סקירת iExec (RLC): מחשוב ענן מבוסס בלוקצ’יין

iExec צוברת לא מעט פופולריות וחשיפה לאחרונה. זהו פרויקט המעוניין לבנות את השוק הראשון למשאבי ענן.

אם לא שמעתם עליהם קודם אל תדאגו, אנשים רבים לא עשו זאת כי הצוות התמקד בהשגת תוצאות במקום לשאוב הייפ ולהשיג עוקבים. עם זאת, הם נכנסים לנוף תחרותי מאוד עם מספר פרויקטים דומים.

אז, האם iExec יכולה להתעלות מעל האלטרנטיבות הקבועות יותר?

בסקירה זו של iExec נבחן לעומק את הפרויקט. אנו נסקור כמה מההיבטים החשובים ביותר, כולל חברי הצוות, הטכנולוגיה, פוטנציאל האימוץ וכן הסיכויים לטווח הארוך של אסימון RLC..

מה זה iExec?

ה פלטפורמת iExec דומה לאמזון S3 או ל- Microsoft Azure, אך במקום שיש את כל השרתים במיקום מרכזי אחד, הוא מחולק לאלפי צמתים כדי לאפשר מחשוב מחוץ לרשת ליישומי בלוקצ’יין..

מחשוב ענן מבוזר הלך וגדל עם הופעת סטארט-אפים של בלוקצ’יין המעוניינים לנצל את היעילות והיעילות שיש לפלטפורמה הבנויה על הבלוקצ’יין..

סקירה כללית של iExec

סקירה כללית של iExec. מקור תמונה: iExec One Pager

פרויקטים אחרים עם מיקוד דומה כוללים סיאקוין, סטורג ‘, מיידסאפקוין וגולם. iExec בולטת מאחרים אלה על ידי התמקדות בשימוש בשירותי ענן לצורך עיבוד כוח, לא רק לאחסון.

iExec מכוונת למערכת האקולוגית של בלוקצ’יין עצמה ולתחום ההולך וגדל של יישומים מבוזרים (dApps).

מחשוב ענן היום

לפני שבוחנים ספציפית את iExec אני רוצה להעיף מבט מהיר על ענף מחשוב הענן כפי שהוא קיים כיום.

בפרק זמן קצר מאוד מחשוב ענן הפך לסטנדרט התעשייתי לרכישת כוח אחסון או עיבוד מבלי לבזבז לבנות תשתית IT יקרה. למשל, חברה כמו נטפליקס מארחת ומספקת כמעט את כל התוכן שלה מתשתית הענן של אמזון. הדבר נכון גם לגבי חברות טכנולוגיה רבות אחרות המספקות יישומים ושומרים נתונים בשרתים שמספקים מיקרוסופט, גוגל, אמזון ו- IBM.

יש סיבה טובה מאוד שמחשוב ענן נוצר. אם לחברות הטכנולוגיה הללו יש עשרות אלפי שרתים, מדוע לא למיקור חוץ כוח אחסון ועיבוד רזרבי? וכך עסקים קטנים יותר קיבלו גישה לטכנולוגיה יקרה אחרת בשבריר מהעלות.


iExec מחפשת לספק את אותו שירות, אך לשים אותו על הבלוקצ’יין ולרכז אותו. זה יהפוך אותו לבטוח וזול בהרבה בהשוואה לאפשרויות מחשוב ענן מסורתיות. כאשר תעשיית מחשוב הענן צפויה להגיע להכנסות של 55 מיליארד דולר עד 2026, מדוע iExec לא תרצה לנסות ולהיכנס לחלק מאותו ענף.

סקירה כללית על iExec Blockchain

ארכיטקטורת מחשוב ענן ב- iExec

IExec למעשה עוסקת בכך בצורה מאוד אינטליגנטית. הם יודעים שלקח על עצמם אנשים כמו גוגל, אמזון וענקי מחשוב ענן אחרים עשוי להיות חסר תועלת. אז במקום זאת הם מתמקדים בכלכלת הבלוקצ’יין על ידי מיקוד ליישומים מבוזרים. הם רוצים להיות התחנה ההגיונית למחשוב ענן של בלוקצ’יין.

זה מקל עליהם לרכוש לקוחות, מכיוון שספקיות ה- dApps לא ירתעו מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה יכול גם להיות הבמה לצמיחה מאסיבית, מכיוון ש- iExec צפויה לגדול ממש לצד כל תעשיית הבלוקצ’יין.

והם מספקים שירות שיהיה זקוק לו נואשות, מכיוון שפלטפורמות ה- dApp יצטרכו גישה להרבה יותר כוח מחשוב ממה שקיים ברשתות שלהם..

