סקירה של HCash (HC): מטבע הצפנה האחרון בין פלטפורמות

HCash הוא פרויקט חוצה פלטפורמות שתוכנן כדי לאפשר העברות בין חסימות ובין חסימות ובין מטבעות קריפטוגרפיים חסומים..

זה ייחודי בקרב מטבעות קריפטוגרפיים בכך שהוא טוען שכבר פתר את נושא ההתנגדות הקוונטית. זה גם יספק תמיכה בחוזים חכמים, ממשל DAO ועסקאות פרטיות.

בסקירת ה- Hcash זו, אבדוק מקרוב מהו HCash ומה נועד להשיג. אני גם אקדיש קצת זמן לבחון ביקורות על הפרויקט. זה אמור להיות מבוא טוב ל- HCash.

בואו נצלול פנימה!

סקירה כללית של HCash

לאחר ביצוע ICO ביוני 2017, ערך ה- HCash טיפס במהירות, ובנובמבר 2017 ל- HCash (HSR) היה שווי השוק ה -14 הגבוה ביותר מכל מטבע. אסימון ה- HSR המשיך לטפס, והגיע לשיא כל הזמנים של 37.33 $ ב -20 בדצמבר 2017.

מאז מחיר האסימון צנח בהדרגה, ונכון ל -7 באוגוסט 2018 הוא עומד על 5.20 דולר. עם השקתה של רשת מרכזית חדשה ב- 7 באוגוסט נוכל לראות מחיר גבוה יותר בימים ובשבועות הקרובים.

HCash לא היה בלי מחלוקת. חלקם מאמינים וממשיכים לקדם את היתרונות של עסקאות בין רשתות חסימות שהובטחו על ידי צוות HCash, אך אחרים מרגישים שהאתגר הטכנולוגי גדול מדי ונפל לסיכון HSR..

צוות HCash עצמו מבוסס גם באוסטרליה וגם בסין. יש להם קבוצה מרשימה של תמיכה וייעוץ, אך צוות הפיתוח המרכזי נותר בלתי ידוע. זה לא מאפשר לדעת איזה ניסיון וכוחות הצוות מביא לפרויקט.

חברי צוות Hcash

חברי צוות HCash. משמאל: אדם גרי (מנכ”ל), אנדרו ווסיילביץ ‘(COO), ח’אל אחקר (CTO). מָקוֹר: אתר HCash

מצאתי שזה מטריד שגם בשנה שעברה מנכ”ל HCash היה דאלאס ברוקס, שתואר כ”מומחה מוסמך ומבוקש ביותר באסטרטגיה פיננסית והשקעות “, אך השנה המנכ”ל הוא אדם גרי..

לא מצאתי שום אזכור למועד בו מתג זה התרחש, או מדוע הוא התרחש. יתר על כן, מצאתי את זה מוזר שהרקע של דאלאס ברוקס הוא כמנחה של תוכנית אוריינות פיננסית. אין תפקידים קודמים עבורו בלינקדאין, ואין אזכור לשום קשר עם HCash.

Hcash מביא שרשראות יחד

מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ואת’רום ורבים אחרים עובדים על בלוקצ’יין. הם משתמשים בכרייה כלשהי כדי ליצור בלוקים המחזיקים פנקסי עסקאות. החיסרון הוא שאין שום דרך לבלוקצ’יין ביטקוין לתקשר עם בלוקצ’יין את’ריום. כדי להעביר ערך בין השניים יש צורך בשירות חליפין. ועם ממש אלפי רשתות חסימות שכבר נוצרו הבעיה ממשיכה לגדול.


מה שהופך את הנושא למורכב עוד יותר הם מטבעות קריפטוגרפיים חדשים יותר כמו Byteball ו- IOTA שאפילו לא משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. במקום זאת, מטבעות קריפטוגרפיים חדשים אלה משתמשים בטכנולוגיית DAG (גרף אציקל מכוון) כדי ליצור רשת של עסקאות המאמתות זו את זו.

מבנה DAG על HCash

מבנה DAG על HCash. מָקוֹר: נייר צהוב Hcash

הימנעות משירות חליפין היא בהחלט מטרה ראויה, מכיוון שההחלפות יכולות להיות איטיות, יקרות ומרכזיות. באמת קצת יותר טוב מהבנקים המסורתיים שביטקוין נועד לשחרר אותנו מהם. לכן, כרגע בכל עת שתצטרך לעבור ממטבעות קריפטוגרפיים תמצא את עצמך תקוע באמצעות בורסה שונה מעט ממוסדות הבנקאות האיטיים והיקרים..

הפתרון של HCash לכך הוא לעבוד כשרשרת צדדית למטבעות בלוקצ’יין ו- DAG. היא תעשה זאת על ידי יצירת שתי רשתות במקביל: אחת מבוססת בלוקצ’יין ורשת מבוססת DAG שנייה. שתי רשתות אלו יעבדו יחד כדי ליצור יכולת פעולה הדדית בין רשתות חסימות למטבעות קריפטוגרפיים.

