סקירה של Aelf (ELF): רשת בלוקצ’יין למחשוב ענן

Aelf (ELF) הוא ללא ספק אחד הפרויקטים המעניינים ביותר כיום. זוהי רשת בלוקצ’יין מחשוב ענן מבוזרת ומפתחת את עצמה המנסה לפתח מערכת הפעלה חדשה אך ורק עבור רשתות חסימות..

הפרויקט עבר זה עתה לשלב רשת הבדיקה ביולי עם כמה שיפורים חיוביים שבוצעו בפרוטוקול. עם זאת, האם Aelf יכול באמת לחתוך מעל הקהל ולהתבלט בין המתחרים שלהם?

בסקירה זו של Aelf נבחן לעומק את הפרויקט כולל סיכויי הטכנולוגיה, התחרות, הצוות והאסימונים..

מערכת הפעלה של Blockchain

רשתות חסימות הביאו לנו אפליקציות, ואפילו פלטפורמות אפליקציות, אך לא מערכת הפעלה מלאה כמו חלונות או לינוקס. אבל עכשיו יש את Aelf, שאמנם מבטיחה להיות מערכת הפעלה המיועדת לחסימות. למעשה, הצוות אמר כי הוא יוצר את “מערכת לינוקס” של המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין.

Aelf Linux Blockchains

האם Aelf יכול להיות “לינוקס” של Blockchains?

זה רק מדגיש כמה מהר מתרחשת חדשנות במרחב הבלוקצ’יין. ראשית היה לנו ביטקוין, מטבע דיגיטלי של עמית לעמית שיכול להיחשב גם לאפליקציה פשוטה. ואז בא Ethereum ואפשר לקודד אפליקציות מבוזרות (dApps) עם חוזים חכמים. זו בעצם פלטפורמת אפליקציות. לכן, השלב ההגיוני הבא הוא יצירת מערכת הפעלה של בלוקצ’יין.

זה נחוץ מכיוון שמערכות הפעלה קיימות אינן יכולות להריץ יעילות dApps ובלוקצ’נטים מגיעים עם חסרונות משלהם. רשתות חסימות עדיין צריכות לפתור את בעיית המדרגיות, הם ראו בעיות בביצוע חוזים חכמים, ואין שום פרוטוקול קונצנזוס שגמיש ולכן צריך להסתגל בצורה חלקה לטכנולוגיות חדשות. אלה הבעיות שאלף מחפש לפתור.

איך Aelf עובד

ה Aelf הצוות מתמקד בשני חידושים עיקריים בחיפושיהם כדי לפתור את הבעיות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הקיימת. הראשון הוא יצירה ושימוש בשרשראות צדדיות, והשני הוא יצירת מערכת ממשל חדשה וייחודית.

Aelf מתכננת להפריד חוזים חכמים ומשאבים אחרים באמצעות רשתות צדדיות, מה שיעזור גם לנושא המדרגיות. בנוסף, הם ישתמשו בשיטת קונצנזוס הוכחה של יתד על מנת לתת ממשל גמיש יותר.


שרשראות צדדיות

ל- Aelf תהיה רשת מרכזית ורשתות צד רבות אשר משמשות להפעלת חוזים חכמים. השרשרת הראשית היא כמובן עמוד השדרה של הרשת כולה, אך היא מסוגלת גם לתקשר עם כל שרשרת צדדית. רשתות הצד מוקדשות באופן אינדיבידואלי לחוזה חכם ספציפי, והן אינן יכולות לתקשר זו עם זו. במקום זאת הם מעבירים מידע על ידי תקשורת דרך השרשרת הראשית.

השרשראות הצדדיות מתחברות לשרשרת הראשית באמצעות מערכת אינדקס המסווגת שרשראות לשתי קבוצות:

  • רשתות חיצוניות בעלות חשיבות גבוהה (ביטקוין, את’ריום וכו ‘).
  • שרשראות צד פנימיות במערכת ההפעלה Aelf

רשתות צדדיות פנימיות על עצמך

שימוש פנימי ברשתות צד ב- Aelf. מָקוֹר: טוויטר

כפי שאתה יכול לראות בשרשרת הראשית יכולות להיות שרשראות צדדיות עם מטרות רבות. ביטקוין ואת’ריום יכלו להשיג כל אחד את רשתות הצד שלו, שרשרת צדדית אחרת יכולה להיווצר לביטוח ולעוד אחת לנכסים דיגיטליים. ואז רשתות הצד האלה יכולות להסתעף עוד יותר לרשתות משנה. לדוגמא, בשרשרת הצד של הנכסים הדיגיטליים יכולה להיות רשת משנה לכל סוג של נכס דיגיטלי, וניתן לחלק את הרשתות הללו עוד יותר.

