הקרב נגד ASICs: אנטמינר Z9 מכעיס את קהילת זקש

ב -3 במאי הודיעה Bitmain, חברת הכרייה של ביטקוין העומדת מאחורי שבבי ASIC (מעגל משולב ספציפי ליישום), על שחרורו של מיני חדש Antminer Z9, כורה של ASIC המסוגל לכרות כל מטבע קריפטו המפעיל את אלגוריתם ההוכחה לעבודה של Equihash, במיוחד זקאש.

הודעה זו העלתה סערת אש של תלונות מקהילת הקריפטו של זקש, והפיגה מחדש דיון שנמשך זה מכבר בין ASIC למטבעות קריפטו..

בואו נסתכל במהירות על מצב המשחק הנוכחי ומה מפתחי ZCash מתכננים לעשות בקשר לזה.

ASIC PoW ריכוזיות

ליבת הבעיה קשורה להוכחת תהליך אימות העבודה ביצירה בשוגג ריכוזיות בקרב קטינים, במיוחד אלו המשתמשים בשבבי ASIC. זה נותן להם את היתרון בכך שהם יכולים לכרות מטבעות בצורה יעילה יותר מכורי GPU רגילים.

הוכחת עבודה היא שיטת קונצנזוס לפיה חישובי מחשב מורכבים מבוצעים על מנת ליצור קבוצה חדשה של עסקאות חסרות אמון ב- Blockchain.

הבעיה עם הוכחת עבודה היא שהיא עתירת משאבים ויוצרת נטייה מרכזית בקרב כורים על סמך יכולת משאבי מחשב. עבור הביטקוין, ציוד הכרייה (ולכן כוח הכרייה) מרוכז בעיקר בידי כמה חברות כרייה.

עם הקמתו של כורה חדש של ASIC שפותח במיוחד עבור מטבע קריפטו אחד (Zcash), החשש הוא שיש ביטמיין פוטנציאל לתמרן את מחיר המטבעות בכל פעם שמשהו טוב או רע קורה לחברה..

בעיה נוספת שנוצרה על ידי ריכוזיות היא העובדה שכורים בעלי כוח מרוכז מדי יכולים לתפעל ביעילות בעסקאות על ידי השתלטות על 51% מהרשת. זה מכונה לעיתים קרובות “התקפה של 51%” הידועה לשמצה שהיא השביתה של כל שרשרת קריפטו.

ל- Zcash, מטבע קריפטו ממוקד פרטיות, עדיין יש שווי שוק נמוך והרבה פחות עסקאות מביטקוין, ולכן רבים מאמינים שחברה אחת המייצרת את ציוד הכרייה שלה מנוגדת לאתוס הביזור שקהילת הקריפטו מקפידה עליו..

Bitmain הוא אחד הכורים הגדולים ביותר של מטבע קריפטו, כמו גם היצרנים הגדולים ביותר של שבבי ASIC. זה מראה מטרה ברורה מאוד למונופול ולכבוש את הצד ההיצע והביקוש של מרחב הכרייה, מה שמאלץ את כל מטבעות הקריפטו המשתמשים בביטמיין להתרכז באופן פשוט..

מטבעות אחרים שהושפעו


Zcash הוא לא מטבע הקריפטו היחיד שהקהילה שלו מפוצלת בנושא ASIC. רק באפריל הנוכחי, מונרו התקדם בכדי למנוע את הריכוזיות הממשמשת ובאה של כורי ASIC.

יתר על כן, המהלך של Bitmain לכוון מטבעות Equihash הביא את מפתחי Bitcoin Gold (BTG) לקשיים. מזלג ביטקוין זה נוצר במיוחד כדי למנוע את ההשפעה של ASIC על רשת הביטקוין. היזמים תוהים כעת גם אם יצטרכו להתפצל שוב.

