מילון מונחי DeFi למתחילים

>

מימון מבוזר מתקדם בקצב חסר תקדים. מבחינה בעייתית, זה אומר שגם המונחים, הביטויים והממים, מה שהופך את זה באמת קשה למתחילים להבין את DeFi.

מילון מונחים זה של מינוח DeFi יעזור לך להבין את המימון המבוזר בכללותו. אנו ממליצים לשמור על כרטיסייה זו בעת חקר הזדמנויות השקעה של DeFi.

לפני שנכנסים למילון המונחים, הנה ההגדרה הראשונה והחשובה ביותר שכדאי שתכירו.

DeFi: קיצור של מימון מבוזר, מתייחס ליישומים פיננסיים, מוצרים ושירותים הפועלים על רשתות חסימות מבוזרות כמו את’ריום ופולקדות..

הנה, לפי סדר האלף-בית, מילון מונחים של DeFi מלא בתנאים שכל משקיע צריך לדעת.

בְּדִיקָה

מתייחס לקוד פרויקט הנבדק על ידי תקינות מצד גורם מחוץ לארגון. בדרך כלל, פרויקט פרוטוקול של DeFi יביא לצד שלישי מקצועי להעריך את הקוד לצורך משוב על נקודות תורפה, שיאפשר להם ליישם טלאים (אם יש צורך) לפני שהם יוצאים לציבור..

APY

קיצור של תשואת אחוז שנתית, APY הוא אחד המושגים החשובים ביותר ב- DeFi. הכוונה היא להחזר ההשקעה שאתה יכול לצפות מנכס בתקופה של שנה. שיעורי APY נוטים להשתנות בפראות ב- DeFi, ולכן הם משמשים בצורה הטובה ביותר כמדדים משוערים.

צבר


צוברים מבוזרים כמו Balancer, 1inch Exchange ו- Yearn Finance מחפשים את שיעורי ההחלפה הטובים ביותר בקניית אסימונים וכן את התשואות הגבוהות ביותר בחקלאות..

AML

תקנות נגד הלבנת הון (AML) נועדו למנוע מפעלים פליליים בנוף הקריפטוגרפי. בפועל, תקנות AML הן המחייבות החלפות הצפנה לאיסוף מסמכי הזהות שלך לאמצעי אימות.

AMM

Maker Market Maker הוא מאגר מטבעות קריפטוגרפיים המציעים נזילות בין זוגות מסחר לקונים ומוכרים. בפועל, AMM עובד הרבה כמו פנקס ההזמנות של הבורסה המרכזית, אלא שהם אינם מתוחזקים על ידי רשות מרכזית ותלויים במשתתפים בכדי לספק נזילות (ראה: ספקי נזילות).

ATH

השיא של כל הזמנים הוא המחיר הגבוה ביותר אליו הגיע נכס, תיק השקעות או ערך קריפטוגרפי כנגד נכס אחר. ATH יכולים להתרחש כנגד זוגות BTC, ETH ו- fiat אך נוטים להיות מוכרים כנגד זוגות USDT בבורסות מרכזיות כמו Coinbase ו- Binance..

aTokens

אסימונים של Aave המייצגים את הנכס המופקד או הבסיסי. למשל, הפקדת LINK למטבעות Aave aLINK.

עקומת ההתחברות

עקומות ההתחברות הן משוואות המשמשות ליצירת קשר בין סיבה ותוצאה חלק בין מחיר מטבע קריפטוגרפי לבין ההיצע במחזור. עקומות מליטה משמשות לרוב בחלל DeFi במהלך שיגור והפצה של אסימונים – ככל שמשתמשים קונים את האסימון כך המחיר עולה לכולם. עם זאת, גם ההפך הוא הנכון.

CeFi

מימון ריכוזי, המשמש בדרך כלל כהתייחסות לפרויקטים כמו צלזיוס, נקסו ו- BlockFi הפועלים כמו ארגונים ריכוזיים רגילים במרחב DeFi..

TradFi

הכוונה למוסדות פיננסים מסורתיים או מוסדות פיננסיים מרכזיים כמו בנקים ומוסדות מורשת אחרים. לפעמים משמש כמונח גנאי ב- Crypto Twitter.

CEX

קיצור של חילופי ריכוז. רכיבי ה- CEX כוללים את Coinbase, Binance, Huobi, Gemini ו- Kraken.

DEX

קיצור של חילופי מבוזרים. מכשירי ה- DEX כוללים Uniswap, Curve, SushiSwap, Exchange 1inch, Synthetix ו- Balancer.

