מזומנים אלקטרונים: מדריך למתחילים מלא לארנק BCH זה

מזומנים אלקטרונים הם אחד הארנקים הידועים ביותר עם קוד פתוח למחשבים ניידים ו- Bitcoin Cash (BCH) הקיימים כיום בשוק.

כמו ביטקוין קאש עצמו, ארנק המזומנים של אלקטרונים הועבר מארנק ביטקוין ומעניק למשתמשים מספר תכונות. אלה כוללים מאפיינים ייחודיים כגון טכנולוגיית SPV, ארנקים רב-סגוניים, CashShuffle ועוד רבים וטובים.

עם זאת, האם ארנק זה בטוח כמו שהוא טוען?

בסקירה זו של Electron Cash, אני אתן לך את כל מה שאתה צריך לדעת על הארנק. אנו גם נותנים מדריך שלב אחר שלב כיצד להגדיר את הארנק שלך, כמו גם כמה טיפים מובילים לשמירה על ביטחון הביטקוין מזומן שלך..

מהו ארנק המזומנים של אלקטרונים?

ארנק ה- Electron Cash נולד מארנק Bitcoin Electrum הידוע. משתמשי הביטקוין סומכים על Electrum מאז השקתו עוד בשנת 2011, ולכן זה היה הגיוני רק להשתמש בקוד המקור שנבדק הפעם.

אלקטרום מזלג אלקטרונים במזומן

תמונות באמצעות אלקטרום ו מזומנים אלקטרוניים

מזלג הביטקוין קאש שהתרחש באוגוסט 2017 הוביל ליצירת ארנק אלקטרונים קאש באותו חודש. המפתח של ארנק האלקטרון ראה כי ביטקוין קאש נועד להיות פופולרי מאוד, ולכן המשיך והזין את קוד הארנק ליצירת ארנק אלקטרונים לביטקוין קאש שהיה בעל אותם מאפיינים נהדרים שכבר היו קיימים בארנק אלקטרום ביטקוין..

ארנק ה- Electron Cash נמצא כעת בגרסה 4.0.2 והוא זמין להורדה בחינם לשולחן העבודה של Windows, OSX ו- Linux, ולמערכות ההפעלה הניידות Android ו- iOS..

כיצד להשתמש במזומן אלקטרונים


אם ראיתם או שמעתם על הארנק של Bitcoin Electrum, גרסה זו עבור Bitcoin Cash עובדת בצורה דומה מאוד. אתה יכול להשתמש בארנק כדי להשתלט על המפתחות הפרטיים שלך וליצור ביטוי גיבוי של זרעי מנמוני כדי לאבטח את מזומן הביטקוין שלך.

ומכיוון שארנק Electron Cash הוא לקוח קל אתה מקבל את כל זה מבלי שתצטרך להוריד את כל הבלוקצ’יין. Electron Cash משתמשת בטכנולוגיית SPV לשיפור אבטחת הארנק תוך הימנעות מהורדת הבלוקצ’יין המלא.

תכונות מזומנים של Electrum

חלק מתכונות המזומנים של אלקטרונים

כל הקוד נגזר מהארנק המקורי של Bitcoin Electrum, אשר שונה במקרה זה כדי לאפשר אחסון והעברות של Bitcoin Cash. הקוד הוא כולו קוד פתוח והוא נבדק ואומת על ידי הקהילה.

ארנק המזומנים של אלקטרונים ייתן לך תכונות נהדרות כגון:

  • אחסון קר: אתה יכול לשמור את מפתחות הארנק שלך ב- Electron Cash בסביבת אחסון קירור מאובטחת ומחוצה לה – הרחק מהאקרים ועוולות
  • צפייה בארנק לא מקוון: אתה יכול לשמור על המפתחות הלא מקוונים שלך ובכל זאת לפקח על הארנק שלך באופן מקוון באמצעות ארנק “צופה בלבד”. בדרך זו תוכלו לפקח על עסקאות ויתרות נכנסות מבלי להסתכן במפתחות הפרטיים שלכם.
  • יכולת Multisig: אם ברצונך לשתף את יכולת חתימת העסקה, תוכל להגדיר ארנק רב חתימה.
  • בדיקת הוכחה באמצעות SPV: כל העסקאות מאומתות באמצעות טכנולוגיית SPV.
  • אין נעילה: לא אוהב את מזומני ​​האלקטרונים? אין בעיה, אתה תמיד יכול לייצא את המפתחות הפרטיים שלך מ- Electron Cash ולהשתמש בארנק אחר אם אתה מעדיף
  • מְהִירוּת & מהימנות: Electron Cash משתמש בשרתים מרוחקים כדי לאחסן את הבלוקצ’יין של Bitcoin Cash. הארנק שלך יסונכרן עם הצמתים האלה הרבה יותר מהר מכיוון שהוא לא צריך להוריד את כל הבלוקצ’יין. יתר על כן, אלה מבוזרים ומיותרים ולכן המשמעות היא שלא יהיה לכם זמן השבתה.

