סקירת ליטקוין (LTC): כסף לזהב הדיגיטלי

שטח המטבע הקריפטוגרפי השתנה מאוד מאז שנולד הביטקוין. כיום ישנם מעל 7400 מטבעות קריפטוגרפיים וספירה. האלטקוינים המקוריים מהימים הראשונים מוצאים את עצמם במרחב צפוף ותחרותי. בעוד שרוב אלה לא עמדו במבחן הזמן, אחד הבודדים שיש לו הוא Litecoin, והוא הצליח לעשות זאת על ידי עמידה בצילו של ביטקוין..

ליטקוין וביטקוין

תמונה באמצעות אלזה

תאמינו או לא, ליטקוין די חשוב לביטקוין. יש לזה מוגש כמבחן לתכונות רבות שבסופו של דבר התווספו לביטקוין. סגוויט ורשת הברק הם רק שתי דוגמאות. עובדה זו לבדה מצדיקה בחינה מדוקדקת של קריפטוגרפי ‘כסף דיגיטלי’ זה. זה עשוי לתת לנו תובנה חשובה לגבי העתיד של הביטקוין ובהרחבה את כל שוק המטבעות. ספוילר: הפרטיות עשויה להיות הבאה.

היסטוריה קצרה של ליטקוין

Litecoin נוצר על ידי צ’רלי לי. צ’רלי הוא בעל תואר שני במדעי המחשב מ- MIT ועבד כמהנדס תוכנה בגוגל כמעט 6 שנים. שחקן פוקר נלהב, הוא היה אחד מאלפים שנפגעו מה- סנקת יום שישי השחור על פוקר מקוון על ידי רשויות ארה”ב בשנת 2011. לראות כיצד הרגולטורים מחניקים אתרי פוקר מקוונים על ידי מניעת ספקי תשלומים לעבוד עימם הוא שגרם לו “להבין את החשיבות של חופש הכסף”. זה הביא את צ’רלי לביטקוין.

הסרת אתרי ה- FBI

הודעת אתר מאת הרשויות האמריקאיות באתרי פוקר מקוונים רבים ופופולריים ב- Black Friday של פוקר. תמונה באמצעות Upswing פוקר

ב- 7 באוקטובר 2011, צ’רלי יצר את ליטקוין. השם בא מחזונו של הפיכת “גרסה קלה יותר של ביטקוין” שיהיה נוח יותר לשימוש ביום יום. באופן מוזר, צ’רלי רואה בביטקוין המלך הבלתי מעורער של מרחב הקריפטו ואפילו מייעץ לאנשים להשקיע בביטקוין לפני כל דבר אחר, כולל ליטקוין. הוא גם רואה את ליטקוין כ”כסף דיגיטלי “שמחמיא לביטקוין, שהוא” זהב דיגיטלי “..

צ'רלי לי ליטקוין

צ’רלי לי, יוצר Litecoin. תמונה באמצעות ביטקוין

למרות שלא היו הרבה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים בתקופת יצירת Litecoin, צ’רלי מדגיש שכבר אז רבים מהם נועדו לעשות דבר יותר מאשר להרוויח את יוצריהם. ככזה, לליטקוין לא היה מכרה מוקדם – צ’רלי לא שמר לעצמו שום ליטקוין אלא כן קנה וכרה כמה כמו רבים אחרים בהתחלה. צ’רלי עזב את גוגל בשנת 2013 כדי לעבוד ב- Coinbase. הוא היה אחד מחמשת העובדים שם והיה מנהל ההנדסה כשעזב ב 2017.

צ'רלי לי שנאה

תמונה באמצעות טוויטר

באותה שנה, צ’רלי מכר את הליטקוין שלו, מהלך שהכעיס רבים בקהילת הקריפטוגרפים שנותרו תוהים אם למטבע יש ערך כלשהו אם היוצר שלו מכר אותו. בנוסף להערות שהעלה לעיתים קרובות שהסעירו את מחזיקי ליטקוין (כמו למשל לקרוא לייטקוין “משעמם”) הובילו כמה ל תייג אותו כ”אדם השנוא ביותר בקריפטו “בשנים 2017-2018.


צ'רלי לי מוכר ליטקוין

הכרזתו של צ’רלי לי כי מכר / תרם את הליטקוין שלו. תמונה באמצעות רדיט

צ’רלי הסביר פעמים רבות כי החלטתו למכור את ליטקוין שלו נבעה מהשפעתו המדהימה על מחירו. עם מעל 800 אלף עוקבים בטוויטר, צ’רלי יכול היה לראות שהוא מסוגל להזיז את שוק ליטקוין עם הציוצים שלו והחליט שהמהלך הטוב ביותר להצלחה ארוכת הטווח של הפרויקט יהיה למכור את הליטקוין שלו ולהתמקד כולו בפיתוח. צ’רלי הצהיר שהוא מתכנן להמשיך בפיתוח ב- Litecoin גם בעתיד ולעולם לא יפרוש ממרחב הקריפטו.

