סקירת Aion: פלטפורמת פיתוח ה- dApp הפונקציונלית

אייון הוא פרויקט עם יעדים די שאפתניים. הם רוצים להיות פרוטוקול נפוץ שיחבר בין שורה שלמה אחרת של רשתות חסימות.

Aion הושק עוד בהיסטריה של ריצת השוורים 2017 והצליח להשלים ICO די גדול באותה שנה. מאז הם לאט לאט בונים את הטכנולוגיה שלהם ומתקדמים במפת הדרכים שלהם.

עם זאת, האם לאיון עדיין יש פוטנציאל?

בסקירת Aion זו, אתן לך את כל מה שאתה צריך לדעת על הפרויקט. אני אנתח גם את מקרי השימוש ואת פוטנציאל האימוץ לטווח הארוך של אסימוני Aion.

מה זה אייון?

אייון נחשב לפלטפורמת בלוקצ’יין מהדור השלישי, והיא מנסה להוסיף יכולת פעולה הדדית בכל רחבי החסימות, הציבוריים והפרטיים. זה מושג באמצעות “גשר אסימונים” המאפשר לאסימונים מכל שרשרת לנוע ללא רבב בכל הרשתות..

סקירה כללית על רשת אייון

רשת בלוקצ’יין רב שכבתית עם כל המשתתפים. תמונה באמצעות כתב העת של איון

ביסודו של דבר, החזון הוא ליצור משהו דומה לאינטרנט, אך עבור רשתות חסימות. Aion פועלת כגשר הרשת המאפשר העברת נתונים וערך בצורה חלקה בין רשתות חסימות תואמות Aion.

הפלטפורמה תוכננה עם יכולת הרחבה גבוהה, מה שמוביל לעיבוד מהיר של עסקאות, כמו גם יכולת גבוהה יותר להעברת נתונים ויכולת התאמה אישית של חסימות ארגוניות ציבוריות ופרטיות..

סקירה טכנית של Aion

בעוד שביסודו ידוע שפרוייקט Aion עוסק ביכולת פעולה הדדית, צוות הפיתוח פועל גם מאחורי הקלעים כדי להבטיח כי שרשרת השורשים של Aion תימנף..

פירוש הדבר שבנוסף להפעלת dApps חוצה-שרשרת, לייצור רווחים מגשרים בין-שרשרתיים ויצירת פלטפורמות בלוקצ’יין חדשות, אסימון Aion הופך לדלק לאבטחת הרשת כולה. לפלטפורמת Aion יש פוטנציאל עצום ביכולתה לבצע חוזים חכמים ולהריץ dApps מכל הסוגים.

לפלטפורמה יש כבר שפע של כלים שנוצרו עבור מפתחים ליצירת dApps חדשים ברשת Aion. כלים אלה העניקו למפתחים את היכולת לפרוס חוזים חכמים וכן להעביר את ה- Ethereum dApps קיימים לשרשרת השורשים Aion..


Aion Pet Roulette

בנה dApp פשוט “רולטה לחיות מחמד” ברשת Aion. תמונה באמצעות אייון דוקס

הגירה זו יכולה להתרחש תוך חמש דקות בלבד, מה שהופך אותה לא רק לפשוטה, אלא גם למהירה להעביר dApp של Ethereum לשרשרת השורש Aion..

Aion FastVM, ששוחרר לרשת הראשית בתחילת יוני 2019, הוא בעצם גרסה שונה של מכונת הוירטואל Ethereum. ההבדל בין השניים הוא ש- Aion FastVM הוא קל משקל וביצועי, וכן ממנף תכונות מסוימות של Java Virtual Machine..

משמעות הדבר היא ש- Aion לא רק תומכת ביישומים שנכתבו ב- Solidity, אלא שהיא תומכת גם ביישומים שנכתבו ב- Java, מה שפותח פיתוח למאגר עצום של מפתחי Java קיימים..

רשת אייון

אייון נוצרה כרשת רב שכבתית, המוכרת לרוב מכיוון שבאותה הדרך בנויה רשת מחשבים בסיסית. אייון מעבירה הן ערך והן לוגיקה דרך רשתות הבלוק התואמות לאיון, ואנחנו מקבלים בלוקצ’יין ערכי עם עסקאות שבוצעו כולן ברשת. אייון משתמשת ב- Proof-of-Work כמנגנון הקונצנזוס שלה ומבוססת על אלגוריתם Equihash.

