באיזו תדירות ניתן לאזן מחדש את תיק המטבעות הקריפטוגרפי שלך [עודכן בשנת 2020]

>

הכוונה במחקר זה היא לצייר תמונה הוגנת כיצד איזון מחדש כאסטרטגיה מסתדר עם אסטרטגיית קנייה והחזקה פשוטה. על מנת שנוכל לערוך השוואה זו, חשבנו היטב כיצד נעצב מחקר זה. כדי לוודא שאנחנו מדויקים עם הנתונים, המשתנים והמבחנים האחוריים שלנו.

אם אינכם מכירים את המושג בדיקה חוזרת, תוכלו לקרוא עוד על בדיקת אסטרטגיה חוזרת כאן או הצטרף לפעילים שלנו קהילת מברק שמוכן תמיד לדון בפרטי הבדיקה האחורית.

מסחר & נתונים

שנה שלמה של נתוני שוק נאספה מהבורסות. נתונים אלה שימשו כדי להעריך את עלות כל עסקאות בזמן המדויק שהיה מבוצע איזון מחדש. על מנת לחשב במדויק את העמלות מהמסחר, עמלה בגובה .25% שהיא סטנדרטית עבור ביטרקס בזמן כתיבת מחקר זה.

סחר מ- LTC ל- SNT ייסחר מ- LTC ל- BTC ואז BTC ל- SNT. במקרה זה, שתי העסקאות כרוכות בתשלום עמלה של .25% (כפי שהיה בעת המסחר בבורסה). זה מאפשר לנו ליצור את המודל המדויק ביותר האפשרי לצורך ביצוע איזון מחדש.

תקופת איזון מחדש

המשתנה הראשון הדרוש למחקר זה הוא תקופת האיזון מחדש. תקופת איזון מחדש היא פרק הזמן הספציפי בין כל איזון מחדש. במרחב הפיננסי המסורתי, פרק זמן זה בדרך כלל ארוך למדי. לדוגמה, מאמר זה מאת Investopedia מציע איזון חודשי או רבעוני. עם זאת, שוק המטבעות קריפטוגרפי הוא הרבה יותר תנודתי ויכול לגרום לצורך באיזונים חוזרים תכופים יותר. לכן, תקופת איזון מחדש של שעה או יום אחד עשויה אפילו להיות רצויה. תקופת איזון של יום אחד תביא לאיזון מחדש בכל יום באותו זמן. מטרת שינוי ערך זה היא לקבוע אם תדירות האיזונים מחדש משפיעה על ביצועי התיק. במחקר זה בחרנו תקופות איזון מחדש של שעה, יום אחד, שבוע וחודש. למידע נוסף על איזון מחדש לקריפטו.

גודל התיק

המשתנה השני שהחלטנו לחקור למחקר זה היה מספר הנכסים בתיק. ההשערה היא שלמספר הנכסים בתיק יש השפעה חזקה על הביצועים. השערה זו נבחנת עם 5 קבוצות של גדלי נכסים. מכיוון ש -2 הוא מספר הנכסים הקטן ביותר שייצר הבדל כלשהו בהשוואה בין איזון מחדש ל- HODLing, התחלנו עם תיק 2 נכסים. לאחר מכן, גדלנו ב- 2 כדי להשיג 2, 4, 6, 8 ו- 10 כמספר הנכסים בכל קבוצת תיק. למידע נוסף על האופן שבו מספר הנכסים בתיק משפיע על הביצועים.

בחירת נכסים

על מנת לקבוע אילו נכסים יש לקחת בחשבון במהלך בניית התיק, השתמשנו בחתך רוחב של ביטרקס ו פולוניקס. המשמעות היא שלקחנו את כל הנכסים מפולוניקס שעבורם היו לנו נתונים של שנה אחת והשווינו אותם עם רשימת הנכסים של ביטרקס שעבורם הייתה לנו שנת נתונים. כל נכס שהיה בשתי הרשימות נכלל במאגר שלנו לתהליך הבחירה. כאשר נבנה תיק, נכסים נבחרו באופן אקראי מתוך המאגר ליצירת תיק.

בעוד שהמחקר שלנו בוחר באקראי נכסים, אנו ממליצים מאוד על כך כאסטרטגיה ליצירת תיק. למידע נוסף כיצד לבנות בהצלחה תיק חזק.