בטחונות

נכסים שהופקדו ושימשו לגיבוי הלוואה. הפקדת ביטחונות בפלטפורמות להלוואות קריפטו כמו Compound ו- Aave נעשית בדרך כלל כדי להימצא ולקבל APY ובו זמנית לוות יותר קריפטו.

ניתן לחיבור

למוצרי DeFi, פרוטוקולים ובלוק-קיינים שמתפקדים כמה שיותר חלקים עם מוצרים ופרוטוקולים אחרים יש יכולת לחיבור גבוהה. איכות היכולת להלחין פירושה מוצר או פרוטוקול של DeFi המשתלב בקלות עם אחרים ולכן הוא שימושי ויעיל יותר.

רבית דרבית

כשאתה מפקיד נכס מניב בפלטפורמה, בפרוטוקול או בבורסה של DeFi, לפעמים מתגמלים מחדש תגמולים בהימור המקורי שלך. זה, בתורו, מגדיל (או תרכובות) את התשואה שלך. לכן, ריבית דריבית מאפשרת לך לראות רווחים גדולים יותר ויותר על ידי השקעה מחדש פשוטה.

כתובת החוזה

בורסות מבוזרות כמו Uniswap מנוהלות על ידי ספקי נזילות ולא מארחים מרכזיים (ספרי הזמנות). זה מאפשר לכל אחד ליצור ולהפקיד אסימונים כדי להפוך אותם לזמינים למסחר. בתורם, הרמאים יוצרים לעתים קרובות אסימונים מחקים הדומים לנכסים פופולריים יותר. כדי לוודא שאתה סוחר באסימון אמיתי (ולא מזויף), הזן תמיד את כתובת החוזה etherscan.io כדי לאמת את הלגיטימיות של האסימון.

קריפטו טוויטר

מונח רופף לקהילת הקריפטו הקיימת בטוויטר המורכב ממפתחים, משפיעים, משקיעים וסוחרים.

cTokens

מתייחס לאסימונים מורכבים. הפקדת אסימונים באפליקציית Compound Finance מנטבלת את המקבילה שלהם למתחם (למשל, USDT -> cUSDT).

DAO

ארגונים אוטונומיים מבוזרים נוצרים על ידי קבוצה של כללים מקודדים של חוזים חכמים ומקפידים שהם הוגנים ושקופים ומקפידים עליהם. מטרת ה- DAO היא לשלוט ברשת מבוזרת ביעילות מבלי להסתמך על שרשרת פיקוד מרכזית.

נגזרים

מוצרים פיננסיים שמקורם בערכם מנכס הבסיס נקראים נגזרים. נגזרים פופולריים במסחר במטבעות קריפטוגרפיים כוללים נצחי ביטקוין וחוזים עתידיים באתריום. עם זאת, DeFi יצר נגזרות חדשות על פרוטוקולים כמו Compound, Synthetix ו- Aave, כגון cUSDT, sUSD ו- aBTC..

ERC-20

נכסי קריפטוגרפיה סטנדרטיים של Ethereum נבנים ומונפקים באמצעות פרוטוקול ERC-20. כל אסימון קריפטוגרפי המונפק ב- Ethereum הוא ERC-20 לפי תכנון.

השקה הוגנת

פרויקט DeFi שהושק ללא השקעות VC, מלאך או צד ג ‘מכל סוג שהוא. בהשקה הוגנת, כל האסימונים נמכרים לקהילה ואף אחד מהם אינו מוחזק לצורך הקצאת צוות או מייסד. לאחרונה, השקות הוגנות נתונות באש בגלל שלא סיפקו מספיק תמריצים לצוותים, ואילצו פרויקטים פופולריים של השקת יריד כמו Yearn Finance להטביע עוד אסימונים.

הלוואת פלאש

הלוואת בזק היא הלוואה מיידית של קריפטו שלא דורשת בטחונות, בדיקות KYC או כל צורה אחרת של השקעה מראש מהלווה. עם זאת, מה שהיא אכן דורשת הוא כי ההלוואה מוחזרת בתוך אותו בלוק עסקה כמו ההלוואה עצמה. בפועל, המשמעות היא שהכספים המושאלים יכולים לשמש רק ברשת כדי להפעיל פעולות חוזיות חכמות. אם לא נפרע הלוואה מהירה בזמן שנדרש לאישור חסימת העסקה הראשונית, העסקה נדחית והמנפיק שומר על הכספים..

תורת המשחקים

תחום מתפתח בעולם המתמטיקה מוקדש לחקר תורת המשחקים, או לאופן שבו מתחרים מתקשרים ויוצרים תוצאות באמצעות אסטרטגיות. ב- DeFi תורת המשחקים רלוונטית במיוחד מכיוון שמשתתפי השוק מנסים כל אחד לתפוס ערך לטובתם.