מה זה SPV?

SPV הוא ראשי תיבות של אימות תשלום פשוט. הרעיון מתוארך לעיתון המקורי של הביטקוין שנכתב על ידי סאטושי נקאמוטו. SPV היא שיטה לספק ארנק עם אבטחה משופרת ללא צורך להוריד את כל הבלוקצ’יין.

עם SPV הארנק מאמת את העסקאות שלו על ידי הבטחת אישורן בבלוקצ’יין. היא משתמשת בשרשרת הכותרת הטובה ביותר עם ההוכחה המצטברת ביותר לעבודה ורמת הקושי הנכונה.

SPV Payments Bitcoin Whitepaper

חלץ מ ניירת ביטקוין על עסקאות SPV

מכיוון ש- Electron Cash משתמש ברשת שרתים מבוזרת כדי להתחבר ל- blockchain SPV תמיד פועל בארנק שלך, ולעולם אין זמן השבתה. שרתי Electron Cash מטפלים בכל פעולות הבלוקצ’יין הכבדות ובשאילתות, אך המפתחות הפרטיים שלך חותמים באופן מקומי רק על המכשיר שלך. המפתחות הפרטיים לעולם לא עוזבים את המכשיר שלך ואף פעם לא נשלחים לשרתי Electron Cash.

האם מזומנים אלקטרוניים בטוחים?

כאשר Electron Cash שוחרר לראשונה באוגוסט 2017 היו מספר אזהרות להימנע מהארנק בעת איסוף ה- Bitcoin Cash החדש שנוצר. כולם התחילו מהצהרה ששוחררה אז על ידי אלקטרום. הצהרה זו הייתה כדלקמן:

האדם שמפיץ את הבינאריות של מזומני ​​אלקטרונים החליט להישאר אנונימי ומשתמש בשם בדוי “ג’ונלד פיוקבול” על מנת לחתום על בינאריות של מזומני ​​אלקטרונים. לפיכך, אם קבצים בינאריים אלה מכילים קוד שנועד לגנוב את הביטקוינים שלך, מחבר הגניבה יהיה אנונימי ויתרחק בבטחה עם הכספים שלך. סכנה זו מחמירה בגלל העובדה שהתנהגות ברירת המחדל של מזומן אלקטרונים היא להעתיק בשקט את כל ארנקי Electrum שלך לספריה משלה..

כפי שהתברר שלא היה שום דבר משונה במפתח הראשי המשתמש בשם בדוי, ולא היה שום דבר בארנק אלקטרונים מזומנים שנועד לגנוב מישהו של הביטקוין או הביטקוין קאש. הארנק נשאר בטוח וכל כך אהוב על הקהילה שהוא מדורג ב -4.7 בחנות Google Play וב -4.8 ב Apple iTunes Store Store..

שימו לב שהיה גם א התקפת פישינג על ארנק Electrum בדצמבר 2018 שהביא לגניבת למעלה מ- 771 BTC. אותו פריצת פישינג אמורה הייתה להשפיע גם על ארנק ה- Electron Cash מכיוון שהקוד נגזר מארנק Electrum, אך לא היו חשבונות מאושרים על גניבת BCH על ידי פריצה זו..

הגדרת ארנק המזומנים האלקטרוני שלך

באפשרותך להוריד את הגרסאות הניידות של ארנק Electron Cash מה- גוגל פליי חנות או מהחנות אפליקציית אפל חנות. ניתן להוריד את גרסאות שולחן העבודה ישירות מאתר אלקטרונים קאש.

אם אתה מתכוון להוריד את הארנק השולחני אנא ודא שאתה רשמי https://electroncash.org/ אתר אינטרנט. היו אתרים מזויפים שנוצרו בעבר במטרה לנסות להונות משתמשים עם ארנק מזויף.

הורדת מזומנים אלקטרונים

הורד את גרסת Electron Cash שבחרת מהאתר

חשוב גם שתהיה לך את הגרסה האחרונה של הארנק, וזה אפשרי רק באמצעות הורדה מהאתר הרשמי.

להלן השלבים שעליך לבצע כדי להגדיר את ארנק אלקטרונים במזומן שלך. זה יוצא מתוך הנחה שאתה מגדיר גרסת Windows, למרות שתבצע צעדים דומים בעת התקנתה בכל מכשיר / מערכת הפעלה אחרת.

