אחסון בענן Hyperspace: סקירה וראיון מייסדים

הצוות בלוקסור היה בר מזל לקבל הזדמנות לשבת עם מארק הויטש, מייסד Hyperspace. הוא סיפק מגוון הערות תובנות על Hyperspace ולאן הכיוון.

כמבוא קצר, אנחנו טכנולוגיית לוקסור ואנחנו בונים תשתית לתמיכה בדור הבא של הנכסים הדיגיטליים. אנו מאמינים כי נכסים דיגיטליים ישבשו באופן מהותי את האופן בו יצירת ערך והעברת ערך יתפקדו בחברה הדיגיטלית החדשה שלנו.

לפני שאנחנו קופצים לראיון בואו נעבור על היסודות של Hyperspace. לקבלת סקירה מפורטת יותר של הטכנולוגיה תוכלו לצפות במרחב ההיפרס אתר אינטרנט.

סקירת פרוייקט

לוגו Hyperspace

תמונה דרך Hyperspace.app

רשת היפרספייס היא שוק אחסון גלובלי מבוזר המונע על ידי מטבע קריפטוגרפי של Space Cash. ספקי אחסון ענן גדולים מנהלים בדרך כלל רק כמה מרכזי נתונים גדולים הפגיעים להתקפות, האפלה ועוד איומים רבים אחרים. ואילו Hyperspace מאפשר אחסון ענן פרטי, מבוזר ומופץ בנקודת מחיר נמוכה יותר.

Hyperspace מאפשר למשתמש לשמור על השליטה בנתונים האישיים שלו – כל מה שמעלה לפרוטוקול Hyperspace מוצפן מקצה לקצה וננעל על ידי חוזים. לכן, כל הקבצים שלך פרטיים ומאובטחים.

כיצד נשמרים הנתונים שלך?

בכל פעם שאתה מעלה תוכן או נתונים לרשת כל קובץ מוצפן ומפוצל לחלקים קטנים יותר. לאחר מכן הוא מועלה למספר שרתים (מארחים) כדי להשיג יתירות. בגלל מספר הפעמים שהקובץ משוכפל, 66.66% מהמארחים יכולים להיעלם, לאבד את הנתונים או לעבור למצב לא מקוון ועדיין תוכל לשחזר את כל הקבצים שלך..

מכיוון שהנתונים שלך מפוצלים לעשרות חלקים וכל קטע מוצפן אין שום דרך שמארח אחד יכול לגשת לקבצים שלך. בנוסף, למארח אין דרך לקבוע איזה סוג נתונים הוא, או אילו נתונים הוא שומר. זה נותן ביטחון לשני הצדדים: פרטיות לשוכר והגנת אחריות למארח.

שירות האחסון מתפקד בדומה למערכת סיקור מכיוון שאתה תופס מספר חלקים ממארחים שונים בו זמנית. זה מאפשר העלאת והורדת מהירויות העברה מהירות במיוחד.

השכרה ואירוח


כל אחד יכול לשכור אחסון או לארח אותו. נכון להיום שחפת שחפת עולה 2 דולר ארה”ב לחודש. זה מבוסס על 1000 SPACE במחיר OTC נוכחי של 0.002 USD / SPACE (SPACE עדיין לא נסחר בבורסה ולכן הערך האמיתי שלה עדיין לא נקבע). מחיר זה נמוך מאוד ביחס לספקי אחסון ענן אחרים.

גרפיקה Hyperspace.app

דמי שכירות אחרים כוללים דמי חוזה ורוחב פס: דמי חוזה הם דמי חד פעמי ליצירת חוזה האחסון בבלוקצ’יין (1-5 SPACE) והם זניחים. מארחים יכולים לקבוע את התמחור עבור העלאה ורוחב פס להורדה לשרת שלהם. החל מה -15 באוגוסט 80 SPACE הוא המחיר הממוצע להורדה או העלאת TB מלא.

ביטחונות הם כמות ה- SPACE שהמארח מוכן להסתכן במקרה שהם מאבדים נתונים או לא עומדים בחוזה (לדוגמא% זמן פעולה) לטרה-בייט. זה נשלט באמצעות חוזים חכמים. ככל שהמארח מעריך ביטחונות גבוהים יותר, הם צברו אמון גבוה יותר אצל השוכרים.

קצבה היא הסכום המרבי של שטח שהשוכר מוכן להוציא. כך שהיכולת שלך להוריד ולהעלות קבצים תוגבל לקצבה שלך. ניתן לשנות את הקצבה בכל עת.

משך חוזה האחסון המוגדר כברירת מחדל הוא 3 חודשים. בשל הינקות של הרשת יש מעט מאוד מארחים ושוכרים.

מאובטח על ידי אלגוריתם הקונצנזוס של PoW

Hyperspace מסתמך על הוכחת עבודה שהוכיח את עצמו כמנגנון הקונצנזוס המהימן היחיד. אלטרנטיבות כגון הוכחת יתד עדיין אינן נבדקות במידה רבה ויש להן דאגות ביטחוניות רבות.