גז (אגרות גז אתריום)

דמי גז אתריום הם דמי העסקה המשולמים לכורי רשת המאמתים ומאשרים עסקאות ברקע. דמי גז מלווים כל עסקה האינטראקציה עם חוזים חכמים, כגון בעת ​​הפקדה, משיכה או העברת נכסים בין מרכזיות, ארנקים ובריכות DeFi מבוזרות. דמי גז אתריום משולמים ב- ETH ומתייקרים בתקופות של עומסי רשת גבוהים. מסיבה זו, הארנק שלך תמיד צריך להכיל מעט ETH לתשלום דמי דלק.

ממשל & אסימונים לממשל

ממשל מתייחס לתחזוקה, אכיפה והסדרה של פרוטוקול מבוזר על ידי בעלי אסימונים. בדרך כלל, כאשר פרוטוקול DeFi משוחרר, הוא עושה זאת עם נכס מקומי כגון COMP (עבור Compound Finance), AAVE (עבור Aave) ו- UNI (עבור Uniswap). כל מי שמחזיק באסימון המקורי של הפרוטוקול יכול להשתתף בקבלת החלטות ממשל ולהציע בעצמו אמצעי ממשל.

גווי

יחידת המטבע ששימשה לנקוב בעמלות הגז של אתריום. Gwei, או גז, משולם ב- Ether (ETH).

הפסד בלתי קבוע

בעת מתן נזילות ל- AM-AMM, הפסד בלתי קבוע מתייחס לאובדן הנכסים שהופקדת במהלך שינויים במחירים. מכיוון ש- AMM כמו Uniswap לא משתמשים בספרי הזמנות, המחירים נשמרים על ידי היחס בין הנכסים בתוך מאגרי נזילות. לכן, אם אתה מפקיד שני נכסים ומחיר אחד או שניהם משתנה, אתה עלול למשוך פחות מהנכסים שלך ממה שהופקד. עם זאת, דמי המסחר שנאספו מה- LP לרוב מפצים על הפסדים בלתי-קבועים.

KYC

דע את הלקוח שלך (KYC) הוא בדיקת אימות בסיסית הנדרשת על ידי חילופי פיננסים מרכזיים, פלטפורמות CeFi (כגון צלזיוס) ואחרים. פלטפורמות DeFi בדרך כלל דוחות אמצעי KYC מכיוון שהן פרוטוקולים מבוזרים.

נְזִילוּת

כמות ההיצע במחזור עבור אסימון נתון בשילוב עם נפח המסחר, זמינות הבורסה וגורמי סחר אחרים קובעים עד כמה אסימון נזיל או לא נזיל. בפועל, ככל שהאסימון נוזלי יותר, כך הוא יכול לספוג פעולת מחיר נפח גדולה יותר.

כריית נזילות

כריית נזילות מתייחסת להפקדת אסימונים בפרוטוקול DeFi בכדי לספק נזילות תוך תגמול עבור יתרת הפיקדון. תגמולים משולמים בדרך כלל בנכס הפרוטוקול. עם זאת, אירועי LM מסוימים בתשלום בעין.

מאגר נזילות

בורסות מבוזרות תלויות בבריכות נזילות בכדי לספק נזילות בין הנכסים ולאפשר עסקאות. בבורסות ריכוזיות ספרי הזמנות מטפלים במשימה זו. עם זאת, DEX מחליף את פקודת ההזמנות על ידי נזילות באופן יעיל באמצעות Crowdsourcing. כדי לתמרץ את ספקי הנזילות, ה- DEX וה- AMM מספקים תגמולים (מניות של עמלות עסקאות LP או APY אסימון מקורי).

ספק נזילות

משתתפי DeFi שמפקידים את האסימונים שלהם בבריכות נזילות כמו אלה ב- Uniswap ו- Curve Finance ידועים כספקי נזילות..

מדוע חקלאים מניבים מספקים נזילות?

זה ידוע היטב מניבים חקלאים השתמש בנכסי הצפנה הקיימים כדי להרוויח עוד נכסים. על ידי מתן נזילות, הם מרוויחים דמי חליפין בצורה של אסימונים של LP שאחר כך ניתן יהיה לממש אותם עבור אסימונים ‘אמיתיים’. למידע נוסף על חקלאות תשואות, קרא את המאמר החדש שלנו בנושא יסודות DeFi.

