بررسی ZenCash (ZEN): راهنمای کامل مبتدیان

ZenCash یک سکه حفظ حریم خصوصی نسبتاً جدیدی است که اخیراً مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

این همچنین در زمانی اتفاق می افتد که ارزهای رمزنگاری شده محرمانه کاملاً عصبانی هستند. ما تعداد دیگری از سکه ها را دیده ایم که به منظور تولید ارز رمزپایه خصوصی تر ، به چنگال می زنند.

ZenCash همچنین به دلیل شباهت هایی که با ارز رمزنگاری شده دیگری به نام ZCash دارد ، سکه جالبی برای پوشش است..

با این اوصاف ، چندین ویژگی منحصر به فرد با ZenCash وجود دارد که آن را به یک ارز رمزنگاری خصوصی جالب تبدیل می کند. در این پست نگاهی خواهیم انداخت به فناوری اساسی ZenCash و همچنین تیم ، نقشه راه و پتانسیل رمز.

پیش از این که بتوانیم این کار را انجام دهیم ، باید نیاز اصلی سکه های حریم خصوصی را حل کنیم.

چرا سکه های حریم خصوصی?

بسیاری از مردم عقیده دارند که بیت کوین یک ارز خصوصی است. متأسفانه اینطور نیست.

با توجه به ماهیت بلاکچین بیت کوین ، تمام معاملات انجام شده روی آن قابل پیگیری و در نهایت با نام شخص مرتبط هستند. این همچنین در زنجیره بلوک به صورت تغییرناپذیری ذخیره می شود که به این معنی است که برای همیشه وجود خواهد داشت.

در واقع ، تعدادی از شرکت ها هستند که اکنون از تکنیک ها و الگوریتم های پیشرفته برای پیگیری آنچه در بلاکچین اتفاق می افتد استفاده می کنند. آنها برای ردیابی تعدادی از مجرمان اینترنتی مانند کوه مورد استفاده قرار گرفته اند. هک Gox.

حتی اگر اکثریت قریب به اتفاق مردم از ارزهای رمزپایه برای اهداف غیرقانونی استفاده نکنند ، اما دانستن این فناوری ناراحت کننده است. حریم خصوصی چیزی است که امروزه کم است و ارزهای رمزنگاری شده برای خصوصی نگه داشتن امور مالی شما طراحی شده اند.

از این رو ، تقاضای زیادی برای جایگزینی در قالب ارز رمزپایه خصوصی و غیرقابل ردیابی وجود داشته است. به غیر از انواع تثبیت شده تری مانند Monero (XMR) و ZCash ، انواع جدیدتری مانند Verge (XVG) و Bitcoin Private (BTCP) را نیز مشاهده کرده ایم..

البته در حال حاضر یک سکه با علاقه زیاد ZenCash است.

ZenCash چیست?

ZenCash

ZenCash چیزی فراتر از یک ارز رمزپایه غیرمتمرکز است.

این اولین رمز ارز رمزنگاری شده TLS است که شامل یک شبکه پیام رسانی ، بستر محتوا و دامنه پیش روی همه در یک است.


ZenCash به عنوان یک چنگال Zclassic در تاریخ 23 مه 2017 راه اندازی شد. Zclassic خود یک چنگال Zcash است که باعث می شود ZenCash یک چنگال چنگال باشد و از این رو بسیاری از ویژگی های مشابه Zcash را دارد..

چنگال Zclassic در بلوک 110،000 اتفاق افتاد و به دارندگان ZClassic با نرخ 1 ژن ZEN برای هر کد ZCL پرداخت شد. این اصطلاحاً Airdrop در اصطلاح ارزهای رمزپایه نامیده می شود و یک روش عالی برای توسعه دهندگان برای افزایش تصویب و علاقه به سکه است..

فناوری ZenCash

با توجه به اینکه ZenCash از نوادگان Zcash است ، طبیعتاً از بسیاری از ویژگیهای تکنولوژیکی یکسان برخوردار است. یکی از اساسی ترین اینها مفهوم Zk-snarks است که قادر است معاملات را خصوصی نگه دارد.

ZK-snarks بر اساس نظریه رمزنگاری اثبات دانش صفر بنا شده است. ما قبلاً اثبات دانش صفر را بصورت عمیق پوشش داده ایم ، اما آنها بر اساس ایده اثبات وجود یک کلید بدون آشکار کردن کلید است.

