סקירת ביטקוויק: מדריך למתחילים מלא

בסקירת ביטקוויק זו, נחקור כביכול את אחת הדרכים הידידותיות ביותר לרכישת ביטקוין.

הם מיקמו את עצמם כדרך מהירה ופשוטה לשים את היד על הקריפטו וטענו כי שלהם הוא “השירות המוביל לרכישת ביטקוין תוך שלוש שעות בלבד”.

עם זאת, זו מעלה שאלה חשובה: האם זה בטוח?

זה משהו שננסה לבסס. נבדוק את ההיסטוריה של ביטקוויק, מפעילים, תמיכת לקוחות ומוניטין מקוון. אנו נעבור אותך גם אחר שלב אחר שלב שאתה צריך לקנות מטבעות בבורסה.

מה זה BitQuick?

BitQuick היא בורסת ביטקוין עמית לעמית המאפשרת לסוחרים לקנות מטבעות אחד מהשני. במילים אחרות, BitQuick דומה ל- LocalBitcoins ולא כמו Bitstamp או Kraken..

BitQuick מנוהלת ומופעלת על ידי אתנה ביטקוין בע”מ, שממוקמת בארה”ב ויש לה משרדים בשיקגו, סנט לואיס ודאלאס. בעבר קראו לזה BuyBitcoin.us אך החליטו למתג מחדש בשנת 2013. זה נעשה מכיוון שהם חשבו שהשם החדש תואם יותר את עסק הליבה שלהם..

אתנה ביטקוין בע”מ היא מפעילת כספומט של ביטקוין, והם קנו את BitQuick.co מהצוות שעומד מאחוריה באותה תקופה, ג’אד מובאסלט וצ’אד דייוויס. זה נעשה בדיוק לאחר ש- BitQuick סבלה מפרת מסד נתונים בשנת 2016 (עוד על כך בהמשך).

בהתחשב בכך שמדובר בבורסת P2P, ההחלפה נעשית ישירות מהמוכר לקונה. המוכר יפרט את המטבעות שברצונם למכור ואז הקונה יתקשר ישירות עם המוכר. לאחר שהוסכם על מכירה, הצדדים יבצעו את ההחלפה וישמשו שירותי נאמנות של BitQuick.

מדינות הנתמכות על ידי BitQuick

מה זה BitQuick

תמונה באמצעות Bitquick.co

BitQuick הוא בורסה מבוזרת שמשמעותה שהם לא צריכים להתמודד עם מרבית המכשולים הרגולטוריים שעשויים לחלוף מרכזיות מרכזיות. הם זמינים לסוחרים ב -49 מדינות בארצות הברית.

המדינה היחידה שאינה כלולה ברשימה זו היא מדינת ניו יורק. הסיבה לכך היא יישום ה- חקיקת ביטול במדינה והעלות הכרוכה בקבלת רישיון.

למרות שרובם המכריע של נפחם הוא בדולרים למוכרים בארה”ב, יש להם תמיכה בינלאומית לסוחרים במדינות אחרות. על פי אתר האינטרנט שלהם, הם מציעים תמיכה למדינות הבאות.

  • ארה”ב
  • קנדה
  • אֵירוֹפָּה
  • רוּסִיָה
  • אוֹסטְרַלִיָה

עם זאת, נראה שזה רק בכתב מכיוון שלא היו הצעות למכירת ביטקוין מכל סוחרים מחוץ לארה”ב. אולי לסוחרים באירופה ובשיפוט אחר נוח יותר לחלופות המקומיות שלהם.


ביטקוויק בטיחות

בכל הנוגע לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים, אחד השיקולים החשובים ביותר הוא אבטחת הכספים. זה משהו שחילופים מרכזיים צריכים להתמודד במידה רבה יותר מכיוון שהם מהווים יעד גדול להאקרים ולגורמים חיצוניים..

BitQuick מהווה פחות יעד עבור האקרים אלה מכיוון שהם אינם מאחסנים את המפתחות הפרטיים של הלקוח בשרתים שלהם. הפעם היחידה שיש להם כספים היא כאשר הם משלימים עסקת נאמנות. במקרה זה, הסכום שנאגר הוא רק הסכום שנשלח לרכישה.

למרות זאת, האקרים כיוונו את BitQuick בעבר והצליחו לחלץ נתונים. האקרים הצליחו לקבל גישה לשמות המשתמשים, כתובות הדוא”ל ומספרי הטלפון. עם זאת, לא היו כספי לקוחות שנגנבו וגם לא נלקחו מסמכים רגישים.

