מדוע NEO הוא הרבה יותר מאשר “אתריום סיני”

ייתכן שאנשים רבים נתקלו ב- NEO (Antshares) בזמן שעשו את מחקר המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם. אולי יש הבעלים של זה כחלק מתיק ההשקעות שלהם. רבים רק מניחים שזה “אתריום סיני” ומשקיעים על בסיס זה.

ואכן, רק כאשר שינו את שמם מאנטשארס ל- NEO והחלו להתמקד בעיתונות האנגלית, התגייס מחירם. זה התרחש באמצע שנת 2017 ואנשים התוודעו למושג “הכלכלה החכמה”.

ראלי NEO בשנת 2017

העצרת חסרת התקדים של NEO בשנת 2017 – מקור: coinmarketcap.com

לאור העובדה ש- NEO עבד על בסיס חוזה חכם, אנשים התחילו לחשוב עליו כעל האת’ריום הסיני. באותה תקופה זה עזר מאוד בשיווק המטבע. אנשים הרכיבו את אחד המטבעות החמים ואחד השווקים החמים והשקעה חלומית באלטקוין.

עם זאת, NEO יכול להיות הרבה יותר מסתם “אתריום סיני”?

יתרונות NEO על טכנולוגיה קיימת

NEO משלבת כמה מהמושגים המתקדמים ביותר בטכנולוגיית קריפטוגרפיה מודרנית ובלוקצ’יין. זה אפשר להם לספק יתרונות רבים ולפתור מספר בעיות הקשורות למערכות אקולוגיות מסורתיות.

עסקאות מהירות יותר

אם יש דבר שהיה נושא קבוע בשנה שעברה זה היה הרעיון של קנה מידה ברשת. הביטקוין הוטרד בכמויות גדולות של עסקאות לא מאושרות ועמלות מופרזות. זה הוביל רבים בקהילה להציע hardfork בשם SegWit2X שנכשל בסופו של דבר.

היו גם בעיות קנה מידה שפקדו את בלוקצ’יין את’ריום. מה שנבנה כדי להיות בלוקצ’יין חזק שיוכל להתמודד עם אלפי dApps (יישומים מבוזרים) הועלה בסופו של דבר על ברכיו על ידי dApp שנקרא cryptokitties.

אפליקציה זו סתמה את הרשת ועוררה לא מעט חרדה בקהילה. עד כדי כך שקרן את’ריום הודיעה בפומבי על מענק למפתחים לעבוד בקנה מידה של רשת האת’רום.

זה לא משהו ש- NEO אי פעם נאלצה להתמודד איתו. למעשה, על ידי שימוש במושגים הנקראים concurrency and sharding, NEO מסוגלת לעבד לפחות 10,000 עסקאות בשנייה. השווה זאת ל -15 העסקאות שאיתריום יכול לטפל בהן או ל -3 העסקאות העלובות שביטקוין מסוגל לעבד, אפשר לראות את היתרונות המיידיים של NEO.

מהירות אסימון NEO

תמונה באמצעות Fotolia


שיטת קונצנזוס ייחודית

בשנה שעברה הייתה גם שנה של מזלגות רבים בחסימות פופולריות כמו ביטקוין. היו לך מזומנים של ביטקוין, ביטקוין גולד וביטקוין יהלום בין אחרים. זה נעשה בדרך כלל כאשר יש מחלוקת לגבי פתרונות בהמשך.

כשיש חילוקי דעות אלו, מזלגות אלו הם בדרך כלל הפיתרון היחיד. הסיבה לכך היא דרך עיבוד העסקאות והשגת הסכמה. במקרה של ביטקוין, משתמשים בכריית הוכחת עבודה (PoW).

NEO, לעומת זאת, משתמשת במשהו אחר לגמרי. שיטת הקונצנזוס בה משתמשים NEO היא דבר שנקרא סובלנות תקלות ביזנטית מואצלת. ההסבר על מה זה בדיוק מעורב ואתם יכולים קרא עוד אך נקודת המפתח שיש להבין היא שהיא מסוגלת למנוע מזלגות קוד.

זה ללא ספק חיובי עבור בעלי העניין ב- NEO. למרות שמזלגות קוד גורמות ליותר ממטבע ובלוקצ’יין אחד, הם לפעמים שנויים במחלוקת ועלולים להשפיע על הסיכויים לטווח הארוך של שני המטבעות המזלג.