ככל שאימוץ ושימוש בחוזים חכמים ו- dApps גדלים המפתחים יזדקקו לדרך להפעיל את כל החישובים וההוראות. הפעלתם על גבי רשתות החסימה הקיימות תגרום להאטה של ​​הרשת לזחילה, מה שהופך אותה לחסרת תועלת. רק תסתכל מה קרה לאת’ריום במהלך שיגעון CryptoKitties.

בעיקרו של דבר, iExec מחפשת לבנות את התשתית שתספק ל- Ethereum ולפלטפורמות dApp אחרות את כוח המחשוב הדרוש להן כדי לשנות את הצורך..

כיצד עובד iExec RLC?

אם הפלטפורמות המארחות את ה- dApps אינן מסוגלות לתמוך בצרכי כוח המחשוב, כיצד iExec מצפה להציע תמיכה בכל כוח המחשוב של dApps וחוזים חכמים? על ידי הורדתם מהשרשרת כך שכל פונקציות השרשרת ימשיכו לפעול בצורה חלקה.

כדי להשיג זאת iExec עושה שימוש בתוכנת רשת שולחנית פתוחה בשם XtremWeb-HEP. יישום זה מאגד את כל משאבי המחשוב הזמינים ומעמיד אותם לרשות היישומים והפלטפורמות.

על פי העיתון המסחרי שפורסם על ידי iExec הם יכולים לאפשר זאת בקנה מידה עולמי, כולל תמיכה ב”סובלנות תקלות, רב יישומים, רב משתמשים, תשתיות ציבוריות / פרטיות היברידיות, פריסת תמונות וירטואליות, ניהול נתונים, אבטחה ואחריות. , ועוד רבים.”

iExec dApps

iExec יכולה להניע דור חדש של יישומים

בעיקרו של דבר התוכנה מאפשרת לכל dApp לנצל את כל אחד ממשאבי המחשוב ברשת iExec. זה יאפשר למפתחים את המותרות בכך שהם יכולים להזמין כוח עיבוד גדול כמו מרכז נתונים בגודל המחסן במידת הצורך. זה יהפוך את פיתוח ה- dApps לגמיש יותר ולהרחבה, כמו גם להיות מונע שוק חופשי. מפתחים יוכלו למצוא את הכמות הנכונה ביותר של משאבים לכל פרויקט שהם עשויים לחלום עליו.

באופן לא מפתיע, ההתאמה בין צרכי הלקוח לאחסון הזמינות נעשית באמצעות חוזים חכמים. לכן, אלגוריתם השידוכים בפלטפורמת iExec ייקח בקשות למשאבי רשת ויתאים אותן לספקים לפי הצורך. התוכנית בוחנת כל משימה ומחליטה איזה משאב מחשוב נחוץ להפעלת התוכנית. לאחר ביצוע ההתאמה הוא עובר למשימה הבאה, וכן הלאה וכן הלאה.

כדי להבטיח שמשתמשים יקבלו את המשאבים שהם מבקשים iExec משתמש באלגוריתם קונצנזוס הוכחת תרומה (PoC). כך כוח החישוב הוא הפרוטוקול המשמש את iExec לצורך קונצנזוס לגבי מחשוב מחוץ לרשת.

בנוסף למתן אמון, PoCo גם מתאר את התרומות השונות לרשת iExec, ומבטיח שתשלומים תמיד יהיו הוגנים ומתוזמנים. לבסוף, הוא כולל גם מנגנון הרשאה שיכול לשמש לבקרת הגישה ליישומים, מערכי נתונים ומאגרי עובדים.

כל חתיכת פאזל הפלטפורמה של iExec

מעבר לעבודות הטכניות של הפלטפורמה, בואו נסתכל על החלקים הפונקציונליים המרכיבים את פלטפורמת iExec. ישנם שלושה מרכיבים מרכזיים; שוק המשאבים, חנות dApp ושוק הנתונים.

שוק המשאבים: כאן הספקים יכולים להציע את משאבי המחשוב בתמורה ל- RLC, ושם מפתחים, אנשים פרטיים וגופים אחרים יכולים לקנות את המשאבים הדרושים להם בכדי להפעיל את היישומים שלהם. הוא כולל חוזה חכם לשידוך שמבטיח שאף ספק לא יוכל להציע יותר משאבים ממה שהיה ברשותו.

בעיקרו של דבר, זה מאפשר לקונים לבחור ממגוון רחב של מכונות (מעבד, GPU, סביבות ביצוע מהימנות), תוך ציון רמת האמון שהם רואים לנכון. ברור שרמות אמון גבוהות יותר בתוצאת חישוב פירושן מחיר גבוה יותר.

