טכנולוגיית Blockchain להגדיר את תעשיית המריחואנה

מספר מגזרים אמורים להפיק תועלת מההופעה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וכמה מהם כמו ניהול שרשרת אספקה, נדל”ן ופיננסים כבר מחפשים להשתלב בצורה חלקה עם הבלוקצ’יין. אחד הענפים המתעלמים יותר שיכולים ליהנות גם מההתקדמות הטכנולוגית הללו הוא שוק המריחואנה הרפואית.

אספקת מריחואנה לצרכי בריאות היא שוק מתפתח בצפון אמריקה, כאשר קנדה וארצות הברית מאפשרות להשתמש בחשיש באופן חוקי על מנת לסייע בטיפול במצבים בריאותיים מסוימים..

תעשייה צומחת

בקנדה, קנאביס כרגע חוקי רק למטרות רפואיות ובתנאים המתוארים על ידי Health Canada בקישור הגישה לקנאביס לצרכים רפואיים (ACMPR). בארה”ב, החוק במריחואנה פנאי ותרופות אושרה גם במדינות החוף המערבי כמו קליפורניה, נבאדה, אורגון וושינגטון, בנוסף למדינות אלסקה, קולורדו, מיין ומסצ’וסטס. מספר מדינות אחרות מאפשרות שימוש בקנאביס על רקע רפואי בלבד.

בשנת 2016 היה שווה מכירות מריחואנה בצפון אמריקה כ -6.7 מיליארד דולר, שהיה גידול של כ -30% לעומת סך השנה הקודמת. המכירות באזור צפויות להגיע גם ליותר מ -20 מיליארד דולר עד 2021, כאשר קנדה תתקדם בתוכניות ליישום השימוש החוקי של מבוגרים במריחואנה. נתונים אלה מיישרים את תעשיית המריחואנה הרפואית עם הליגה הלאומית לכדורגל (NFL), שמגלגלת הכנסות של כ- 12 מיליארד דולר בשנה וצפויה להגיע לכ- 25 מיליארד דולר עד שנת 2027..

ברור שתעשיית הקנאביס היא אחד המגזרים הצומחים בצום במשק ומתנהלת במקביל לענף אחר השקט בסערה את המשק. מטבעות הצפנה צומחים בקצב מהיר, כאשר המגזר שווה כיום שווי שוק משולב של 204 מיליארד דולר. שתי הענפים בדרך להמשך צמיחתן המהירה בשנים הקרובות. עם זאת, יש כמה מהמורות משמעותיות בכביש.

כאבי גדילה

תשלומי קריפטו למריחואנה

למרות הצמיחה המהירה הזו, תעשיית המריחואנה הרפואית אינה חפה מבעיות וכרגע, הספקים זקוקים ביותר למערכת בנקאית אמינה. תעשיית המריחואנה הרפואית מפוזרת על פני 23 מדינות אמריקאיות וספקי קנאביס ברחבי הארץ חולקים את אותה החוויה. עסקים נאבקים להשיג את מתקני הבנקאות הבסיסיים ביותר וכתוצאה מכך הם בוחרים להסתמך אך ורק על מזומנים כדי לנהל את פעילותם..

היעדר בנקאות מובנית הביא לכך שעסקים במגזר חווים בעיות תזרים מזומנים ולעתים קרובות הם מתקשים לעמוד בתשלומים לספקים ולעובדים כאחד. בנוסף, ההסתמכות על מזומנים מובילה לעיתים קרובות לחוסר שקיפות בתהליכי חשבונאות וביקורת.

זה בתורו מונע מעסקים להגיש בקשה יעילה ולשלם מיסים ספציפיים לענף שכל מדינה מטילה. שפע ברור של מזומנים הופך גם קמעונאים לסיר דבש לפושעים עם חנויות מריחואנה ובתי מרקחת רפואיים שהופכים יותר ויותר למטרות לפורצים ושודדים..

למרות זאת, עסקים שאפתנים מסורבים לתהליכים בנקאיים בסיסיים כמו בדיקת שירותי כרטיסי אשראי מבנקים מקומיים וזה נובע מפער בחקיקה ברחבי הארץ. הבנקים בוחרים שלא להתמודד עם עסקים חוקיים של מריחואנה בשל ההבדל בפרשנות בין חוק המדינה לחוק הפדרלי.

השניים מתנגשים כיום והחוק הפדרלי מתייחס למריחואנה כאל תרופה I, ומציב אותה באותה קטגוריה כמו הרואין. כתוצאה מכך, הבנקים פשוט בוחרים להימנע מלהתעסק בעסקי מריחואנה רפואית על מנת להימלט מכל קשר עם טיפול בתרופות I, בין אם זה חוקי ובין אם לא חוקי. נוסף על כך, חוקים פדרליים קשים הקשורים להלבנת הון סמים, עלולים להוביל להשעות, קנסות כבדים ואף עונשי מאסר, שהופכים את הענף כולו לא שווה להתמודד איתו.


מעניין שפתרון תשלומי הקריפטו BitPay גם סירבה להציע שירותים לעסקים במריחואנה.

מטבעות קריפטוגרפיים מספקים חלופות

מספר פרויקטים צצו שמטרתם לנצל את תעשיית המריחואנה החוקית הגדלה ולסייע במתן פתרונות נחוצים. אנו מסתכלים על כמה מהסטארט-אפים המבוקשים ביותר בבלוקצ’יין בחלל.

פוטקוין

פוטקוין משווקת את עצמה כמטבע הדיגיטלי הראשון שנוצר על מנת להקל על עסקאות בתעשיית הקנאביס החוקית. PotCoin שואפת לספק פתרון קריפטוגרפי, רשת ובנקאות דיגיטלי מאובטח במיוחד לתעשיית המריחואנה החוקית. הצוות מציע כי הספקים והמשרדים יוכלו לנהל את כל הבנקאות העסקית שלהם באמצעות פלטפורמת PotCoin.

