סקירה של Decentraland (MANA) – עולם המציאות המדומה ב- Blockchain

טכנולוגיית הבלוקצ’יין משבשת בשקט את האופן בו אנו יוצרים ומסחר נכסים דיגיטליים באופן מקוון. החל מ Kitto Kitties ועד אסימוני Gifto, אנשים מתחילים לממש את הפוטנציאל ליצירתיות ומסחר בלתי מוגבלים באמצעות פריטים וירטואליים ברשתות מבוזרות..

אף אחד לא מבין את זה יותר מאשר הצוות ב אזור מרכזי, שמשיקים עולם מציאות מדומה שלם למשתמשים לרכוש מגרשים דיגיטליים לבנות, לעצב מחדש ואפילו לייצר רווחים. כל זה ייעשה באמצעות אסימון השירות שלהם, MANA.

האילוצים היחידים הם גבולות הדמיון שלך.

איך זה עובד

מופעל על ידי Ethereum Blockchain, Decentraland משלב יקום וירטואלי סוחף הדומה למשחקי וידיאו כמו Skyrim, עם תוספת של פריסה תלת-ממדית: הכל בנוי על רשת עמיתים לעמית מבוזרת..

כדי להתחיל, המשתמשים רוכשים תחילה את LAND, שהוא נכס דיגיטלי שאינו פטרייתי שנרכש במשחק. ברגע שאתה רוכש LAND, אתה יכול לעצב סצינות תלת מימד, ליצור משחקים, או אפילו להפעיל עליו שירותי חינוך או תיירות ייחודיים.

כמות השטח הרבה ביותר שמשתמש יכול לרכוש היא 33 x 33 רגל. LAND (כמו מטבעות קריפטוגרפיים) נעשים בכוונה גם מעטים בכדי להגדיל את הביקוש ולוודא שערך הרשת גדל ככל שמספר המשתמשים יאמצו אותו. כל החלקים הזמינים של קרקע וירטואלית נמכרים על שלהם זירת מסחר.

חלקים רבים של LAND יכולים להיווצר יחד כדי ליצור מחוז. מחוזות הם קהילות המרכיבות נושאים משלהם כמו וגאס, ליל כל הקדושים או שדה קרב.

אסימון MANA

Decentraland משתמשת באסימון ERC20 משלה הנקרא MANA כדי לשלם עבור LAND וסחורות ושירותים אחרים בעולם הווירטואלי.

כאשר מבזבזים אסימונים של MANA על LAND, הם נשרפים אחר כך במטרה להוריד את מספר המטבעות המסתובבים, מה שמגדיל את הביקוש ככל שמתחזקת הרשת. זה גם עוזר לחזק את הרעיון שה- LAND הוא סופי אפילו במרחב וירטואלי.

אדריכלות מבוזרת


פרוטוקול Decentraland מורכב משלוש שכבות:

  • שכבת קונצנזוס: כאן עוקבים אחר בעלות על קרקעות ותכולתה באמצעות טכנולוגיית החוזים החכמים של את’ריום
  • שכבת תוכן קרקע: נכסים וירטואליים מורידים ומופעלים באמצעות מערכת הפצה מבוזרת.
  • שכבה בזמן אמת: אפשר למשתמשים להתחבר זה לזה עמית לעמית.

סקירה כללית

סקירה כללית של פרוטוקול Decentraland. מקור: decentraland.org

Decentraland בנויה באמצעות A-Frame, מסגרת אינטרנט קוד פתוח לבניית חוויות מציאות מדומה. משתמשים יכולים גם לבנות לעולם הווירטואלי על ידי יצירת מודלים ב- SketchUp או בבלנדר ואז לייבא את המודלים לפלטפורמה.

הִיסטוֹרִיָה

בשנת 2015 החל Decentraland את ניסוי ההוכחה הראשון שלו שנקרא ‘תקופת האבן של Decentraland’. הם פיתחו פלטפורמה להקצאת בעלות על נדל”ן דיגיטלי למשתמשים בבלוקצ’יין.

נכסי הנדל”ן הדיגיטליים יושמו בתחילה כפיקסלים ברשת דו-ממדית. כל פיקסל הכיל מטא נתונים המזהים את הבעלים ומתאר את צבע הפיקסל. בתחילת 2017 החל הצוות בפיתוח תקופת הברונזה, עולם וירטואלי תלת ממדי המחולק לחבילות קרקע.