מה זה ליטקוין?

ליטקוין הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים שנעשו אי פעם. הוא נבנה באמצעות קוד הליבה של ביטקוין ומבקש להיות דרך נוחה יותר לבצע תשלומים הכרוכים בסכומי כסף קטנים יותר. ככאלה, עסקאות הליטקוין מהירות מאלה של ביטקוין ועולות פחות לשלוח.

חנויות שמקבלות את ליטקוין

מפת חום של מקומות המקבלים ליטקוין כתשלום. תמונה באמצעות Cryptwerk

Litecoin מקובל על ידי עשרות אלפי סוחרים וחנויות ברחבי העולם, רובם באירופה ובצפון אמריקה. ישנם גם עשרות אלפי כספומטים מטבעות קריפטוגרפיים ברחבי העולם שמוכרים את Litecoin, עם יותר 13 000 בדרום קוריאה לבד. החל מספטמבר 2020, Litecoin זמינה גם באפליקציית הבנקאות הסלולרית הפופולרית Revolut.

Litecoin הוא קוד פתוח וכל אחד יכול להגיש הצעה לשיפור Litecoin (LIP) ב- פרויקט לייטקוין גית’וב. הצעות אלה נידונות על ידי קהילת ליטקוין ואז מתקבלות או נדחות על ידי צוות הפיתוח של לייטקוין ליבה אשר מתחזק ומשדרג את ליטקוין..

לוגו קרן Litecoin

תמונה באמצעות לינקדאין

צוות לייטקוין ליבה נתמך על ידי קרן ליטקוין, ארגון ללא כוונת רווח הממוקם בסינגפור המתמקד באימוץ ומודעות של ליטקוין. הוא ממומן כולו על ידי תרומות ומכירות סחורות. יוצר Litecoin צ’רלי לי הוא המנהל של קרן Litecoin וכן המפתח הראשי של צוות Lightcoin Core.

איך עובד Litecoin?

Litecoin עובד כמעט בדיוק כמו ביטקוין עם כמה הבדלים קלים. כמו ביטקוין, גם ליטקוין משתמש בהוכחה של מנגנון קונצנזוס לעבודה כדי לאמת עסקאות וליצור חסימות חדשות בבלוקצ’יין שלו. עם זאת, במקום להשתמש ב- SHA256 אלגוריתם כרייה המשמש בביטקוין, ליטקוין משתמשת ב- Scrypt אלגוריתם כרייה. הוא תוכנן כך שכל מי שיש לו מחשב רגיל יוכל לכרות את ליטקוין.

Rig כרייה Litecoin

ליטקוין אנטמינר L3. תמונה באמצעות אלזה

למרבה הצער, התמחה כורי ASIC של Scrypt בסופו של דבר פותחו, מה שהופך אותו ללא רווחי לכרות את ליטקוין עם חומרה רגילה. ככזה, מרבית כריית ליטקוין כיום נעשית על ידי חוות כריית ליטקוין ובריכות כריית ליטקוין. בריכות כרייה הכוללות איחוד כוח מחשב ושיתוף ברווחים המופקים מכריית בלוקים חדשים של Litecoin. עובדה מהנה: דוגקוין ממשיך להתקיים בגלל כורי ליטקוין.

ליטקוין וביטקוין בהשוואה

ליטקוין מול ביטקוין. תמונה באמצעות SeekingAlpha

גוש Litecoin חדש נוצר בערך כל 2.5 דקות, פי 4 מהר יותר מזמן ייצור הבלוקים של 10 דקות. בדומה לביטקוין, תגמולי החסימה היו 50 ליטקוין לכל בלוק כשהוא נוצר, ותגמולי החסימה הללו נחתכים לחצי בערך כל 4 שנים. תגמולי החסימה הנוכחיים הם 12.5 ליטקוין לחסימה. ה- Litecoin האחרון התקיים באוגוסט 2019, ו המחצית הבאה יתקיים באוגוסט 2023.

בנוסף לכורים, Litecoin מציגה משתתפים אחרים ברשת צמתים. במילים פשוטות, מדובר במחשבים (צמתים מלאים של AKA) או מכשירים ניידים (צמתים קלים של AKA או לקוחות קלים) המאבטחים את הרשת עוד יותר על ידי אחסון ובדיקה כפולה של נתוני עסקאות ברשת Litecoin. שלא כמו כורים, צמתים של Litecoin אינם משולמים עבור השתתפותם ברשת (אלא אם כן אתה סופר קארמה טובה כתשלום)..