מבחן אחורי


מבחן חוזר הוא תהליך השימוש בנתוני פקודות המסחר וההזמנות מהבורסה ל לדמות כיצד אסטרטגיה הייתה מבצעת לאורך זמן נתון. זה משמש לעתים קרובות כדי לבחון את כדאיותה של אסטרטגיה על ידי הפעלת אותה דרך ערכות הנתונים הגדולות הללו. במחקר זה השתמשנו בבדיקות חוזרות כדי להשוות את תוצאות האיזון מחדש לאלה של HODL. מספר הבדיקות האחוריות שהרצנו עבור כל גודל תיק ותקופת איזון מחדש נקבע ל 1000. זה נקבע להיות גדול מספיק כדי לייצר מגמה ברורה. קרא עוד על בדיקות חוזרות או הפעל בעצמך.

כעת, כשאנו יודעים כיצד הוקם המחקר, בואו נלך על כל התהליך בו השתמשנו להשלמת מחקר זה. ראשית, תקופת האיזון נקבעה לשעה ומספר הנכסים נקבע ל- 2. המשמעות היא שהתיק יכיל 2 נכסים ויתאזן פעם נוספת בכל שעה. בהמשך נבחרו 2 נכסים באופן אקראי מתוך מאגר הנכסים. אם לא היו כפילויות, המבחן החוזר הופעל. לאחר השלמתה, התוכנה בחרה באקראי 2 נכסים חדשים באופן אקראי והריצה בדיקה חוזרת נוספת. תהליך זה נמשך עד שהצליח 1,000 בדיקות חוזרות. לאחר השלמתם, מספר הנכסים הוגדל מ -2 ל -4 ו -1,000 בדיקות חוזרות נוספות בוצעו. תהליך זה נמשך עד שנבדק כל שילוב של מספר הנכסים ותקופות האיזון מחדש.

ביצועים

2 תיק נכסים

קבוצה זו משווה את ביצועי התיקים המכילים שני נכסים אך נבדלים לפי תקופת איזון מחדש. ביצועים אלה משתנים בין שעה (תרשים משמאל למעלה) לחודש (תרשים מימין למטה). כל היסטוגרמה משלבת 1,000 בדיקות חוזרות, כאשר ציר ה- x הוא הרווח האחוזי טוב יותר מ- HODL. ציר ה- y הוא מספר הבדיקות האחוריות שנפלו לדלי הביצועים המוגדרים על ציר ה- X. (דוגמה: נבדקה בדיקת back עם תקופת איזון של שעה אחת ו -2 נכסים בתיק. תוצאות הבדיקה החוזרת היו עלייה של 50% לעומת הרכישה והחזקה. פירוש הדבר שתוסיף 1 לתרשים השמאלי העליון בתרשים דלי ציר x שנמצא בטווח של 44 ו 67. תהליך זה חוזר על עצמו עד שהופעלו 1,000 בדיקות חוזרות.)

זה מדגים את האחוז החציוני שלגביו האיזון מחדש במרווחי זמן שונים עלה על ה- HODL בתיק המכיל שני נכסים..

תיק שני נכסים מייצג את האפשרות הפשוטה ביותר עבור תיק. במקרה זה, המטבעות הקריפטוגרפיים פשוט נסחרים הלוך ושוב אחד לשני במהלך כל איזון מחדש. אנו יכולים לראות מההיסטוגרמות הללו כי תקופות האיזון הקצרות יותר גורמות להתפשטות גדולה יותר בביצועים. ישנם פחות חריגים באופן משמעותי לתקופות איזון מחדש קצרות יותר והתוצאות גבוהות באופן עקבי. ככל שתקופת האיזון חוזרת גדלה, התפשטות למעשה פוחתת. התוצאה היא פחות שונות בתוצאות, אך תצפית גבוהה יותר של חריגים. זה מצביע על כך שתקופות גבוהות יותר מייצרות תשואות נמוכות באופן עקבי, אך גם מייצרות חריגות ספוראדיות יותר.

התיקים שהשתמשו בתקופת איזון של שעה עלו על ביצועי הרכישה והחזקה בהפרש הגדול ביותר של 93%..

