סקירת Chainlink: פתרונות חכמים חכמים לכל Blockchain

ChainLink זוכה לא מעט לתשומת לב לאחרונה. עד כדי כך ש- LINK עלתה לשווי שוק של כמעט מיליארד דולר בשווי שוק.

הזרז לרווחים אלה היה השקתו של Chainlink במתחם Ethereum במאי 2019 ורישום Coinbase. בעיקרו של דבר, מטרת הפרויקט היא ליצור שירות אורקל מבוזר. אם הם יצליחו זה יכול לשנות את השימוש בחוזה החכם ויעילותו לנצח.

בסקירת Chainlink זו, נצלול לעומק את הפרויקט כולל מקרי טכנולוגיה, אימוץ, שימוש & סיכויי מחיר של LINK.

צורך באורקלים

כאשר מוזכרים חוזים חכמים כמעט כולם חושבים על את’ריום. וזה בגלל שכאשר Ethereum הושק עוד בשנת 2015 הוא הכיל משהו שהעלה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשלב הבא.

החוזים החכמים של Ethereum גרמו לכך שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להיות הרבה יותר מסתם אמצעי לביצוע עסקאות פיננסיות. החוזים החכמים של את’ריום הרחיבו את השימוש בבלוקצ’יין באופן מאסיבי.

הייתה בעיה אחת עם חוזים חכמים של Ethereum, והיא העובדה שהם עובדים רק עם נתונים על הבלוקצ’יין שלהם. אמנם זה עדיין משאיר אותם ככלי שימושי מאוד, אך הם אינם שימושיים כמעט כפי שהם יכולים להיות. יצירת דרך לכלול נתונים מחוץ לרשת תעניק לחוזים חכמים דחיפה עצומה במקרי השימוש הפוטנציאליים.

חיבור Chainlink לחוזים חכמים

כיצד יתפקדו חוזים חכמים של שרשרת קישורים. מָקוֹר: אתר Chainlink

מייסדי Chainlink ראו זאת והם עברו למלא את החסר. ChainLink נוצר כדרך להשתמש ב- Oracle כדי לשלוף נתונים ממקורות מחוץ לרשת. אורקלות של ChainLink יוכלו להשתמש במאגרי נתונים, ממשקי תוכנית יישומים (API) ומקורות אחרים בעולם האמיתי. זה פותח אפשרות לחוזים חכמים להשתמש בכל מקור נתונים בכלל, לא משנה מה המקור.

ChainLink יעזור מאוד לפרויקטים שזקוקים לנתוני offchain כדי להיות שימושיים באמת. בכך שהיא נותנת גישה לחבילות מערכות קבוצות נתונים מסורתיות, ChainLink מבקש להיות הגשר בין נתונים מסורתיים ועתיד טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

עם ערכות יסוד אלה, בואו נסתכל מפורט יותר על מה פותח ChainLink וכיצד הוא יכול לשנות את מרחב הבלוקצ’יין.

איך ChainLink עובד

התפקיד העיקרי של ChainLink הוא ליצור גשר בין משאבים ברשת ובמשאבים מחוץ לרשת. המשמעות היא שיש שני מרכיבים עיקריים בארכיטקטורת ChainLink – תשתית על גבי שרשרת ותשתית מחוץ לרשת. בואו נראה איך שניהם עובדים.

פונקציות ברשת


החוזים החכמים ברשת הם החלק הראשון בארכיטקטורה של ChainLink. כלול בחוזים החכמים אורקלות שנוצרו כדי לעבד בקשות לנתוני משתמש.

אורקלים אלה יקחו את כל בקשות המשתמשים לנתונים מחוץ לרשת המוגשים לרשת באמצעות חוזה מבקש ויעבדו אותם, וישלחו אותם לחוזה החכם המתאים כדי להתאים להם אורקל שיכול לספק את הנתונים מחוץ לרשת. ישנם שלושה סוגים של חוזים שיכולים לעזור בהתאמה: חוזה המוניטין, חוזה התאמת ההזמנות והחוזה המצטבר.

חיבור Chainlink לחוזים חכמים

התנהגות של אורקל ברשת על פי הגדרת Chainlink. מָקוֹר: נייר כתיבה של Chainlink

חוזה המוניטין מבטיח שספק האורקל אמין ואמין. אם כן, הבקשה מועברת לחוזה התאמת ההזמנות, הפועל להעברת החוזה המבקש לאורקל מתאים על סמך רמת השירות המתבקשת, וההצעות מהאורקלים. לבסוף, האורקל המצטבר אוסף נתונים מהכדורים שנבחרו ומספק את התוצאה הטובה ביותר לחוזה המבקש.