1. הורד את הארנק

לך ל https://electroncash.org/ וגלול מטה לחלק ‘הורד’ באתר. אתר את קישור ההורדה המתאים ולחץ עליו להורדת הארנק.

ניתן להפעיל גם את ההפעלה וגם את הנייד מבלי להתקין תוכנות במחשב האישי. עם זאת, אם ברצונך להתקין על מחשבך את Electron Cash לגישה נוחה בעתיד, תוכל להוריד את ה- Installable. מדריך זה משתמש בהורדת Windows 4.0.2 EXE.

פתק ✍️: על מנת לאמת את האותנטיות של הורדה זו, תמיד תוכלו להפעיל בדיקת בדיקה על הקבצים (הוראות כאן). זה דורש מיומנויות בשורת פיקוד ואינו מתאים לכל אחד אך יכול להוסיף שכבת בטיחות.

כארנק קוד פתוח לחלוטין, אתה יכול גם להוריד את קוד המקור ולאשר שהוא לגמרי מעל הלוח – בעיקר עבור המפתחים.

2. הפעלת מזומן אלקטרונים

כשתלחץ על הקישור הוא ישאל אותך אם ברצונך לרוץ או לשמור (או לבטל). המשך ולחץ על “הפעל”. אם Windows Defender מסמן את התוכנית זה כנראה בגלל שמפתח ה- Electron Cash אינו מוכר ל- Windows.

Windows Defender אלקטרונים במזומן

מאפשר לחלונות לפעול להפעלה

זה רק Windows שהוא Windows ואתה יכול ללחוץ בבטחה על “מידע נוסף” ואז ללחוץ על “הפעל בכל מקרה”.

3. חיבור שרתים

Electron Cash תציג בפניך את האפשרות לאפשר לו לבחור שרת ולהתחבר אוטומטית, או לבחור שרת באופן ידני. ברוב המקרים תרצו לתת לאלקטרון מזומן לבחור את השרתים באופן אוטומטי ובאופן אקראי.

בחירת שרת מרוחק מזומנים אלקטרוניים

בחירת שרתים מרוחקים

הסיבה היחידה שתרצה לבחור שרת ספציפי היא אם אתה מוצא אותו אופטימלי יותר מהשרתים שנבחרו באופן אוטומטי. לדוגמא, ייתכן שתעדיף התקנת חומרת שרת מסוימת או שתבחר בשרת הקרוב אליך מזה שנבחר באופן אקראי.

3. בחירת שם

לאחר מכן תתבקש שם לקובץ הארנק. כאן תוכל לבחור כל שם ארנק שאתה אוהב, אך אם זו הפעם הראשונה שאתה מגדיר את הארנק שלך, תוכל פשוט להשתמש בו ברירת מחדל_ארנק. לאחר הזנת השם תוכלו ללחוץ על “הבא”.

4. סוג הארנק

בשלב הבא תישאל איזה סוג ארנק תרצה להקים. אם אתה רוצה ארנק פשוט של Bitcoin Cash, אתה יכול לבחור “ארנק רגיל”. לחלופין, אם ברצונך לחלק את החתימה בין שני צדדים, תוכל לבחור “רב חתימה”.

איזה ארנק ElectronCash

בחירת סוג הארנק להגדרה

טיפ גדול ?: אם אתה מנהל עסק שלוקח ביטקוין מזומן כתשלום, multisig יכול להיות מערך אידיאלי. אתה יכול לפצל את המפתחות בין אתה לבין שותפיך העסקיים

לחלופין, אם כבר יש לך כמה מפתחות פרטיים שברצונך לייבא ולהגדיר עם ארנק Electron Cash, תוכל להשתמש באפשרות זו.

5. מילות זרע ומפתחות פרטיים

הבא הוא בקשה לקייסטור. אם אתה יוצר ארנק חדש תבחר באפשרות “צור זרע חדש”. אם אתה גורף כתובת תבחר “כבר יש לי זרע”, “השתמש במפתחות ציבוריים או פרטיים” או “השתמש בהתקן חומרה”. הקש “הבא”.

צור מילים של זרעים אלקטרונים

יצירת מילים של זרעים

זה ייצור ביטוי זרע חדש בן 12 מילים. זהו הביטוי שניתן להשתמש בו לשחזור הארנק אם תשכח את הסיסמה שלך או תאבד גישה למפתחות הפרטיים שלך.

אַזהָרָה ⚠️: הקפד לרשום את ביטוי הזרע הזה בשני עותקים ולאחסן אותו במקום בטוח. אל תשמור אותו בשום צורה דיגיטלית בכלל.