4 תיק נכסים

קבוצה זו משווה את ביצועי התיקים המכילים ארבעה נכסים אך נבדלים זה מזה בתקופת האיזון מחדש. ביצועים אלה משתנים בין שעה (תרשים משמאל למעלה) לחודש (תרשים מימין למטה). כל היסטוגרמה משלבת 1,000 בדיקות חוזרות, כאשר ציר ה- x הוא העלייה באחוזים בהשוואה ל- HODL. ציר ה- y הוא מספר הבדיקות האחוריות שנפלו לדלי הביצועים המוגדרים על ציר ה- X. (דוגמה: נבדקה בדיקת בחזרה עם תקופת איזון של שעה אחת ו -4 נכסים בתיק. תוצאות הבדיקה החוזרת היו עלייה של 50% בהשוואה לקנייה והחזקה. פירוש הדבר שתוסיף 1 לתרשים השמאלי העליון בתרשים דלי ציר x שנמצא בטווח של 32 ו- 66. תהליך זה חוזר על עצמו עד שהופעלו 1,000 בדיקות חוזרות.)

זה מדגים את האחוז החציוני שלגביו האיזון מחדש במרווחי זמן שונים עלה על ה- HODL בתיק המכיל ארבעה נכסים..

בהמשך למגמות ממחקר 2 תיקי הנכסים, אנו רואים כי לתקופות איזון קצרות יותר יש מרווחי ביצועים גדולים יותר גם בארבעת תיקי הנכסים. התוצאה היא פחות חריגים וביצועים חציוניים גבוהים משמעותית מאשר תקופות האיזון הארוכות יותר. ניתן גם לראות כי התיקים המניבים את הביצועים הגבוהים ביותר ניצלו תקופת איזון של שעה אחת. זה אפילו המקרה כאשר כוללים חריגים מתקופות איזון אחרות.

תקופה של שעה שהניבה את הביצועים הטובים ביותר עם רווח של 177% מעל הרכישה והחזקה.

6 תיק נכסים

קבוצה זו משווה את ביצועי התיקים המכילים שישה נכסים אך נבדלים זה מזה בתקופת האיזון מחדש. ביצועים אלה משתנים בין שעה (תרשים משמאל למעלה) לחודש (תרשים מימין למטה). כל היסטוגרמה משלבת 1,000 בדיקות חוזרות, כאשר ציר ה- x הוא העלייה באחוזים בהשוואה ל- HODL. ציר ה- y הוא מספר הבדיקות האחוריות שנפלו לדלי הביצועים המוגדרים על ציר ה- X. (דוגמה: נבדקה בדיקת back עם תקופת איזון של שעה אחת ו -6 נכסים בתיק. תוצאות הבדיקה האחורית היו עלייה של 50% לעומת הרכישה והחזקה. פירוש הדבר שתוסיף 1 לתרשים השמאלי העליון בתרשים דלי ציר x שנמצא בטווח 22 ו- 55. תהליך זה חוזר על עצמו עד שהופעלו 1,000 בדיקות חוזרות.)

זה מדגים את האחוז החציוני שלגביו האיזון מחדש במרווחי זמן שונים עלה על ה- HODL בתיק המכיל שישה נכסים.

מבין 6 תוצאות תיק הנכסים נצפה כי המגמות הנדונות בתיקים 2 ו -4 נמשכות. זה כולל פריסה גדולה יותר לתקופות איזון קצרות יותר וביצועים ממוצעים גבוהים יותר לתקופות איזון קצרות יותר. בשלב זה, אנו יכולים גם להתחיל להסיק כי יש פער מתגבר בין תקופת האיזון לשעה אחת לתקופת האיזון לחודש, כאשר אנו מגדילים את מספר הנכסים בתיק. אנו יכולים לזכור זאת כאשר אנו ממשיכים במחקר.

פורטפוליו המכיל 6 נכסים ותקופת האיזון שלו לשעה עברה את ה- HODL בהשוואה ל -203%.

8 תיק נכסים

קבוצה זו משווה את ביצועי התיקים המכילים שמונה נכסים אך נבדלים לפי תקופת איזון מחדש. ביצועים אלה משתנים בין שעה (תרשים משמאל למעלה) לחודש (תרשים מימין למטה). כל היסטוגרמה משלבת 1,000 בדיקות חוזרות, כאשר ציר ה- x הוא העלייה באחוזים בהשוואה ל- HODL. ציר ה- y הוא מספר הבדיקות האחוריות שנפלו לדלי הביצועים המוגדרים על ציר ה- X. (דוגמה: נבדקה בדיקת בחזרה עם תקופת איזון של שעה ושעה נכסים בתיק. תוצאות הבדיקה החוזרת היו עלייה של 50% בהשוואה לקנייה והחזקה. פירוש הדבר שתוסיף 1 לתרשים השמאלי העליון בתרשים דלי ציר x שנמצא בטווח של 50 ו- 80. תהליך זה חוזר על עצמו עד שהופעלו 1,000 בדיקות חוזרות.)

