סקירת מטבעות Aeon: מטבע הפרטיות המיועד לניידים

מטבע Aeon הוא אחד מאלף מטבעות קריפטוגרפיים שונים, אז מה הופך אותו לשונה וכדאי לשקול?

ובכן, היוצרים והמפתחים של אייון היו מאמינים לכם שהמטבע אינו רק מטבע – זהו אורח חיים.

זה אולי קליט, אבל זה לא ממש אומר לך הרבה על המטבע או על הפרויקט, אז בואו נעמיק קצת יותר במה הוא Aeon ומה הוא יכול לעשות.

מהו מטבע האיון?

איאון הועברה ממונרו, כך גם קרוב משפחה של המטבע הממוקד בפרטיות. למעשה, איאון הוא גם ממוקד פרטיות, אך מבדיל עצמו כגרסה “לייט” של מונרו. לא קל במובן של פחות פרטיות, אבל לייט במובן שהוא עדיף לשימוש בנייד, וקל יותר בשימוש במשאבים.

הציפיות של היזמים הן כי Aeon ישמש בעיקר באמצעות האפליקציה הסלולרית, וכי אפילו כרייה תתבצע באמצעות מכשירים ניידים. בשלב זה הכל היפותטי עם זאת, מכיוון שיש מטבע, אבל זה לא כל מה שהתמקד במכשירים ניידים, ובוודאי שלא תוכלו לכרות אותו במכשיר נייד – עדיין.

סקירה כללית של מטבע איאון

סקירה כללית של מטבע איאון. מקור: Aeon.cash

איאון הוא בהחלט מוצר ניסיוני בשלב זה של חייו. הוא נועד להיות אנונימי, ידידותי לנייד, בעל יכולת קנה מידה וניתן לגזום, על מנת לשמור על בלוקצ’יין רזה ויעיל, ולהיות ציבורי או פרטי כרצונך..

מי משתמש באיון

כל מי שיש לו מחשב יכול להשתמש ב- Aeon עכשיו, ובעתיד כל מי שיש לו טלפון חכם יוכל להשתמש ב- Aeon. זה יפתח עולם שלם של אפשרויות עבור הבלוקצ’יין שכן הרבה יותר אנשים בעולם יש טלפונים חכמים.

עד שאאון ייגמר בסמארטפון אתה מוגבל לקנות אותו בבורסה. הבורסה העיקרית עבור Aeon היא ביטטרקס, אך היא זמינה גם ב- HitBTC וב- TradeOgre. אנו מצפים שהיא תירשם בבורסות סיניות או רוסיות, מכיוון שתכונת הפרטיות שלה צריכה להיות מבורכת ביותר במדינות כאלה. בכנות, בקרוב כולם ברחבי העולם עשויים להעריך יותר פרטיות ככל שהממשלות הופכות לפולשניות יותר ויותר.


רוב הסיכויים ש- Aeon לא יירשם בבורסות חדשות עד שהוא יממש את מטרתו להפוך ל- Cryptocurrency ידידותי לנייד.

איאון נגד מונרו

איאון מול מונרו

איאון מול מונרו. מקור: Fotolia

למרות שאאון מחויב כגרסת ה”לייט “של מונרו, הוא לא תפס כמעט את הדרך שבה מונרו. זה דומה לליטקוין להיות הגרסה ה”לייט “של הביטקוין. בעוד שליטקוין לפחות תפסה, זה כמעט לא פופולרי כמו ביטקוין.

כל עוד מונרו יישאר מטבע הפרטיות המועדף, Aeon עשוי להישאר שנייה רחוקה … או שלישית או רביעית אפילו מכיוון שמטבעות אחרים הממוקדים בפרטיות כמו Zcash, Dash ו- Pivx פופולאריים יותר מאשר Aeon.

מונרו המשיכה להוסיף ערך, כאשר אנשים רבים מעריכים כי מטבעות קריפטוגרפיים ממוקדים בפרטיות ממוקדים בפרטיות על מטבעות פרטיות אחרים. אם Aeon יכול להוסיף תמיכה בכרייה סלולרית זה עשוי להשתנות במהירות מכיוון שמיליארדי אנשים ממש יכולים לכרות את Aeon עם הטלפונים החכמים שלהם, ואז להשתמש בתמורה באופן אנונימי לרכישת כל סוגי הסחורות והשירותים..

למעשה, איאון יכול להרוויח מהפופולריות הגוברת של מונרו מכיוון שהוא יקבל יותר משתמשים במטבעות פרטיות שעפים מול ממשלות מסורתיות, סוכני מיסים ובנקים..

מאיפה מקורו של איאון?

Aeon הושק ב- 6 ביוני 2014 בשעה 18:00. UTC. יש ששיערו כי תאריך זה נבחר משום שהיה יום השנה ה -70 ליום ה- D, אך זה מעולם לא הוכח, ויכול היה להיות לא יותר מאשר צירוף מקרים.

