סקירת DigiByte: ראיון בלעדי עם שגריר “ענק ישן”

DigiByte הוא פרויקט קריפטוגרפי שהופעל לאוויר בשנת 2014. לדברי יוצרו, ג’ארד טייט, הוא נעשה כמשהו לתגובה לחולשות הנתפסות בביטקוין..

במיוחד, זוהי תגובה המופנית כלפי החששות מריכוזיות הכרייה בין היתר בגלל ASIC. למרות היותו תקופה כה ארוכה, ואף הוצע בשפשיפט, המטבע במובן מסוים נפל מעיני הציבור..

שווי השוק שלו שווה יותר מ -350 מיליון דולר (מכניס אותו למטבעות 50-60 הראשונים ב- Coinmarketcap.com), ויש לו עשרות אלפי תומכים פעילים מאוד, כורים, מפעילי צומת ותורמים..

עשינו צ’ק-אין בכמה מהצ’אטים הרשמיים של מברק עבור DigiByte והם פשוט הומים עם פעילות, רעיונות ותוכן. כיום, יחידות של DigitByte נסחרות בסביבות 0.035 $ כל אחת.

אז על מה כל DigiByte?

יותר מסתם מטבע

בעוד פרויקטים רבים של בלוקצ’יין שהופיעו בערך באותו זמן DigiByte התמקדו אך ורק בעסקאות כספיות, DigiByte שונה. המטבע מעוניין להתפתח למשהו עם הרבה מקרי שימוש בחיים האמיתיים. בשיחה שנשאה בכנס הביטקוין בטקסס נשא יוצר DigiByte ג’ארד טייט נאום מרתק בו הסביר את תוכניותיו ל- DigiByte..

באופן ספציפי, הוא רוצה שהפרויקט יגדל בצורה כזו שהוא יכול לתמוך בסחר בינלאומי ולהפוך להיות יותר מטבע קריפטוגרפי ממוקד ביטחון. הוא גם שואף שהפרויקט יוכל לתמוך בדאפים ובחוזים חכמים בעתיד הקרוב. על פי האתר הרשמי, DigiByte כבר “מוכן לחוזה חכם” עם “Dapps מרובים בפיתוח”.

מנקודת מבט טכנית, ל- DigiByte יש מערכת מתקדמת מאוד בה כורים יכולים להשתמש בכל אחד מחמישה אלגוריתמי כרייה שונים, כולל SHA-256 הפופולרי ו- Scrypt, שהם האלגוריתמים המשמשים בין היתר Bitcoin ו- Litecoin בהתאמה..

הבחירה הזו באלגוריתם, כמו גם הדרך הייחודית שבה מחולקים תגמולי הכרייה בין אפשרויות האלגוריתם, פירושה ששני ה- ASIC של Bitcoin וגם כורי המעבד יכולים לכרות את המטבע זה לצד זה..

סחר במטבעות מטבעות אופציה של IQ כעת

ועדיין, אנשים רבים אולי מעולם לא שמעו על DigiByte, או יודעים למה בדיוק זה מתאים. זו הסיבה שהגענו לצוות הפיתוח של DigiByte ושוחחנו עם ג’וזיה ספקמן, השגריר הרשמי של DigiByte כדי ללמוד עוד על הפרויקט הזה והעקבות ההולכות וגוברות מאחוריו..


הראיון שלנו עם ג’וזיה ספמן

שוחחנו עם ספקמן ב- 27 בפברואר, והיו לנו כמה שאלות לגבי הצמיחה והתוכניות של DigiByte.

רוברט דבוי, לשכת המטבעות: DigiByte קיים כבר לא מעט שנים. מה הם כמה מההישגים שהצוות הכי גאה בהם?

ג’וזיה ספקמן, DigiByte: חלק מהדברים שאנחנו הכי גאים בהם כוללים את הבלוקצ’יין הארוך ביותר ב- UTXO ביותר ממיליון בלוקים.

זה הציב בפנינו כמה אתגרים מעניינים שמטבעות אחרים טרם נאלצו להתמודד איתם. דברים כמו סנכרון של הרבה בלוקים בארנק, הרבה בלוקצ’יינים אחרים לא מבינים שזה לא רק לגבי הגודל הגולמי של הרשת.

השילוב של DigiShield (MultiShield) וה- MultiAlgo שלנו מספק ביטחון ויציבות עצומים על הבלוקצ’יין שרבים אחרים לוקחים כמובנים מאליהם, וברמה האישית אני כנראה הכי גאה בשילוב המנצח הזה. מבט על שיחות ג’רדס בכנס הביטקוין טקסס האחרון ביוטיוב מסביר מדוע זו פריצת דרך כה נהדרת לביטחון הבלוקצ’יין.