עם זה מהדרך, בואו נסתכל מקרוב על נהלי האבטחה שלהם.

ארנקים מרובי חתימות

ארנקי BitGo Multisig

ארנקי Multisig מאובטחים של BitGo

במקרה של עסקאות מולטי-סיג, BitQuick הייתה אחת מפלטפורמות ה- P2P הראשונות שיישמו כתובות רב-חתימה של P2SH (Pay To Script Hash). אלה נעשו באמצעות פלטפורמת BitGo. הם היו גם השוק הראשון בשנת 2015 שיישם עדכון “הוכחת עתודות”.

הארנק הרב-חתימה הוא שלב נוסף לאבטחה מכיוון שהוא דורש מהניהול ב- BitQuick וב- BitGo להשתמש בשלושת המקשים על מנת לחתום על עסקה. זה יקטין משמעותית את הסיכון להפרת אבטחה שכתוצאה מכך האקר ישלח כספים.

נהלי אבטחה אלה של BitGo מאפשרים למשתמש לבצע עסקה של עד 250,000 $. מגבלה זו אמורה להספיק עבור רוב סוחרי הביטקוין מכיוון שגדלי סחר בודדים הם בדרך כלל קטנים בהרבה מזה.

תקשורת מאובטחת

BitQuick מאובטח SSL

BitQuick מאובטח SSL

כסטנדרט בימינו, האתר מוצפן לחלוטין ב- SSL. המשמעות היא שכל התנועה בינך לבין השרתים שלהם מוצפנת באמצעות תקני הצפנה AES 256 מתקדמים.

זה חשוב במיוחד בימינו ובעתיד לאור השכיחות של פישינג והתקפי אדם באמצע (MITM). למעשה, עליך תמיד לוודא שכאשר אתה מבקר ב- BitQuick עומד בפניך מנעול מאובטח (מוצג בתמונה).

דרישות KYC

זו בדרך כלל נקודת דבק גדולה למדי עבור סוחרים המשתמשים בבורסות P2P. מסמכי KYC הם דרישה של חילופי דברים אלה על מנת למנוע הונאה. עם זאת, סוחרים יכלו לראות בהם פגיעה בפרטיות.

BitQuick רשום כ- עסקי שירות כסף על ידי האוצר האמריקני (מספר רישיון 31000069357653). המשמעות היא שעליהם לבקש מסמכים מינימליים מסוימים לתקנות נגד הלבנת הון (AML).

לשם כך, הם מכבידים יותר מבחינת תיעוד מאשר מקומי LocalBitcoins ומרכזיות אחרות. הדרישה המינימלית לקנות מטבעות ב- BitQuick היא זיהוי תמונה. לאחר מכן, הם מפעילים מערכת אימות מדורגת שבה מגבילים מגבלות עסקאות גבוהות יותר עם מידע נוסף.

פירוש הדבר כי אינך יכול לקנות / למכור ביטקוין באופן אנונימי ב- BitQuick, מה שעשוי להוות מכשול מרכזי עבור חלק מהסוחרים.

עמלות BitQuick

מבנה האגרות ב- BitQuick הוא די פשוט. הם מפעילים שיעור אחיד של 2% על כל הרכישות. אין עמלות המוכרות על מוכר המטבעות. אמנם אכן מדובר בבשורה נהדרת עבור המוכר, אך הקונה עשוי למצוא את רמת ה -2% גבוהה למדי בהשוואה לאתרים אחרים כגון LocalBitcoins שאינם גובים עמלה כלל..

אפשר לומר שהעמלות ב- BitQuick מעט גבוהות יותר כדי לשלם עבור שירותי הנאמנות הניתנים בפלטפורמה. עם זאת, זה יכול להיות שוויוני יותר אם זה היה משותף עם המוכר, כמו כן הם נהנים מכך.

אפשרויות מימון

אחד היתרונות העיקריים של BitQuick הוא שהם יכולים להקל על רכישת מזומנים של ביטקוין. כאן הקונה יכול להפקיד את המזומן בחשבון הבנק של המוכר וביטקוויק יאמת ואז ישחרר את הביטקוין..

BitQuick אינו לוקח העברות בנקאיות מבוסס ארה”ב כתשלום. עם זאת, עבור אותם סוחרים המעוניינים להשתמש בשירות באירופה, ייתכן שתשלומי EUR SEPA יתאפשרו.