Litecoin SegWit

הסביר SegWit

הסבר טכני על SegWit. תמונה באמצעות CoinTelegraph

ליטקוין הטמיע את SegWit בשנת 2017 ובסופו של דבר ביטקוין הלך בעקבותיו. SegWit היא טכנולוגיה שמונעת כתיבת נתונים עודפים לבלוקים חדשים. זה מפנה מקום לבלוקים לאחסון נתוני עסקאות רבים יותר, מה שמגדיל את מספר העסקאות לשנייה (TPS). SegWit הכפיל את ה- TPS של ביטקוין מסביבות 3 ל- 7 ואת ה- TPS של Litecoin מכ- 28 ל- 56.

רשת ברקים Litecoin

רשת ברק הביטקוין

המחשה של רשת הברקים של קריפטו. תמונה באמצעות Blockgeeks

Litecoin תומכת גם ברשת Lightning, פתרון קנה מידה מחוץ לרשת המגדיל עוד יותר את ה- TPS. היא עושה זאת על ידי פתיחת ערוץ תשלומים בין שני צדדים בו יכולות להתרחש עסקאות מרובות, כשרק היתרות הסופיות נכתבות לבלוקצ’יין על ידי צמתים ברשת לאחר סגירת ערוץ התשלומים. כמו ב- SegWit, ביטקוין יישם תמיכה ברשת הברק זמן קצר לאחר מכן.

החלפה אטומית של ליטקוין

מטבעות החלפה אטומיים

דוגמה להחלפה אטומית בין ליטקוין לביטקוין. תמונה באמצעות בינוני

Litecoin ביצעה כמה מההחלפות האטומיות הראשונות אי פעם עם Decred, Vertcoin, וביטקוין בסוף 2017. החלפות אטומיות מאפשרות לך להחליף סוגים שונים של מטבעות קריפטו ישירות עם אנשים אחרים מבלי להשתמש בשירות מרכזי כמו מרכזיה. זה נעשה באמצעות חוזים אוטומטיים המשחררים את הקריפטוגרפיה הרצויה לארנק המשתמש בהתקיים תנאים מסוימים. החלפות אטומיות הפכו מאז לנפוצות והן זמינות בארנקים רבים של מטבעות קריפטו.

Litecoin Mimblewimble

Litecoin נמצאת כעת בתהליך יישום Mimblewimble, טכנולוגיית פרטיות שמשמשת את מטבע הפרטיות של Grin, הבנויה גם היא מהקוד של ביטקוין. Mimblewimble הוא מסובך להפליא, אך למעשה כולל הצגת כתובות ארנק רק על ידי הצדדים העוסקים בעסקה.

שן הארי Mimblewimble

המחשה טכנית של שן הארי. תמונה באמצעות TariLabs

המחשה טכנית של שן הארי. תמונה באמצעות TariLabs 

כתוצאה מכך, הדבר היחיד שנראה בבלוקצ’יין הוא הסכום הכולל שעבר, שנראה כעסקה אחת. Mimblewimble משתמשת גם בטכנולוגיה שנקראת שֵׁן הַאֲרִי שמסתיר כל נתוני כתובת IP בעסקה.

פוסט מקורי של Mimblewimble

ההודעה המקורית של Mimblewimble.

Mimblewimble נקרא על שם “קללה קשירת לשון”מהארי פוטר שמונע מהאדם המקולל לדבר בקוהרנטיות. Mimblewimble הוצע בשנת 2018 על ידי מפתח אנונימי באמצעות שם בדוי טום אלביס ידוסור שהוא התרגום הצרפתי של טום מרוולו רידל, האנגרמה המפורסמת של הארי פוטר ל”אני לורד וולדמורט “.

Litecoin ICO

לא היה שום הצעת מטבע ראשונית עבור ליטקוין. גם לא היה מוקדם מראש, אם כי ראוי לציין שהיה טכנית א 3 בלוקים מוקף מתוך 150 ליטא-מטבעות מאת צ’רלי לי כדי להבטיח שהכל עובד כמו שצריך. ככזה, מחיר ליטקוין בעת ​​ההשקה היה מבחינה טכנית 0 $ דולר. לליטקוין יש היצע מרבי של 84 מיליון, שהם פי 4 מההיצע המקסימלי של ביטקוין ל -21 מיליון.

