סקירה הדדית של Nexus (NXM): Defi Smart Contract Contract

נקסוס הדדי הוא מושג מעניין הבנוי ברשת את’ריום ומביא ביטוח מבוזר למימון מבוזר.

הפרויקט הושק בחודש מאי 2019 והוא נותן למשתמשים את היכולת להבטיח את עמדות החוזה החכמות שלהם באמצעות אסימון ה- NXM המקורי. על ידי יצירת מאגרי חלוקת סיכונים Nexus Mutual מעניק לכולם את היכולת לכסות עמדות חוזיות חכמות, או להשקיע את הונו בבריכה תמורת זרם של הכנסה פסיבית.

האם אנחנו צריכים ביטוח DeFi?

לאורך השנים היו מספר די גדול של מקרים בהם משתמשים ראו חשבונות שנפרצו ונגנבו מטבעות. היו אפילו כמה מקרים בעלי פרופיל גבוה שבו משתמשים פשוט איבדו את המפתחות הפרטיים שלהם ואת הגישה למטבעות שלהם. לא היה נהדר אם המטבעות האלה היו מבוטחים?

למרבה הצער עד שהושק Nexus Mutual לא הייתה דרך טובה לבטח נכסי קריפטו. לא הייתה חברה כמו חוות המדינה שתוכל להתקשר אליה ולהוציא מדיניות להגנה על הביטקוין שלך או על כתובות מטבעות אחרות. נכסים גנובים פשוט נעלמו.

לוגו הדדי של נקסוס

Nexus Mutual מוכנה לשבש את הביטוח. תמונה באמצעות Nexus Mutual בלוג.

הבעיות הצטרפו להכנסת חוזים חכמים בשנת 2014. רבים מהחוזים החכמים שהיו בשימוש בשנת 2020 הם חוזים לאחסון ערך המחזיקים באת’ר או בנכס אחר. כל החוזים החכמים הללו נמצאים בסיכון של פריצה, או של אובדן מטבעות לפרצה אחרת. אתה בטח זוכר את הפריצה של ה- Ethereum DAO בשנת 2016 שהביאה לאובדן של 3.6 מיליון ETH.

אם אנו רוצים שמטבעות קריפטוגרפיים יעברו לקבלה של המיינסטרים, הם צריכים להיות מאובטחים מספיק כדי שהמשתמשים לא מודאגים מאובדן הכספים שלהם. צריכה להיות דרך להגן מפני גניבה או אובדן מטבעות קריפטוגרפיים לפני שהם מקובלים. זה מביא לצורך בפרוטוקול ביטוח מבוזר, במיוחד כאשר כמות ה- ETH ונכסי הצפנה האחרים הנעולים ביישומי DeFi שונים ממשיכה לגדול..

מעניין שכולם מודים עד כמה היישומים החדשים של DeFi הם מסוכנים, אך איש אינו מדבר על ביטוח הכספים המוזרמים לפורטלים החכמים הנמצאים בשליטת חוזה. נראה כי ביטוח הוא נישה הפותחת פוטנציאל עצום בהוספת שכבת אבטחה שתגביר את הביטחון של מי שעובד עם יישומי חוזה חכמים.

מה זה Nexus הדדי?

Nexus Mutual היא ספק ביטוח זה, המציע למשתמשים דרך להגן או “לכסות” חלק מפעילותם במערכת האקולוגית של DeFi. היית קורא לזה ביטוח, אבל הצוות לא קורא לזה ככה, בעיקר מסיבות משפטיות. ויש לזה גם כמה הבדלים מרכזיים ממה שאנחנו בדרך כלל חושבים כבטוח.

בביטוח המסורתי לספקים יש תמריץ להרוויח מעל לכל דבר אחר. ללא רווחים חברת הביטוח תצא מכלל פעילות. כך שהצורך להרוויח לעיתים גובר על צרכי בעלי הפוליסה. Nexus Mutual מקווה להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לשנות את המיקוד למטרות רווח ולהפוך את הביטוח לטוב יותר עבור כולם.

ביטוח מסורתי לעומת Nexus הדדי

דוגמנות ביטוח מסורתי לעומת כיסוי הדדי של Nexus. תמונה באמצעות Nexus Mutual נייר לבן.