בטוח ממחשבים קוונטיים

אם תשאלו כל משתמש קריפטוגרפי טכני ותשאלו אותו אחד האיומים החשובים ביותר שהם יראו בעתיד, סביר להניח כי מחשבים קוונטיים יוזכרו. מכונות כאלה בעלות זינוק עצום בכוח המחשוב עלולות לבצע התקפה ידועה לשמצה של 51%.

ואכן, זה משהו שהתאורט לאחרונה על ידי מדען ב- MIT כאשר בדק את ההשפעה של מחשוב קוונטי על הביטקוין. התרגיל התיאורטי הראה שמדובר באיום חמור.

למרות שמחשבים קוונטיים עדיין נמצאים לא מעט זמן, איש אינו רוצה לדעת כי מטבעות עלולים להיות בסכנה מתישהו בעתיד.

עם זאת, עבור ה- “hodler” של NEO, הם יכולים לישון יותר קל בלילה. זה הוכחה למחשב קוונטי.

תמיכה בשפות רבות

אחד היתרונות הגדולים האחרים שיש ל- NEO הוא כמות הלונגים שהיא תומכת בה. שלא כמו Ethereum הנשען על שפה משלו, Solidity, ל- NEO יש תמיכה בכמה מהשפות הפופולריות ביותר, כולל C #, C ++, Java ו- Python בין אחרות..

זה כמובן יתרון באמת מנקודת מבט של פיתוח. המשמעות היא שמפתחים שמקודדים כיום בשפות אלה יכולים לקודד dApp בשפה שהם מבינים. פרוטוקול NEO יכול לאסוף שפות אלה להוראות למכונות הווירטואליות.

במקרה של Ethereum, הם יצטרכו להקדיש משאבים רבים ללימוד השפה החדשה למרות שהם כבר בקיאים ביותר בשפה אחרת..

פלטפורמת ICO

בדומה לאת’ריום, NEO יכול לשמש כ ICO להשקת אסימונים משלהם מהבלוקצ’יין שלהם. בשנת 2017 היו מספר סטארט-אפים שגייסו את כספי ההכנסה שלהם תוך שימוש באסימוני Ethereum ERC-20.

NEO עושה שימוש בתקן האסימון NEP 5 וכבר היו כמה ICOs שגייסו את כספם באמצעות אסימון זה. כמובן, האיסור של ממשלת סין על פעילות ICO דפק מעט את הפעילות, אך הוא צפוי להשתפר במדינות אחרות השנה.

אחוז הבעלות בבלוקצ’יין NEO

אסימוני NEO מייצגים נתח בעלות בפלטפורמה כולה. לכל בעל אסימון NEO יש חלק קטן ממאה מיליון מטבעות ה- NEO שיהיו במחזור. המשמעות היא שהם יכולים גם להצביע על החלטות חשובות ככל שזה נוגע לפלטפורמה.

אינטרסים של בעלות אלה ישלמו גם את המחזיקים בצורה של GAS. אתה יכול לחשוב על GAS כדיבידנד בגין החזקת אסימוני NEO. GAS אלה דומים למושג באת’ריום והם מה שמאפשר ליישומים לשלם עבור כוח העיבוד.

זה משמש גם כתמריץ ייחודי שבו המחזיקים ינסו לשמור על מטבעות ה- NEO שלהם לתקופה מסוימת על מנת לקחת חלק ולא רק להעיף אותם לרווח.

מרגש את 2018 קדימה?

בהתחשב בכל היתרונות הללו, אנו מקווים לצפות לראות הרבה יותר אימוץ של NEO ככל שעוברת השנה. גם צוות הפיתוח של NEO פעיל מאוד והתעסק יותר בקהילה. הם גם מקדמים את המטבע במספר תחומי שיפוט אחרים.

NEO זמין במספר בורסות ברחבי העולם ויש לו נפח ונזילות רבים. אתה יכול לרכוש NEO בבורסות כמו Binance או Huobi.

ראינו שהמחיר של NEO משקף אופטימיות מחודשת זו מכיוון שהפר את ה- 160 דולר בתחילת פברואר. NEO נפל לאחר מכן עם שאר השוק מאז.

אם קשה להחזיר את המחיר לרמות אלה קשה לדעת, אולם כלכלת החוזים החכמה אכן נראית מבטיחה למדי.

הצהרת אחריות: מדובר בדעות כותבים ואין לראות בהן ייעוץ השקעות.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me