7 שווקי החיזוי הטובים ביותר לקריפטו: הימורים על הבלוקצ’יין

שווקי חיזוי קיימים כבר זמן מה, אך הצבתם על הבלוקצ’יין הפכה אותם לאמינים ומדויקים בהרבה.

למעשה, יש חוקרים שמצאו שהם מדויקים אפילו יותר מכלים סטטיסטיים מתקדמים בגלל ההסתמכות על ידע ואמונות של מספר רב של משתמשים המופצים באופן שווה ברחבי העולם..

המעבר של שווקי החיזוי לבלוקצ’יין הוא אחד שהיה צפוי בעצמו. הבלוקצ’יין המבוזר מתאים באופן מושלם לשווקים ולכלים חזויים. כל כך מושלם שיש מספר פרויקטים הבוחנים שווקי ניבוי מבוססי בלוקצ’יין.

בפוסט זה אסתכל על 7 משווקי חיזוי הקריפטו המובילים וכיצד הם עלולים לשבש את תעשיית ההימורים.

1. אוגור

Augur (REP) הוא אחד משווקי חיזוי הבלוקצ’יין המבוזרים הראשונים וחסרי האמון. הוא משלב חוזים חכמים ואורקלים כדי לאפשר חיזוי של אירועים בעולם האמיתי ללא כל צד שלישי המעורב. מודל השוק של Augur עושה שימוש בהתקדמות בת ארבעה שלבים:

 1. יצירת שוק: – כל אחד יכול ליצור שוק חיזויים המבוסס על אירוע עתידי בעולם האמיתי. היוצר קובע את שעת הסיום ובוחר גם בחוקרים ואורקלים חכמים.
 2. סחר בשוק: לאחר שנוצר השוק המשתתפים חופשיים לחזות את תוצאת האירוע באמצעות Ethereum (ETH) כדי לחזות.
 3. דיווח שוק: לאחר סיום האירוע, אורקלים עובדים על מנת לקבוע את התוצאה האמיתית של האירוע, כך שתהליך ההסדר יכול להתקיים. זה כולל כתבי שוק המספקים את התוצאה בעולם האמיתי. אלה שנתנו תחזיות מדויקות מתוגמלים.
 4. הֶסדֵר: – מניות מחולקות לסוחרים שיכולים להסתדר בשוק או עם סוחר אחר באותו שוק. מניות אלה משולמות באסימונים של Augur REP.

עם Augur כל אירוע עתידי יכול לשמש כמודל מנבא, כולל בחירות, אירועי מזג אוויר, תחזיות חברה או מניות, אירועים גיאופוליטיים, האפשרויות הן אינסופיות.

שוקי חיזוי אוגור

חלק מהאירועים החיים באוגור. תמונה באמצעות תחזיות.global

רשת אוגור עלתה לאוויר רק באמצע שנת 2018. מאז היקף ההימורים בהשקה גדל במידה ניכרת ועומד כעת על קצת יותר מ -2 מיליון דולר בכסף שעל כף המאזניים. ישנם גם מגוון הימורים שנמצאים כעת בדרכים, כולל אירועים כמו אם ה- ETH יעלה על 300 דולר ביוני 2019 או איזה מועדון יזכה בליגת האלופות של אופ”א..

Augur היה למעשה אחד הפרויקטים הראשונים להשלמת ICO ב- Blockchain Ethereum. הם גייסו רק 5 מיליון דולר בחודש אוקטובר 2015 במחיר של 0.6 דולר לסמל REP. המשמעות היא שבמחירים שוטפים האסימון גבוה משמעותית ממחיר ה- ICO והיה השקעה טובה עבור תומכים מוקדמים.


ניתן לקנות אסימונים של REP בבורסות כגון Binance ובהתחשב בכך שהם אסימונים של ERC20 ניתן לאחסן אותם בארנק תואם כגון MyEtherWallet או MyCrypto.