זה מדגים את האחוז החציוני שלגביו האיזון מחדש במרווחי זמן שונים עלה על ה- HODL בתיק המכיל שמונה נכסים..

מבין 8 תוצאות תיק הנכסים נצפה כי המגמות הנדונות בתיקי הנכסים 2, 4 ו -6 נמשכות. זה כולל פריסה גדולה יותר לתקופות איזון קצרות יותר וביצועים ממוצעים גבוהים יותר לתקופות איזון קצרות יותר. מה שאנחנו יכולים גם לראות הוא שיש במחקר זה רק היסטוגרמה אחת של 8 תיקי נכסים שהכילו תוצאות שהביאו פחות מ- HODL. ניתן לראות זאת בתרשים הימני התחתון המייצג את התיקים שהשתמשו בתקופת איזון של חודש.

תיק הנכסים החציוני של 8 שהתאזן מחדש כל שעה עלה על 224% בהשוואה ל- HODL.

10 תיק נכסים

קבוצה זו משווה את ביצועי התיקים המכילים עשרה נכסים אך שונים זה מזה בתקופת האיזון מחדש. ביצועים אלה משתנים בין שעה (תרשים משמאל למעלה) לחודש (תרשים מימין למטה). כל היסטוגרמה משלבת 1,000 בדיקות חוזרות, כאשר ציר ה- x הוא העלייה באחוזים בהשוואה ל- HODL. ציר ה- y הוא מספר הבדיקות האחוריות שנפלו לדלי הביצועים המוגדרים על ציר ה- X. (דוגמה: נבדקה בדיקת בחזרה עם תקופת איזון של שעה אחת ו -10 נכסים בתיק. תוצאות הבדיקה החוזרת היו גידול של 50% בהשוואה לקנייה והחזקה. פירוש הדבר שתוסיף 1 לתרשים השמאלי העליון בתרשים דלי ציר x שנמצא בטווח של 44 ו- 72. תהליך זה חוזר על עצמו עד שהופעלו 1,000 בדיקות חוזרות.)

זה מדגים את האחוז החציוני שלגביו האיזון מחדש במרווחי זמן שונים עלה על ה- HODL בתיק המכיל עשרה נכסים..

מבין 10 תוצאות תיק הנכסים נצפה כי המגמות הנדונות בתיקי הנכסים 2, 4, 6 ו -8 נמשכות. זה כולל פריסה גדולה יותר לתקופות איזון קצרות יותר וביצועים ממוצעים גבוהים יותר לתקופות איזון קצרות יותר. אנו יכולים גם לראות מתוצאות אלו כי רק 10 תיקי מתוך 4,000 היו טובים יותר מ- HODL אם היו מאזנים מחדש אפילו פעם אחת בכל חודש. פירוש הדבר שאם בחרת באקראי 10 נכסים והתאזנת מחדש לפחות פעם בחודש, היה סיכוי של 99.75% לבצע ביצועים טובים יותר מקנייה והחזקה בשנה האחרונה. זה באמת מדהים.

הביצועים החציוניים של תיק עם 10 נכסים ותקופת איזון מחדש של שעה הייתה 234% יותר טובים מה- HODL.

השוואה מלאה

כעת, כשיש לנו את כל הנתונים, אנו יכולים לפשט את התוצאות לרשת בגודל 4×5 המדגימה את הביצועים של כל תיק ותקופת איזון מחדש. מכיוון שהגבול העליון ברוב הגרפים גבוה בהרבה מהגבול התחתון, אנו נחשב את החציון. המשמעות היא ש- 50% מהתיקים היו מעל ו- 50% מהתיקים היו מתחת לערך שהוא החציון. לכן, אם בעת יצירת התיק שלך, בחרת נכסים באופן אקראי מבלי לבצע שום מחקר, יהיה לך סיכוי של 50% לבצע ביצועים טובים יותר מהערך המופיע ברשימה (שוב, אל תשתמש בפועל בתהליך בחירה אקראית בעת בניית התיק שלך).