גשר אסימון אייון

בניגוד לחוזים חכמים המשמרים אסימונים, אייון הורסת אסימונים כשהם עוברים משרשרת לשרשרת, ושומרים על אסימון אחד בלבד פעיל בכל עת. היא עושה זאת באמצעות גשר אסימון Aion על ידי העברת אסימוני Aion ERC-20 ברשת את’ריום. גשרים עובדים דו כיוונית ומשתמשים באלגוריתם מבוסס תקלות ביזנטיות כדי להגיע להסכמה. עסקאות מאומתות רק לאחר קבלת הסכמה של שני שליש.

אייון ברידג'ס

קשר מחבר גשר ברשת Aion

גשרים מבצעים שתי פונקציות עיקריות:

  1. חתימה ושידור של כל עסקה בין-רשתית ברגע שהיא ארוזה בבלוק ושולם דמי העברת העסקה;
  2. מעדכן את הרשת המחברת לגבי עדכוני hash של merkle בכל הקשור לרשת התורמת.

בלוקצ’יין יכול להכיל יותר מגשר אחד אם קבוצות מאימות מרובות נרשמות ומשתמשות במזהים שונים. הרשת המחברת רואה בכל גשר מובחן, למרות שכולם משדרים ומקבלים הודעות לעבר אותה רשת. זה גורם לאחריות המשתמשים לזהות באיזה גשר הם רוצים להשתמש על ידי מתן מזהה רשת יעד.

זה אמור להועיל לרשת ולמשתמשים מכיוון שזה ייצור תחרות בין רשתות הגישור השונות מבחינת יציבות ותמחור. כל רשת תפתח מוניטין ודרישות השוק יבטיחו תמחור אופטימלי עבור משתמשי הגשר.

המכונה הווירטואלית של Aion

המכונה הווירטואלית של Aion היא ייחודית מכיוון שהיא מבוססת על יישום מכונה וירטואלית קלה של Java, אשר תוכנן במיוחד עבור Aion לצורך ביצוע לוגיקת שרשרת ברשת המבוזרת שלה..

Aion Java VM

מערכת אקולוגית של ג’אווה (משמאל) & המכונה הווירטואלית של Aion. תמונה באמצעות בלוג אייון

ג’אווה נבחרה לספק ביצועים וחוסן לרשת. בהתבסס על המחשב הווירטואלי של Ethereum הוא הוא 128 סיביות והוא הצעד הבא לקראת מערכת אקולוגית חזקה יותר של dApps בין-רשתיים..

ממשק ה- API של Aion

Aion תומכת בממשקי תכנות Java ו- web3 למפתחים, ו- Java API שלה מיישם את JDK8, אך גם משתמש באלמנטים של JDK9 ו- JDK10. ה- API מעניק למפתחים ממשק ל- dApps מבוססי Java, ואילו מודול web3 מאפשר ביצוע חוזה חכם.

צוות אייון

מייסדי אייון מורכבים מעובדי צוות הבלוקצ’יין לשעבר של דלויט. המנכ”ל הוא מאט דיבר, והמנהל הטכני הראשי הוא ג’יניוס טו (או ג’ין). הצוות המלא משתרע על פני העולם, עם 49 עובדים, שרובם נמצאים בטורונטו. עובדים נוספים נמצאים בבריטניה, בשנחאי ובברבדוס.

המייסדים ראו את הצורך בבלוקצ’יין ציבורי עם יכולת לחבר רשתות שונות אחרות בזמן שעבדו יחד בדלויט..

בתחילה, החברה הוקמה כנוקו גלובל, אך היא עברה לקרן אייון ביולי 2018. המעבר העביר את החברה מתאגיד ציבורי לקרן ללא כוונת רווח..

הצוות כולו מביא כישורי פיתוח ושיווק חזקים לפרויקט Aion, מה שמגדיל את הסבירות להצלחה ארוכת טווח.

קהילת אייון

מכיוון שאיון הוא בלוקצ’יין ללא הרשאה, כל אחד יכול להפעיל צומת אייון, ואפשר גם לכל אחד לכרות את אייון. נכון לעכשיו, ישנם למעלה מ -2,000 כורים המסייעים באבטחת רשת Aion, וככל שהרשת גדלה, מספר הכורים צפוי לגדול..

מעורבות בקהילה ותרומות מעודדים על ידי צוות הפיתוח של Aion, והדבר גורם לכך שה- מברק של איון ו ערוצי דיסקורד די פעיל. ערוץ הטלגרם פעיל במיוחד עם למעלה מ 32,000 חברים, ואילו בערוץ דיסקורד יש כמעט 5,000 חברים.