יש גם חוזה חכם למוניטין כדי למדוד ולדרג את האמינות של כל ספק. עם מערכת זו ספקים אמינים יותר דורשים שיעורים גבוהים יותר, אך משתמשים יכולים גם לבחור ספקים פחות אמינים כדי להוזיל את עלויותיהם. זה עוזר להפוך את השוק לניהול שוק חופשי לחלוטין, כאשר התמחור נקבע באמצעות תחרות.

חנות dEx iExec

תמונת מסך מחנות iExec dApp

חנות dApp: חשוב על זה כעל הגרסה המבוזרת של חנות Google Play, עם כל מיני dApps שנבנו באמצעות iExec זמינים. שֶׁלָה כבר חיים, ואתה יכול לעבור לדפדף ולרכוש אפליקציות עכשיו אם תרצה. ואם אתה מפתח יישומים אתה יכול להגיש את ה- dApp שלך לרשימה בפלטפורמה.

שוק הנתונים: בנוסף לכך שיש שוק ליישומים ולמשאבים, יש תוכניות לבנות מקום שוק לנתונים. זה יהיה מקום לספקי נתונים למכור את הנתונים שלהם למפתחי dApp או לכל מי שמוכן לרכוש אותם.

זה יכול להיות נתונים ממשלתיים, סטטיסטיקה של שוק המניות, נתוני נדל”ן וכל סוג אחר של נתונים שאתה יכול לדמיין. Data Marketplace פורסם לאחרונה כחלק מעדכון ה- V3 שהתרחש במאי 2019.

צוות iExec

ל- iExec צוות חזק, עם רקע עמוק במחקר ומחשוב ענן. למעשה, צוות הליבה מונה שישה דוקטורנטים, וארבעה מהם עוסקים בתחום מחשוב הענן כבר למעלה מעשור.

ארבעת אלה הם ז’יל פדק, הייוו הוא, אולג לודיגנסקי ומירצ’ה מוקה. הם בילו שנים בפיתוח יישומי Desktop Grid ו- iExec היא תוצאה של חוויותיהם המשותפות.

חברי צוות iExec

חלק מחברי הצוות הבכיר של iExec

ז’יל פדק נתקל לראשונה באת’ריום בשנת 2016 וכתוצאה מכך הצוות הצליח לפתור משהו שעליו התווכחו מאז 2012 – כיצד ליצור פלטפורמת מחשוב מבוזרת בענן המבוססת על מחשוב שולחן עבודה..

שותפויות iExec

ישנן מספר שותפויות ושיתופי פעולה חשובים ש- iExec נכנסה לאחרונה. אלה כוללים מגוון רחב של תאגידים בענפים שונים. להלן כמה מהשותפויות האחרונות:

  • אינטל: iExec ואינטל שיתפו פעולה בשירותי 5G. למשל, יש להם הוצג לאחרונה כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין והביצוע המהימן של SGX של אינטל יכולים לספק פתרונות מבוזרים ואוטונומיים לחלוטין לערים חכמות.
  • יבמ: הענן של IBM הצטרף ל- iExec ו- מאגר עובדים של יבמ הועלה לרשת ברשת iExec
  • EDF: iExec הודיעה לאחרונה על כך שותפה עם EDF כדי לייעל את תשתית מחשוב הענן שלה. EDF היא ספקית השירות הגדולה ביותר בצרפת.

ואכן, סביר להניח שיהיה הרבה יותר שיתוף פעולה עם התעשייה באמצעות יוזמת “iExec for enterprise” שנדון בהמשך..

היסטוריית המחירים של iExec RLC

ה- ICO של iExec התקיים ב -19 באפריל 2017 והצוות גייס 12 מיליון דולר על ידי מכירת 60 מיליון אסימונים במחיר של 0.2521 דולר כל אחד. מחיר ה- RLC של iExec נותר רעוע במהלך שארית 2017, והתגבר חזק יחד עם כל שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, והגיע לשיא כל הזמנים של 4.47 דולר ב- 13 בינואר 2018..

מאז הוא הלך ונחת בהדרגה מכיוון שטווח הקריפטוגרפים סבל שוק דובים לאורך רוב שנת 2018. נכון ל- 29 במאי 2019 המחיר הוא 0.469 דולר, שזה כמעט כפול ממחיר ה- ICO. מחיר זה מקנה לה שווי שוק של 37 מיליון דולר בלבד ומדרג אותו כמטבע 141 בגודלו ב- Coinmarketcap.com..

Binance RLC

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של RLC

רוב נפח המסחר של iExec RLC נמצא בבורסת Binance, אם כי יש כמות נפח צנועה גם ב- Bittrex וב- Upbit. יש קומץ בורסות אחרות המפרטות את iExec RLC ומי שמעוניין לרכוש באמצעות דולרים אמריקאים יכול לעשות זאת ב- Ethfinex.