לבסוף, בתרשים המתואר להלן, הערך הרשום הוא אחוז הרווח לעומת הרכישה והחזקה. ערך של 10% פירושו איזון מחדש שבוצע 10% טוב יותר מאשר HODL. ערך של 10% לא כלומר שווי התיק צמח רק ב -10 אחוזים. לדוגמא, אם הערך של תיק HODLed עלה ב -150% בתקופת הבדיקה האחורית, עלייה של 10% בהשוואה ל- HODL תהיה 10% יותר מהתשואה שכבר חוותה ב -150%..

הביצועים החציוניים מדגימים שככל שתקופת האיזון מחדש עם מספר הנכסים הגבוה יותר מציגה את הרווחים הגבוהים ביותר לאיזון מחדש. כל ערך מייצג עלייה של אחוז בהשוואה לקנייה והחזקה. כלומר, ערך של 18 פירושו שהחציון של אותה קבוצה ביצע 18 אחוזים טובים יותר מקנייה והחזקה. זה מדגים, אפילו המקרה הגרוע ביותר מתפקד טוב יותר מלהחזיק, אפילו לאחר שקול מיסים.

אנו יכולים להסיק שתי מסקנות עיקריות מרשת זו. ראשית, יש לנו קשרים ברורים בין תקופת האיזון לביצועים. ככל שתקופת האיזון מחדש מתקצרת, ביצועי התיק גדלים. מתאם שני שאנו יכולים לראות הוא בין מספר הנכסים לבין הביצועים. ככל שמספר הנכסים בתיק עולה, יש עלייה בביצועים. לפיכך, התיקים שהניבו את הביצועים הטובים ביותר היו אלה שיש להם גם תקופת איזון קצרה וגם מספר רב של נכסים.

כדי לסכם את ההשוואה המלאה, נשלב כל מבחן אחורי כדי ליצור השוואה כוללת.

שילוב של כל הבדיקות האחוריות בכל התיקים ותקופות האיזון מחדש מייצר תמונה מלאה בהשוואה בין איזון מחדש ל- HODL. אנו צופים בביצועים מוחלטים של 64%. המשמעות היא שאם היית בוחר באקראי גודל תיק בין 2 ל -10, בוחר באופן אקראי תקופת איזון בין שעה לחודש ובחר באופן אקראי את הנכסים בתיק שלך, יהיה לך סיכוי של 50% לבצע 64% טוב יותר מאשר לקנות ולהחזיק אם ההבדל היחיד היה איזון מחדש.

התוצאות מראות עלייה בינונית של ביצועים של 64% בכל גודל התיקים, תקופות האיזון מחדש ובחירות המטבעות.

השלכות מס (ספציפיות לארה”ב)

על פי החדשות האחרונות, עסקאות קריפטו ממוסות כעל רווחי הון לטווח הקצר בשיעור מדרגת ההכנסה הנוכחית שלך אם הנכסים הוחזקו פחות משנה. רווחי הון לטווח הארוך יחויבו במס בהנחה כאשר הנכסים מוחזקים יותר משנה. מכיוון שיש הרבה אי הבנות סביב סביב מיסים, אנסה לפרק כמה מההשלכות כאן. כל החישובים יתבססו על הכנסה אישית של 120,000 $.

אדם שמרוויח 120,000 $ נמצא היטב בתוך 10% הראשונים מההכנסות בארה”ב. הם נמצאים גם במדרגת מס הכנסה פדרלית של 24%. המשמעות היא שכל רווחי הון לטווח הקצר יחויבו במס בשיעור של 24%, השווה למס הכנסה האישי. אותו אדם שמרוויח 120,000 $ ישלם רווחי הון לטווח ארוך ב -15%.

אנו יכולים לראות במהירות שיש הבדל של 9% במסים בין רווחי הון לטווח הארוך. אנו יכולים להשוות הבדל זה לגידול של 64% בתשואות שנצפו באמצעות איזון מחדש. מה שאנו רואים הוא כי איזון מחדש עולה על ה- HODL באופן משמעותי גם לאחר שקיבלו את השלכות המס של מסחר תכוף. למעשה, 92% מכל התיקים שהתאזנו מחדש בשנה האחרונה היכו את HODL, לאחר מיסים.