רכיבי ASIC שנבנו עבור ה- Blake2B אלגו מחייבים את רשת Hyperspace ומגדילים את הקושי ולכן הופכים פיגוע של 51% לביצוע יקר מאוד גם בשלבים המוקדמים של הפרויקט..

בלוקצ’יין אחראי על אבטחת עסקאות ואחסון חוזים חכמים המתרחשים ברשת. הנתונים אינם מאוחסנים בבלוקצ’יין, מה שהופך את הבלוקצ’יין לגדול מכדי שאף אחד יוכל לנהל צומת ואיטי מדי לביצוע עסק.

יש כמה בריכות כרייה זמין כדי לסייע בשמירה על הרשת מבוזרת. https://miningpoolstats.stream/hyperspace

אספקת אווירדרופ ומטבעות

3 מיליארד כספי שטח שמורים לתגמול מייסדים וננעלים למשך 3 שנים. 3.5 מיליארד מזומנים בחלל נוצרו עבור נפילת אוויר 10 עד 1 למחזיקים הנוכחיים בסיאקו. אם אינך בטוח כיצד לתבוע מטבעות מטופפים, ישנם מספר מדריכים המכסים את יסודות טיפות האוויר..

זמן החסימה הוא 10 דקות ויש 144 חסימות ביום. 90% מכל תגמול חסום מועברים לכורי PoW ו -10% לקרן הקהילה היפר-ספייס. קרן זו תשמש לקידום הפיתוח של Hyperspace כגון רישום בבורסות.

בזמן ההשקה, תגמול החסימה היה 60,000 מזומנים בחלל. כל חסום מפחית ב 0.2 מזומנים בחלל עד שתגמול החסימה יגיע ל 6,000. ואז זה קבוע בעתיד.

Space Cash אינו רשום בבורסות כרגע. עם זאת, קיים שוק OTC פעיל בדיסקורד.

ראיון עם מארק הויטש

מארק הויטש

מארק הויטש, מנהל פרויקט Hyperspace

הייתה לנו ההזדמנות לשבת עם מארק מייסד Hyperspace ולקבל את השקפתו האישית על הפרויקט.

Luxor Tech (LT): מה מנסה Hyperspace להשיג?

מארק הויטש (MH): אחסון פרטי זול, מהיר,. אנחנו רוצים להיות AirBnB עבור מקום בכונן הקשיח. Hyperspace מספקת פלטפורמה שבה כל אחד יכול לחבר את המחשב לרשת בקלות ולהציע את שטח הכונן הקשיח הנוסף ורוחב הפס להשכרה. כמו כן, שוכרים יכולים להעלות את הנתונים שלהם בקלות דרך ממשק דומה ל- Dropbox או ל- Google Drive. בניגוד ל- Dropbox או ל- Google Drive, כל הנתונים של המשתמשים מוצפנים באופן מקומי לפני ההעלאה, כך שלמארחי האחסון אין גישה אליו.

LT: איפה אתה רואה את הפרויקט בעוד כמה שנים? מה Hyperspace מתכוון לאפשר שלא ניתן לעשות בפתרונות קיימים?

MH: אנו רוצים להיות שם ביתי. ברגע שרשת האירוח מתבצעת ואופטימיזציה של חווית המשתמש, אנו חושבים שאנשים ירגישו כמו בבית להעלות ולהוריד דרך הרשת. אנו נרגשים במיוחד מהזרמת וידאו, שכבר מקודד ופונקציונלי.

מכיוון ש- Hyperspace מתפקד מתחת למכסה המנוע קצת כמו ביטורנט – שם קבצים נחתכים לחתיכות ומועלים או מורידים בו זמנית דרך מספר צמתים של p2p – משתמשים צריכים להיות מסוגלים ליהנות מסטרימינג וידאו מהיר דרך הרשת. זו ארכיטקטורה שונה משני ספקי האחסון המרכזיים כמו Dropbox וגם מספקי שירותי הווידיאו כמו Netflix. אנו חושבים שיש סיבות טכניות, כלכליות ופרטיות משכנעות לפריסת פלטפורמה מסוג חדש זה.

LT: כיצד Hyperspace נבדל מפרויקט Sia? למה החלטת להתפצל מסיה?

MH: סיה מכוונת במפורש למשתמשים ארגוניים. הם רוצים שמשתמשים יפעילו צומת מלאה ושהצומת הזה יהיה אחראי על תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים למארחים ותיקון הקבצים ברשת אם חלק מהמארחים יוצאים לא מקוונים. הרעיון שם הוא ששירות כמו Dropbox או Netflix עשוי להשתמש ב- Sia כ- backend וכאשר משתמש קצה מגיש בקשת נתונים, אותם לקוחות ארגוניים ימשכו נתונים מ- Sia לשרתים המקומיים שלהם, ואז יעבירו את הנתונים שנאספו לסוף. -מִשׁתַמֵשׁ.