2. גנוסיס

Gnosis (GNO) הוא עוד אחד משווקי החיזוי הוותיקים יותר, שנמצא בפיתוח מאז 2015. צוות Gnosis עובד מתוך הנחת יסוד כי אמנם מידע זמין, אך לא כל המידע נכון, וברוב המקרים הוא גם חסר אובייקטיביות והקשר. מידע מטבעו הוא הטיה ואף יכול להטעות בכוונה. גנוסיס מתכנן להילחם בנטיות אלה באופן הבא:

 1. Gnosis תהיה פלטפורמה פתוחה הזמינה לכולם עם גישה משוחדת ושקופה
 2. גנוסיס יפטר את השיטה המסורתית של שימוש במומחים לחיזוי ובמקום זאת ישתמש בשוק יעיל המנצל את הידע של כולם.
 3. אנשים עם מידע על אירוע מתמרצים להשתתף ולשתף את המידע שלהם.
 4. כל אחד יכול לעשות שאלות ותחזיות מכל סיבה שהיא. בסופו של דבר הפלטפורמה יכולה להיות כמו גרסה מותאמת אישית מבוזרת של גוגל שמאגרת את ידע המשתמשים מהמאגר העולמי.

ל- Gnosis מספר שימושים, ועם השתתפות משתמשים מוגברת היא הופכת ליעילה יותר. Gnosis בנוי על בלוקצ’יין את’ריום ויש לו כרגע גרסת אלפא בשם Gnosis Olympia בה משתמשים יכולים לבדוק את הפלטפורמה באמצעות אסימוני OLY play..

בדיקת גנוסיס אולימפיה

משתמשים הבודקים את Gnosis Olympia באמצעות אסימוני OLY. תמונה באמצעות גנוסיס

אסימונים של GNO נסחרים כיום בהנחה גדולה על מחיר ה- ICO שלהם, כך שזה יכול להפוך אותם לאטרקטיביים מעט יותר מבחינת השקעה. אם ברצונך לשים יד על קצת GNT אז ניתן לקנות אותם ב- Kraken או Bittrex והם יכולים להיות מאוחסנים בכל ארנק תואם ל- ERC20..

3. סטוקס

כמו גנוסיס, סטוקס פועל על בלוקצ’יין את’ריום. Stox, שנוצר על ידי קבוצת ותיקים בשוק הפיננסי, היא פלטפורמת שוק חיזוי המאפשרת לסחור בתוצאות של כל אירוע בעולם האמיתי שניתן לדמיין. מזג אוויר, פוליטיקה, ספורט, ידוענים ושווקים פיננסיים הם רק כמה מהאפשרויות.

באמצעות פלטפורמה מבוזרת וחסרת אמון, סטוקס מקווה לתפוס את תשומת ליבם של הסוחרים בכך שהיא מספקת להם מקום בטוח לסחור באירועים אמיתיים ללא התערבות ממשלות או חברות צד ג ‘. בדומה לאוגור, היא תאפשר למשתתפיה להרוויח מהידע שלהם בכל תחום שהוא.

סטוקס פותחה על ידי קבוצת מומחים בתעשייה. היא הוקמה על ידי מנכ”ל ומייסד Invest.com. היא גם זכתה לגיבוי על ידי מועצה מייעצת של 9 חברים ויש לה שותפויות עם מעבדות סירין, הון בלוקצ’יין וקוינטרי. סטוקס השלימה ICO כבר באוגוסט 2017 במחיר של 1.86 $ ל- STX.

פלויד מייוות'ר סטוקס

פלויד מייוות’ר מקדם את ICO Stox באינסטגרם שלו

זה ידוע למדי מכיוון שזה היה ICO שקודם על ידי פלויד מייוות’ר. אישור זה הוביל למבול של עניין ב- ICO של Stox. עם זאת, זה הוכיח את עצמו בסופו של דבר שנוי במחלוקת בשנת 2018 כאשר ה- SEC סגר על מבצעים בתשלום ברשתות החברתיות.

סטוקס נסחרת בהנחה ניכרת במחיר ה- ICO והייתה אחת הקורבנות הגדולים ביותר בשוק הדובים. כיום היא נסחרת בבורסות כגון HitBTC. בהתחשב בכך ש- STX הוא אסימון ERC20 אתה יכול לאחסן אותו בכל ארנק תואם.