זה לא כל הסיפור. איזון מחדש נסחר רק בחלק מהתיק בכל זמן נתון. פירוש הדבר שחלק מתיק העושה שימוש באיזון מחדש לא היה נסחר בסוף שנה אחת. ניתן לחייב במס חלקים שלא נגעו בהם כרווחי הון ארוכי טווח, ולהפחית את המסים הכוללים שנוצרים כתוצאה מאיזון מחדש. ניתן לכמת את הסכום על ידי בחינת הפרש התנודתיות בין כל מטבעות הקריפטו בשנים האחרונות. זה ייתן לנו מושג מה אחוז התיק בדרך כלל ייחשב לרווחי הון לטווח ארוך. מכיוון שסימולציה נכונה תדרוש תכנון מדוקדק, אנו נשמור את הניתוח הזה לפוסט אחר.

מסקנות

ישנם שני יחסים עיקריים שאנו יכולים להסיק ממחקר זה. הקשר הראשון הוא שהגדלת מספר הנכסים הגדילה את ביצועי התיק. הקשר השני הוא שירידה בתקופת האיזון מחדש (הגדלת תדירות האיזון מחדש) הגדילה את ביצועי התיק. לפיכך, התיק האידיאלי היה מאוזן לעיתים תכופות ומכיל גם נכסים רבים.

צריך לזכור שכל התיקים הללו נבחרו על בסיס אקראי לחלוטין. לא היה שום תהליך מחקר או חיסול בבואנו לקבוע אילו נכסים יש לשלב בתיקים. קיים כמות משמעותית של פוטנציאל השבחה עבור אדם שחוקר ובוחר נכסים מבטיחים באופן פעיל.

איזון מחדש היכה את HODL בחציון של 64%. לאחר מיסים, זה ייצג 92% מכלל תיקי הקריפטוגרפים האפשריים.

איזון מחדש עם שרימפי

כעת, לאחר שקבענו כי איזון מחדש היה טוב יותר מבחינה אובייקטיבית מ- HODLing, אנו זקוקים לדרך לנצל את הידע הזה. כאן האפליקציה Shrimpy יכולה לעזור. Shrimpy הוא שירות ניהול תיקי ההשקעות המובילים במטבעות קריפטוגרפיים שמאזן מחדש את תיק העבודות שלך באופן אוטומטי. עם זאת, זה לא כל מה שהוא עושה. זו הדרך הקלה ביותר לנהל את תיק העבודות שלך. בחר נכסים במהירות, הקצה מיידית תיק, ופקח על השקעתך לאורך זמן. זה הפיתרון הפחות מתח, יותר רווחים לניהול תיקים.

הירשם עוד היום על ידי לחיצה כאן.

אם אתה עדיין לא בטוח, נסה את ההדגמה כדי לראות את כל מה שיש לנו להציע!

הדגמת שרימפס

קריאה נוספת

איזון סף מחדש – האבולוציה של ניהול תיקי מטבעות קריפטוגרפיים

בוטים למסחר במטבעות קריפטוגרפיים – המדריך השלם

ממשקי ה- API של מסחר בביטקוין למטבעות קריפטוגרפיים

קרנות מדד מטבעות קריפטוגרפי

ממשק ה- API לנתוני שוק המרת מטבעות בחינם

אוטומציה למסחר בקריפטו לניהול תיקים

שרימפס הוא אפליקציה לניהול בוט וניהול תיקים. קישור חשבון ההחלפה שלך ל- Shrimpy פותח תכונות מסחר נוחות שיכולות לעזור לך להפוך את אסטרטגיית הצפנה שלך לאוטומטית. נסה זאת היום!

ממשקי ה- API של Crypto Exchange של שרימפי הם ממשקי ה- API המאוחדים היחידים להחלפות הצפנה שתוכננו במיוחד עבור מפתחי אפליקציות. איסוף נתוני סחר או פקודות הזמנה בזמן אמת, ניהול חשבונות חילופי משתמשים, ביצוע אסטרטגיות מסחר ופשט את אופן ההתחברות לכל בורסה.

עקבו אחרינו ב טוויטר ו פייסבוק לקבלת עדכונים, ושאל כל שאלה לקהילות המדהימות והפעילות שלנו מִברָק & מַחֲלוֹקֶת.

צוות שרימפס

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me