Hyperspace יתחיל במיקוד ישיר למשתמשים צרכנים. זה נראה לנו לא יעיל כי הנתונים שנשמרים צריכים להיות מועברים לחברה השומרת על צומת מלא ואז מועברת לרשת האחסון המבוזרת. עדיף אם מחשב נייד או טלפון נייד יכולים להעביר נתונים קדימה ואחורה עם הרשת המבוזרת ישירות. אך יחד עם זאת, הורדה וסנכרון של צומת מלא פשוט לעולם לא תטוס עבור משתמש טיפוסי. יתר על כן, דרישה ממשתמשים טיפוסיים להיות מקוונים לעתים קרובות ולשלם מטבעות קריפטוגרפיים למארחים כדי לשמור על תיקון קבצי של קבצים לעולם לא תאפשר לנו להגיע לאימוץ צרכנים המוני..

אז הסדר העסקי הראשון של Hyperspace הוא הוספת תמיכה בארנק קל (צמתים SPV) לרשת. מבחינה היסטורית זה היה משהו שצוות סיה לא היה מוכן לעשות. משם נפרסם אפליקציות רשמיות לנייד. ואז נתחיל לעבוד על המשימה הקשה יותר לאפשר לספקי שירותים של צד שלישי לטפל ביצירת חוזים חכמים ותשלומי מטבעות קריפטוגרפיים עם מארחים בשם משתמש קצה, אך עדיין מאפשרים למשתמש הקצה להעביר נתוני אחסון ישירות עם המארחים..

לאחר מכן, נעבוד על כך שמארחים יתקנו אוטומטית את הרשת כאשר מארח אחד יעבור למצב לא מקוון או יאבד נתונים במקום לאלץ את משתמש הקצה לעיתים קרובות להיות מקוון כדי לפקח על הרשת על אובדן ולבצע תיקונים. ומשתמש קצה לעיתים קרובות להיות מקוון כדי לפקח על הרשת על אובדן ולבצע תיקונים. ולבסוף, אנו רוצים לאפשר למארחים לשתף בתגמול חסימת המטבעות הרשתית, בדומה לכורים המאמתים את עסקאות הרשת..

יש לנו כמה הבדלים פילוסופיים ומעשיים חשובים אחרים עם סיה – לדוגמא, יש לנו קרן פיתוח באמצעות כורי הרשת ואילו סיה במקום ממס את העסקאות בין שוכרים למארחים – אך זהו ההבדל העיקרי בראיית הפרויקט..

LT: כיצד מתממשים תמחור פיאט ואחסון בחינם? האם אתה מתכנן להפעיל מתקן אירוח “מרכזי”?

MH: כפי שציינתי, ברצוננו לאפשר תמיכה בניהול חוזי צד שלישי. מרחב יתר של העסק העסק רוצה להיות נותן שירות ברשת. אם המשתמשים מוכנים לאפשר לנו לבצע את תשלומי הקריפטו שלהם ולנהל משא ומתן מול מארחי הרשת מטעמם, נוכל ליצור עבורם חוזי רוחב פס ואחסון – למעשה לתת להם להשתמש ברשת – תמורת תשלום פיאט..

לרוב החברות בשוק זה יש דרגה בחינם או לניסיון, לכן אנו חושבים שיש צורך לספק גם אחת כדי לפתות משתמשים. לעסק יש קרן פיתוח שמתחדשת באמצעות תגמול החסימה של מטבע הקריפטוגרפיה של הרשת, Space Cash, ולכן אנו מצפים שנוכל להשתמש בה בכדי לסייע באימוץ רשת באמצעות שירותים בחינם, במיוחד בתחילת הדרך.

אני רוצה להדגיש כי העסק יציע שכבת שירות נוספת על גבי הרשת וכי אנשים תמיד יוכלו להשתמש ברשת מבלי לעבור דרך השרתים שלנו. אנחנו כעסק רק רוצים להציע נוחות למי שחושב שהפשרות נכונות. כמו כן, כדי לחזור ולהדגיש, גם אם השתמשת בשרתים שלנו לניהול חוזים, לעולם לא נקבל או נראה את נתוני האחסון שלך.

LT: האם אתה מתכנן להגדיל את הקבוצה? אילו תפקידים אתה צריך ומתי אתה מתכנן להתחיל לעבוד?

MH: נכון לעכשיו, אנחנו רק שני מהנדסים הנעזרים במעצב. אנחנו מגייסים! פיתוח הוא צוואר הבקבוק הגדול ביותר של הפרויקט כרגע. אנו זקוקים למהנדסי בלוקצ’יין שיעזרו לנו לבנות את שינויי פרוטוקול הליבה, ובהמשך נזדקק גם למהנדסים ומשווקים חזיתיים. אם אתה מעוניין בעבודה, אנא צור איתי קשר בכתובת [email protected]!

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia & מרחב היפר

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map