ביטוח הפך לחלק קריטי בחיים המודרניים, אך הוא יכול לעמוד בשיפור מסוים כדי להפוך אותו ליותר שימושי למשתמשים בו ולא לתאגידי הענק שמרוויחים ממוצרי ביטוח. באופן טבעי, כפרויקט ומוצר חדש מאוד ל- Nexus Mutual יש עוד דרך לפני שהוא יכול לשבש את ענף הביטוח, אך ההיצע מבוסס הבלוקצ’יין פועל לעשות בדיוק את זה..

שם הפרויקט מגיע מענף הביטוח, שם חברה “הדדית” היא בבעלות המבוטחים. זה נכון גם לגבי Nexus Mutual. המבוטחים, או במקרה זה המחזיקים באסימון ה- NXM המקורי, הם הבעלים של הבלוקצ’יין ואלה שמקבלים החלטות בנוגע לתשלומים ולניהול הבלוקצ’יין..

מקרי השימוש של Nexus הדדי

מן הסתם ראוי לציין שבניגוד לחברות הדדיות מסורתיות, Nexus Mutual מוגבלת בביטוחים שהיא מציעה. לכן, אינך יכול להשתמש ב- Nexus Mutual כדי לבטח את עצמך או את רכושך מפני אסונות טבע, תאונות דרכים, בעיות בריאות או מוות. הצוות רמז כי אלה עשויים להתאפשר בעתיד, אך נכון לעכשיו Nexus Mutual משמש רק כדי להבטיח כשלים בחוזים חכמים..

זהו מקרה שימוש טוב, מכיוון שראינו לאורך השנים עד כמה נכסי בלוקצ’יין פגיעים וחוזים חכמים יכולים להיות. בין אם מהתקפות פעילות גניבת מטבעות, קוד תקול בארנק או dApp אחר, או טעויות אישיות פשוטות קל מדי לאבד מטבעות לצמיתות. ועם צמיחת הפופולריות של DeFi לפגיעות חוזיות חכמות יותר ויותר חששות.

שימושים הדדיים של נקסוס

מקרי השימוש משתנים עבור אסימון ה- NXM של Nexus. תמונה דרך NexusMutual.io

Nexus Mutual נוקטת בנושא פגיעות חוזה חכם. כיסוי החוזה החכם שלה מספק למשתמשים רמת הגנה שתסייע במניעת סוגי הפסדים כמו פריצת DAO בשנת 2016. לא רק שהפרויקט די ברור לגבי מה הם יכולים לכסות, הם גם די ברורים בהגדרה מתי התשלום יתבצע.

זה מחמיר מאוד עבור המשתמשים ב- Nexus Mutual לבחון מקרוב את התנאים וההגבלות של כל הכיסוי שהם רוכשים. הכיסוי ההדדי של נקסוס אינו משתלם במקרה של עומס ברשת הגורם לבעיה. הביטוח אינו מכסה גופים חיצוניים לחוזה כמו כורים ואורקלים. וזה לא ישלם אם הכספים יאבדו כתוצאה מהתקפת פישינג.

ולמרות שהתנאים לתשלומים מוגדרים בבירור, בסופו של דבר המילה האחרונה על הוצאת תשלום בתגובה לתביעה מגיעה מחברי ההדדי.

קונה כיסוי חוזה חכם

Nexus Mutual מציעה כיום מוצר אחד שנקרא Smart Contract Cover. על פי מסמך השאלות הנפוצות של הפרוטוקול “כיסוי חוזה חכם נועד לספק הגנה מפני אובדן ערך מהותי הנובע מ”שימושים לא מכוונים” בקוד קשר חכם. ” זה מכסה מקרים בהם נוצלה פגיעות אבטחה בקוד וכספים הפכו לבלתי ניתנים להשגה. למרבה הצער בשלב זה זה לא כולל פריצות חילופי דברים, והוא גם עדיין לא כולל אובדן מפתחות אישיים באמצעות רשלנות של המשתמשים עצמם..

בתכנית הדדית של נקסוס לכל כיסוי חוזה חכם שנרכש יש סכום קבוע הנקרא סכום הכיסוי. בעיקרו של דבר זהו סכום התשלום במידה ותוגש תביעה ותאושר באמצעות תהליך הערכת התביעות. המשמעות היא שהתשלום אינו בהכרח שווה להפסד. במקום זה הוא שווה לסכום הכיסוי, שנקבע במועד רכישת הכיסוי, ומבוסס על גודל ההימור.

לוח המחוונים ההדדי של נקסוס

לוח המחוונים ההדדי של Nexus קל לשימוש. תמונה באמצעות Nexus Mutual אפליקציה.