חשוב לציין כי מהדורת הרשת הראשית הנוכחית אינה כוללת רשת DAG, ועל סמך הנייר הצהוב שפורסם לאחרונה על ידי HCash נראה כי יחלוף זמן מה עד שהם יצליחו ליישם את טכנולוגיית DAG..

פּוּמְבֵּי & כתובות פרטיות

מכיוון ש- HCash מתכנן להיות שרשרת צדדית עבור מטבעות קריפטוגרפיים רבים, כולל כאלה שמוקדים בפרטיות, היא גם צריכה ליישם את תכונות הפרטיות בעצמה. כדי להשיג את הפרטיות הנדרשת HCash מיישמת הוכחות אפסות ידע, שכבר הוכחו על ידי בלוקצ’יין ZCash.

אמצעי הוכחה אפסים מסווים ביעילות את זהות השולח והמקבל על ידי שימוש בקריפטוגרפיה מתקדמת לאימות עסקאות תוך שמירה על פרטי עסקאות בפני כורים. התוצאה היא חסימות שאינן כוללות מידע המאפשר זיהוי אישי.

הוכחה אפס הוכחת ידע

אפס הוכחת ידע באופן גרפי. מָקוֹר: שיתוף שקופיות

ההשקה של הרשת הראשית עדיין לא כוללת פרטיות, והנייר הצהוב אומר כי הצוות יכוון “לפתח איטרציה של פרוטוקול ZCASH חסר הידע”. פיתוח פיתרון שעובד בכל כך הרבה חיבורי רשת צפוי להיות קשה להפליא, ולכן נוכל רק לחכות לראות עד כמה פיתוח HCash מתמודד עם נושא הפרטיות..

התנגדות קוונטית

פחד אחד מקהילת הקריפטוגרפים נסב סביב יצירת המחשוב הקוונטי בסופו של דבר. מחשוב קוונטי יעלה בהרבה על כוח העיבוד של המחשבים של ימינו, ועלול לסכן את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בסיכון רציני.

ההצפנה המשמשת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין נשענת על קישור בין מפתחות פרטיים לציבוריים. כך אנשים יכולים לשלוח כסף לכתובת ידועה, אך כל הוצאה יכולה להיות מורשית רק על ידי מי שמחזיק את המפתח הפרטי.

כרגע כמעט בלתי אפשרי לתוקף לחשב את המפתח הפרטי מהמפתח הציבורי. למעשה, ההערכה היא כי על צופן של 128 סיביות ייקח 10.79 חמישון שנים לגלות מפתח פרטי מהמפתח הציבורי. עם זאת, ההערכה היא כי מחשב קוונטי יכול לפצח את אותו צופן בתוך 6 חודשים.

מומחים מסכימים כי ככל הנראה יחלוף זמן מה עד שהמחשוב הקוונטי יהפוך למציאות, אך צוות HCash מוכן לכך היום. הם כבר הכניסו עמידות קוונטית לקוד שלהם, והם מהראשונים ליישם טכנולוגיה אנטי קוונטית. HCASH משלבת שתיים מתוכניות הפתיחה הקוונטיות הפופולריות ביותר, BLISS [DDLL13] ו- MSS / LMS [BDH11, LM95]. זה מבטיח שמחשבים קוונטיים, כאשר הם מפותחים, לא יזכו להשפעה יתרה על הרשת של Hcash.

ממשל DAO באמצעות Hybrid PoW & PoS

מנגנוני הקונצנזוס הנפוצים ביותר המשמשים את רשתות החסימה הם הוכחת עבודה (PoW) ו- Proof of Stake (PoS). בעזרת PoW בלוקים נוצרים על ידי כורים המשתמשים בכוח מחשוב כדי לפתור חידות הצפנה. הכורים הפותרים את הבעיה ויוצרים את החסימה מקבלים פרס על כך.

במנגנון של קונצנזוס PoS המערכת תביא בחשבון את כל הכתובות המחזיקות את המטבע הקריפטוגרפי, ואז על בסיס ההימור, או גודל האחזקות, הרשת בוחרת באופן אקראי למחצה כתובת לאימות החסימה החדשה. אני אומר באופן אקראי למחצה מכיוון שככל שאתה מחזיק יותר מטבעות, כך גדל הסיכוי שתבחר לאמת חסימה.

הימור ברשת Hcash

הימור ברשת Hcash. מָקוֹר: בינוני

לאחר שהמאמת אוסף ואוטם את הבלוק, שאר הרשת בודקת אותו כדי לוודא שהוא כנה. אם זה המאמת מקבל תגמול קטן. אם הבלוק הונאה, המאמת מאבד את כל מטבעותיו באותו בלוקצ’יין.

במקרה של HCash, הם מציעים מערכת PoW / PoS היברידית להגדלת מעורבות המשתמשים ולשיפור יעילות כוח המחשוב. רכיב ה- PoW מעודד את הכורים לספק כוח מחשוב, ואילו רכיב ה- PoS שומר על משתמשים אחרים מעורבים ומתמריצים להחזיק מטבעות..