עבור המוכר של הביטקוין, תחילה יצטרכו להעביר את המטבעות לארנק BitQuick לפני שהרישום יופיע. ברגע שאישור אחד הושלם ברשת אז הרישום יעבור לאוויר.

שירות לקוחות

בהתחשב בכך ש- BitQuick מעורב בכל כך הרבה היבטים של העסקה, עליהם להיות בעלי תמיכת לקוחות די תגובה.

זה אכן משהו שהם הצליחו לצבור מוניטין ברשת. ישנן ארבע דרכים בהן תוכל להגיע לתמיכת לקוחות ב- BitQuick. הדרך היעילה ביותר להשיג מישהו ב- BitQuick היא באמצעות הטופס המקוון או דרך כתובת הדוא”ל שלו.

כמובן, הם גם די מגיבים בערוצים החברתיים שלהם כמו טוויטר ופייסבוק. נראה ששיעור התגובה הממוצע לכרטיסים הוא יום עסקים אחד.

באמצעות BitQuick: שלב אחר שלב

בהתחשב בכך ש- BitQuick שואפת להיות דרך מהירה ויעילה עבור אחד לקנות ביטקוין, רצינו לבדוק זאת בעצמנו. במדריך שלהלן אנו עוברים את השלבים שסיכמנו לרכישת הביטקוין הראשון שלנו ב- BitQuick.

קונה ביטקוין

אם ברצונך לקנות ביטקוין, תבחר באפשרות “לִקְנוֹת”ספר הזמנות על הרציף. לאחר מכן תוצג בפניכם רשימת כל ההצעות מהמוכרים בפלטפורמה.

יש לך גם אפשרות לבחור ב”קנייה מהירה “. מה שזה יעשה הוא לאפשר לך להזין את הדרישה שלך ואז BitQuick יעזור לך למצוא את ההצעה הטובה ביותר. עשינו זאת והוא מוצג בתמונה למטה.

אפשרות לרכישה מיידית של BitQuick

קנייה מהירה ב- BitQuick

לאחר שתעשה זאת, היא תציג בפניך רשימה של מוסדות פיננסיים שתוכל לבחור להפקיד אצלם. זה מאפשר לך לבחור בקלות את הקרוב והנוח ביותר עבורך. כל אחד מאלה מתייחס לקונה אחר ומכאן יש מחירים שונים.

לאחר שבחרת מוסד ומחיר בו תרצה להשתמש, תועבר לדף הסיום. כאן יהיה עליך לאמת תחילה את מספר הטלפון שלך ולהכניס את כתובת הביטקוין שלך לביטקוין המקבל.

טופס הזמנת רכישה של BitQuick

טופס הזמנת רכישה של BitQuick

לאחר שהדבר יבוצע הם יבקשו את שמך ואת דוא”ל. עליכם להשתמש באימייל תקף מכיוון שהדבר יכיל את הקישור אליו תוכלו להעלות את הוכחת ההפקדה. הם עשויים שלא לבקש את תעודת הזהות שלך בתחילה, אך יש להם את הזכות לבקש זאת בכל עת.

לאחר שתסכים לתנאים ולהגשת ההזמנה, תקבל דוא”ל להפקדת הכספים בבנק שנבחר תוך 3 שעות. כל שעליך לעשות הוא למלא טופס הזמנת הפקדה בבנק, להפקיד את המזומן ולשמור על הקבלה.

על מנת לאשר עם BitQuick שאכן ביצעת את התשלום, תעלה את הקבלה על ידי לחיצה על הקישור ש- BitQuick שלח לך. לאחר שהמוכר אישר ששולם הכסף, BitQuick תשחרר את הביטקוין לכתובת שציינת במקור.

מוכר ביטקוין

כשתרצה למכור מטבעות ב- BitQuick, תכה ב- כפתור למכור ולהועבר לטופס המקוון. כאן אתה נדרש למלא את כל הפרטים שקשורים לרישום שלך.

טופס הזמנת מכר של BitQuick

טופס הזמנת מכר של BitQuick

תמלא מידע כגון חשבון הבנק שבו תרצה להשתמש, המחיר שאתה מוכן להציע להם וכן הסכומים שאתה מוכן למכור באופן כללי..