המטבע נוצר והושק על ידי משתמש פורום Bitcointalk אנונימי בשם “Aeon”. אדם זה ציין כי לא היה מוקדם או אינסטמין של איאון, ונראה שזה נכון. הקהילה זכתה להערכה רבה, שנמאס לה ממה שנראה כתפוס כסף מרוב הפרויקטים החדשים, שם יזמים ייהנו כלכלית ממוקשים גדולים מראש..

Aeon Coin Launch Bitcointalk

הכרזת מטבע איון. מָקוֹר Bitcointalk

Aeon נשאר כמפתח הראשי של מטבע Aeon עד מרץ 2015. ב- 31 במרץ 2015 Aeon פרסמו את ההודעה האחרונה שלהם בפורום Bitcointalk, שכתוב בפשטות “חלק יש לך ראש ממשלה”. Smooth היה משתמש נוסף ב- Bitcointalk, ומאז הוא גם המפתח הראשי של Aeon. חלקה שולט כרגע גם בחשבון Aeon ב- Bitcointalk.

מפתחי Aeon

המשתמש Smooth נשאר המפתח הראשי של Aeon, והצטרף אליו המשתמש “Arux”, המספק הנדסת שחרור, Q / A ותמיכה. יש מפתח נוסף שרשום כאלמוני, והפרויקט מחפש גם מפתחים נוספים.

חלקה הודה שהוא גם מפתח עבור מונרו, וזו יכולה להיות הסיבה שהוא / היא נבחרה להוביל את פרויקט Aeon. מעניין ש- README במאגר Github של Aeon קורא בחלקו “2014 AEON, The Monero Project”. הכותרת התחתונה של אתר Aeon קוראת אותו דבר, מה שמעיד על קשר הדוק בין Aeon למונרו, אם כי שום אזכור לאיזה סוג קשר הוזכר..

חלקה הוא זה ששחרר את היעדים האחרונים של הפרויקט, הכוללים:

  • PoW ידידותי לנייד (CryptoNight-Lite)
  • זמן חסימה מוגבר לסינכרון מהיר
  • חיתוך חתימה עבור לקוחות דמויי SPV
  • גיזום בלוקצ’יין ליכולת יכולת קנה מידה
  • רב ערוצי ותשלומי תשלום עבור תשלומים, חוזים ותשלומים מיידיים

כרגע אין מפת דרכים רשמית (אתר Aeon אומר שהיא מגיעה), אבל אתה יכול להרגיש את ההתפתחות על ידי מעקב אחר חוט זה בפורומים של Bitcointalk.

למה כל כך הרבה סודיות?

הסיבות המלאות לאנונימיות של מפתחים אינן ברורות, אך בהתחשב בעובדה שאאון הוא מטבע פרטיות, סביר להניח כי איאון, חלקה וארוקס כולן מעריכות את פרטיותן מאוד. אתה תמיד יכול להגיע אליהם בפורום Bitcointalk ו- Smooth במיוחד טוב מאוד במענה לשאלות, אך לא סביר שתביא אותם לפגוש אותך בסטארבקס המקומיים שלך..

קחו בחשבון גם שאיאון בסופו של דבר מחפש להחליף את המטבעות הנוכחיים בשליטת הממשלה. אם הם יצליחו הם בהחלט לא יהיו פופולאריים או משובחים על ידי המעצמות. למעשה, הם יכולים להיחשב לאויבים של ממשלות ריכוזיות ביותר, וזה יביא אותם לסכנה קשה. עדיף פשוט להישאר אנונימיים ולהימנע מבעיות עתידיות אפשריות.

מטבעות ותקנות מטבעות

תקנות הקריפטו

תמונה באמצעות Fotolia

העתיד של מטבעות הפרטיות כנראה רעוע במקרה הטוב. ממשלות רבות (כולל ארה”ב) רואות במטבעות קריפטוגרפיים נכסים שצריכים, יכולים ויחויבו במס. והם יצטרכו לעמוד בתקנות בעתיד אתה יכול להיות בטוח. חילופי המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים כבר עוקבים אחר, למעט יוצאים מן הכלל, חוקי הלקוח שלך והלבנת הון נגד נמלים.

איאון יצטרך לעמוד גם בתקנות ובחוקים, אך האם כן? כיצד היא יכולה לשמור על זהותה כמטבע פרטיות אם היא עומדת בתקנות ממשלתיות המחייבות שחרור מידע מזהה אישי? זה לא יכול, וזה אולי יהפוך אותו ליותר ויותר מסוכן בעתיד.

השגת איאון עשויה להיות אפשרית מבלי ליידע את הממשלה. אם אתה מכרה את זה אתה יכול להישאר אנונימי. אבל אם אתה קונה את זה, יש מעט מאוד חילופי דברים שלא דורשים כבר מידע מזהה אישי. זה רק יחמיר.