לאחר שקיבלת את ביטוי הזרע שלך, תוכל ללחוץ על “הבא”. לאחר מכן תתבקש להקליד את ביטוי הזרע מחדש. זו הדרך של Electron Cash להבטיח שהעתקת אותו. הקלד אותו ולחץ על “הבא”.

6. יצירת סיסמה

לאחר ש- Electron Cash יאמת את מילות הזרע שלך, תוכל לבחור סיסמה לגישה נוחה. בחירת סיסמה תצפין את קבצי הארנק שלך וסיסמה זו תידרש בכל פעם שתרצה לפתוח את הארנק ולאמת עסקאות.

בחירת סיסמה להצפנת הארנק

בחירת סיסמה

יש לך אפשרות להשאיר את הארנק ללא הצפנה, אבל אני מאוד רוצה ממליץ נגד זה. אם האקר מסוגל לקבל גישה למפתחות לא מוצפנים, הם יכולים לשלוח כספים בקלות מארנק Electron Cash שלך..

לאחר שתאשר את הסיסמאות שלך, תוכל ללחוץ על “הבא”

7. סיימת

זהו זה. תועבר לארנק שלך. ברירת המחדל מציגה את ההיסטוריה שלך, אך הכרטיסיות “שלח” ו”קבל “נראות בבירור. מעבר בתפריטים בחלק העליון (קובץ, ארנק, תצוגה, כלים, עזרה) יגלה המון תכונות.

תוכל לקבל פרטים מלאים והוראות עבור כל תכונה על ידי צפייה במזומן אלקטרונים מדריכי וידיאו ביוטיוב.

CashShuffle

קל יחסית לאתר עסקאות ביטקוין מזומן על ידי חברות שעושות ביקורת בלוקצ’יין. מכאן שמשתמשי מטבעות קריפטו יקפצו בכל הזדמנות להסתיר את העסקה שלהם ולהשתמש ב- BCH שלהם באופן פרטי (כפי שכוונתו של סאטושי).

CashShuffle הוא פרוטוקול חדש ומרתק אשר פורסם זה עתה והתוסף נתמך כרגע רק על ידי Electron Cash. ההסבר הפשוט ביותר למה שעושה תוסף CashShuffle הוא שהוא מערבב באופן אקראי עסקאות של מספר משתמשים בדרך לכתובות הנמענים..

CashShuffle ElectronCash

הגדרות CashShuffle במזומן אלקטרונים

זה דומה לעסקת “Mixins” שהושלמו בפרוטוקול Monero (XMR). על ידי דשדוש עסקאות אלה, זה יקשה על כל חברה או אדם להתחקות אחר מקור העסקה המקורית.

זה לא מופעל כברירת מחדל בארנק Electron Cash ולכן יהיה עליכם להפעיל אותו תחילה. ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על הלוגו הקטן של CashShuffle בפינה הימנית התחתונה של הארנק (לצד המנעול הפתוח). לא ניכנס לשלבים הנדרשים לשימוש ב- CashShuffle אך אתה יכול לראות זאת וידאו שימושי למדריך אינטואיטיבי.

סיכום

רק אתה יכול להחליט אם ברצונך להשתמש בארנק זה, אך אם אתה מחזיק בביטקוין מזומנים, או מתכנן להשיג קצת ביטקוין מזומן ואין לך ארנק רב-מטבעי להחזיק אותו, או רוצה לשמור עליו מופרד מטבעות אחרים שלך מסיבה כלשהי, ארנק ה- Electron Cash הוא בחירה מאובטחת ומלאה.

הרבה מחשבה וזמן השקיעו בפיתוח הארנק, והמשתמשים מסכימים שיש לו את כל התכונות שכל משתמש מטבע קריפטוגרפי עשוי לרצות, בין אם הוא רק התחיל את דרכו, או שהחזיק בביטקוין כבר מהימים הראשונים..

בסופו של דבר ההחלטה תגיע כמעט בוודאות לשאלה האם אתם מאחסנים רק ביטקוין מזומן, או שיש לכם גם מטבעות אחרים לאחסן. אם יש לך מטבעות אחרים ואתה יכול למצוא ארנק רב-מטבעי שתומך בכל המטבעות שלך, אתה יכול פשוט לבחור את הארנק מטעמי נוחות. לחלופין, אתה יכול ללכת עם ארנק חומרה להגברת האבטחה.

אם אתה רוצה מטבע יחיד, ארנק ביטקוין מזומן הוא ארנק מזומנים של אלקטרונים.

תמונה מוצגת באמצעות CashShuffle

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map