בנוסף לשיתוף רעיונות בטלגרם ובדיסקורד, מפתחים יכולים גם להגיש הצעות לשיפור Aion. מפתחים מתמרצים עוד יותר באמצעות שפע ומענקים.

הרשתות החברתיות של Aion הן גם פופולריות למדי. בדף הפייסבוק יש מעל 85,000 עוקבים, ומספר כה גדול של עוקבים בפייסבוק יוצא דופן בפרויקטים של בלוקצ’יין. יש להם גם מעל 67,500 עוקבים בטוויטר ובלוג שמתעדכן באופן די קבוע.

והמשיך רדיט, אשר נוטה להיות המפגש הפופולרי ביותר ברשתות החברתיות עבור חובבי בלוקצ’יין, לאיון יש מעל 72,000 עוקבים ותכנית משנה פעילה.

ביצוע אסימון AION

לאיון היה מזל שהחזיק ב- ICO שלה בימים המייגעים של סוף 2017, כאשר שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים התגייסו כל כך שקודמים היו מוכנים לשלם עבור כל אסימון שיגיע. לא שזה הופך את איון לאסימון רע, אבל זה בהחלט עזר לקבוצה להגיע בקלות לכספת הקשיח של 20 מיליון דולר.

למעשה, כאשר אתה גורם גם למכירה פרטית של 10% מסך האסימונים שהתרחשו באוקטובר 2017 הצוות הצליח להביא סכום מדווח של 23 מיליון דולר במטבע BTC, ETH ופיאט..

מודל המכירות היה מעניין, והועיל לאלה שקנו מוקדם ב- ICO. במהלך עשר הדקות הראשונות, מחיר האסימונים היה 0.75 דולר, כאשר המחיר עלה ב -0.05 דולר כל עשר דקות עד שהגיע ל -1.00 דולר..

מחיר של אייון מחיר

ביצועי מחיר AION מאז ההשקה. תמונה באמצעות CMC

עם שווקי המטבעות הקריפטוגרפיים במלואם במצב הראלי בדצמבר 2017, מחירו של אייון זינק כבר מההתחלה, וב- 8 בינואר 2018 הוא הגיע לשיא כל הזמנים של 11.51. כעבור שלושה חודשים האסימון נסחר תמורת 1.84 דולר בלבד.

חלה התאוששות בעקבות הצניחה, שנמשכה חודש והחזירה את האסימון למעל $ 4.00 זמן קצר לפני שהחלה במגלשה איטית לאורך שארית שנת 2018 שהסתיימה בכך שהאסימון הגיע סוף סוף לשפל כל הזמנים של 0.104253 $ ב- 6 בפברואר. , 2019.

מאז האסימון התאושש, אך לא עולה בקנה אחד עם מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים שכן הוא נסחר במחיר של 0.128614 דולר בלבד ב -8 ביולי 2018. זה הרבה פחות עליות בשנת 2019 ממה שראינו עבור מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים.

קְנִיָה & אחסון AION

מי שמרגיש שמדובר בתמחור מציאה עבור האסימון יכול לרכוש אותו במספר גדול של מרכזיות, עם הנפח הגדול ביותר שנראה ב- Binance. ישנם גם נפחים סבירים ב- LATOKEN עם מספרים קטנים בהרבה כמו DragonEX ו- KuCoin.

מבחינת נזילות, נראה שישנן רמות מחזור סבירות בבורסות המובילות. לדוגמה, יש לך כ- 871,000 $ בנפח 24 שעות כמו Binance (זיווג BTC). המשמעות היא שרוב ההזמנות אינן צפויות להיתקל בהחלקה.

Binance AION

הירשם ב- Binance וקנה AION אסימונים

ברגע שיש לך את אסימוני AION שלך, תרצה להעביר אותם מהמרכזיות. כולנו מודעים היטב לסיכונים הנובעים מפריצות חליפין מרכזיות.

כרגע ישנן מספר אפשרויות לאחסון אסימוני ה- Aion שלך. ה ארנק Aion Desktop (Windows, Linux Mac OS) אולי הפופולרי ביותר. משתמשים ניידים עשויים לרצות לבדוק את ארנק האמון שיש בו תמיכה באסימונים של Aion, ולמען האבטחה המודעת לדג’ר ננו S יש תמיכה גם באסימונים של Aion..