הכוונה היא להשתמש במערכת ההיברידית הזו כדי לאפשר הצבעה וליצור ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) שישלוט ברשת HCash..

כוח ההצבעה של כל משתמש ייקבע על ידי שילוב בין ההימור שלו לבין כוח המחשוב שהם תורמים לרשת. קיים איזון מעניין בשימוש הן ב- PoW והן ב- PoS ומספר יתרונות פוטנציאליים. הרעיון להשתמש במערכת זו נבע מבלוקצ’יין Decred, ש- HCash הוא מזלג.

ביקורת על HCash

ברגע ש- HCash טיפס לטופ 20 הראשונים ב- Coinmarketcap, הוא עבר בדיקה אינטנסיבית, והיו כמה מתנגדים קולניים מאוד לפרויקט. בשרשור Reddit אחד המשתמש הרחיק לכת וכינה את HCash מטבע הונאה שאין לו מטרה מלבד להרוויח כסף עבור המייסדים והיועצים, וכי הצוות לא התכוון לספק את הטכנולוגיה שתוארה בספר הלבן שלהם..

למעשה, הנייר הלבן עצמו התמודד עם ביקורות מצד הקהילה על היותם גנריים מדי. חלקם אמרו כי אין להם אלא לתאר את הטכנולוגיות הקיימות ואת הבעיות שלהן, מבלי לענות כיצד ישתפרו וטכנולוגיות אלה ברשת HCash..

ביקורת נוספת הייתה שה- HCash לא היה תחת פיתוח פעיל, ולמעשה האחרון GitHub מתחייב הוא מה -20 בספטמבר 2017. מאז הרשת הראשית שהושקה ב -7 באוגוסט 2018 ברור שהפרויקט פשוט לא מפותח כמקור פתוח, וזה נושא אחר.

לבסוף, מקובל שפרויקטים חדשים ומטבעות קריפטוגרפיים המטפסים כל כך גבוה ב- Coinmarketcap הם נושא לדיון אינטנסיבי בפורומים מקוונים. זה לא היה המקרה בכלל עם HCash. ה- subreddit לפרויקט שקט מאוד, ואין גם פעילות בפורומים מקוונים אחרים. ואם כבר מדברים על מקומות מקוונים, מוזר שלצוות הפיתוח אין פרופילים פעילים באף אחת מפלטפורמות המדיה החברתית הגדולות.

אסימון HCash

עד לא מזמן האסימון עבור HCash היה HShares (HSR), שירד במחיר מאז דצמבר 2017, ועמד על 5.20 דולר ב- 7 באוגוסט 2018, כאשר HCash השיקה את הרשת העיקרית שלהם. כמה ימים קודם לכן הצוות הודיע ​​על המרת אסימוני HSR של testnet לאסימון ה- HC הראשי. אסימונים אלה יומרו 1: 1. פעם אחת ההקבלה חילופי יתר שרשרת הושקה יהיה אסימון שירות בשם HX עבור אותה שרשרת, עם HC 1 בשווי 100 HX.

המרת אסימונים של HC ל- HX

המרת אסימונים של HC ל- HX. מקור: אתר HCash

נפח המסחר ב- Bithumb גדל באופן דרמטי לאחר הידיעה על ההמרה למטבע HC החדש והשקת הרשת הראשית, אך נכון לעכשיו קשה לומר לאן המחיר עשוי להגיע מאחר שרוב הבורסות עצרו את ההפקדות, המשיכות והמסחר ב- HSR באותה תקופה. להיות אחרי שה- HCash הודיע ​​על כך:

כל אסימוני HSR שנוצרו מפעילויות PoS או PoW לאחר גובה החסימה 938,888 לא ניתנים לפדיון (לא ניתנים להחלפה).

אתה יכול לקנות אסימונים של HSR כרגע בבורסות כגון Bithump, Binance ובורסת Huobi.

סיכום

בקריאת העיתון הצהוב של HCash יש לפרויקט חזון עתיד מבטיח מאוד, אך לדעתי חזון לא בטוח כיצד להגיע לשם.

השקת הרשת המרכזית לפרויקט היא בהחלט מהלך מבטיח בכיוון הנכון, אך נותרים הרבה אלמנטים ותכונות שנותרו חסרים עם מעט ראיות קונקרטיות כיצד צוות הפיתוח יפתור את בעיות הטכנולוגיות שהם מנסים לשנות. לשימושם.

זה פרויקט שאפתני ביותר, אבל פרויקט שכולו שאלות ודאגות. נכון לאוגוסט 2018 מעט מהשאלות הללו טופלו, שלא לדבר על תשובה.

אניח להניח שהפרויקט מתקדם באופן מקובל על בסיס השקת הרשת הראשית, אבל אני חושב שיש צורך בהוכחה נוספת לפני שהפרויקט יראה כמוצק..

תמונה מוצגת באמצעות Hcash

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me