פונקציות מחוץ לשרשרת

רכיבים מחוץ לרשת הם החלק האחר בארכיטקטורת ChainLink. אלה צמתים אורקליים שקיימים מחוץ לרשת, אך מחוברים לרשת את’ריום. אני אומר שרשת Ethereum כאן מכיוון שכרגע ChainLink מסוגלת להתממשק רק לחוזים חכמים של Ethereum, אך בעתיד מתוכנן לעבוד עם הרבה רשתות וחוזים חכמים שונים. עיקר העבודה מתבצעת על ידי אורקלים מחוץ לרשת, מכיוון שהם אוספים את רוב הנתונים המבוקשים.

כל הנתונים שנאספו מעובדים באמצעות ChainLink Core, שהיא התוכנה המחברת את ה- BlockLink Chainchain עם מקורות נתונים מחוץ לרשת. CoreLink Core אחראי על עיבוד נתונים והעברתם לאורקל ברשת.

סקירה כללית על זרימת העבודה של Chainlink

סקירה כללית על זרימת העבודה של Chainlink

כל העבודה הזו על ידי הצמתים מחוץ לרשת אינה נעשית כצדקה. צמתים אלה מצפים לקבל תשלום עבור איסוף הנתונים והעברתם. והם משלמים בתוויות LINK.

יש פונקציה משנית של צמתים מחוץ לרשת שהופכים אותם למועילים למדי עבור מפתחים. הצמתים מחוץ לרשת מאפשרים שילוב של מתאמים חיצוניים, שהם כמו יישומים מבוזרים (dApps) ברשת את’ריום. מתאמים חיצוניים נכתבים על ידי מפתחים לביצוע משימות משנה בתוך הצמתים החיצוניים. זה הופך את איסוף ועיבוד הנתונים ליעילים יותר.

הפצת אורקל ומקור

האופי המבוזר של ChainLink והשוני מפרוטוקולי אורקל אחרים מוצגים על ידי המושגים הפצת אורקל והפצת מקור המשמשים את ChainLink. ביזור זה מסייע ל- ChainLink להימנע מריכוזיות ובעיות אבטחה אחרות.

הפצת מקור והפצת אורקל הם המפתחות לאבטחה ולביזור של רשת האורקל. הפצת מקורות היא המושג שגורם לאורקלים לשלוף את הנתונים שלהם ממגוון מקורות. זה עוזר להם לשמור על מוניטין טוב ברשת. והפצת אורקל היא הרעיון שיש בקשות נתונים מכווצות למספר אוראקלות כדי לשמור על ביזור.

בקשות מופצות של Chainlink

הבקשות מופצות על פני האורקלות וגם על מקורות הנתונים

האיור לעיל מראה את התפלגות שתי הרמות ברשת Chainlink. עם זאת, זה עוזר להסתכל על דוגמה מעשית.

יישום מזג אוויר

חברה יוצרת משתמש בשם אפליקציית מזג האוויר של יום השמש. המשתמש דורש נתוני מזג אוויר עדכניים, וכדי לקבל אותם יש בקשה שהוגשה ל- ChainLink. האורקל התואם מאתר שלושה אורקלים שונים כדי למצוא ולהעביר את הנתונים הדרושים, בהתאם למתודולוגיית הפצת האורקל כדי לשמור על רשת מאובטחת..

מכיוון שהרשת דורשת גם הפצת מקורות כל אחד מהאוראקלים ישאוב את הנתונים שלהם ממקורות שונים. אנו נקרא לאורקלים X, Y ו- Z. אורקל X מקבל את הנתונים שלה מ- Accuweather ו- Wunderground.

אורקל Y מקבלת את נתוניה ממרכז הנתונים הלאומי לאקלים ומפת מזג האוויר הפתוחה, ואילו אורקל זי מקבלת את נתוניה ממשרד מזג האוויר הלאומי ומהמינהל הלאומי לאוקיינוסים ואווירה.

עם הפצת אורקל ומקור זה הרשת נותרה מבוזרת לחלוטין, ו- Sunshine Day Weather מקבל נתונים מצטברים משלושה אוראקים מכובדים שכולם מקבלים את הנתונים שלהם ממקורות שונים..