Siacoin ביצע איומים דומים לעשות זאת גם על שחרורו של Bitmain Antminer A3, אשר פותח במיוחד בכריית Siacoins..

Siacoin מפתחת פלטפורמת אחסון לכמויות גדולות של נתונים, מה שהופך אותה לרתיעה במיוחד מריכוזיות. הקהילה עייפה גם מטקטיקות Bitmains כדי לערער על פעולת הכרייה של מפתחת Siacoin עצמה – אובליסק..

אימוץ זקש

AntMiner Z9

אנטמינר Z9. מָקוֹר: Bitmain

קהילת Zcash היא הקורבן האחרון של מחלוקת זו, וההשלכות של כורה בהתאמה אישית של Zcash שפותח על ידי Bitmain הן משמעותיות..

ראשית יכולנו לראות יציאה המונית של כורים מזקש. כורים שלא מרגישים שהם יכולים להתחרות עם שחקנים גדולים בחלל ולראות את שולי הרווח שלהם ממשיכים לרדת יעברו פשוט לכריית מטבעות קריפטו אחרים..

משקיעים, שחשים את השפעות הריכוזיות שמתחילות לתפוס אחיזה, עשויים לקפוץ גם הם. הם, כמו כל בעלי העניין האחרים, לא רוצים להסתכן בהשקעת זמנם והונם בפרויקט שיכול להיות פתוח למניפולציה במחירים..

שני הגורמים הללו יאכלו את הערך של זקש בזמן מכריע כאשר הם מתחרים עם שחקנים אחרים באותו שוק פרטיות, כמו מונרו (XMR).

אולי Zcash עשוי ללכת בדרך של מונרו בזיוף הפרוטוקול שלהם כדי להתרחק לחלוטין מ- ASIC ולהימנע מריכוזיות יותר.

עבור קהילת Zcash נראה כי הבחירה היא בין כלי כרייה יעיל יותר שיכול להוביל לצמיחה ארוכת טווח, או לתהליך כריית GPU מעט פחות יעיל המאפשר להם להישאר נאמנים לאתוס הביזור שלהם..

יש לציין כי קרן זקש מעורבת כיום מחקר ופיתוח של אסטרטגיה עמידה יותר ב- ASIC עדיפות טכנית מיידית.

הוכחת יתרה התשובה?

הוכחת עבודה לעומת הוכחת יתד

תמונה באמצעות blockgeeks.com

הסכסוך סביב חברות כרייה שיצרו ריכוזיות רק עזר ליצור יותר באז עבור שיטה אלטרנטיבית של קונצנזוס הנקראת הוכחת המימוש (PoS). בשיטה זו של קונצנזוס, משתמש יכול לכרות או לאמת עסקאות חסימה בהתאם למספר המטבעות שהוא או היא מחזיקים.

כוח הכרייה מיוחס לשיעור המטבעות המוחזק על ידי הכורה, והכורה למעשה מסכן (או ‘מתחזק’) את מטבעותיהם על מנת להבטיח כי הם מתמרצים לא לתפעל שום עסקאות ולקיים רשת מאובטחת (אחרת הם מפסידים יתרתם).

זה מסיר את מירוץ החימוש לצבירת כוח גיבוב, מה שיוצר ריכוזיות, תוך הפחתת כמויות האנרגיה העצומות הנצרכות על ידי אסדות הכרייה כאשר משתמשים בשיטת ההוכחה לעבודה..

לחברות כמו Bitmain יהיו פחות הזדמנויות למונופול תהליך הכרייה כאשר נעשה שימוש בהוכחת יתד.

את’ריום הוא הבלוקצ’יין בעל הפרופיל הגבוה ביותר שעושה את ההוכחה להימור עם פרוטוקול הקונצנזוס החדש שלו – קספר. נכון לעכשיו, יש ציפייה כי גרסה היברידית של קספר תיושם לפני סוף השנה.

PoS יש את זה פגמים

עדיין קיימים סיכונים ששיטת קופה של קונצנזוס יכולה להתרכז.