تعدادی ویژگی در زنجیره ZenCash وجود دارد که در زنجیره اصلی وجود ندارد. به عنوان مثال ، ویژگی اصلی ZenCash پایان دادن به رمزگذاری TLS در معاملات است. این باعث امنیت بیشتر آنها می شود.

مورور ، هیچ مالیاتی برای بنیانگذاران وجود ندارد که در پروتکل گنجانده شود. این یکی از بحث برانگیزترین نکاتی بود که باعث ایجاد چنگال Zclassic شد.

توزیع نشانه های ذن که استخراج می شوند با توجه به موارد زیر تقسیم می شود:

  • استخراج کنندگان: 70٪
  • خزانه داری: 10٪
  • اپراتورهای گره امن: 10٪
  • اپراتورهای Super Node: 10٪

عملگرهای گره امن در بالا معادل ZenCash masternodes هستند. Masternodes اساساً شرکت کنندگان در شبکه ای هستند که به منظور مشارکت در تصمیم گیری های حاکمیتی و همچنین حفظ صداقت شبکه ، نشانه های خود را به خطر می اندازند..

با این حال ، گره های امن در شبکه ZenCash از چند جهت متفاوت هستند و از این رو تغییر جزئی در نام آنها وجود دارد.

بررسی اجمالی گره های امن

گره های امن ZenCash

منبع تصویر: یوتیوب

گره های امن برخلاف حالت اشتراکی Masternode از گردش خارج نمی شوند و برای کار با یک گره امن ، سکه کمتری وجود دارد.

گره های امن توابعی را انجام می دهند مانند اطمینان از اینکه همه تراکنش ها در واقع امن و رمزگذاری شده بین کیف پول و گره ها هستند. آنها این کار را با حفظ بلاکچین کامل ZenCash انجام خواهند داد. گره های امن رمزگذاری مبتنی بر گواهی را برای کیف پول ها نیز فراهم می کنند.

علاوه بر این ، اپراتورهای گره ایمن سعی می کنند شبکه را به طور مناسب غیرمتمرکز نگه دارند و از این رو کمتر در معرض هر نوع حمله DDOS هستند..

برای کار با یک گره امن ، باید 42 ZEN را در معرض خطر قرار دهید. در نرخ ارز فعلی فقط 1500 دلار است که به طور قابل توجهی کمتر از مبلغی است که شما برای استفاده از یک مدل Dash dash (مثلا 443 هزار دلار) نیاز دارید.

از این رو ، مانع کار با یک گره امن بسیار کمتر از سایر ارزهای رمزپایه است و این بدان معنی است که زمینه بیشتری برای تمرکززدایی وجود دارد.

اخیراً ، Zencash مفهوم فوق گره ها را نیز معرفی کرده است. اینها به 500 ZEN سرمایه گذاری نیاز دارند و به مدیریت شبکه اصلی از جمله میزبانی از چندین سرویس و شبکه های جانبی کمک می کنند. آنها همچنین زمان فعال بودن گره را ردیابی می کنند.

استخراج ZenCash

الگوریتم استخراج در ZenCash Equihash است. این همان الگوریتمی است که در استخراج Zcash و Zclassic استفاده می شود.

استخراج از طریق الگوریتم استخراج Proof-of-Work (POW) انجام می شود که پاداش بلوک 12.5 ZEN را برای هر بلوک استخراج شده پرداخت می کند. تقریباً مانند سایر ارزهای رمزپایه ، کل عرضه سکه های قابل استخراج در ZenCash ثابت و محدود به 21 میلیون ZEN است.

زمان انسداد در ZenCash 2.5 دقیقه است ، که با قدرت هش کردن فعلی به این معنی است که در طی یک ماه حدود 218،000 ZEN استخراج می شود. در کل عرضه حدود 3.8 میلیون سکه وجود دارد.

به روشی مشابه بیت کوین ، نصف پاداش استخراج نیز خواهد بود که هر 4 سال یکبار اتفاق می افتد. اگر نگاهی به سودآوری استخراج بیندازیم ، ZenCash از نظر بازده کلی در حال حاضر بین ZCash و Zclassic نشسته است.