כיסוי קנייה יכול להיעשות מאתר Nexus Mutual והוא תהליך פשוט.

 1. בחר “קבל הצעת מחיר” מהאתר.
 2. בחר “קנה כיסוי” מתוך לוּחַ מַחווָנִים.
 3. הזן את כתובת החוזה החכם שעליו ברצונך לרכוש כיסוי.
 4. הזן את הסכום בדאי (דולר ארה”ב) או באת’ר שתרצה כסכום הכיסוי הקבוע.
 5. הזן את משך הזמן שבו ברצונך שהכיסוי יימשך.

לאחר שעברתם את השלבים הללו, שנמשכים מספר דקות בלבד, המערכת תייצר עבורכם הצעת מחיר ותוכלו לבחור לרכוש כיסוי. אם תבחר לרכוש כיסוי תצטרך להיות חבר ב- Nexus Mutual בשלב זה, והמערכת תבקש ממך לעשות בדיוק את זה.

היתרונות של רכישת כיסוי חוזה חכם

כרגע רכישת כיסוי היא הפעילות העיקרית של חברי Nexus Mutual. כיסוי נרכש לעיתים קרובות כדי להגן מפני סיכוני חוזה חכמים נפוצים. לאחר רכישת הכיסוי סכום הכיסוי מועבר לבריכת ההון, ומשפר את המצב הכספי של הקבוצה ההדדית כולה. סכומי הכיסוי מתומחרים באופן שייצור עודף במאגר ההון לאורך זמן, וכי עודף זה חולק בין בסיס החברים של ההדדי..

תפקידם של חברים הדדיים של נקסוס

חברים ממלאים כמה תפקידים במערכת האקולוגית ההדדית של Nexus. אחד התפקידים העיקריים שמילא הוא הערכת רמת הסיכון של כל חוזה חכם המכוסה. ובכל פעם שמוגשת תביעה הם גם אחראים להצביע על הלגיטימיות של התביעות ולהחליט אם מתבצעת תשלום או לא.

זה אפשרי עבור חברים להניח את האסימונים שלהם עם חוזים חכמים שונים על סמך מידת האבטחה שהם מאמינים שהחוזה הזה. לכן, ככל ש- NXM יושקע יותר בחוזה חכם, כך יהיה זול יותר לרכוש כיסוי לחוזה זה מכיוון שהסכום הגדול שהועמד עולה כי החוזה החכם נחשב לבטוח למדי בעיני החברים ההדדיים. לעומת זאת, חוזה חכם עם מעט סכום מצביע על כך שהקהילה חושבת שיש סיכון גדול בחוזה ההוא, ורכישת כיסוי יקרה יותר כתוצאה מכך..

הטבת תגמולים

משתמשים מרוויחים תגמולים מסודרים כאשר אחרים רוכשים כיסוי. תמונה באמצעות Nexus Mutual גיטבוק.

בהימור של NXM המשתמש נמצא בסיכון לאבד חלק מההשקעה שלו אם החוזה החכם נפרץ ויש טענה. המשמעות היא שמשתמשים שמשתתפים ב- NXM צריכים להיות בעלי ידע רב לגבי החוזים החכמים שהם מעריכים, מכיוון שהם מסכנים את כספם בעת ההימור. באופן זה הימור NXM הוא הימור פעיל מאוד ולא היערכות פסיבית מכיוון שתמיד קיים סיכון שהמשתמשים יאבדו חלק מההשקעה שלהם אם תוגש תביעה על החוזה החכם שהונחה..

בנוסף, כשמשתמש הוא מהראשונים להימצא בחוזה חכם הוא גם מרוויח תגמולים בגין איתות לחברים אחרים שהחוזה החכם בטוח..

בכל פעם שתוגש תביעה על חוזה חכם כל בעלי ה- NXM מתבקשים להצביע האם התביעה תקפה ויש לבצע תשלום. כאשר מצביעים עם הקונצנזוס משתמשים מרוויחים תגמולים גדולים יותר, אך כאשר מצביעים נגד הקונצנזוס המשתמשים נעולים באסימונים לתקופה מסוימת. זה כדי להרתיע משתמשים להצביע פשוט לטובת עצמם.

אפשר אפילו להרוס אסימונים כשמנסים למלא תביעה שהיא בבירור מחוץ להגדרת הכיסוי.