אז סביר להניח שתרצה להוציא את האיון שלך בשלב כלשהו. הישארות אנונימית בזמן ביצוע פעולה זו כמעט בלתי אפשרית כמעט לכל טובין או שירות שאתה עשוי לחשוב עליו. אז אולי תוכל להשתמש ב- Aeon כחנות ערך, אך אלא אם כן מתפתחת מערכת אקולוגית ענקית סביב השימוש ב- Aeon (ובמטבעות פרטיות אחרות), אז גורם הפרטיות הוא לשווא.

לממשלות עולמיות יש יותר מדי מה להפסיד, הן בהכנסות ממסים והן בשליטה באוכלוסיות שלהן, כדי לאפשר למטבעות פרטיות כמו אייון לפרוח..

כיצד לרכוש את Aeon

נכון לעכשיו Aeon זמין רק בשלוש מרכזיות על פי Coinmarketcap.com

בורסת הבורסה הגדולה ביותר Aeon היא ביטרקס, וכמעט 98% מהיקף הסחר (שמסתכם בכ- 9,000 דולר בלבד) הוא באמצעות ביטרקס. אתה יכול גם להשיג את Aeon מ- HitBTC ומ- TradeOgre.

כמובן שתזדקק לביטקוין כדי לרכוש את Aeon מכל אחת מהבורסות הללו, ובהתחשב בשקיפות של הבלוקצ’יין של הביטקוין, יש סיכוי שחוקר נחוש יוכל לאתר אותך בהתבסס על אותה רכישה והחלפה של ביטקוין. כדי לשמור על אנונימיות יהיה עליכם להשתמש בפתרון עמית לעמית לרכישת ביטקוין לפני שאתם מחליפים אותו ל- Aeon.

לחלופין תוכל לקבוע העברה פרטית עם מישהו שאתה מכיר וסומך עליו.

היכן לאחסן את Aeon

ארנק האינטרנט של אייון

ארנק האינטרנט של אייון

יש ארנק שולחני של Aeon שניתן להוריד כאן עבור Windows, Mac או Linux. הנה ארנק רשת עבור Aeon ששוחרר על ידי צד שלישי כבר בינואר 2018.

ברור להשתמש על אחריותך בלבד מכיוון שלארנק האינטרנט אין קשר חוקי לאאון. ארנק החליפין של ביטרקס יכול להכיל גם את האיון שלך אם לא אכפת לך שלא תהיה לך שליטה על המפתחות הפרטיים.

בסופו של דבר יהיה ארנק סלולרי זמין, אך עדיין לא היה שום אינדיקציה מתי זה עשוי להשתחרר.

זכור גם שארנק Aeon הוא בעצם גרסה של Monerowallet מונרו והוא רחוק מלהיות קל לשימוש אם אינך נוטה טכנולוגית.

ביצועי מחיר מטבעות Aeon

כמו כל שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים, Aeon התגייס בדצמבר 2017 ובינואר 2018, כשהמחיר הגיע לשיא של 9.04 דולר בתחילת ינואר. מאז המחיר צנח משמעותית ונכון ל- 29 ביוני 2018 הוא חוזר ל -1.12 דולר. כמובן שזה עדיין בערך כפול מהמחיר לעומת שנה קודם. החודשים הקרובים יקבעו אם להחזיק את אייון זה רעיון טוב.

סיכום

כמטבע הממוקד בפרטיות אאון אסף עוקבים קטנים, אך פרויקט מונרו הגדול הוא הרבה יותר פופולרי ובעל ערך. למעשה, המפתח הראשי של Aeon הוא גם מפתח Monero, שהיו כמה משתמשים ששאלו אם Aeon אינו אלא מיטת בדיקה עבור Monero. אין באמת דרך לדעת, אבל אנחנו יודעים שאייון עוקב אחר רוב השינויים שמונרו מבצע, אם כי היו כמה שינויים.

אנו יודעים גם כי סביר להניח שממשלות עולמיות לאפשר למטבעות פרטיות פשוט לשגשג ללא בילוי. עדיין לא ראינו כיצד מטבעות פרטיות אלו יטפלו במתקפה מצד כוחות הממשלה, אם למעשה יתכן ואף להדוף מתקפה כזו..

מנקודת מבט מסחרית Aeon עוקבת פחות או יותר אחר השוק הרחב יותר, אך אם היא תוכל בסופו של דבר לממש את הבטחתה למטבע פרטיות סלולרי היא עלולה לראות נחשול עצום. סביר להניח כי פיתוח כזה יגרום ליותר אימוץ מהבורסות, יותר אימוץ ממשתמשים, ובתורו מחיר גבוה בהרבה.

Aeon הוא פרויקט מעניין, אבל הוא היה כל כך עטוף בפרטיות, אנונימיות וסודיות, עד שאין שום דרך לדעת בוודאות אם זה בכלל פרויקט אמיתי, מתי הוא יממש את חזונו, או אם זה אפילו משהו יותר מסביבת מבחן עבור מונרו.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map