אסטרטגיה זו אינה חדשה לחלוטין מכיוון שהיא דומה לרעיון השבירה באת’ריום. זה אמור לפעול לשיפור הדרגתיות באופן דרמטי ברשת. על ידי הפרדת אזורים פונקציונליים לרשתות צדדיות Aelf מבטיחה שכל נושא באזור אחד לא ישפיע על הרשת כולה.

מערכת אקולוגית אסימית של אלף

אסימון ה- ELF ישמש רשתות צדדיות לתשלום דמי עסקה לרשת הראשית לצורך הצמדה לאינדקס. מבנה העמלות שילב גם מערכת בה רשתות צד משלמות עמלות עסקה קטנות יותר ככל שתרומתן לרשת גדלה. רשתות צד יכולות גם לגבות עמלות על רשתות המשנה שלהן.

שיטת הקונצנזוס של אלף

Aelf אינה מסוגלת להשתמש בשיטת ההוכחה המסורתית של הוכחת עבודה או הוכחה של יתד מכיוון שהיא צריכה להקליט מידע ממגוון רשתות צדדיות וכן מהשרשרת הראשית. במקום זאת, רשת Aelf משתמשת במנגנון קונצנזוס הוכחה של יתד מוסמך.

כל בעל אסימון Aelf יכול להצביע על אילו צמתים יהפכו לצמתי הכרייה. לאחר מכן, צמתי הכרייה קובעים כיצד לחלק בונוסי כרייה לכל שאר הצמתים ובעלי העניין.

Aelf קובע את מספר כורי הרשת לפי המשוואה:

כורים = 2N + 1

איפה “נ”מתחיל בשעה 8 ועולה ב -1 בכל שנה. צמתים של כרייה אלה אחראים להעברה ואישור עסקאות, גושי אריזה והעברת נתונים.

מומלץ שרשתות צדדיות ימזגו את הכרייה שלהן עם הרשת הראשית, ויפתחו גם פרוטוקול קונצנזוס משלהן. זה מאפשר לרשתות הצדדיות להתאים אישית את פרוטוקול הקונצנזוס כדי לענות על הצרכים הייחודיים שלהן.

אספקת אסימון האלף (ELF)

אלף החזיקה את מכירת האסימונים הפרטית שלה בדצמבר 2017, והפיצה 250,000,000 אסימונים, או 25% מסך האספקה ​​הכוללת של אסימון ELF. 750,000,000 האסימונים הנותרים מופצים כדלקמן:

  • 25% או 250,000,000 לקרן Aelf, תקופת ההבשלה למשך 3 שנים;
  • 16% או 160,000,000 לקבוצת Aelf, תקופת הבשלה לשנתיים;
  • 12% או 120,000,000 עבור שיווק / טיפות אוויר, תקופה של 3 שנים;
  • 12% או 120,000,000 לכרייה, תקופת 100 שנה;
  • 10% או 100,000,000 ליועצים / שותפויות, תקופת הבשלה לשנתיים.

תגמולי הכרייה נועדו לרדת בצורה ליניארית לאורך תקופה של 100 שנה. החל מאוגוסט 2018 רק אסימוני ה- ELF ממכירת האסימונים נמצאים במחזור.

צוות Aelf, יועצים ושותפים

פרויקט Aelf הוקם על ידי Ma Haobo, שהקים בעבר את Hoopox וכן היה ה- CTO של GemPay ו- AllCoin. האובו היה מאמץ מוקדם של בלוקצ’יין ונחשב למומחה בתחום. אליו מצטרפים מספר אנשי מקצוע טכניים ופיננסים כדי ליצור צוות מעוגל היטב.

חברי צוות Aelf

חברי צוות Aelf. משמאל: מה האובו, חן זולינג, רונג פנג, יאנג ילונג

בצד המייעץ של אלף, ג’יי מייקל ארינגטון, מייסד ומנכ”ל TechCrunch ו- Zhou Shouji, שותף מייסד של FGB Capital, תומכים בצוות כחברים במועצה המייעצת שלהם..