ניתוח מחירים LTC

למרות ש- Litecoin קיימת מאז 2011, היסטוריית מחירים ‘רשמית’ של Litecoin מתחילה בתחילת 2013 כאשר CoinMarketCap עלה לאוויר. Litecoin זינק ממחיר של כ -3 $ USD ל -40 $ USD במהלך השור הראשון בשוק הקריפטו בסוף 2013. לאחר צניחתו לטווח של 3-4 $ USD, הוא הגיע לשיא של כמעט 400 $ USD במהלך ריצת השור 2017-2018, עצרת פי 100.

היסטוריית מחיר ליטקוין

היסטוריית המחירים של ליטקוין. תמונה באמצעות CoinMarketCap

ליטקוין זזה הצידה מאז שנת מרס 2020 קריסת פלאש, מרחף במחיר שבין 40-70 $ דולר וכיום יושב סביב 45 $ דולר. נראה שהתמיכה נעה סביב 42-43 $ דולר ונראה כי המגמה הצידה תימשך. נפח המסחר בליטקוין גדל בהדרגה מאז ספטמבר, אולם הדבר עשוי להעיד על מעבר נוסף למחיר של 60-70 דולר ארה”ב (לא ייעוץ פיננסי!).

איפה משיגים ליטקוין

Litecoin זמין כמעט בכל חילופי מטבעות קריפטיים שקיימים. יש כמעט 800 זוגות מסחר עבור Litecoin, ונפח המסחר שלה 24 שעות ביממה הוא בעשרות מיליוני דולרים בבורסות מכובדות רבות, כולל Binance, Huobi ו- Coinbase..

חילופי מטבעות מטבעות ליטקוין

עשרת זוגות המסחר המובילים ב- Litecoin. תמונה באמצעות CoinMarketCap

בקיצור, תוכלו להשיג את Litecoin כמעט בכל מקום בו תוכלו למצוא ביטקוין, וגם זה לא מוגבל לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים. רק זכור שאם אתה קונה Litecoin עם אפליקציות פיננסיות פופולריות כמו Revolut או Uphold, סביר להניח שתשלם יותר.

ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים של Litecoin

מכיוון ש- Litecoin קיים כמעט כל זמן שיש לביטקוין, כמעט כל ארנק מטבעות קריפטוגרפי שתוכלו למצוא תומך ב- Litecoin למעט יוצאים מן הכלל. ארנקי החומרה הפופולריים של Litecoin כוללים מכשירי Trezor ו- Ledger.

ארנקי Litecoin

ארנקים ניידים ושולחן עבודה נוחים של Litecoin כוללים את ארנק אקסודוס ואת ארנק האטומי. תוכל למצוא רשימה מעמיקה של ארנקי Litecoin באתר אתר Litecoin אם אף אחד מהארנקים המוזכרים כאן לא מושך אותך. תוכלו לקרוא הכל על רשימת הארנקים הטובים ביותר של ליטקוין אם ברצונכם לראות אפשרויות נוספות בחזית זו.

מפת הדרכים של ליטקוין

אין מפת דרכים רשמית עבור ליטקוין. יתרה מכך, שלמרות היותו אחד הפרויקטים הוותיקים ביותר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, יש תיעוד מוגבל באופן מפתיע אודות ליטקוין. הרבה מהמידע הזמין על Litecoin גם מקוטע, מיושן או לא ברור (וזה חלק מהסיבה שהחלטנו לכתוב מאמר זה)..

מפת הדרכים של ליטקוין

המסמך הקרוב ביותר למפת דרכים נמצא ב- בית הספר לייט, אתר חינוכי של קרן Litecoin. הוא אינו מתוארך ואינו מספק תאריכים צפויים למועד בו ייושמו השיפורים והתוספות שצוינו (אם בכלל). חלקם כבר היו כמו רשת ברקים, החלפות אטומיות ועסקאות סודיות (Mimblewimble – בתהליך).

קמרון ליטקוין

איור של קמרון Litecoin / Bitcoin. תמונה באמצעות ניירות ערך של ביטוח ביטקוין

נראה כי שלוש תכונות נוספות קשורות למבערה הפיתוח של ליטקוין. התכונה הראשונה היא תוֹרֶן, אשר יאפשר חוזים חכמים על Litecoin. התכונה השנייה היא אמנות, מה שיאפשר ליצור קמרונות Litecoin דיגיטליים שיסייעו בהגנה מפני גניבה. המאפיין השלישי נקרא מטבעות צבעוניים, שיאפשרו לך להקצות מאפיינים מיוחדים לליטואינים בודדים. זה יאפשר שיהיה לכם מקבץ מסוים של ליטואינים כמפתחות למכונית הטסלה שלכם.

