סקירה כללית של האופן שבו עתיד הביטקוין יעבוד ב- CME

יום שישי היה יום גדול להשקת החוזים העתידיים של ביטקוין בבורסות רבות. CFTC אישרה כי ההצעות לרישומי עתיד על ידי קבוצת CME ו CBOE עמד בדרישות למסחר מוסדר.

חוזים עתידיים יאפשרו לסוחר להיכנס לעמדה ולהעלות השערות על מחיר הביטקוין (מעלה או מטה). הם מכשיר נגזר שמשמעותו שהם יפיקו את ערכם מהבסיס.

אף על פי שחוזים עתידיים היו זמינים בבורסות כגון Bitmex, הסוגים הסטנדרטיים הנסחרים בבורסה ב- CBOE וב- CME יהיו חשובים הרבה יותר..

בעבר סיקרנו את ההשפעה שהייתה להשקה הסופית של מוצרים אלה על השווקים ואת כמות ההתלהבות הרבה שבאה לאחר מכן.

פרטי החוזה

מפרטי חוזה ביטקוין CME

תמונה באמצעות Bitcoinmagazine.com

חוזים אלה הם הסכם בין הקונה לבין המוכר כי בשלב כלשהו בעתיד יקנה הקונה את הביטקוין מהמוכר במחיר שסוכם..

המשמעות היא שקונה עתיד ביטקוין מסוגל לנעול את מחיר ביטקון בתאריך עתידי כלשהו ולקנות אותו אז. כמובן שברוב החוזים העתידיים, הקונה לא באמת קונה את הביטקוין מהמוכר. הוא מגולגל ונאספים רווחים / הפסדים.

הם יכלו “ללכת ארוך” ולקנות את החוזה או שהם יכולים “להתקצר” בחוזה ולמכור אותו. הפעולה האחרונה היא מה שהמשקיעים המוסדיים רבים היו רוצים כדי לגדר את עמדותיהם הארוכות בביטקוין.

חשיפה לחוזה

החוזים העתידיים בביטקוין יבנו כך שכל חוזה ייצג ב- לפחות 5 ביטקוין. פירוש הדבר שכאשר סוחר יכנס לעמדה עם העתיד, הם יחשפו את עצמם לתנועה של 5 ביטקוין.

השוליים ההתחלתיים

עתיד ידוע גם בכמות המינוף שסוחר יכול לקחת על עצמו. זה אפשרי מכיוון שהסוחר צריך להציב רק אחוז “מרווח” מסוים על החוזה. במקרה של ביטקוין, השוליים יעמדו על 10% מהעמדה שתוקף.

גודל הסימון

מאפיין חשוב נוסף לחוזה עתידי הוא “גודל הסימון” החל על החוזה. במקרה של ביטקוין, גודל הסימון הזה יהיה 5 דולר. משמעות הדבר היא כי רווחים / הפסדים יתממשו רק כאשר גודל הסימון גדול מ- $ 5.


כאשר גודל הסימון גדול מ- $ 5, הרווח / הפסד עבור חוזה אחד יהיה $ 25 (ארבעת הביטקוין בחוזה).

דוגמה פשוטה

על מנת להבין בצורה הטובה ביותר את המכניקה של חוזה עתידי, הבה נבחן דוגמה פשוטה לסוחר שרוצה לעשות ביטקוין ארוך באמצעות שימוש בחוזה העתיד..

נניח שהסוחר שלנו היה רוצה לקחת עמדה לגבי 12 ביטקוין. פירוש הדבר שהם יצטרכו לקנות 3 חוזים עתידיים של ביטקוין. תהיה להם חשיפה של 12 * מחיר עתידי.

המחיר העתידי הוא המחיר בו Bitcoin נסחר בשוק החוזים העתידיים בתום זה. לצורך דוגמה זו, נניח כי החוזה הוא לתום דצמבר 2018 ומחיר העתיד הוא 20,000 $.