יש לך גם אפשרות לקבוע מחיר “דינמי”. זהו כלי שימושי כך שלא תצטרך להמשיך לעדכן כל הזמן את הרישום שכן מחיר הביטקוין משתנה. תבחר מחיר אחוז מעל ומחיר השוק שאתה מוכן לקבל עבור הרישום שלך.

אתה נדרש גם להזין סיסמה במקרה שתצטרך לשנות את ההזמנה שלך. לאחר שתסתפק בכל פרטי הרישום שלך תוכל להגיש אותו לבדיקה.

טופס הזמנה של BitQuick

טופס הזמנה של BitQuick

תישלח לך כתובת ביטקוין שאליה תוכל לשלוח את הכספים. זו תהיה הכתובת הרב-חותמת עליה דיברנו לעיל שנמצאת בשליטת BitQuick ו- BitGo.

לאחר שתסיים את זה, תצטרך לחכות שהקונה ימצא אותך. כמה הסבירות שתמכור את המטבעות שלך תלוי במחיר שקבעת וכן כמה נוח לרוכש להפקיד בחשבון הבנק שבחרת..

לאחר שקיבלת את הכספים מהקונה בבנק שלך, תוכל לאשר את השלמת המכירה באמצעות BitQuick והם ישחררו את הכספים.

מה לא אהבנו

בעוד ש- BitQuick היא אכן אחת הדרכים היעילות והידידותיות ביותר לרכישת ביטקוין במזומן, היו כמה דברים שלדעתנו צריכים לשפר את השירות. אלה מפורטים להלן:

  • כיסוי נכסים: אחד הדברים הבולטים ביותר עבורנו היה שהמטבע היחיד שניתן למכירה הוא הביטקוין. נכון שזהו המטבע הדומיננטי ביותר אך יתכן שישנם קונים במזומן שירצו לקנות מטבעות אחרים.
  • מימון מוגבל: למרות שזה נהדר שמשתמשים יכולים לקנות ביטקוין בקלות במזומן בארה”ב, זה לא תמיד עדיף. חלק מהמשתמשים רוצים אפשרות לשלוח כספים דרך חוט מסורתי. זה לא מותר עם BitQuick.
  • דרישות KYC: אמנם זה משהו שביטקוויק צריכה לעשות בהינתן הרישיון שלהם מהאוצר, אך ישנם סוחרים רבים שעדיין לא נוח לספק זאת. BitQuick סבל מהפרת נתונים בעבר וברגע שמסמכי הזהות שלך נמצאים בידי האקר, ניתן לגנוב את זהותך ולהתמקד בהתקפות דיוג.

אין ספק שניתן לתקן את הנקודה הראשונה בקלות על ידי BitQuick. את הנקודה השנייה והשלישית קשה יותר לטפל. כל זה קשור לרישיון עסק הכסף שלהם ולדרישות המחמירות שמציב בפני המשתמשים.

סיכום

כפי שהראינו בסקירה זו, BitQuick היא אכן אחת הדרכים הקלות והבטוחות ביותר לרכוש ביטקוין במזומן. למרות שתמיד תוכל להשתמש בשירות כגון LocalBitcoins, זה מחייב אותך לפגוש אדם באופן אישי שהוא הרבה יותר מסוכן..

יתר על כן, בהתחשב בעובדה שמדובר בפלטפורמת P2P, אינך צריך לאחסן את כספיך בבורסה ולהתמודד עם סיכונים מפריצות בורסה או מפעילות מזויפת אחרת. זה גם פחות נוטה לשגיאות מכיוון שכל מה שאתה צריך כדי לקבל את המטבעות שלך בכתובת ביטקוין.

זוהי גם דרך נהדרת עבור מוכר לפרסם את מטבעותיהם מבלי לשלם עמלה ולקבל את הכספים ישירות לחשבון הבנק שלהם.

בעוד שהעמלות בקצה הגבוה יותר, זה מרגיש שאולי משלמים מעט יותר עבור הבטיחות והביטחון שמספקת הבורסה.

כן, מסמכי KYC עלולים לגרום לאי נוחות, אך כפי שקבענו, אלה אינם ממש בשליטת BitQuick ונדרשים על פי החוק..

עם זאת, אם אתם מחפשים דרך ממש מהירה, פשוטה ובטוחה להחליף מזומנים קשים קשים במטבעות, BitQuick יכול להיות הפיתרון המתאים עבורכם..

תמונה מוצגת באמצעות BitQuick.co

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me