מהי התקפה חוזרת

חלק מהסיבה שהפורק הקשיח הקרוב של SegWit2X הוא כה שנוי במחלוקת הוא משום שאין לו הגנה מפני התקפות חוזרות. אנשים רבים מודאגים מהסיכוי להתקפה חוזרת וכיצד היא עלולה לפגוע בשלמות הרשת.

במהלך עבודות קשיח קודמות כמו מזומנים של ביטקוין, היו הגנות חוזרות שהונחו במקום ולכן לא היה מקום לאנשים רעים לנסות להתקפה..

לפני שנוכל לבדוק מהי התקפה חוזרת, עלינו להבין כמה מהטכנולוגיות הבסיסיות העומדות בבסיס הביטקוין.

ה- Bitcion Blockchain הנוכחי

עסקאות ביטקוין מתרחשות בבלוקצ’יין ציבורי. משמעות הדבר היא שהם פתוחים לכל אדם לראות את מספר העסקה, הנמען וכתובת השולח המשודרים לרשת.

ניתן להוריד את ספר החשבונות במלואו על ידי מי שרצה לנתח את העסקה ולבקר אותם. הם יכולים גם להסתכל על העסקה הספציפית שלך ולציין אם היא תקפה על סמך התשומות הפרטיות.

כשיש מחלוקת בקהילה על המצב הנוכחי של הטכנולוגיה כמו גם על הדרך קדימה, אז מוצג הרעיון של מזלג. מזלג יכול להיות מזלג רך או מזלג קשה. במקרה של א מזלג רך, צמתים ישנים ברשת עדיין יזהו את החסימות החדשות כתקפות. לפיכך, הוא תואם לאחור ורק רוב הכורים זקוקים לשדרוג לתוכנה החדשה.

עם זאת, כאשר השינויים חלים על מבנה החסימה בפועל (כגון גודל הבלוק), הדבר ייעשה באמצעות hardfork. עם hardfork, על כל המשתתפים לשדרג לפרוטוקול החדש מכיוון שחסימות לא תקפות בעבר ועסקאות תקפות כעת.

עבור אותם משתתפי שוק שלא ישדרגו, הם ימשיכו עם הבלוקצ’יין מדור קודם ואלה ששודרגו יפתחו בלוקצ’יין חדש וקריפטו. זה בדיוק מה שקרה עם המזלג של בלוקצ’יין הביטקוין ב -1 באוגוסט עם Bitcoin Cash.

מה שחשוב לציין הוא ששתי השרשראות ייראו זהות בדיוק לפני המזלג. עם זאת, לאחר המזלג יימצאו בלוקים חדשים ויהיו להם עסקאות שונות ביתרות משתנות.

כיצד פועלות התקפות חוזרות

כיצד פועלות התקפות חוזרותכאשר יש פיצול בשרשרת על hardfork, תהיה לך כמות זהה של מטבעות בשתי הרשתות. הבעיה בכך נכנסת כשאתה מוציא כסף על רשת אחת בלבד. מה קורה בשרשרת השנייה?


תיאורטית, אם אתה מוציא כסף על אחת הרשתות, מישהו אחר יכול להשתמש באותן אישורים בדיוק באותה עסקה, כולל החתימה שלך ולהציג זאת להכללה בספר החשבונות השני. לכן, מישהו אחר יכול להוציא את כספך על ספר החשבונות האחר, מכיוון שהחתימה שלך תקפה על שניהם.

זה לא אומר שמישהו יכול לשלוח סכום אחר לאדם אחר עם הכספים שלך ברשת השנייה. העסקה צריכה לשכפל אותה בדיוק. עם זאת, זה עדיין מציג כמה בעיות. האדם ששולח את אותה בקשת העסקה על ספר החשבונות השני מבצע התקפה חוזרת.

במקרה של hardfork במזומן של ביטקוין, הייתה במקום הגנה חוזרת. הם הציבו פיסת קוד מיוחדת שזיהתה לחלוטין כי העסקה קשורה רק למזומן של ביטקוין. עם המידע המזהה המיוחד הזה, כל צומת ביטקוין ידחה את העסקה הזו מכיוון שהם מכירים בכך קשורה לביטקוין מזומן בלבד.

אין הגנה על הפעלה חוזרת עבור SegWit2X

למרבה הצער, לא תהיה הגנה חוזרת על המזלג הקרוב מכיוון שהיזמים שעומדים מאחורי שדרוג SegWit2X אמרו שצוות הליבה של ביטקוין צריך ליישם אותו אם הם מודאגים מכך..

הבעיה בטיעון זה היא שאין מספיק זמן לליבה ליישם את השינויים הללו. תוכניות הגנה על הפעלה חוזרת הן עצמן קשיחות קשה ויישום כל סוג של הגנה חוזרת כעת יביא לשלוש רשתות חסימות שונות. יהיו המזלג SegWit2X, מורשת הביטקוין ומורשת הביטקוין עם הגנה חוזרת.

זו חלק מהסיבה שמפתחי הליבה של ביטקוין ואנשים בולטים אחרים כמו צ’רלי לי הם נגד SegWit2X. אם היה זמן רב יותר להתכונן לחלוץ הקשיח, ניתן היה לבנות הגנה חוזרת.

הגן על עצמך מפני התקפות הפעלה חוזרות

אם אתה משקיע בביטקוין ואינך מבצע עסק זה לעתים קרובות עם Bitcion, עליך להחזיק מעמד בשליחת כסף אחרי המזלג עד שיינתן בהירות רבה יותר..

עם זאת, אם אתה באמת צריך לבצע עסק ותרצה לפרק את חשבונותיך בשני פנקסי הספרים, תוכל לשקול ערבוב שירותים. בעזרת זה, תעשה עסקה בשני הרשתות שלא ניתן יהיה לשחק מחדש. יש סוג מסוים של עסקאות שיכול לעשות זאת.

עסקאות אלה הן התגמולים שמקבלים הכורים (מכיוון שהם קרנות חדשות) או עסקאות Coinbase שהם מעורבים. בעסקאות Coinbase אלה, ייתכן שהעסקה שלך תהיה מעורבת עם עסקה אחרת שאינה ניתנת להחזרה.

מצפה

למרות שעבודה החזית הקרובה אינה מגנה על השמעה חוזרת, זה לא אמור להיות דאגה עצומה אם אתה “הודלר” של ביטקוין. אתה לא מוציא באופן קבוע את המטבעות שלך ולכן יש לך זמן לעקוב אחר האופן שבו הדברים נוטים להתפתח.

כפי שראינו מסאגת המזומנים של ביטקוין, היה הרבה FUD (פחד אי וודאות והרס) שהתפשט לפני המזלג סביב מה שיכול לקרות לביטקוין. עם זאת, נראה שהמזלג המשיך ללא מאמץ וזה הוביל להתאחות במחיר הביטקוין.

תמונה מוצגת באמצעות Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map