בהתאם לפרקטיקות האקסצנטריות של “מטבעות עשבים שוטים”, טוען פוט מטבע גם כי תומכיו עמדו מאחורי המסע של דניס רודמן לצפון קוריאה, לאחר שגייס את הכספים לטיולו באמצעות קרן המונים. POT נסחרת כיום במחיר של כ- 0.13 $ ומחזיקה בשווי שוק של מעל 29 מיליון דולר.

דוּגמָה וְמוֹפֵת

דוּגמָה וְמוֹפֵת החזיק בתחילת השנה ICO שהתפרסם באופן נרחב, שהראפר את המשחק הביא את מעלות הפרויקט. למרות תשומת הלב התקשורתית, פרגון השתמש בגישה של אקדח פיזור הרואה את החברה מציעה מאגר בלוקצ’יין למעקב אחר מידע כגון שרשרת המשמורת, מרשמי רופאים ובדיקות מעבדה לזני מריחואנה..

בנוסף לכך, צוות פרגון שואף להפעיל רשת של מרחבי עבודה משותפים ולטפח קהילה מקוונת גדולה. מטבע PRG נסחר כיום בסביבות 0.20 $ ויש לו שווי שוק של מעל 18 מיליון דולר.

בורסת העשן

ה חילופי עשן טוען שהיא פלטפורמת הפרסום הראשונה בהגשה עצמית בעולם לתעשיית המריחואנה. הפלטפורמה משמשת כשוק דיגיטלי המאפשר למפרסמים ולהוצאות לאור לסחור בשטח פרסום בפלטפורמת הצעת מחיר מבוססת מכירה פומבית בזמן אמת..

הצוות שעומד מאחורי Exchange Smoke שואף לפתור את הבעיה של רשתות הפרסום הגדולות לתצוגה שאינן מקבלות מודעות לעסקים המעורבים בתעשיית המריחואנה. בדומה לתעשיית הבנקאות, מפרסמים בוחרים להימנע מלהתמודד עם חברות העוסקות בפעילויות הקשורות לקנאביס, גם אם הן חוקיות לחלוטין. רשת מודעות ספציפית לתעשייה מאפשרת לכל המעורבים לקנות ולמכור פרסום ללא צורך במתווך.

DopeCoin

DopeCoin מטרתו פשוט לספק חלופת תשלום לכל מי שעוסק בקנייה או מכירה של מריחואנה. אדם האוול, מייסד דופ מטבע הצהיר

תעשיית המריחואנה אינה בהכרח ‘זקוקה למטבע משלה’, אך בהחלט יש מקום לשימוש בו חובבים או קמעונאים העשויים לרצות להציע סוג ייחודי של מערכת תגמולים לפי נושא או אפשרות תשלום ספציפית לתעשייה עבור לקוחותיהם.

DOPE נסחרת כיום בסביבות 0.02 $ ומחזיקה בשווי שוק של קצת יותר מ -2 מיליון דולר.

הצ’קס

הבורסה המקוונת של Chex

מקור: הצ’קס

ה- CHEX (חילופי קנבוס קנבוס) מספקת פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין למעקב אחר קנאביס תוך כדי תנועה לאורך שרשרת האספקה ​​ומספקת את תקפות התהליך כולו מהשטח לבית המרקחת. האתר משמש גם כמחליף עבור כל מוצרי הסחורה של הקנאביס ומאפשר יצירת פלטפורמות של בורסה סיטונאית של המותג הפרטי, שתקל על המסחר המקוון המבוצע על ידי מפיצים וסיטונאים..

הפרויקט מספק גם ספקי חלונות ראווה של מוצרי קנאביס ומטרתו לספק את כל מגוון הפתרונות הנדרשים על ידי מטפחים, יצרנים וקמעונאים. בעתיד, הצוות העומד מאחורי ה- CHEX מתכנן להשתמש בפלטפורמה שלהם לבניית מרכזיות אחרות ולהשתמש במטבע הדיגיטלי שלהם כאמצעי התשלום הסטנדרטי בין כל הקונים והמוכרים המקושרים..

נראה כי פרויקט CHEX מקדים רעיון שהעלתה יבמ הדוגלת בשימוש בטכנולוגיית ספר ספרים דיגיטלי במטרה לעקוב אחר מכירות מריחואנה. כאשר קנדה מתכננת להכשיר מכירות של קנאביס, יבמ העלתה את הרעיון לעקוב אחר אספקת הסירים תוך כדי העברת שרשרת האספקה ​​מחווה למפיץ לקמעונאי לצרכנים בהגשה קצרה של ארבעה עמודים לממשלת קולומביה הבריטית..

יבמ חשבה שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לסייע לממשלה להבטיח שגידולי קנאביס יגדלו כחוק, עם המסים המתאימים שייגבו, תוך שיאפשרו לצרכנים לדעת את מקורם המדויק של כל המוצרים שרכשו. בהגשתם כתבה יבמ את Blockchain’s

הרלוונטיות לוויסות הקנאביס דומה לרשת היישומים הרבים של משמורת בתחומים כמו הפצת תרופות ורשתות מזון. הליבה לאותן רשתות אספקה ​​זהה, מבטיחה את בריאותם ובטיחותם של הצרכנים, ומונעת הונאה וזיוף תוך יצירת בסיס לשקיפות שעליו ניתן לבסס רגולציה..

עדיין מתייחסים לתעשיית המריחואנה החוקית כאל פעילות שצריכה להתקיים בשולי החברה, אולם באמצעות יבמ והבלוקצ’יין קיבל התעשייה רמת אימות חיונית להישרדותה..

תמונות באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map