Sidechain מטבע Cryptocurrency

איור של שרשרת צדדית בקריפטו. תמונה באמצעות StackExchange

כפי שצוין קודם לכן, Litecoin נמצאת כעת בתהליך שילוב Mimblewimble. כך תיווצר שרשרת צדדית – שרשרת ליטקוין מקבילה עם מימבלווימבל המיושמת, שניתן ליצור עמה אינטראקציה מהשרשרת הראשית על בסיס אופציונלי. במילים אחרות, אתה יכול לבחור לשלוח את הליטקוין שלך לרשת Mimblewimble אם אתה רוצה שעסקאות ה Litecoin שלך יהיו פרטיות.

הכרזת פרטיות של Litecoin

הדחיפה לפרטיות ב- Litecoin הודע על ידי היוצר צ’רלי לי בטוויטר בתחילת שנת 2019. הוא מתאר את הפרטיות כ”זירת הקרב הבאה “בקריפטו והפרטיות הייתה המוקד שלו כמעט בכל ראיון מאז. אמנם אין תאריך רשמי מתי Mimblewimble יהיה זמין ב- Litecoin, רשת בדיקה לתכונה החדשה שוגר בתחילת אוקטובר השנה.

דעתנו על ליטקוין

Litecoin הוא קלאסיקה נצחית. למי שנמצא כמה שנים במרחב הקריפטו, הוא יזכור את הימים שבהם החזקת ביטקוין, את’ריום וליטקוין הייתה כלל שלא נאמר בקהילת הקריפטו. למרות שזה לא יכול להיות המטבע הכל על דעתם של כולם, ליטקוין הוא אחד הנכסים החשובים ביותר במרחב הצפנה בשל תפקידו כמבחן לשדרוגים ותוספות חדשות של ביטקוין..

אתר הליבה של לוטקוין

האתר הלא גמור של צוות הפיתוח של Lightcoin Core. תמונה באמצעות לייטקוין ליבה

עם זאת, זה מפתיע עד כמה מידע קיים שאינו נגיש על ליטקוין אינו מאורגן. לפרויקט אין אפילו ספר לבן, מה שככל הנראה מקשה על מי שאינו חדש בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים להעניק לליטקוין תשומת לב רצינית. ואכן, יתכן כי Litecoin מתוחזק בעיקר על ידי ותיקי מטבעות קריפטוגרפיים. עם כל כך הרבה תחרות במרחב הקריפטו, מידע ברור, תמציתי ומעודכן הוא קריטי להישרדותו של מטבע.

חדשות מטבעות פרטיות

תמונה באמצעות בלומברג

בנוסף, החיוב של Litecoin על פרטיות עשוי להכניס אותו לכוונת הכוונת של הרגולטורים שהופכים עוינים יותר ויותר כלפי מטבעות פרטיות. צ’רלי לי ציין בראיון שיהיה “מעניין” לראות אם חילופי מטבעות קריפטוגרפיים יתחילו להסיר את הרישום של Litecoin כאשר זה מוסיף תמיכה ב- Mimblewimble. חילופים רבים היו לאחרונה מחיקת מטבעות פרטיות בגלל לחץ מצד הרגולטורים.

ארנק Coinbase מקפיא

לשם ההקשר, הכספים עתידים לשמש לתשלום לעורכי הדין של רוס אולבריכט, היוצר של שוק המשי כהה. תמונה באמצעות NewsBTC

העובדה היא שצ’רלי צודק בכך שהוא מכנה פרטיות שדה הקרב הבא של מטבע החוץ. כחברות בלוקצ’יין כגון Chainalysis ואפילו בורסות קריפטוגרפיות כמו Coinbase נעים לממשלה סוכנויות ברחבי העולם, החששות מוצדקים, וצעדים נגדיים. היכולת להיות בשליטה על הנתונים והכסף של עצמה היא קריטית בעולם דיגיטלי בו הכל הולך ונצפה ונשלט יותר ויותר.

מטבעות פרטיות מטבעות מטבעות

כמה מטבעות פרטיות פופולריות בקריפטו. תמונה באמצעות מקודד בלוקים

ככל שמתקרב שוק השוורים הבא, עתיד המטבע הקריפטוגרפי עומד על פרשת דרכים: אינטגרציה שאננה עם מוסדות מדור קודם, או צעדה איתנה לעבר עולם חדש, חופשי ומבוזר. ליטקוין בחר באומץ את הצד שלה ועשוי להיות רק המוביל הראשון בתנועה גדולה יותר שטרם התממשה במרחב הקריפטו..

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me