הבעלים של כל חבילה יכול לקשר אותה לקובץ הפניה לחשיש באמצעות בלוקצ’יין של Bitcoin שונה. בסוף 2017, אסימון MANA נוצר כדי לאפשר למשתמשים לתבוע חבילות של LAND ולתקשר ביניהם בתוך Decentraland.

בסוף השנה שעברה, Decentraland ערכה אירוע Terraform בו הושקה גרסת הבטא של ‘תקופת הברזל’ שלהם.

כיום הצוות עובד על ‘עידן הסיליקון’ שלהם, המתואר כעולם תלת מימד מלא, עם תמיכה מלאה בהתאמה אישית והתאמה אישית של חוקי הפיזיקה. גר בבלוקצ’יין. הם גם הבטיחו שותפויות עם imToken, districx ו- Aragon כדי לספק את שירותיהם.

צוות Decentraland

צוות ניהול מבוזר

צוות מייסד – תמונה באמצעות Decentraland.org

צוות ההנהלה מורכב ממוביל פרויקט (ארי מייליך) ומוביל טק – (אסטבן אורדאנו). המייסדים זוכים לפיתוח Streamium ו- Bitcore. Streamium הוא זרם וידאו מבוזר חסר אמון המשתמש בערוצי תשלום של ביטקוין. Bitcore הוא ערימה מלאה ליישומי ביטקוין ובלוקצ’יין

הניסיונות הקודמים של ארי כוללים את היותו מייסד שותף של Benchrise, כלי לניהול קשרי לקוחות כדי למצוא ולעסוק בכישרונות מובילים על בסיס הפרויקטים האחרונים שלהם, תחומי העניין והקשרים ההדדיים..

הוא עבד גם כאנליסט של מחקר שוק ב- CRV, חברת VC וחברת השקעות פרטיות. ארי סיים את לימודיו בניו יורו-מדע ובנוירו-כלכלה בניו יורק.

אסטבן הייתה בעבר המייסדת של Zeppelin Solutions, שבונה תוכנה לצמיחה והגנה על תשתית הליבה של כלכלה גלובלית פתוחה, המופעלת על ידי טכנולוגיות בלוקצ’יין. לפני כן הוא היה מהנדס תוכנה בביטפיי ובגוגל.

הוועדה המייעצת של Decentraland מורכבת מאנשים מנוסים מאוד במרחב הבלוקצ’יין.

המועצה המייעצת לביזור

המועצה המייעצת לביזור. מקור: decentraland.org

לדוגמא, שיאולאי לי היא מייסדת חברת InBlockchain שהיא אחת מקבוצות המשקיעים המשפיעות ביותר בתעשיית הבלוקצ’יין הסינית. יש להם גם את ג’ייק ברוכמן שהוא המייסד של CoinFund. Coinfund הייתה חברת הייעוץ שסייעה בסחר ההמונים האסימוני של Kik Kin.

תַחֲרוּת

Decentraland היא כיום המובילה בשוק בפלטפורמות VR הבנויות על הבלוקצ’יין.

Mark.Space עושה משהו דומה על ידי מתן חללי אינטרנט תואמי VR ו- AR המופעלים על ידי Blockchain. עם זאת, הם לא רחוקים כמו Decentraland מבחינת הפיתוח.

אֵיכוּת גבוֹהָה ו סנסאר הן פלטפורמות שאינן בלוקצ’יין שמוכרות חוויות מציאות מדומה.

מכירה וביצועים של אסימונים

ב- 8 באוגוסט 2017, השיקה Decentraland את ה- ICO שלה, וגייסה 24 מיליון דולר בתוך כ- 35 שניות, מה שהפך אותה לאחת מה- ICO המצליחות בשנה שעברה..

בְּעֵרֶך 10,000 משקיעים תרמו למכירה, וככל 7,000 התאכזבו לגלות שהעסקאות שלהם לא עברו בזמן.

מאז שהשיקה את מכירת האסימונים שלה, ביצעה MANA ביצועים טובים בהשוואה לשוק הקריפטו הרחב יותר. מחירו עמד על 0.02 דולר כאשר הגיע לראשונה לבורסות, ואז עלה לשיאו של 0.26 דולר בתקופת הפריחה בשוק בתחילת ינואר. מחודש פברואר עד אפריל המחיר נע בין 0.11 $ ל -0.07 $, שהוא יציב יחסית לאלטקוין, ועדיין יותר מפי שניים ממחיר ההשקה שלו.

