סקירת District0x: רשת השווקים המבוזרים

District0x (DNT) קיבלו לא מעט חדשות לאחרונה ומסרו את הודעת Coinbase כי הם מתכננים לרשום את האסימון.

District0x מנסה לפתח מודל חדש מיסודו למסחר מקוון על ידי יצירת שוקים וקהילות מבוזרות. הם גם מנסים לבנות כלים שיאפשרו למשתמשים שאינם טכניים ליצור ארגונים משלהם.

עם זאת, בהתחשב בנוף ההולך ותחרותי, האם הוא באמת יכול להתחרות?

בסקירה המלאה הזו של District0x נבחן לעומק את הפרויקט. ננתח את הטכנולוגיה, חברי הצוות ומפת הדרכים לפיתוח. אנו נסתכל גם על מקרי השימוש הרחבים יותר עבור אסימון DNT והאם יש בו פוטנציאל לאימוץ רחב יותר.

מה זה District0x?

מחוז 0x הוא פרויקט מעניין הפועל ליצירת שווקים מבוזרים וקהילות ברשת, שהם מכנים מחוזות. הוא מבוסס על Ethereum IPFS ו- Aragon, ומשתמש במספר טכנולוגיות ופלטפורמות כדי להקל על עסקאות משתמשים.

סקירה כללית של district0x

מערכת אקולוגית District0x וסקירה כללית. מקור תמונה: district0x Education

מחוזות קיימים כארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO) ברשת district0x והם ייבנו ממסגרת קוד הפתוח הרגילה d0xINFRA. זה מורכב מחוזים חכמים של Ethereum וספריות קצה.

התוכניות הן ליצור ממשק שיאפשר לכל משתמש ליצור שוק או קהילה מבוזרים משלו, ללא עלות. כל אלה ייווצרו בבלוקצ’יין, תוך שימוש בחוזים חכמים המופעלים על ידי Ethereum וממשל מאראגון.

מה הם מחוזות?

כל קהילה או שוק שנוצר בתוך District0x נחשב למחוז והם עובדים כארגון אוטונומי ומבוזר לחלוטין ברשת District0x. כל מחוז נפרד יכול לבצע חשבוניות ותשלומים משלו, יש לו דירוג ומוניטין משלו ומסוגל לפרסם ולרשום כמו גם חיפוש וסינון..


מרכיב הליבה המאפשר מחוזות הוא תשתית d0xINFRA. זו ערימה של ספריות וחוזים חכמים של Ethereum. רכיבים אלה מופצים ב- IPFS ופועלים להפעלת הפונקציות הבסיסיות של המחוזות.

כאשר פותחה המסגרת היא נשמרה בכוונה כפתרון קוד פתוח הניתן להרחבה לחלוטין. זה מאפשר לכל מחוז ליצור מודולי עזר ולחבר אותם ליישום תכונות ייחודיות ולשיפור הפונקציונליות הבסיסית.

מה מעצמת מחוז 0x?

Distric0x מופעל על ידי שילוב של Ethereum, IPFS ו- Aragon. Ethereum נותנת פונקציונליות של חוזה חכם כמתואר לעיל. IPFS מספק אבטחה ואחסון קבצים, כמו גם נוחות לגישה לכל משתמשי המחוז. ואראגון מספקת ממשל לכל המערכת.

מחוז מסגרת d0xINFRA0x

מסגרת d0xINFRA. מקור תמונה: district0x בלוג

אראגון היא פלטפורמה שתוכננה במיוחד כדי לאפשר פריסה של ארגונים או גופים וירטואליים. יצירת מחוז בתוך District0x יוצרת גם ישות מקושרת של אראגון. ישות חדשה זו של אראגון היא מיקום הממשל המחוזי וכל קבלת ההחלטות עבור המחוז.

אילו מחוזות נוצרו?

ישנם שלושה מחוזות שנוצרו עד כה, וישנם אחרים בפיתוח, אך עדיין לא הוזכר מהם אלה. מפת הדרכים District0x מציינת סך של 8 מחוזות שנוצרו לפני שחרור הרמה הבאה של הפלטפורמה.

אתלנס

אתלנס היה המחוז הראשון שנוצר, והוא הושק בינואר 2017. אתלנס הוא שוק עבודה מבוזר, בעיקר עבור מחפשי עבודה פרילנסרים, אם כי הכוונה היא שניתן יהיה לפרסם כל סוג של עבודה בלוח העבודה. אמנם לוח התפקידים התחיל טוב, אבל עכשיו שקט, ולא הרבה יותר מ -1-2 משרות מתפרסמות בכל חודש.

שם בזאר

המחוז השני שהתווסף למחוז 0x היה שם בזאר, המהווה שוק עמית לעמית לקנייה ומכירה של שמות הרשומים בשירות Ethereum. זה הושק באוקטובר 2017.