מחקר ופיתוח: לאן אתה רואה את DigiByte הולך בחמש השנים הקרובות? ומה הם כמה מאבני הדרך העיקריות שאתה מקווה להשיג באותה תקופה?

JS: DigiByte מאוד יהיה חלק ממרחב האבטחה. כל כך הרבה אנשים מסתכלים על הבלוקצ’יין ועל מטבעות הקריפטו כאל המטבע, כשיש לכך כל כך הרבה שימושים מדהימים. הארנקים הניידים הבאים והשיפורים הבאים בהם בהמשך השנה הם אבן הדרך העיקרית שלנו שנצטרך להשלים בכדי להשיג זאת, ויש עוד מספר דברים מרגשים..

… נוכל לקחת את כל העסקאות מחסימות המובילות # 50 ביחד ועדיין אין לנו שום בעיות. “

מחקר ופיתוח: אני מבין ש- DigiByte מחפש לתמוך באפליקציות מבוזרות בבלוקצ’יין שלה באותו אופן כמו Ethereum. האם תכונה זו כבר הופעלה? האם ישנם פרויקטים המשתמשים בו כבר? מהם כמה מהיתרונות של שימוש ב- DigiByte במקום בבלוקצ’יין אחר?

JS: אנשים רבים מניחים כי Ethereum הוא הבלוקצ’יין היחיד שיכול לעשות אפליקציות מבוזרות בגלל התמיכה המלאה בשפה המתמשכת שלהם, כאשר פעמים רבות ניתן להשיג את רוב מה שאנשים רוצים לעשות באמצעות בלוקצ’יין מהיר ופחות צפוף. כבר ראינו שכאלה של CryptoKitties משפיעים קשה על זמני העסקה ועל הגז, אך למרבה המזל עם 560 העסקאות לשנייה בהן DigiByte תומך, נוכל לקחת את כל העסקאות מ- Top 50 החוסמות המשולבות ועדיין אין לנו נושאים.

מחקר ופיתוח: האם כרגע יש ל- DigiByte מקרי שימוש אמיתיים כמטבע? לדוגמא, האם יש עסקים שקיבלו כתשלום ישירות או בעקיפין?

JS: DigiByte שימש בחיים האמיתיים כבר שנים, אחד ממקרי השימוש הקודמים היה קבלה ב- House of Blue Jeans בהולנד. יש גם DiguSign המשמש חברות רבות, עם דברים כמו אבטחת ביטויי שילוח בינלאומיים. אנחנו גם רואים לולי בונים עלינו כמה שימושים פורצי דרך סביב הסכמה מינית וניצול חוסר השינוי של הבלוקצ’יין.

מחקר ופיתוח: DigiByte נועד להכיל מספר גדול מאוד של אסימונים במחיר נמוך יחסית לאסימון. כיצד DigiByte משתווה לאסימונים אחרים בעלי מודל כלכלי דומה, דוגמת Dogecoin או Bytecoin?

JS: DigiByte תוכנן בכוונה ביחס של 1000: 1 בהשוואה לביטקוין, כדי להיות “יותר ניתנים לניהול”.

מחקר ופיתוח: אם DigiByte מצליח להשיג את כל היעדים הפנטסטיים והרחיקי לכת ביותר שלה, היכן יהיה בעולם הקריפטו בהשוואה למובילי התעשייה הנוכחיים כיום? האם הוא יהיה גדול יותר מביטקוין, או שהוא מתאים יותר לשווקי נישה ספציפיים יותר?

JS: אם DigiByte ישיג את יעדיו, לא רק עולם הקריפטו יישנה כתוצאה מכך. אנו גם לא רואים בכך תרחיש מנצח / מפסיד, ואיננו מנסים להדיח אף אחד ברשימה שרירותית. עם זאת, עם זאת, אנו רואים את עצמנו כבעלי קהל עולמי שלא בהכרח יחול על מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, והצדדיות שלנו היא גם כוח עצום..

מחשבות אחרונות

חלקם בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים כינו את DigiByte כ”ענק שינה “. עם שווי שוק של מעל 350 מיליון דולר, והמוני התומכים האמיתיים שעומדים מאחורי הפרויקט, DigiByte כבר עשוי להיות ער. או לפחות בדרך לעמוד על רגליה.

לפרויקט בהחלט יש כמה מטרות נעלות. אם הוא מסוגל להשיג אותם וגם לראות אימוץ, זה בהחלט יכול לשנות את האופן שבו אנשים רואים את הפרויקט.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map