יתרון נוסף של מערכת זו הוא בכך שאורקלים מתמרצים להישאר כנים, מכיוון שנתוניהם המדווחים יושוו לנתונים מאורקלים אחרים. אם ידווחו על נתונים מרמאים, האורקל יראה את המוניטין שלו שוקע, ועלול להתמודד עם קנסות אחרים שהוטלו על הרשת.

סביבות ביצוע מהימנות

סביבות ביצוע מהימנות, או TEE עבור אורקל, היו נוסף ל- Chainlink בסוף 2018 כאשר Town Crier נרכשה על ידי Chainlink.

שילוב של TEE עם חישובים מבוזרים מעניק ל- Chainlink שכבת אבטחה נוספת עבור מפעילי צומת בודדים. TEE מעניקים את היתרון בכך שמאפשרים לכל החישובים שבוצעו על ידי צומת פרטיים, אפילו ממפעיל הצמתים עצמם.

זה מגדיל את האמינות הכוללת של רשת האורקלים מכיוון שהיא מונעת מכל צומת להתעסק עם כל החישובים שבוצעו על ידם.

מקרי שימוש ב- ChainLink

יתכן וההתפתחות החיובית הגדולה ביותר עד כה ב- ChainLink היא השותפות שלה עם רשת העסקאות הבנקאית SWIFT. בואו נודה בזה, SWIFT היא אחת הרשתות הפיננסיות הגדולות בעולם, והצלחה איתן עשויה להוביל לשותפויות רבות אחרות בענף הפיננסים, מבנקים ועד מעבדי תשלום ועד תלבושות ביטוח..

SWIFT חוזים חכמים

SWIFT אורקל חכם הפועל כ- “Middleware”. מָקוֹר: חוזה חכם

SWIFT אמנם לא מישורית באמצעות ChainLink, אך היא מפתחת את ה- SWIFT Smart Oracle בעזרת ChainLink וזה מאפשר לאינטגרציות בין השניים..

חיובי נוסף הוא של- ChainLink יש מעט תחרות, וגם אלה שעובדים על פיתוח אורקל בלוקצ’יין נמצאים הרחק מאחורי Chainlink.

אסימון ה- LINK היה בלחץ לאורך שנת 2018, אך זה נכון לגבי כל שוק הקריפטו. לאחר שנחתה בתחתית ביוני 2018, היא החלימה התאוששות יפה והופעלה עוד יותר החל מאפריל 2019, כאשר הסוחרים והמשקיעים נודע כי Chainlink משיקה את רשת Ethereum. מאז המחיר עולה בכ -400%

שותפויות ChainLink

השותפויות ש- ChainLink ייצרה הן חלק מהעוצמה שלה גם כן. השותפות SWIFT היא הגדולה ביותר, אך היא אינה השותפות האיתנה היחידה שכבר הקימה ChainLink.

שותפי Chainlink

הבקשות מופצות על פני האורקלות וגם על מקורות הנתונים

זה מעניין, כי נראה שהצוות שעומד מאחורי ChainLink התמקד בבניית שותפויות ולא בשיווק, וזה חלק גדול מהסיבה שהמטבע נעלם מעיני רוב חובבי הקריפטו. להלן השותפויות הגדולות ביותר ב- ChainLink עד כה:

  • מָהִיר: רשת התקשורת הבין בנקאית המסיבית;
  • מערכת ההפעלה של צפלין: מערכת הפעלה שפותחה במיוחד ליצירת חוזים חכמים;
  • רשת בקשה: פלטפורמת חליפין שמטרתה להיות הסטנדרט להחלפת פיאט ומטבעות קריפטוגרפיים;
  • הון אותות: חברת נכסים פרטית בלונדון.

Chainlink הייתה פעילה ביותר בהוספת שותפים ומפעילי צומת חדשים מאז ההשקה על רשת Ethereum. נראה שכמעט לא עובר יום או יומיים ללא הודעה חדשה על הצטרפות שותף לניהול צומת Chainlink.

כל זה היה חיובי ביותר עבור Chainlink והגדיל את אימוץ הבלוקצ’יין גם כשהצוות ממשיך להתמקד בפיתוח ולא בשיווק. נראה כי Chainlink משווקת את עצמה, ושותפים חדשים באים לחפש את Chainlink ולא להיפך.