מבחינת נפח, נראה שיש רמות הגונות ברחבי הבורסות, כמו גם בספרי הזמנות שונים. זה יכול להיטיב עם הנזילות הפוטנציאלית של האסימון אם מישהו ירצה להזמין גדול יותר מבלי להזיז את המחיר בצורה דרמטית.

אסימון iExec RLC הוא תואם ל- ERC-20, כך שהוא יכול להיות מאוחסן בכל ארנק תואם ל- ERC-20 כגון MyCrypto או MyEtherWallet.

פיתוח iExec

לפעמים יכול להיות קשה לקבל מושג בדיוק כמה עבודה בוצעה על פרויקט. עם זאת, אחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת היא על ידי התבוננות בפעילות הקידוד במאגרים הציבוריים שלהם.

לכן, החלטתי לצלול לתוך ה- iExec GitHub כדי לראות בדיוק כמה קוד המפתחים דחפו. להלן הקוד מתחייב לשלושת המאגרים הפעילים ביותר ב- GitHub שלהם.

קוד iExec מבצע GitHub

קוד מתחייב עבור ריבוטים נבחרים במהלך 12 החודשים האחרונים

כפי שאתה יכול לראות, הייתה די הרבה פעילות במאגרים האלה. ראוי גם לציין שיש בסך הכל 56 ריפוטים נוספים ב- GitHub שלהם! לרבים מהם יש רמות דומות של פעילות חודשית.

זו דוגמה מרשימה באמת לכמות העבודה הקשה שעושה צוות iExec. הם דוחפים יותר קוד בחודש מאשר פרויקטים דומים דוחפים בשנה. אולי זו הסיבה שהצוות הצליח לעמוד בכל יעדי מפת הדרכים שלהם.

יכולה להיות סיבה טובה לכל הפעילות הזו. הסיבה לכך היא ההשקה האחרונה של V3 של פרוטוקול iExec …

עדכון i3ec V3

ב -15 במאי 2019, iExec שוחרר את ה- V3 שלהם. היו לכך שדרוגים רבים בפרוטוקול שיהפכו אותו למהיר, מאובטח וגמיש יותר.

אחד החידושים העיקריים של שדרוג זה היה ארנק הנתונים. זה יאפשר לספקי נתונים לרשום את מערכי הנתונים שלהם או את מודלי ה- AI שלהם. לאחר מכן, באמצעות פלטפורמת iExec, ניתן להשתמש באפליקציות המופעלות באמצעות מחשוב מרחוק.

ישנם גם שלל שיפורים טכניים אחרים שחלו בגלל השדרוג. לדוגמה, תוכנת הביניים למחשוב מבוזר שודרגה. נקרא “Core iExec”, זה יאפשר לאנשים להצטרף למאגרי העובדים הציבוריים הללו ולספק את כוח המחשוב שלהם.

V3 שיפרה גם את היעילות הכוללת של שוק iExec. הצוות יישם גשר ייעודי התואם לרשתות צד ואורקלים מבוזרים.

לבסוף, iExec V3 משלב גם את “iExec for Enterprise”. ניתן לחשוב על כך כשירות ייעוץ / תמיכה שהצוות מציע ללקוחות ארגוניים. לאחר מכן ארגונים אלה יכולים להחליט אם ברצונם להתאים את טכנולוגיית ה- iExec לחסימות שלהם.

סיכום

אם פלטפורמת iExec פועלת כמתוכנן ותגייס אימוץ היא עלולה להתחיל לצמוח באופן אקספוננציאלי בתגובה לצמיחה בשימוש ביישומים מבוזרים. הצלחתה הולכת יד ביד עם הגידול באימוץ הבלוקצ’יין, והגידול במערכת האקולוגית של dApp. כדאי גם לציין שפתרון iExec ידידותי יותר לסביבה בהשוואה לפתרונות מחשוב ענן עכשוויים מכיוון שמשאבים משמשים רק לפי הצורך..

אמנם יש שיאמרו שהפרויקט שאפתני מדי, אך הצוות התמודד עם פרויקטים בעבר שאפתניים לא פחות. הם שימשו בפיתוח תשתית הרשת השולחנית האירופית, מערכת ששימשה מעל 200,000 צמתים להשלמת יותר ממיליון משימות. פרויקט זה הניח את היסודות לפרויקט iExec על ידי הוכחת היתכנותו.

מוקדם לדעת אם iExec יכולה להצליח, אך ההתקדמות עד כה מראה כי הצוות מחויב להצליח בכך. עם השילוב של ידע, אינטליגנציה וניסיון יש לצוות את מה שהם צריכים בכדי להביא את פלטפורמת iExec למציאות, והצלחה בפרויקט זה תעזור לתמוך בהצלחה העתידית של בלוקצ’יין בכלל.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me