Airdrops CryptoCurrency: איפה יכול ה- SEC לעמוד עליהם?

כולנו מודעים לפרקטיקה המקובלת במערכת האקולוגית של קריפטוגרפיה הנקראת Airdrops.

אלה בעצם מסירות חינם של מטבעות ש”מוטלות “על קבוצה של חובבי מטבעות קריפטוגרפיים. זו הדרך המהירה ביותר להפיץ את המטבעות שלך בשוק, בלי לעשות הצעת מטבע ראשונית (ICO).

עם זאת, כיצד משתלבים חברת Airdrops במסגרת הרגולציה הנוכחית כפי שנקבעה על ידי רשות ניירות ערך? יכול להיות שטיפות אוויר הן דרך פחות מכבידה עבור היזמים לממן את הפרויקטים שלהם?

אנו נסתכל על הסביבה הרגולטורית הנוכחית וכיצד סביר להניח כי טיפות אוויר מטבעות קריפטו ישתלבו בכך.

איך עובדי אוויר

המכניקה של איירדרופ היא די פשוטה.

צוות מפתח ייקח תמונת מצב של רשת מטבעות קריפטו שהוקמה כבר. זה ייתן להם סקירה כללית של הכתובות שנמצאות כרגע ברשת. לאחר מכן הם ישחררו את האסימונים החינמיים שלהם לכל אותם מחזיקים.

מפתחי האסימון הזה “יזלגו” את השרשרת שלהם מהשרשרת המורשת ואז יבנו את הטכנולוגיה הזו. חלק מהמטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר הזמינים כרגע הם תוצאה של אלה, כולל ביטקוין מזומן (BCH).

זה באמת די פשוט ליזום ירידת אוויר. לדוגמה, אתה יכול לעבור אל פתח את זפלין והשתמש באחת מתבניות החוזה החכמות שלהם עבור ה- blockchain Ethereum.

לאחר מכן תצלם תמונת מצב של הבלוקצ’יין ותפיץ מספר מסוים של המטבעות ביחס כלשהו ליחס ה- ETH שהם כבר מחזיקים בו. היזמים יחזיקו גם באחוז מסוים מכל המטבעות הזמינים.

מדוע מטבעות איירדרופ?

הגדרת אווירדרופ

תמונה באמצעות Fotolia

מלבד חלוקת המטבעות שלך בצורה רחבה ככל האפשר, ישנם תמריצים חשובים אחרים לפרויקט להטמנת מטבעות. זו דרך קלה לצוות המפתחים לממן את הפרויקט שלהם.

כן, הם לא מגייסים קריפטו או פיאט באמצעות ICO או סיבוב זרעים, אבל הם שומרים על יתד גדול במטבעות שהטילו.

אם הפרויקט ממשיך להסתדר והציבור יתחיל לשים לב, ערך האסימונים עשוי לגדול. לפיכך, כספי הצוות יהפכו ליקרי ערך ואז יוכלו למכור חלק מהאסימונים הללו למימון הפרויקט המדובר.


הם גם הרבה יותר חסכוניים מאשר השלמת ICO או ניסיון להשיג מימון בסבב זרעים. שיטות מימון אלה הופכות להיות יקרות להפליא מכיוון שהמשקיעים דורשים הרבה יותר ממסמך פשוט.

Airdrops יכול גם להיות פחות מכביד מבחינת הרגולציה.

תקנות ניירות ערך וקריפטו

אם נכס קריפטוגרפי מסווג כנייר ערך, הוא נופל תחת סמכות השיפוט של ה- SEC ולכן יצטרך לעמוד בכל הדרישות. אם זה מסווג ככזה, תלוי אם הוא עומד במבחן האווי.

זהו כלל האצבע המשמש לקביעת האם נכס יסווג כנייר ערך. ליתר דיוק, חוזה השקעה מוגדר כ:

חוזה, עסקה או תכנית לפיה אדם משקיע את כספו בארגון משותף ומובילים לצפות לרווחים אך ורק ממאמציו של היזם או של צד שלישי.