פירוש הדבר שהחשיפה הבסיסית של הסוחר היא 240,000 $. לאחר מכן יהיה הסוחר מחויב להעלות מרווח של 10% על המסחר, שהוא במקרה זה 24,000 $.

אם המחיר העתידי של הביטקוין היה עולה ב 100 $, פירוש הדבר ששווי החוזה עלה ל 241,200 $. פירוש הדבר הוא שהסוחר ירוויח רווח של 1,200 $ אשר יהיה שוק לשוק ויוכנס לחשבון העתיד שלו.

מינוף גבוה יותר, סיכון גבוה יותר

בהתחשב בכך שהסוחר יצטרך להעמיד סכום קטן בהרבה כמרווח מהסך הנדרש, הסוחר יזכה למנף.

ניתן לראות במינוף חרב פיפיות שיכולה לעבוד לטובת הסוחר כאשר העמדה לטובתו. עם זאת, זה גם ישחיק במהירות את השוליים שלו אם הסחר יעבור לכיוון ההפוך.

אם נחזור לדוגמא שלנו לעיל, למרות שמחיר הביטקוין זז רק ב 0.5% זעום, 24,000 $ עלו בערכם ב 5%.

כמובן, אנו יודעים שביטקוין הרבה יותר תנודתי מאשר צעד יומי של 0.5%. אם הביטקוין היה יורד ב -10%, פירוש הדבר שהעמדה תעבור מ -240,000 דולר ל -216,000 דולר וכל סכום השוליים שהושקע יושאר..

שיחת שוליים

על מנת להגן על החליפין מפני מצבים בהם הסוחר נכנס למצב שלילי וחייב כספי המקביל, הבורסה תבקש מהסוחר שיחת מרווח.

על מנת לוודא שהדבר לא קורה, מתווך יקבע מרווח תחזוקה מינימלי לסוחר. אם עמדת הסוחר נופלת לרמת תחזוקת מרווח מינימלית זו, הסוחר יקבל מה שמכונה “שיחת שוליים”.

זה ידרוש מהסוחר למלא את עמדתו כך שהמתווך בטוח שהסוחר יכול לכסות אותו במקרה של תנועות שליליות יותר במחיר הביטקוין..

מגבלות מחיר

לאור התנודתיות הקיצונית במחיר הביטקוין, CME הציגה כמה מגבלות תנודתיות שינסו למתן את ההשפעות על השוק..

ה- CME ינהיג מגבלות תנודות מחירים של 7%, 13% ו -20%. אם יש תנועה במחיר העתיד שגדולה +/- 7% ממחיר היום הקודם, תוחל תקופת ניטור של שתי דקות.

אם המחיר יעבור מגבולות 7%, המסחר יופסק למשך שתי דקות. סוחרים עדיין יוכלו ליצור הזמנות תוך עצירה של 2 דקות, אך זה לא יושלם עד לסיום ההפסקה.

לאחר מכן, מגבלת המחירים תעלה ל -13% ללא עצירה במקום. עם זאת, אם המחיר עולה על 20% +/- אז המסחר למשך שארית היום חייב להתרחש בגבול של 20% מעלה או מטה..

תאריך השקה

העתיד ב- CME עדיין ממתין לאישור הרגולטורים. ציר הזמן שנתן ה- CME הוא שהם צריכים להיות מוכנים לצאת לדרך בסוף הרבעון הרביעי של 2017.

כמובן שלסוחרים לא יהיה רק ​​את עתיד CME לבחירה. CBOE ונאסד”ק משיקים גם חוזים עתידיים בביטקוין בשנת 2018. היו גם דיווחים כי החזן פיטג’רלד רצה להשיק אופציות בינאריות בביטקוין..

בהתחשב בכך שנגזרות אלה יספקו דרך ייחודית למספר ולמוסדות לגדר את הסיכון העומד בפניהם בביטקוין, התקווה היא שבסופו של דבר ימתנו את אופיו ההפכפך של הנכס..

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me