ראוי גם לציין שפרויקט Aelf קיבל גיבוי ממספר חברות הון סיכון מהשורה הראשונה. דרפר דרקון, Blockchain Ventures, FGB Capital ולמעלה מעשר חברות השקעות אחרות השתתפו במכירת האסימונים. מכירת האסימונים הפרטיים הגיעה לשיאה הקשה של 55,000 ETH בתוך שבועיים, ונאלצה לפנות באותה עת משקיעים מעוניינים רבים..

Aelf הוא עדיין פרויקט צעיר וככזה הוא נמצא בבניית המוצר שלהם, אך למרות זאת הם משכו מעט תשומת לב ויצרו שותפויות עם רשת U, Theta ו- Decent בין היתר.

מחיר אסימון ELF

עם מכירת האסימונים בדצמבר 2017, אסימון ה- ELF החל להיסחר בתקופה סוערת למדי בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. המחיר עלה ממחיר הפתיחה שלו בכ- 0.87 $ לשיאו בכל הזמנים של 2.61 $ בתוך שבועות, אך אז צנח במהירות שוב כשכל שוק הקריפטוגרפים נכנס ללחץ..

ביצועי מחיר ELF

ביצועי אסימון ELF ב- CoinMarketCap

מאז האסימון ראה עלייה נוספת ליותר מ -2 דולר בסוף אפריל 2018. מאז הוא נופל באטיות ובעקביות יחד עם השוק הרחב יותר ונכון ל -21 באוגוסט נסחר במחיר של 0.35 דולר בלבד לאסימון..

היכן ניתן לרכוש ELF

אסימון ה- ELF זמין בלא מעט מרכזיות שונות. הפופולריות ביותר הן Exchange Binance, OKEx ו- Huobi. Binance מאפשרת רק חילופי BTC ו- ETH, אך OKEx ו- Huobi מקבלים גם USDT.

Binanace ELF

הירשם ב- Binance וקנה אסימונים של ELF

יש גם מערכת תגמולים שהחל Aelf לפני מספר חודשים ושמה Candy. במערכת הממתקים אתה מרוויח נקודות הניתנות להמרה ל- ELF על ידי ביצוע משימות פשוטות מדי יום. משימות אלה כוללות הזמנת אנשים חדשים לערוץ הטלגרם, ציוץ מחדש של Aelf ופעילויות קידום מכירות אחרות. הירשם לתוכנית הממתקים כאן.

אחסון ELF

נכון להיום אסימוני ELF הם אסימוני ERC-20 וניתן לאחסן אותם בכל ארנק תואם ERC-20, כולל MetaMask, MyEtherWallet, וארנק החומרה המאובטח Ledger Nano S.

לאחר שהרשת הראשית עבור אלף תשיק אסימוני ה- ELF יעברו מטוקני ERC-20 לאסימונים של שרשרת ראשית Aelf. אין שום אינדיקציה כיצד תחליף את אסימוני ERC-20 בשלב זה, ואין גם שום דבר על ארנק לאחסון אסימוני ה- ELF המקוריים. אני יכול רק לנחש שהמידע יתקבל ברגע שהרשת הראשית תהיה קרובה להשקה.

סיכום

Aelf הוא פרויקט חדש למדי ומתחרה במערכת האקולוגית של dApp, אך זה לא מנע ממנו להשיג תמיכה טובה מזירת ההון סיכון. זה גם מקבל שותפויות טובות כדי לתמוך בו ככל שהתפתחות מתקדמת. זה מראה כי מודל הממשל הייחודי שלו והשימוש בשרשראות צדדיות לבקרת השימוש במשאבים בשרשרת הבלוקים מקובלים כמתאים למערכת הפעלה של בלוקצ’יין..

כמובן שהפרויקט עומד מאחורי פרויקטים דומים מפותחים אחרים, אך אין זה אומר שהפתרון שלו יכול בסופו של דבר להיות הבחירה הטובה ביותר לפיתוח מערכת הפעלה מבוססת שרשרת צדדית. בנוסף, Aelf יכלה לראות יתרונות גדולים מהגמישות וההרחבה של הרשת שלה.

הירידה במחיר המטבע עשויה לאכזב את מי שנכנס עם הוצאת האסימון, אך הוא אינו עולה בקנה אחד עם הפסדים שנראו ברחבי שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים מתחילת השנה. בהחלט מוקדם לומר שזה מאוחר מדי לפרויקט השאפתני הזה.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map