זה סימן טוב לכל סוג של עסק …

קהילת Chainlink

Chainlink הוא ייחודי למדי בקרב פרויקטים של בלוקצ’יין באופן שני, וכך היא טיפלה בשיווק. בעוד שפרויקטים רבים התמקדו רבות בשמירה על שקיפות מלאה וזרימת מידע למשתמשים, Chainlink התמקדה במקום זאת בעסקי יצירת שותפויות..

הצוות אכן מעדכן את המשתמשים, אך זרימת המידע לרוב דלילה ומתפשטת לאורך זמן.

תוכלו לראות זאת בערוצים החברתיים של הפרויקט. עַל טוויטר, ל- Chainlink 36,500 עוקבים, וזה נמוך למדי עבור פרויקט שקיים כל עוד Chainlink. ציוצים יכולים להיות ספוראדיים, ולעתים מפוזרים בין ציוצים למספר ימים.

רשת קישורים חברתיים

סטטיסטיקות משתמשים בטלגרם & רדיט

אחת הקהילות הגדולות ב- Chainlink חייבת להיות שלהן ערוץ מברק, המונה מעל 12,000 חברים. זה המקום אליו תוכלו להגיע לקבלת המידע העדכני ביותר בנושא פיתוח Chainlink.

ב- Reddit, שנחשב לאחד המפגשים המובילים עבור חובבי מטבעות קריפטוגרפיים, ה- שרשרת קישור משנה יש קצת יותר מ -11,000 עוקבים.

פוסטים נעשים מדי יום ויש מספר לא מבוטל של תגובות על כל פוסט, אך השיחות הן כמעט לחלוטין ממשתמשים, עם מעט מעורבות מצד צוות Chainlink..

אסימון קישור

אסימון ה- LINK התגייס מאוד מיד לאחר ה- ICO שלו ובאוקטובר 2017 הגיע ל -0.47 דולר. לאחר צניחתו מהשיא ההוא הוא התגייס שוב בדצמבר 2017 ובינואר 2018 יחד עם שאר שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים, והגיע לשיא של 1.35 דולר בינואר 2018..

היא צנחה בשנת 2018 יחד עם שאר השוק, והגיעה לשפל של 0.1647 דולר בסוף יוני, אך ב- 18 בספטמבר 2018 היא התאוששה ונסחרה ב 0.2872 דולר והייתה המטבע החמישי בגודלה לפי שווי שוק, עם שווי שוק. של 100,530,182 דולר.

קישור ביצועי מחיר

קישור ביצועי מחיר. תמונה באמצעות CMC

מספטמבר 2018 עד מאי 2019, מחיר LINK נותר בערך בין $ 0.25 ל- $ 0.50 כאשר שוקי הקריפטו החלו בהתאוששות איטית. מאי 2019 הוא כאשר המחיר באמת המריא כאשר המשקיעים עודדו על ידי השקת Chainlink על רשת Ethereum.

ב- 1 במאי 2019 LINK נסחר במחיר של 0.476462 דולר וב- 29 ביוני 2019 הוא הגיע לשיאו בכל הזמנים של 4.54 דולר. היא חזרה לאזור של 1.60 דולר עד ספטמבר, אך טיפסה בהתמדה מאז ונכון ל- 27 באוקטובר 2019 היא נסחרת ב -2.72 דולר..

קְנִיָה & אחסון LINK

בעבר, אם רצית לרכוש את LINK בעצמך היית צריך לעשות זאת עם BTC או ETH מכיוון שלא היו רכישות פיאט זמינות עבור האסימון. עם זאת, זה נוסף לאחרונה ב- Coinbase, וכעת ניתן לרכוש אותו באמצעות דולר ארה”ב.

Binance היא עדיין הבורסה הטובה ביותר לרכוש את LINK מכיוון שעיקר נפח המסחר נמצא בבורסה זו. אתה יכול גם לקנות ב- Huobi, OKEx ו- Mercatox, כמו גם בעשרות מרכזיות קטנות ובינוניות אחרות.

Binance LINK

הירשם ב- Binance וקנה קישורי LINK

במונחים של נזילות LINK, הוא די מתפזר על כל הבורסות בהן הוא רשום. המשמעות היא שאינך תלוי בנזילות מכל בורסה אחת שמפחיתה עוד יותר את הסיכון.

כשמסתכלים על ספרי ההזמנות האינדיבידואליים כמו Binance, הם עמוקים למדי ויש רמת מחזור סבירה. המשמעות היא שתוכל לבצע הזמנות חסימות גדולות ללא החלקה רבה במחיר.