לפי הגדרה זו, ברור למדי שרבים מה- ICO כיום יכולים להיות מסווגים ככאלה. למעשה, היו אפילו השערות שאולי Ethereum סווג כנייר ערך כאשר הם עשו את ה- ICO שלהם.

עם זאת, כיצד נראות טיפות האוויר על ידי ה- SEC?

טיפות אוויר וניירות ערך

Howey Test Crypto חוזה השקעה

קריטריונים של “חוזה השקעה”. מָקוֹר

באופן לא מפתיע, אין תקדים משפטי למסירת מתנות.

Airdrops הם מסירת מטבעות בחינם ומפתחי ה- ICO אינם מגייסים כספים מהאוכלוסייה. המשקיעים אינם מסכנים שום קרנות ולכן הם אינם יכולים לטעון כי היו להם ציפיות להחזר ההשקעה שלהם.

עם זאת, מה לגבי המקרים בהם האסימונים בסופו של דבר יצאו לשוק ומשקיעים משניים קונים את האסימונים בבורסה? כאן הם אכן קונים את האסימונים הללו בציפייה לרווח.

אמנם הם עשויים לצפות לתשואה על השקעתם, אך האם באמת ניתן לסווג אותם כמשקיעים ב”מיזם משותף “? האם המשקיעים הללו לא רק משערים על מחיר הנכס, בדיוק כמו שהם יעשו בעת רכישת מט”ח, סחורות או אפילו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו ביטקוין.

יתר על כן, האם זה באמת יכול להיחשב אפילו כהשקעה?

אסימונים אינם כמו הון עצמי בחברה או ניירות ערך חוב. רבים מהם הם “אסימוני שירות” שמשמעותם שיש להם מקרה שימוש בסיסי. מכאן, שאפשר לטעון באופן ריאלי שהם קונים את האסימון למטרה שאינה ספקולציה.

מי שקונה את האסימונים בבורסה קונה אותו מאנשים אחרים ולא מהיזמים עצמם. מכאן, אינך יכול לטעון כי היזמים הם המקבלים העיקריים של כספי המשקיעים.

כל זה אומר שזה יהיה שטות להפליא עבור ה- SEC לטעון ש- airdrop הוא נייר ערך. זה יכול להיות דומה לכך שטענת מסירת חינם של כל טוב ברחוב יכולה להיחשב גם כבטחון.

יתר על כן, מה תעשה ה- SEC למטבעות שכבר הוטלו ואין להם סמכות מרכזית? למי הם יכוונו בכל סוג של פעולת אכיפה כאשר הרשת תהיה מבוזרת?

סיכום

Airdrops הם דרך מהירה וקלה עבור מפתחים להוציא את המטבעות שלהם למערכת האקולוגית ולהתחיל לעבוד על הפרויקט. ה- SEC עדיין לא נתן את שיקול דעתם על ICO, אך רבים חושבים שזה רק עניין של זמן.

ואכן, נראה שהם מקבלים כל כך הרבה פעיל יותר עם האכיפה שלהם. היו מספר ICO שקיבלו מכתבי הפסקות והפסקה במבצע “מטאטא קריפטו”.

אז, האם טיפות אוויר צריכות להיות האופציה המועדפת? לא בדיוק.

הם אמנם פחות מכבידים, אבל אוויר דרופ יעיל הרבה פחות של שיטת גיוס כספים כ- ICO או שיטות אחרות למימון זרעים..

צוות הפיתוח עדיין יצטרך להמתין לפני שיהיה שוק כלשהו למטבעות שלהם לפני שיוכלו למכור כמה ולהשתמש בתמורה. בניית טכנולוגיה פורצת דרך אינה זולה ומפתחים אלה עדיין צריכים לשים אוכל על השולחן.

בסופו של דבר הוא יצטרך לרדת לצרכים, להעדפות ולסיכון שהיזמים מוכנים לקחת.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia & ויקיפדיה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me