מי שמנסה להגשים טענות שנופלות בבירור מחוץ להגדרת הכיסוי עלול אפילו להרוס את האסימונים שלהם.

דברים שחברים (בעלי NXM) יכולים לעשות:

 • קנו כיסוי חוזה חכם.
 • הקפידו על חוזים חכמים כדי להראות שהם חושבים שהחוזה מאובטח וכדי לזכות בפרסים.
 • יתד להערכת תביעות שהוגשו על ידי חברים אחרים.
 • העלו הצעות ממשל.
 • הצביעו על הצעות שהציעו הצוות או חברים אחרים.
 • תרום כספים לאסימונים NXM הדדיים ולהחזיק.
 • כל חברי ההדדי חולקים סיכונים זה עם זה.

תביעת תביעה

כל משתמש יכול להגיש תביעה על הכיסוי שלו בכל עת במהלך תקופת הכיסוי, ועד 35 יום לאחר סיום תקופת הכיסוי. מכיוון שיש סכומי כיסוי קבועים ההצבעה בהערכה היא “כן” או “לא” ואין צורך לקבוע שום קביעה על בסיס הנזק שנגרם למחזיק הכיסוי. על מנת להגיש תביעה על בעל הכיסוי להפקיד מינימום של 5% מסימני ה- NXM שננעלו בזמן רכישת הכיסוי..

משתמשים יכולים גם להמר סכום השווה ל -10% מהסכום הנעול ברכישה, וזה מקנה להם את הזכות להגיש את התביעה פעמיים לצורך הערכה. עלות ההימור הזו יושמה כדי להימנע ממשתמשים המגישים טענות מרמה. אם תביעה מצליחה ההחזקה של 5% או 10% מוחזרת למשתמש, אך אם התביעה נדחית ההימור מוחלף.

תביעת תביעה

הליך התביעות לבעלי כיסוי. תמונה דרך NexusMutual.io

חברים אמנם אינם נהנים מתשלום תביעות, אך אינטרס לטווח הארוך שלהם לשלם את כל התביעות הלגיטימיות. זה מבטיח אמון במערכת ומאפשר למשתמשים חדשים להיכנס בקלות רבה יותר למערכת, מתוך תחושה שתביעותיהם ישולמו אם לגיטימיות..

הערכת תביעות

בחברת ביטוח מסורתית תביעות מאושרות או נדחות על ידי קבוצה מרכזית, אך בנקסוס תביעות הדדיות מאושרות או נדחות באמצעות הצבעה של חברים מבוזרים. כל החברים המשותפים משמשים כשומרי תביעות ומצביעים על הלגיטימיות של כל תביעה שהוגשה על הרציף.

הצבעה זו מאשרת או דוחה את תשלום התביעה, וההחלטה סופית. אין שום דרך להסלים תביעה לסמכות גבוהה יותר. מערכת זו מאפשרת גם גמישות ושיקול דעתם של החברים ההדדיים. יתכנו מקרים מסוימים בהם יש לדחות תביעה על סמך תנאי הכיסוי, אך החברים קובעים שהיה הפסד אמיתי ומשלמים את התביעה בכל מקרה..

כדי לגרום למערכת זו לעבוד, חייב להיות תמריץ כלשהו להצבעה על תביעות, כמו גם מניעה חזקה המונעת אישור תביעות מרמה. Nexus Mutual השיגה זאת על ידי חלוקת פרס למי שמצביע על תביעה ונמצאים ברוב, ועונש על מי שמצביע במיעוט..

מיהו הצוות ההדדי של נקסוס?

Nexus Mutual הוקמה על ידי יו קרפ, ותיק בענף הביטוח עם ניסיון של כמעט שני עשורים. אליו מצטרפים קומץ חברי צוות ויועצים אחרים. לפרויקט יש גם גיבוי של מספר חברות סיכון, כמו קנעטיק, Blockchain Capital ו- Version One. בנוסף, בין השותפים הבולטים ניתן למנות שירותי Solidified ולונדון Crypto Services.

צוות הדדי של נקסוס

צוות הליבה של Nexus Mutual, בראשות יו קארפ. תמונה דרך NexusMutual.io

הוועדה המייעצת הפכה לחלק שנוי במחלוקת ב- Nexus Mutual משום שהיא קבוצה ריכוזית. על פי נקסוס הדדי, המועצה המייעצת קיימת “לספק הדרכה טכנית מוסמכת לחברי ההדדיות וכן לחוקק פונקציות חירום אם הם יידרשו.”