אסימון LP

כאשר ספק נזילות מפקיד אסימונים במאגר נזילות, חלקם מיוצג על ידי אסימון LP מונבע. אסימון ה- LP מייצג את הנכסים שהושקעו ויכול להניב פלטפורמות DeFi אחרות או להחליף אותן בנכסים המקוריים.

מטמאסק

Metamask הוא ERC-20 ארנק קריפטוגרפי מבוסס Ethereum נדרש לאינטראקציה עם רוב פלטפורמות DeFi.

אורקל מבוזרת

אוראקלות מבוזרות מספקות נתוני מחירים ברשת ומחוץ לרשת הפרוטוקולים של DeFi.

רועי

החזר השקעה הוא דרך לחשב את הרווחים או ההפסדים שלך מהשקעה בפלטפורמת DeFi.

החלקה

החלקה מתייחסת לפער במחיר שקיים בין מה שאתה מוכן לשלם עבור נכס למחיר הטוב ביותר של המוכר. החלקה נעה בדרך כלל בין 0.5% -2%, אך במקרים קיצוניים יכולה להגיע ל -3% ומעלה עבור אסימונים לא נזילים במיוחד..

חוזה חכם

מבנה מתכנת של קוד מבוסס בלוקצ’יין, קל משקל, שמבצע פונקציות כפי שקבע המחבר. בפועל, חוזים חכמים פועלים כמו תוכניות אוטונומיות שמחליפות מתווכים ומבטיחות תוצאות.

מטבע יציב

אסימונים עם ערך המגובה בנכסי הבסיס או המוצמדים לערכו של נכס אחר. מטבעות מטבעות הדולרים כמו USDT, USDC ו- GUSD ניתנים ל -1: 1 ברזרבות דולר אמיתיות, בעוד שטבעות מטבעות אחרות משתמשות בהחלפה חוזרת כדי להגיע להערכת שווי יציבה..

הימור

הפקדת נכסי מטבעות מטבע בפרוטוקול DeFi ליצירת תשואה (נמדדת ב- APY) ידועה כסטמינג.

סינתטיים (סינתטיים)

סינתטיים הם מוצרי סחר נגזרים מבוססי בלוקצ’יין המייצגים נכסים אחרים. סינתטיים, או סינתטיים, מגובים לעיתים קרובות ישירות על ידי נכס הבסיס, אך זה לא תמיד הכרחי. חלק מהסינטיסים בנויים על ידי סל נכסים שנעשה כדי להידמות ולעקוב אחר הנכס המקורי. כדוגמה, חשוב על סחר בבננה מפלסטיק במקום בננה אמיתית.

טוקנומיקה

קיצור של כלכלה סמלית, tokenomics מתייחס לתכנון אסימונים וכולל גורמים כמו אספקת אסימונים במחזור / מקסימלי, שיעורי פליטת אסימונים ולוחות זמנים להבשלה..

TVL

ערך כולל נעול (TVL) מתייחס לסכום הכולל של הערך שהופקד (או הושקע) בפלטפורמת DeFi נתונה. TVL גבוה יותר פירושו נזילות וביטחון רב יותר בבורסת DeFi. דוגמאות לפרוטוקולי TVL DeFi גבוהים כוללים Uniswap, Curve Finance, Aave ו- Compound Finance.

נכסים בסיסיים

נגזרים פיננסיים כמו נצחים, סינטטיים ואסימונים של LP (aLINK, wBTC, cUSDT) כל אלה שואבים מנכסי הבסיס (הנכסים המקוריים שהם עוקבים אחריהם או מייצגים).

תְשׁוּאָה

התשואה היא הסכום שנצבר על ידי הפקדה או השקעה של נכס בפלטפורמת DeFi כגון Yearn Finance, Compound, Aave, Curve Finance או Synthetix.

חקלאות תשואה

חקלאות תשואה היא פעולה של הפקדה או הימור של אסימונים על פני פלטפורמות DeFi המציעות תגמולים לספקי נזילות. חקלאות האסימונים שלך מאפשרת לך לייצר ערך נוסף מהנכסים שלך בכך שהם עובדים עבורך.

שרימפס היא פלטפורמת מסחר חברתית לקריפטוגרפיה. זה נועד לסוחרים מקצועיים וגם טירונים לבוא ללמוד על תעשיית הקריפטו ההולכת וגדלה. ב- Shrimpy משתמשים יכולים להעתיק את התיקים ואת אסטרטגיות המסחר של סוחרים אחרים.

עקבו אחרינו ב טוויטר ו פייסבוק לקבלת עדכונים, ושאל כל שאלה לקהילות המדהימות והפעילות שלנו מִברָק & מַחֲלוֹקֶת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map