת נקסוס. בנוסף, ישנן תוכניות לספק גישה מבוזרת לאינטרנט גלובלית באמצעות רשת הלוויין.

תחנות קרקע

לבסוף, תהיה סדרה של תחנות קרקעיות שיספקו פעולות העלאה ו קישור למטה בין רשתות קרקעיות מבוססות חלל. תחנות הקרקע יספקו גם הגדרת נתיבי קצה כתובות ושמירה במטמון. הם גם יפעילו מופע דיימון משלהם.

מטבע נקסוס (NXS)

מטבע ה- Nexus, הנקרא NXS, הוא המטבע של רשת Nexus. למטבע אספקה ​​שוטפת של 78 מיליון מטבעות עם תקופת הפצה של 10 שנים. לאחר סיום ההפצה לא תהיה מכסה על ההיצע הכולל של NXS. במקום זאת, הוא ינפח ב -3% דרך ערוץ ההחזקה ו -1% דרך ערוצי ה- Prime וה- hashing.

יתרונות מטבע נקסוס

יתרונות מטבע נקסוס

חסימות נוצרות בערך כל 50 שניות, כאשר כל עסקת NXS דורשת 6 אישורי רשת. נכון לעכשיו לעסקאות יש עמלת 0.01 NXS, אך לאחר השלמת החלוקה ל -10 שנים והשלמת ה- 3DC, לא יהיו עמלות מכיוון שהמערכת תספוג את דמי העסקה באמצעות מנגנון האינפלציה..

נקסוס הוא גם ייחודי במקצת בכך שהוא מעולם לא החזיק ב- ICO. במקום זאת הוא נועד לקחת דמי מפתחים קטנים מתגמולי הכרייה. עמלה זו כרגע היא 1.5% מתגמולי הכרייה, והיא תעלה למקסימום של 2.5% לאחר 10 שנים. יש גם 20% מתגמולי הגוש המוקדשים לשיווק וכן לייצור ושיגור רשת הלוויין של נקסוס.

צוות ונקסוס והתקדמות

המייסד והמפתח הראשי של נקסוס הוא קולין קנטרל, שהיה ידוע בעבר בשם הבדוי ‘וידליקט’. כאשר הפרויקט נוצר בספטמבר 2014 הוא כינה את הפרויקט Coinshield (CSD). לקוד המקורי הזה היה רק ​​מנגנון קונצנזוס אחד, ערוץ פריים. ערוץ האש התווסף זמן קצר לאחר מכן, באוקטובר 2014. המיתוג מחדש לנקסוס התרחש באפריל 2015 והוכחת החזקה נוספה ביולי 2015..

בנוסף לקיום השותפות עם וקטור ליצירת רשת הלוויין, נקסוס גם שותפה עם SingularityNET בכדי לספק את ארכיטקטורת ה- 3DC עבור רשת המודיעין המלאכותית המבוזרת של הפרויקט..

בהתקדמות, נקסוס משחררת עדכונים גדולים בעקבות אסטרטגיית מפת הדרכים של TAO (Tritium, Amine, Obsidian). המהדורות כוללות את ה- 3DC, ארנקים ניידים, עמידות קוונטית ורשת הלוויין, בין הרבה דברים אחרים.

שדרוג Nexus TAO

נקסוס שלושה שלבים של “TAO” כמפורט במפת הדרכים

ניתן לטעון כי נקסוס הוא הפרויקט השאפתני ביותר במרחב הקריפטו. בראש ובראשונה, הפרויקט מנסה להיות הראשון שמדרדר את הביטקוין כמטבע עמית לעמית. עם האינטרנט המבוזר שיופק מרשת הלוויינים של רשת החלל שלו, נקסוס גם מתחרה ראש בראש עם המצע..

מחיר ומסחר NXS

NXS נותרה בשקט לאורך רוב קיומה, אך לבסוף שאגה לחיים בשנת 2017 יחד עם מרבית שטח הצפנה. החל מ- 0.026 דולר בינואר 2017, מחיר ה- NXS עלה בשיעור גבוה יותר והגיע עד 3.34 דולר בספטמבר. לאחר מכן הוא חזר לכמעט 1.00 דולר, אך לא הסתיים מכיוון שהוא זינק בשיא כל הזמנים של 13.33 דולר בינואר 2018..

ניתן לייחס את עליות המחירים בין היתר לשוריות הכוללת במטבעות הקריפטוגרפיים בתקופת זמן זו. השותפות עם וקטור הוכרזה גם באותה תקופה, והייתה לכך השפעה חיובית על מחיר ה- NXS.

תרשים מחירים של NXS

תנועות מחיר סמלי NXS. מָקוֹר: Coinmarketcap

מאז שהגיע לשיא של כל הזמנים בינואר, המחיר ירד משמעותית כאשר כל שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים הפכו להיות דובי. נכון לסוף ספטמבר, NXS נסחרת ב -0.85 דולר בלבד, אך הדבר מוסבר בחלקו בירידה של 50% בערך הביטקוין באותה תקופה..

הצוות אמנם פרסם מפת דרכים, אך אין תאריכים מדויקים במפת הדרכים, ולכן די בלתי אפשרי לחזות מתי אנו עשויים לראות קפיצות מחירים בתגובה להתפתחויות חיוביות. כמו רוב פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים, הייתי מצפה לראות עצרות סביב שחרורן של התפתחויות חשובות.

היכן ניתן לרכוש NXS

ניתן לרכוש NXS ב- Binance או Bittrex, כמו גם ב- Trade by Trade, Upbit ו- Cryptopia. זה לא זמין בתמורה למטבע פיאט, כך שתצטרך BTC, ETH או USDT כדי לרכוש את ה- NXS שלך.

Binance NXS

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של NXS

אפשר גם להשיג לעצמך קצת NXS בכרייה. ניתן להשתמש הן במעבד שלך (עם ערוץ פריים) והן ב- GPU שלך (עם ערוץ האשינג). וברגע שיש לך 1,000 NXS אתה יכול להמר כדי שתוכל להרוויח מטבעות נוספים.

ארנקי NXS

יש ארנק רשמי של Nexus שתוכלו להשיג עבור Windows ו- Mac באתר Nexus כאן. אפשר גם לשמור את ה- NXS בארנק חילופי, אך מטעמי אבטחה זה לא מומלץ. בנוסף, אתה יכול להפקיד מטבעות רק אם הם נמצאים בארנק הרשמי של Nexus.

סיכום

ה- Blockchain של נקסוס הוא סוג מהדור החדש, המשתמש בשלושה מנגנוני קונצנזוס שונים כדי לאבטח את הרשת, שלוש שיטות כרייה שונות ושלוש שכבות של חומרת רשת כדי לרכז את הרשת עוד יותר..

בנוסף, אחד מאותם נדבכים הוא רשת לוויינים שתספק גישה חופשית לאינטרנט ותישאר לגמרי בשליטת כל ממשלה או תאגיד. המשימה של נקסוס היא ליצור קריפטוגרפיה מבוזרת שמשתפרת בביטקוין עם פחות ריכוזי כורים, עמלות נמוכות יותר ועסקאות מהירות יותר.

נקסוס הוא גם אחד הפרויקטים הבודדים שמתמודדים עם בעיית ההתנגדות הקוונטית. אם בעיה זו תהפוך לגדולה מכפי שיש הסבורים שהיא תהיה, נקסוס בהחלט יכול להיות אחד מהפרויקטים הבודדים שנותרו עומדים בעוד 20 שנה. וזה הופך את זה למציאה כרגע.

תמונה מוצגת דרך nexusearth.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me