ברגע שיש לך את אסימוני ה- LINK שלך, תרצה לשמור אותם בארנק לא מקוון. תן שמדובר באסימני ERC20 שכל ארנק שתומך ב- Ethereum יעשה. אלה כוללים ארנקים כגון MetaMask או MyEtherWallet.

פיתוח שרשרת קישורים

אז איך נראה פיתוח הליבה של Chainlink? ובכן, הדרך הטובה ביותר להבין את זה היא לבדוק את הציבור שלהם GitHub.

על ידי התבוננות בסך המחויבות במאגרים, אתה יכול לקבל תחושה גסה של תפוקת פיתוח כללית. להלן סך ההתחייבויות למאגר הליבה בשנה האחרונה.

Chainlink GitHub

סך כל ההתחייבויות לליבו רפו ב -12 החודשים האחרונים

כפי שאתה יכול לראות היה זרם די קבוע של עדכונים במהלך השנה, כך שהדברים עדיין פעילים. בהשוואה לפרויקטים אחרים בחלל, Chainlink מגיע לכ- 60 מבחינת סך הכל מתחייב.

אז אמנם תפוקת הפיתוח אינה נרחבת כמו חלק מהפרויקטים האחרים שראיתי, אך היא עדיין סבירה. אם ברצונך להתעדכן בהתפתחויות אלה, תוכל לעבור לפקיד שלהם ערוץ גיטר.

העתיד של Chainlink

ChainLink לא פרסמה מפת דרכים רשמית, כך שאנחנו לא יכולים להיות חיוביים מה יהיו ההתפתחויות הבאות.

למעשה, חוסר תקשורת מצוות הפיתוח, יחד עם היעדר שיווק לפרויקט, היה אחד התסכולים הגדולים בקהילת ChainLink..

זה ידוע היטב כי מייסד ChainLink סרגיי נזרוב מעדיף לעבוד מאחורי הקלעים, ואינו נועד להופעות פומביות.

שרשרת קישור סרגיי נזרוב

הכרזת Chainlink עם מעט ירידים. תמונה באמצעות טוויטר

זה שופר במהלך השנה האחרונה עם זאת, כאשר Chainlink הגדילה את כמות המידע שהיא מספקת לקהילת המשתמשים.

זה עדיין יכול לעשות טוב יותר. נכון לעכשיו הצוות מפרסם טוויטר בתדירות די גבוהה, אך הבלוג מתעדכן לעתים רחוקות למדי. מקור המידע הטוב ביותר הוא טלגרם.

הערך ש- Chainlink מביא לנו הוא ביכולת לספק אורקלים אמינים להפליא שניתן לשלב בצורה יעילה ובטוחה ברשתות אורקל..

העבודה השוטפת של Chainlink היא להשיג מטרה זו בכך שהיא מאפשרת למשתמשים בודדים לבחור צמתים בודדים באיכות הגבוהה ביותר ואז לצבור את הצמתים לרשתות אורקל העמידות בפני התקפות סיביל. ואז Chainlink מספק את אמצעי האבטחה כדי להבטיח שרשתות אלו יכולות לתפקד כמפעילות חוזיות חכמות אמינות.

שיטה אחת משמשת את רשת Chainlink כדי לאפשר למשתמשיה לבחור את הצמתים האישיים האיכותיים ביותר היא על ידי אספקת הנתונים הדרושים המראים עד כמה הצמתים ממלאים כרגע את הבקשות וכמה טוב הם מילאו את הבקשות בעבר..

סייר Chainlink

סייר Chainlink הוא האמצעי לוודא שכל הנתונים הללו זמינים למשתמשים. הוא הושק במאי 2019 יחד עם ההשקה על רשת Ethereum ונועד לספק את התובנה לתפקודם של צמתים של Chainlink בשני ממדים ראשוניים:

  1. מידע מפורט אודות מילוי בקשות המשתמשים של כל צומת. זה כולל גם את הפעילות מחוץ לרשת וגם את התוצאות ברשת, וזה נותן למפתחי החוזים החכמים נתונים קריטיים לגבי ביצועי הצמתים ורשתות האורקל..
  2. נתוני אמינות ומהירות עבור כל צומת המחובר לחוקר מצטברים הן עבור פעילות ברשת והן מחוץ לרשת. זה מאפשר למפתחי Chainlink להתחיל להבין כיצד מערכת מוניטין תעבוד ברשת Chainlink, כאשר ההשערה נגזרת מנתוני עסקאות אמיתיים..