צילום מסך בזאר

צילום מסך מדף הבית של השם בזאר

הכוונה היא ליצור רישום לחיפוש בקלות של שמות ENS הזמינים למכירה. בעלי דומיינים יכולים להתאים אישית את הרישום שלהם במחירים קבועים, או לגרום להם מכרזים פתוחים. ניתן לקבוע את המחירים ב- ETH או בכל אסימון ERC-20.

מפעל ממים

זהו הרובע שהושק לאחרונה והוא נכתב בהשראת העיצוב של שוקי האוצרות של סימון דה לה רובייר. ב מפעל ממים משתמשים יכולים ליצור ממים מותאמים אישית עם אסימונים ולהציע אותם למכירה. זה נותן אמנים ממשק שבו הם יכולים ליצור נכסים דיגיטליים נדירים להוכיח בבלוקצ’יין את’ריום.

דף הבית של מפעל מם

מפעל ממים עומד להשיק ….

Meme Factory כולל גם שוק בסגנון לוח מודעות בו ניתן לפרסם את הנכסים באופן מיידי למכירה. הגרסה המלאה טרם פורסמה, והמחוז נשאר בינתיים ברשת המבחנים.

תוכניות למחוזות עתידיים

צוות District0x מתכנן ליצור ולהשיק מחוזות חדשים ללא הגבלת זמן במאמץ להדגיש את תועלת הפלטפורמה ולהגדיל את בסיס המשתמשים. עבור v0.3 של הפלטפורמה מתוכננים 5 מחוזות נוספים, אם כי הם עדיין לא נקראו או תוארו.

קיימת מערכת הצעות פתוחות בשימוש ב- District0x, כאשר כל משתמש יכול להציע מחוז חדש לקהילה באמצעות GitHub של District0x. באמצעות חברי הקהילה District0x Token (DNT) חברי הקהילה יכולים להצביע לאילו מחוזות הם רוצים לראות בנויים ונפרסים לרשת.

זה מאפשר למשתמשים להגיד אילו מחוזות הם מרגישים שיספקו את השירות הרב ביותר לרשת. נכון לעכשיו הצוות משתמש ב- הצעת הצעה מחוזית dapp, יישום CarbonVote מותאם אישית, כדי לספק יכולות הצבעה.

מי יכול ליצור מחוזות?

צוות District0x הוא היחיד שיכול ליצור מחוזות כרגע, אך תוכניות עתידיות הן להשקת פלטפורמה שבה כל אחד יכול להשתמש כדי ליצור מחוזות חדשים ברשת. עדיין אין מסגרת זמן להשקת פלטפורמה זו, אך היא אמורה להיות חלק מ- V0.3 לאחר שתקופת התרומה תתקיים.

District0x נוצר כדי להיות ללא הפרעות של צד שלישי, וצוות הפיתוח בעד לאפשר לאזרחי האינטרנט לבנות ולהשיק את כל מה שהם צריכים ברשת. מי שמעוניין ברשת District0x יכול להציע מחוזות חדשים ולהצביע באילו מחוזות יש לפרוס בהמשך בזמן שהם ממתינים להשקת פלטפורמת המשתמשים.

צוות District0x

בדיוק כפי שהפלטפורמה מיועדת לשווקים וקהילות מבוזרות, צוות District0x מבוזר ומפוזר ברחבי העולם. המשימות מוקרנות במיקור חוץ למגוון חברות, אך בלב הפרויקט עומד מעבדות d0xINFRA, מעבדה לפיתוח clojurescript.

המייסד והמפתח הראשי הוא מטוס לסטאן. הוא היה מפתח במשך רוב חייו, ולפני הפצת המערכת האקולוגית של קלוז’ור-את’ריום הוא עבד כעשור כפתח עצמאי בפרויקטים שונים. ידוע שהוא נלהב מאוד מביזור.

חברי צוות 0x מחוזי

מייסדי District0x עם Matus Lestan משמאל ו- Jor Urgo מימין. מקור: מקושר

המייסד המשותף של הפרויקט הוא ג’ו אורגו ומלבד האחראי על הפעילות במעבדות d0xINFRA הוא גם מייסד ומנכ”ל Sourcerers.io. חברת Sourcerers, io שלו הייתה אחראית על ניהול הקהילה ותמיכה מנהלית בפרויקט. ידוע שהוא גם נלהב מביזור, ומאפשר ממשל סמלי.

אסימון DNT

אסימון הרשת District0x, או DNT, הוא אסימון הימור המאפשר לחברי מחוז להשתתף בממשל ובקבלת ההחלטות של אותו מחוז. זכויות ההצבעה בתוך מחוז קשורות ישירות למספר ה- DNT שהוקצה על ידי משתמש.