4. דלפי

דלפי הוא אחד משוקי החיזוי החדשים של בלוקצ’יין המאפשר למשתמשים בו להרוויח מהתחזיות שלהם בנוגע לאירועים בעולם האמיתי. דלפי פונה לשוק עולמי, אך הוא ממוקד ביותר בשוק הסיני, והוא אחד משירותי שוק הניבוי המעטים שיש שם.

זה גם מחייב את עצמו כפלטפורמה חברתית המאפשרת לסוחרים להתכנס וליצור שווקים משלהם. דלפי בנוי על בלוקצ’יין את’ריום ובדומה לשווקי חיזוי אחרים הוא מאפשר למשתמשים להרוויח מהתחזיות שלהם במגוון רחב של אירועים בעולם האמיתי..

דלפי החזיק ב- ICO בשנת 2017 והם הצליחו לגייס סכום כולל של 15 מיליון דולר. עיקר היקף המסחר בדלפי מתרחש כעת ב- CoinMex אולם ישנם שערים ניכרים גם ב- Gate.io וב- OkEX..

5. BlitzPredict

BlitzPredict הוא שוק חיזוי בלוקצ’יין, אך בניגוד לאחרים שדנו בהם בליץ פרדיקט לא מבקש לכסות כל אירוע בזמן אמת. במקום זאת הוא מתמקד בספורט ומשחקים כמו גם בפוליטיקה. זה ייחודי בכך שהוא נותן לגיימרים דרך להמר על תוצאות המשחקים העולמיים של המשחקים המועדפים עליהם. זה מכסה גם את האזור הפופולרי ביותר של הימורי ספורט. BlitzPredict עדיין נמצא בפיתוח ועושה שימוש בשלושה כלים:

 1. צבירת BlitzPredict – זה מבטיח לכל מי שמשתמש בפלטפורמה יש גישה לסיכויים הטובים ביותר בכל שוק החיזוי בפלטפורמה.
 2. רזרבת נזילות BlitzPredict – כלי זה מבטיח למשתמשים לקבל את התגמול שלהם מיד לאחר סיום האירוע, ובכך לעקוף את העיכובים שחוו בשוקי חיזוי אחרים.
 3. BlitzPredict חוזים חכמים – כלי זה מעניק למשתמשים גישה לשוק החיזוי ומבטיח יעילות מרבית

שימוש חדשני עבור BlitzPredict יהיה לניתוח. נכון לעכשיו כל ספר ספורט משתמש בכלי הניתוח שלו, וזה מוביל לחיזויים רבים ושונים לאותו אירוע. זה מוביל לתפיסה מקוטעת על תוצאות האירועים העתידיים ויוצר חוסר יעילות בשווקים.

שווקי בליצפיקט

אירועים קרובים בנושא בליצפרדיקט ובשווקים המובילים. תמונה באמצעות BlitzPredict

BlitzPredict ימנע את חוסר היעילות הזה על ידי תמריץ מומחים לחלוק את המידע שלהם במקום לשמור על קניינותו. משתמשים חיצוניים יכולים לקבל גישה לידע המומחים על ידי הוצאת אסימונים של XBP. המומחים יזכו לתגמול על התחזיות הנכונות, ובכך יניחו את החזאים הטובים ביותר בראשם תוך שהם יפטרו לאט את פלטפורמת המנבאים הנחותים.

BlitzPredict השלימו ICO במרץ 2018 והם הצליחו לגייס סך של 4.4 מיליון דולר שהיו רק 60% מכלל היעד שלהם. בדומה לשאר ה- ICO שהועלו בשנת 2018, אסימונים של XBP נמצאים בהנחה ניכרת ממחיר ההנפקה שלהם. כרגע הם זמינים רק בבורסת IDEX ותוכלו לאחסן אותם בכל ארנק תואם ERC20.

6. Hivemind

Hivemind, או ביטקוין Hivemind כפי שהוא מכונה אצל חלקם, נולד מטרותקוין וזהו שוק חיזוי עמיתים לעמית בקוד פתוח המבוסס על שימוש באורקלים. זה ייחודי בין שווקי החיזוי ברשימה זו מכיוון שהוא מתוכנן כשרשרת צד של הביטקוין.