אפשרות אחרונה היא ארנק Coinomi שהוא ארנק רב-מטבע של צד שלישי. זה תומך הן בהתקנים שולחניים והן במכשירים ניידים במספר מערכות הפעלה שונות.

פיתוח אייון

לפעמים זה יכול להיות קשה לקבוע בדיוק כמה עבודה נעשית בפרויקט. עם זאת, אחת האינדיקציות הטובות ביותר היא לעבור ישירות למאגרי הקוד הציבורי שלהם.

לפיכך, החלטתי לעבור למלון אייון גיטהוב כדי להבין טוב יותר כמה קוד דוחף על ידי המפתחים שלהם בדיוק. בהמשך יש לנו את הקוד מתחייב לשלושת המאגרות המוצמדות שלהם.

אייון גיטהוב

קוד מתחייב לבחור ריבוטים במהלך 12 החודשים האחרונים

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה מאוד עבודה שהושלמה. ראוי גם לציין כי לאיון יש עוד 29 מאגרים נוספים בעלי דרגות שונות של קידוד.

זה הרבה יותר ממה שראינו בפרויקטים אחרים ברמות דומות של פיתוח. למעשה, אייון מדורגת במקום 23 מבחינת קידוד מתחייבת CoinCodeCap. זה יושב בדיוק בין Gnosis ל- Loopring.

ואכן, כל פעילות קידוד זו תהיה הגיונית כאשר מתבוננים במפת הדרכים שלהם.

מפת הדרכים של איון

במהלך השנה האחרונה, איון הצליח לעמוד בכל אבני הדרך שהציבו בשלב “הקילימנג’רו” הראשון שלהם במפת הדרכים שלהם..

אלה כוללים כמה מהדורות חשובות מאוד, כולל יישום קוד המקור המהיר שלהם ו- EVM. הם בנו גם את גשר האסימונים שיעביר את אסימוני ERC20 למטבעות AION.

הצוות עסוק כרגע בשלב השני או “דנאלי”. לבסוף, כדי להגיע לפסגה של יכולת פעולה הדדית בבלוקצ’יין, הם יעברו לשלב “האוורסט” שלהם.

מפת הדרכים של איון

אבני דרך בשלבי דנאלי ואוורסט. תמונה באמצעות מפת הדרכים של איון

יהיה מעניין לראות האם היזמים יוכלו לעמוד באבני הדרך העתידיות שלהם באותה מידה שיש להם בעברם..

אם ברצונך להתעדכן בפרויקט, תוכל לעקוב אחר כל הודעות הפיתוח שלהם הבלוג שלהם. מצאתי שאלה די אינפורמטיביים.

סיכום

האבולוציה של המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין התרחשה בקצב מסחרר, אך דבר אחד שעדיין חסר הוא דרך יעילה ליצור יכולת פעולה הדדית בין רשתות חסימות..

איון חושב שיש לו את הפיתרון לכך ורוצה לממש עסקאות ותקשורת צולבות. אדריכלות רכזת הדיבור ותשתית הגשר המוצעת על ידי אייון הם פיתרון ייחודי שהיה חסר תקדים עם הצגתו לראשונה.

זה הופך את אייון לזרז שהתחיל כיוון חדש לגמרי לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, אבל זה לא אומר שהם יהיו המובילים או הפיתרון המקובל המאפשר בסופו של דבר יכולת פעולה הדדית של בלוקצ’יין..

הם עומדים מול מספר מתחרים ממומנים ומוכשרים שמחפשים גם הם פיתרון לפעילות הדדית. המתחרים הנוכחיים כוללים את וונצ’יין, קומודו, ארק אקוסיסטם, קוסמוס, רשת POA ופולקדות. כולם מרגישים שיש להם את הפיתרון לפעולה הדדית בין רשתות חסימות.

עם כל כך הרבה פרויקטים שעובדים על יכולת פעולה הדדית, די בטוח שפתרון יופיע בסופו של דבר, אך ייתכן שהוא לא באף אחד מהפרויקטים הקיימים, או שהוא יכול להגיע משיתוף פעולה של כמה.

האם אייון תהיה חלק מהפתרון בסופו של דבר יישאר מעודכן, אך אם מחיר האסימון עד כה בשנת 2019 הוא אינדיקציה נראה כי השוק אינו רואה בסיכוי להצלחה חיובי.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

הצהרת אחריות: אלה דעות הכותב ואין לראות בהן ייעוץ השקעות. הקוראים צריכים לעשות מחקר משלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me