سودآوری استخراج ZenCash

منبع تصویر: whattomine.com

سایر ویژگی های ZenCash

سه ویژگی دیگر وجود دارد که در شبکه ZenCash گنجانده شده است که باعث می شود آن چیزی فراتر از یک ارز رمزپایه آگاهانه از حریم خصوصی باشد. این موارد شامل چت ، انتشار محتوا و امکان دور زدن ممنوعیت تجارت رمزنگاری است.

این سه ویژگی ZenChat ، ZenPub و ZenHide نامیده می شوند.

ذن چت

این سرویس پیام رسانی در پروتکل ZenCash است. این رمز با استفاده از الگوریتم هایی مانند AES-256 رمزگذاری شده است که به عنوان یکی از ایمن ترین موارد موجود شناخته می شود.

این پیام ها در واقع با استفاده از طرح اصلی پروتکل ZCash ارسال می شوند که در آن معامله می تواند همراه با یک پیام باشد. این پیام ها باید به 512 نویسه محدود شوند.

ZenPub

برای آن دسته از تولیدکنندگان محتوا که مایلند مطالب را به صورت ناشناس منتشر کنند ، می توانند از ZenPub استفاده کنند. این به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا از طریق استفاده از مطالب را به صورت ناشناس منتشر کنند IPFS. این از طریق متن متن آدرس Z ارسال شده است.

ZenHide

این احتمالاً یکی از جالب ترین ویژگی های شبکه ZenCash است. آیا می دانید کشورهایی که با بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر خصمانه هستند می توانند در واقع آنها را مسدود کنند?

به منظور دور زدن این موضوع ، ZenCash از تکنیکی به نام “پیشروی دامنه” استفاده می کند. این اساساً نقطه پایان ارتباط را پنهان می کند تا ارتباط را پنهان کند. این کار با اتصال از طریق HTTPS به CDN انجام می شود.

تحولات آینده

یکی از پیشنهادات اولیه ZenCash مفهوم ساختار حاکمیتی گسترده تری است که اجازه می دهد تصمیمات مهم توسعه به صورت غیرمتمرکز به جامعه برون سپرده شود..

تیم ZenCash به دنبال ساخت پروتکل یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) است. این مورد با Etheruem در سال 2016 رواج پیدا کرد قبل از اینکه یک هک ویرانگر DAO اولیه را که منجر به شکل گیری Ethereum Classic شد ، پایین بیاورد.

تیم ZenCash می خواهد ساختار حاکمیت DAO خود را بسیار گسترده تر کرده و از طریق DAO های متعدد نوعی چشم انداز رقابت را باز کند. در واقع ، هر DAO تیم متفاوتی خواهد داشت که روی جنبه های مختلف شبکه ZenCash کار می کند.

نقشه راه ZenCash

تصویر از طریق zencash.com

جدا از حفظ یکپارچگی و امنیت ZenCash ، اما DAO در تصمیم گیری های حاکمیتی که برای تغییرات شبکه اعمال می شود ، کمک خواهد کرد. با استفاده از ساختارهای حاکم سخت مانند DAO ، احتمال تقسیم شبکه در آینده محدود است.

می توانید بیشتر در مورد ساختار رأی گیری DAO در اصل بخوانید کاغذ سفید ZenCash.

تیم هسته اختصاصی

به نظر می رسد اعضای اصلی پشت ZenCash برای توسعه یک ارز رمزنگاری شده و شبکه بسیار واجد شرایط هستند. ZenCash توسط Joshua Yabut ، Rob Viglione و Rolf Versluis هدایت می شود.

جوشوا یک توسعه دهنده بهره برداری با آموزش است که در مهندسی هوافضا کار کرده است. با توجه به سابقه او در کشف سوit استفاده ، مهارت های او برای توسعه شبکه ZenCash که در برابر حملات بازیگران شرور مقاوم باشد ، به خوبی قابل استفاده است. او همچنین تجربه زیادی از پیشرفت در تیم اصلی در Zclassic دارد.

راب همچنین یکی از اعضای قبلی تیم Zclassic است و به همین نسبت تجربه توسعه ارزهای رمزنگاری شده را دارد. او در پروژه BitShares کار کرده و همچنین از Bitgate مشاوره گرفته است.

رولف یک استخراج کننده بیت کوین و ZenCash است که تجربه زیادی در صنعت IT دارد. وی در سیستم های سیسکو و همچنین در نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان یک افسر آموزش دیده هسته ای کار کرده است.