ביצועי מחיר של MANA

סקירה כללית של פרוטוקול Decentraland. מקור: coinmarketcap.com

MANA כמעט הגיעה לשיאה הקודמת ב -3 במאי במחיר של 0.19 דולר, לפני שירדה למחיר הנוכחי של 0.10 דולר לאסימון. ICO מפיל את הדיווחים כי משקיעי ICO מבית Decentraland הרוויחו פי 4 את כספם מאז המכירה האסימונית.

אסימונים של MANA זמינים בבורסה של Binance ובבורסת ההצפנה של Huobi.

חוזק

בהתחשב במיקום הייחודי של Decentraland בשוק גדול, יש לפחות שתי נקודות חוזק שאנחנו רואים עבור Decentraland ואסימון MANA.

  • Decentraland הוא פרויקט יצירתי ביותר המספק למשתמשים מקרי שימוש מרובים: פיתוח אפליקציות, אוצר תכנים, השקת פרסומות למותג, איסוף פריטי אספנות דיגיטליים, קשר עם אחרים באמצעות פורומים מקוונים, קבוצות צ’אט ומחוזות וכו ‘..
  • החברה מובילה מסלול חדש בכך שהיא הולכת אחרי שוק המציאות המדומה (הצפוי להיות שווה 215 מיליארד דולר עד 2021) ושילוב זה עם טכנולוגיית Blockchain, אשר לפי הערכות שמרניות היא בגודל השוק 60 מיליארד דולר עד 2024.

אתגרים

בעוד ש- Decentraland ללא ספק נמצאת במצב חיובי בשוק המציאות המדומה, ישנם מספר אתגרים שאנו צופים עבורם בהמשך..

  • המצב הנוכחי של Blockchains עשוי להקשות על הגודל של Decentraland. הצוות הודה בעיתון הלבן שלו כי הפצת תוכן ברשת עמית לעמית הולכת להיות מאתגרת בגלל מהירויות הורדה איטיות ומבטיחות שתוכן מופץ מספיק ברחבי הרשת ללא הפסד. רשתות חסימות אחרות כמו Filecoin מטפלות בבעיות אלה וצוות Decentraland מקווה להשתמש בטכנולוגיה שלהם ברגע שהיא תהיה מוכנה לייצור..
  • הצוות גם צופה בעיות עם סינון תוכן לקהלים בוגרים (כמו פורנוגרפיה, אלימות או הימורים) שקשה לפתור ברשת מבוזרת. פלטפורמה וירטואלית מרגשת כמו Decentraland וודאי תמשוך אנשים בכל הגילאים. לכן יש ליישם איזושהי רגולציה עצמית בקרב הקהילה בכדי למנוע חשיפה של קטינים לתוכן בוגר. כרגע הצוות מציע גישה מבוססת מוניטין, המשתמשים יכולים לבחור ספק אחד או יותר של רשימות היתרים / רשימות שחורות העוקבות אחר סוג התוכן המוצג בכל חבילת LAND..
  • למרות שהצוות אמנם מוכשר, חסר ניסיון בכל הנוגע לניהול פלטפורמות מציאות מדומה. יתכן שהם יצטרכו להשיג כמה יועצים מחלל ה- VR שיתאימו לאלו שאספו מחלל הבלוקצ’יין.

סיכום

Decentraland היא דוגמה מצוינת לטכנולוגיות Blockchain המנוצלות מחוץ לתחום הפיננסי. מציאות מדומה היא שוק ענק שניתן לשפר רק כאשר פותחים אותו על גבי תשתית בלוקצ’יין מדרגית ומתפקדת לחלוטין.

העצמת המשתמשים להשתמש בדמיונם בסביבה דיגיטלית עם מעט מאוד גבולות יכולה לספק ערך עצום, אך יכולה גם להיות אתגר בהיקף אם Blockchains עצמם לא יהפכו מהר יותר.

על ידי נישואין למציאות מדומה עם הבלוקצ’יין, Decentraland חוצבת דרך חדשה, ובמקביל מתחרה בפלטפורמות משני הצדדים. פלטפורמות VR מרוכזות יביסו בתחילה את מהירות הפצת התוכן של Decentraland, בעוד ש- Decentraland תקווה לקבל יתרון באמצעות השוק הווירטואלי שלה לרכישת קרקעות עם אסימונים הניתנים לסחירה תמורת כסף אמיתי..

בסופו של דבר, אם Decentraland יכולה להתגבר על האתגרים שלה ולהשיג אימוץ המוני, ההזדמנויות ליצירתיות ומסחר במערכת אקולוגית היברידית מציאות מדומה / Blockchain הן אינסופיות..

תמונה מוצגת דרך decentraland.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map