מי שמחזיק בחלק הגדול ביותר בבלוקצ’יין יקבל גם את הפרס הגדול ביותר. כך שלמרות שהשחקנים הגדולים הללו אינם מתמרצים לאמת עסקאות הונאה, עדיין נותר ריכוז של קבלת החלטות לקבוצה קטנה של אנשים עם האסימונים הגדולים ביותר להימור..

פגמים אחרים כוללים את בעיית ה”אין להימור “, שבה אנשים ללא אסימונים להימור יכולים עדיין להצביע על גרסה מסוימת של הוכחת יתד בלוקצ’יין, ללא שום דבר להפסיד, ומשהו להרוויח אם הגרסה המסוימת של הבלוקצ’יין שהם מצביעים עליהם. על מקובל.

מייסד אית’רום, ויטאליק, הציע ‘עונש הצבעה שגוי’ למי שמצביע במספר גרסאות של בלוק, או על החסימה השגויה.

פגם נוסף הוא דבר הנקרא בעיית ‘התקפה ארוכת טווח’, כאשר תוקף המחזיק (למשל) 1% מכלל המטבעות בבלוק הג’נסיס או מעט אחריו, יכול להתחיל לכרות מהשרשרת החדשה שלהם..

למרות שהתוקף ייבחר לייצר בלוק רק 1% מהזמן, הם יכולים לייצר בקלות פי 100 יותר בלוקים, ופשוט ליצור בלוקצ’יין ארוך יותר בדרך זו.

דרך פיתרון אפשרית לנושא זה היא לתת לכל בלוק חותמת זמן, ולמשתמשים לדחות שרשראות עם חותמות זמן שהן הרבה לפני עצמן, מה שמאלץ את התוקף לטווח הרחוק לעמוד באותן מגבלות הזמן (עוד על כך כאן).

סיכום

המאבק נגד ASIC הוא חלק מדיון רחב יותר סביב השיטה האידיאלית לקונצנזוס לאמת עסקאות ב- Blockchain. רק בגלל שקהילת הקריפטו שואפת ליצור עולם מבוזר, זה לא אומר שתאגידים כמו Bitmain, המונעים בעיקר מרווח, מעוניינים לשחק לפי אותם כללים..

נכון לעכשיו, נראה כאילו מייסד Zcash, Zokoo Wilcox לא מעוניין בזיוף זקש, באומרו שהוא לא “מאמין שכל שינוי הוכחת עבודה יכול להשיג את מה שאנחנו באמת רוצים, שהוא ביזור והתנגדות להתקפה”. הוא המשיך ואמר

כורים שרוצים את התכונה “נשנה את ה- PoW ברציפות בכדי להרתיע את יצרני ASIC” צריכים לכרות את מונרו

נראה כי לא מעט מחברי הקהילה אינם מסכימים, כפי שעולה מסקר טוויטר שנערך לאחרונה ובו יותר מ -200 קולות, מתוכם 80% מהם חשו כי ASIC היו רעים עבור זקש..

נותר לראות כיצד זקש יפתור את הבעיה, מכיוון שהם צפויים להחזיק קהילה רשמית יותר להצביע ביוני.

עם זאת, מה שנשאר ברור הוא שקהילת הקריפטו תצטרך להתחשב בהשפעתו הגוברת של ביטמיין. כצוות המייסדים שעומד מאחורי מטבע קריפטוגרפי, עליכם לשאול את עצמכם האם להסתמך על חברת כרייה מרכזית שתגביר את הצמיחה של הפרויקט שלכם שווה את הסיכון לא להיות יותר מבוזר.

אתה תחשוף את עצמך לכל הסיכונים הכרוכים בארגון ריכוזי מסורתי, בעיקר חשיפה לנקודה אחת של התקפה על הרשת ומניפולציות מחירים..

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia & ZCash

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map