צוות Chainlink מתכנן להרחיב את יכולותיו של הסייר כדי לספק רמות עמוקות יותר של תובנה לגבי פעולתו של כל צומת בודד. זה יכלול מדדים שונים לגבי אמינות ומהירות הצומת, אילו dApps וחוזים השתמשו בצומת מסוים, ונתונים אודות מילוי ההתחייבויות של כל צומת..

סייר Chainlink

ממשק משתמש של Chainlink Explorer. תמונה באמצעות שרשרת קישור

ככל שעסקאות אמיתיות גדלות במחזור הצוות מצפה לקבל כמות מוגברת של הוכחות שניתן לאמת על אמינותו של כל אורקל, מה שמעניק למשתמשים ותובנה מוגברת לגבי ביצועי האורקל..

לאחר שהצוות הצליח ליצור מסגרת מונחית נתונים למשתמשים לבחירת מפעילי צומת, הם יוכלו לחלק את הצמתים לרשתות אורקל שמשיגות ביזור..

על מנת להגיע לרמה זו, הצוות עובד על רמות צבירה בין רשתות אורקל, ומחפש לספק את האבטחה והיעילות הנדרשים הצפויים מרשתות אורקל כאלה..

חתימות סף

צעד אחד בכיוון זה היה גישה חדשה לשימוש בחתימות סף ב- Chainlink, שתאפשר לצוות ליצור רשתות אורקל שיכולות להכיל אלפי צמתים.

היתרון העיקרי של הגדרת חתימת סף זו הוא בכך שהיא מאפשרת לאורקלים לאמת את חתימותיהם בשרשרת מה שמספק אבטחה נוספת והיא עושה זאת בצורה היעילה ביותר..

יעילות רשתות אורקל גדולות היא מטרה רצויה מכיוון שזו תהיה שיטה מועדפת להציע תשומות אמינות לחוזים חכמים בעלי ערך גבוה.

תשומות חוזה חכמות

מלבד יצירת רשתות אורקל יעילות, מאובטחות ומבוזרות מאוד, Chainlink מנסה להפוך גם למקור הגדול ביותר של תשומות ותפוקות חוזיות חכמות..

אחת המטרות להשגת מצב זה היא להפוך את פיתוח החוזים החכם למהיר כמו פיתוח אפליקציות האינטרנט כיום. בדומה לאופן שבו מפתחי אתרים מסוגלים לשאוב ממאגר גדול של ממשקי API וזרמי נתונים, מפתחי חוזים חכמים יוכלו גם לשאוב מאוסף תשומות ופלטים, אם צוות Chainlink יצליח להשיג את המטרה הזו..

חוזה חכם של Chainlink

אמינות חוזה חכמה מקצה לקצה. תמונה באמצעות שרשרת קישור

זה יהפוך את Chainlink לבלוקצ’יין המפתח עבור מפתחים וחוזים חכמים למציאת תשומות ותפוקות שהוכנו מראש שניתן ליישם במהירות ב- dApps או שיכולים לקבל בקשות קלט / פלט ספציפיות בצורה מאובטחת ובקלות..

מכיוון ש Chainlink הרבה לפני כל רשת אורקל אחרת מסוגה, השגת יעדים אלה עשויה לבסס את מקומה של Chainlink בפיתוח וביצוע של חוזים חכמים..

סיכום

פרויקט ChainLink הוא לא הכי קל להתמודד איתו, אבל ברגע שאתה עושה את זה קל לראות איך זה יכול להועיל למערכת האקולוגית של בלוקצ’יין באופן מאסיבי בהמשך..

רשתות חסימות בפני עצמן מוגבלות מאוד, והן דורשות אורקלים כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל שלהן. מכיוון ש- ChainLink הוא אחד הפרויקטים הבודדים שעוסקים בפיתוח אורקל, הם עלולים להפוך בקלות למובילים בתעשייה לשנים הבאות.

היעדר השיווק עורר דאגה בקרב קהילת ChainLink, אך זה מתקזז על ידי השותפויות שנרקמו על ידי צוות ChainLink. בכנות, אם הם יצליחו עם SWIFT הם עשויים שלא יזדקקו לשיווק ויהפכו לוויתן של מיליארד דולר בקהילת השירותים הפיננסיים ללא קשר.

תמונה מוצגת באמצעות Shutterstock

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me