הוועדה המייעצת יכולה לסייע בהקלה בתביעות מרמה, או בפעילות זדונית כנגד ההדדי. יש להם את הכוח לשרוף אסימונים של חברים ולהדיח חברים מהדדי אם יש סיבה לעשות זאת.

איך עובד אסימון NXM?

אסימון ה- NXM ייחודי בקרב מטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שניתן לרכוש אותו רק באמצעות פלטפורמת Nexus Mutual. זה לא זמין דרך שום בורסה, מתווך או פלטפורמת מסחר אחרת. מי שמעוניין לשער על מחיר ה- NXM יכול לעשות זאת בבורסות באמצעות רכישה ומכירה של NXM עטוף (WNXM).

הסיבה להרחיק את NXM מבורסות ופלטפורמות מסחר היא שהיא תוכננה בצורה כזו שכל יצירת הערך של האסימון היא גם פונקציה לבריאות הפלטפורמה של Nexus Mutual. לכן, למרות שמחיר האסימון הוא במידה רבה מונע שוק, הוא למעשה מסובך יותר מאשר דינמיקה בסיסית של היצע וביקוש.

המחיר מונע בחלקו על ידי דרישת ההון המינימלית (MCR). זו הרמה המגדירה אם יש למערכת מספיק הון לתשלום כל התביעות. MCR גבוה יותר מצביע על סבירות גבוהה יותר שכל התביעות ישולמו. זה גם מספק עלייה בערך של אסימון NXM.

חישוב MCR

מרכיבי חישוב ה- MCR. תמונה דרך NexusMutual.io

זה הגיוני מכיוון ש- MCR גבוה יותר פירושו יותר כספים בבריכת ההון. מכיוון שכל בעלי האסימונים הם גם חברי הדדי כל אדם נהנה מהצלחת הפלטפורמה. לפיכך ככל שההון מוחזק בפלטפורמה, כך יש יותר ערך בכל אסימון המוחזק על ידי חברים.

מודל אסימון רציף זה זכה לתשומת ליבם של תומכים רבים במימון מבוזר. החל מאמצע נובמבר 2020 אסימון ה- NXM נסחר במחיר של 23.29 דולר, אשר יורד ביותר מ -70% מהשיא באוגוסט 2020 של 82.35 דולר. כמובן שזה גם רווח של כמעט 300% מהשפל ביולי 2020 של 6.84 דולר.

לסיכום

כפי שאמרנו בתחילת היצירה, Nexus Mutual הוא פרויקט ייחודי במה שהוא שוק ענק. לפי שעה זה מתמקד היטב בכיסוי לחוזים חכמים, ונראה שהצוות מצא את המתיחה הדרושה כדי להמשיך ולגדול. העתיד נראה די בהיר.

האתגר הראשון בפרויקט הגיע והסתדר בלי שגיאה כאשר הם שילמו כ 31,000 $ תביעות בעקבות הפריצה ל- bZx בפברואר 2020. זה הספיק כדי ליצור תחושה של לגיטימציה סביב הפרויקט, מה שהוביל לצמיחה משמעותית בשנת 2020 ולעלייה מסיבית במחיר אסימון ה- NXM.

ובכל זאת נותרו מכשולים רבים עבור Nexus Mutual והצוות שלה. מטבע הדברים הנושא הראשון שצריך לטפל בו הוא כיצד להרחיב את הכיסוי ובאיזה כיוון. כיסוי פרצות חוזיות חכמות הוא נישה מצוינת, אך זוהי רק קצה הקרחון בעולם הקריפטו המתהווה.

ומייסד הפרויקט קארפ כבר הזכיר את האפשרות לכלול כיסוי לכל הדברים האופייניים כמו אסונות טבע ופציעות. זה כמובן צעד גדול בעתיד, אבל זה גם מעודד לטווח הארוך ומדגיש עד כמה ענק של Nexus Mutual יכול להיות.

השינוי הפוטנציאלי היחיד שאנו עשויים להציע כעת הוא לבטל את הוועד המייעץ, או למצוא דרך לביזורו.

אחרת נראה כי Nexus Mutual הוא פרויקט חזק בנישת בלוקצ’יין לא צפופה. הצוות כבר התקדם היטב, ויש גם פוטנציאל עתידי רב, מתוך הנחה שנקסוס הדדי נשאר לפני כל מתחרים פוטנציאליים..

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me