District0x החזיקה את ה- ICO שלה ביולי 2017, וגייסה כ -9 מיליון דולר על ידי מכירת 600 מיליון אסימונים של DNT במחיר של 0.0168 דולר לכל אחד. ההיצע הכולל של DNT יעמוד על מיליארד.

מחיר ה- DNT עלה בצורה חדה בעקבות ה- ICO, והגיע לרמות מעל 0.24 $ בתוך שלושה שבועות ממסקנת ICO. העליות לא החזיקו עם זאת, והמחיר צנח במהלך החודש הבא עד שהגיע לסביבות 0.04 $. היא נסחרה הלוך ושוב על פני רמה זו במשך מספר חודשים ואז נקלעה לרוץ השור בדצמבר 2017 במטבע קריפטוגרפי.

Binance DNT

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של DNT

השיא של כל הזמנים, ממש מעל 0.40 דולר ל- DNT, הושג ב -6 בינואר 2018 ומאז המחיר ירד בהתמדה לאורך 2018. נכון ל -14 בדצמבר 2018 הוא אפילו נמוך ממחירו ICO במחיר של 0.011059 דולר..

אסימונים של DNT זמינים במספר מרכזיות, אך הנפח הגדול ביותר הוא בינאנס. הבורסות הגדולות הבא עבור DNT הן ABCC, Bittrex ו- Coinbase Pro.

כאסימון ERC-20 ניתן לאחסן DNT בכל ארנק תואם ERC-20, כגון MetaMask ו- MyEtherWallet או MyCrypto.

התפתחות & מפת דרכים

אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל מושג כמה עבודה מתבצעת בפרויקט היא לבחון את הפעילות שלהם ב- github. אז החלטתי להמשיך ל District0x Github ועיין במספר ההתחייבויות שביצעו במהלך 12 החודשים האחרונים.

בהתאם ליעדים שלהם, נראה שעיקר הפעילות שלהם הוגבלה למפעל הממים שלהם עם פחות פעילות במאגרים הראשיים שלהם. העבודה בפרויקטים או “מחוזות” בודדים ברשת עשויה להימשך עד 2019.

מאגר District0x

District0x מתחייבים בגיתוב שלהם למפעל הממים ושם הבזאר

הסיבה לכך היא שעל פי מפת הדרכים, District0x עובד על v0.2 ועליו לסיים את פריסת השם Bazaar ו- Meme Factory, כמו גם את הרישום המחוזי. כל אלה צפויים להסתיים עד ה -1 בפברואר 2019.

ניתן לצפות להשלמת v0.3 בהמשך. העדכונים המתוכננים לשלב הבא זה הם:

  • פרוס 5 מחוזות חדשים לרשת
  • פרוס מודולי היערכות ומשילות
  • הרחבה מחוזית באמצעות מודולי עזר
  • פרוס את ספריית מודולי העזר

צעדים אלה צפויים להסתיים לפני תקופת התרומה הפוטנציאלית, עם תאריך סיום של 1 באוגוסט 2020.

לאחר תקופת התרומה הצוות יתמקד בדברים הבאים, ללא תאריך סיום צפוי המוזכר בעיתון הלבן:

  • פרוס פלטפורמה ליצירת מחוז
  • פרוס רישום של מודולי עזר
  • פרוס את הרישום ברשת District0x
  • מסירת ממשל של פרויקט district0x למחזיקים של אסימונים ברשת

צוות District0x אכן פעיל למדי בכל הקשור לתקשורת עם הקהילה. הם מפרסמים באופן קבוע ב- מחוז 0x בלוג את עדכוני הפיתוח החשובים ביותר במהלך החודש. יש להם גם נהדר פורטל חינוך שם יש מידע נרחב על הפרויקט כמו גם נושאים כלליים יותר.

סיכום

District0x הוא פרויקט מעניין שיכול לשנות את האופן שבו אנו משתמשים באינטרנט, אך הוא מתפתח לאט. הצוות שעומד מאחורי הפרויקט נלהב מביזור ובעל מידה גבוהה של יצירתיות, דבר שיעזור לך ככל שמקרי שימוש רבים יותר יתפתחו כמחוזות בפלטפורמה..

למרבה הצער עבור המשקיעים, אסימון ה- DNT חלה ירידה מאסיבית בשנת 2018. חלק גדול מזה הוא חלק משוק הדובים הרחב יותר, אך חלק ממנו כמעט בוודאי נובע מהקצב האיטי של המשלוחים מהפרויקט. העובדה שהאתלנס נראה לאט לאט מתחלף כרגע.

השקת פלטפורמה לציבור הרחב ליצירת מחוזות אמורה לתת דחיפה עצומה לפרויקט, אך בהתבסס על מפת הדרכים זה לא יקרה לפחות שנתיים. בינתיים, כדאי לפקוח עין על הבלוג שלהם ו- חשבון טוויטר לקבלת עדכונים נוספים.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map