جدا از داشتن چنین تجربه ای در پشت ZenCash ، تیم همچنین بسیار فعال است و به طور مداوم با جامعه همکاری می کند. شما می توانید به آنها سر بزنید کانال شل برای درک بهتر بحث های در حال انجام.

نگرانی های بالقوه?

یکی از نگرانی هایی که ممکن است برخی از افراد با ZenCash داشته باشند این است که یک آسیب پذیری در پروتکل اساسی ZCash می تواند بر ZenCash تأثیر بگذارد با توجه به اینکه زیر شاخه است.

یکی از مهمترین جنبه های بحث انگیز Zcash از دیدگاه حداکثر گرایش حریم خصوصی ، کلید خصوصی مورد اعتماد و همچنین مراسم Zcash است. بسیاری سوالاتی را در مورد میزان اعتمادی که جامعه می تواند به دست بنیانگذاران اصلی Zcash یا فرآیندی که برای تأمین کلید استفاده کرده اند ، ایجاد کرده است..

اگر به هر دلیلی ، کلید خصوصی با Zcash به خطر بیفتد ، این امر به طور واقعی بر ZenCash تأثیر می گذارد. با این حال ، این بر روی سطح ارتباطات پروتکل و اقدامات امنیتی که در حال حاضر اعمال می شود تأثیر نخواهد گذاشت.

علاوه بر این ، تیم ZenCash همچنین تصمیم گرفته است که به یک مراسم جدید تولید پارامتر حرکت کند. این باید براساس حمایت گسترده جامعه باشد. همانطور که توسط رولف ، مهندس ارشد ذکر شده است:

ما به یک سیستم نرم افزاری اساسی دیگر منتقل خواهیم شد و در آن زمان به مجموعه دیگری از پارامترها خواهیم رفت

این نشان می دهد که توسعه دهندگان نسبت به نگرانی های جامعه عمومی آزاد هستند.

نشانه های ZenCash (ZEN)

نشانه های ZenCash از ژوئن 2017 معامله شده اند و قیمت عملکرد بیشتر بازار ارزهای رمزپایه را ردیابی می کند. اگر می خواهید برخی از نشانه ها را خریداری کنید ، بهترین مبادلات یا Bittrex of Cryptopia است.

هنگامی که ZEN خود را خریداری کردید ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید آن را بصورت آفلاین ذخیره کنید.

شاید مطمئن ترین راه برای ذخیره سازی ZEN شما کیف پول سخت افزاری باشد. ZenCash اکنون در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S پشتیبانی می شود.

اگر می خواهید عملکرد کامل شبکه ZenCash را بدست آورید ، می توانید کیف پول های رومیزی پیشنهادی توسعه دهنده را بارگیری و استفاده کنید. این است کیف پول آریزین و در ویندوز ، لینوکس و مک موجود است.

کیف پول آریزن

تصویر از طریق توییتر

کیف پول در نسخه موبایل در اندروید نیز موجود است. گزینه نهایی برای ذخیره سازی استفاده از کیف پول کاغذی و سردخانه است. ZenCash ابزاری برای تولید کیف پول کاغذی دارد که به شما کمک خواهد کرد.

نتیجه

ZenCash بدون شک یک پروژه جالب است. پروتکل اساسی شامل برخی از پیشرفته ترین فن آوری ها مانند Zk-snarks است که قادر به تسهیل معاملات خصوصی هستند.

علاوه بر این ، ZenCash از بسیاری از نگرانی هایی که مردم ممکن است با مالیات بنیانگذار که بخشی از پروتکل Zcash است ، اجتناب می کند. همچنین تعدادی از ویژگی های جالب دیگر ZenCash وجود دارد که آن را به یک پروژه هیجان انگیز تبدیل می کند.

از پیام رسانی امن گرفته تا انتشار محتوا و حاکمیت غیرمتمرکز ، ZenCash می خواهد یک اکوسیستم خصوصی خصوصی بسازد. گرچه ممکن است در مورد کلید خصوصی امن برخی از نگرانی ها وجود داشته باشد ، اما این چیزی است که تیم توسعه برای گفتگو با جامعه باز است.

در حالی که ما خوانندگان را به انجام تحقیقات خود تشویق می کنیم ، به نظر می رسد ZenCash یک پروژه جالب برای تماشای در بازار رو به افزایش حریم خصوصی سکه است..

تصویر ویژه از طریق zencash.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me