ולא להיות ממוקד בשווקים פיננסיים או בהימורי ספורט, Hivemind מתמקדת בנושאי ממשל. היא מאמינה כי ניתן לטפל בבעיות ממשל בקלות באמצעות תהליך קבלת החלטות רב-גורמי המשתמש בשווקי חיזוי מותנה.

הפרויקט השאפתני ביותר מנסה לצמצם את הבעיות בקבלת החלטות מרובת גורמים, וכבר סיפק תובנות חשובות ביכולות השווקים המנבאים בתחום הממשל. ב- Hivemind האירועים חייבים להיפתר על ידי הבוחרים וההחלטות עליהן מצביעים הן בוליאניות או סקלריות. הבוחרים מגיעים להסכמה על ההחלטות באמצעות Vivecoins של Hivemind. זה לא שונה מהתהליך בו השתמש אוגור.

בדומה לאוגור, המצביעים נענשים כלכלית על דיווח לא מדויק, אך הם זוכים לתוצאות מדויקות.

7. בודהי

בזמן בודהי אינו ידוע כמו שווקי חיזוי אחרים, הוא היה הראשון שהושק. זה יכול להיות כי שוק היעד של בוהי הוא סין.

Bodhi הוא גם ייחודי מכיוון שהוא בנוי על פלטפורמת Qtum, והוא היישום המבוזר הפונקציונלי הראשון ב- Qtum. לבודהי יש גם רשת בדיקות וגם רשת ושתיהן פונקציונליות. הצוות עובד כעת גם על השקת גרסה בבלוקצ’יין את’ריום.

כמו שווקי חיזוי אחרים, משתמשים יכולים ליצור שווקים בכל אירוע בעולם האמיתי. זה אפשרי בגלל האופי המבוזר של בודהי. הרשויות הסיניות, אשר ידועות כאוטוריטריות, עדיין לא אמרו דבר על סוג זה של שוק מבוזר, וגם אם הן היו עושות את האופי המבוזר של הפלטפורמה שישמור עליו ברשת.

כל מה שנמצא בפלטפורמה, החל ביצירת שווקים וכלה בהימור מול תוצאות האירועים וכלה בהשתתפות בתהליך המחלוקת, מופעל על ידי אסימון ה- BOT המקורי. הם השלימו ICO בנובמבר 2017 במחיר של 0.37 $ שהוא מעט מעל המחיר הנוכחי. עיקר המסחר ב- BOT מתרחש בבורסת LBank וניתן לאחסן אותם בארנק תואם QTUM..

סיכום

שווקי החיזוי כבר מוכיחים את התועלת שלהם במידה שחברות כמו מיקרוסופט מנצלות את היכולות המוצעות על ידי שווקי ניבוי מבוססי בלוקצ’יין. ויש המכנים אותם כלי חיזוי טוב יותר מכל מודל סטטיסטי או סימולציה מבוססת מחשב.

משערים שהם יכולים לשמש כדי לחזות קריסות בשוק המניות ועוד הרבה בדיוק רב, ורבים בקהילת הבלוקצ’יין מרגישים ששווקי החיזוי הם עתיד התחזיות המבוססות על חוכמת הקהל..

על ידי הסתמכות על חוכמת הקהל הסוחרים הפיננסיים יכולים לבטל אינדיקטורים טכניים, תרשימים ואותות מסחר. חוכמת האדם תספר להם את כל מה שהם צריכים לדעת על מהלכי שוק עתידיים. מומחים טוענים כי על ידי שימוש בידע ובניסיון של קבוצת מדגמים גדולה ניתן לקבל החלטות מושכלות ותחזיות מדויקות.

נראה כי הדבר מתבטא בעובדה שכמה ארגונים גדולים כבר משתמשים בשווקי חיזוי אלה לצורך קבלת החלטות ופיקוח פנימיים משלהם. אין לדעת עד כמה השווקים הללו יתפשטו בעתיד.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map