بررسی کندو: Steem Fork & Blockchain برای وب 3.0

Hive یکی از جدیدترین بلاک چین های موجود در صحنه است که در 20 مارس 2020 به عنوان زورگوش از بلاکچین Steem ایجاد شده است.

با توجه به افرادی که در آن درگیر بودند ، این بدون شک یکی از بحث برانگیزترین چنگال های سال 2020 بود. یکی از قهرمانان اصلی این امر کسی نبود جز جاستین سان ، بنیانگذار ترون. بسیاری از آن به عنوان تصرف اکوسیستم Steem در نظر گرفتند.

صرف نظر از درگیری ، آیا کندو قابل تأمل است?

در این بررسی Hive ، سعی می کنم با ارائه هر آنچه که باید بدانید به شما پاسخ دهم. من همچنین موارد استفاده طولانی مدت و پتانسیل فرزندخواندگی HIVE را تجزیه و تحلیل می کنم.

کندو چیست?

کندو به عنوان سفت و سخت blockchain Steem ایجاد شده است و هدف آن به حداکثر رساندن تمرکز زدایی در blockchain اجتماعی پس از تصاحب شرکت Steem and Steemit توسط بنیاد Tron و مدیر عامل آن جاستین سان است. Hive همچنان یک پلتفرم وبلاگ نویسی اجتماعی است که شامل جوایز ارزهای رمزپایه شده و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و استفاده از نشانه های رسانه هوشمند (SMT) را ارتقا می دهد..

پلتفرم Hive به کاربران این امکان را می دهد تا مقالات اصلی نوشته شده خود را ، که به طور غیرقابل تغییر در بلاک چین Hive ذخیره می شوند ، ارسال کنند. پاداش سازندگان با دلار بومی Hive (HIVE) توسط سایر کاربران با رای دادن بیشتر در مورد محتوای آنها ، پاداش می گیرد. جوایز بر اساس مکانیسم تورمی که در کد بلاکچین وجود دارد و براساس ارزش رمز HIVE توزیع می شوند.

زنجیره بلوک کندو

مزایای زنجیره بلوک Hive. تصویر از طریق Hive.io

همچنین کاربران می توانند در فرآیندی معروف به staking بین دلار Hive و Hive power تبدیل کنند. Hive Power نشانه های نفوذی است که به کاربران امکان کنترل بیشتر در پرداخت های پس از آن را می دهد و به آنها امکان می دهد از جوایز مراقبت کسب کنند.

آنها همچنین به کاربران اجازه می دهند تا به شاهدان حاکم بر بلاکچین رأی دهند. در تغییری که از زنجیره اصلی Steem وجود دارد ، برای توکن های تازه کنده شده Hive به یک دوره 30 روز واگذاری نیاز است. این تأخیر در حاکمیت و رأی دادن را فراهم می کند و به شما کمک می کند تا از اقدامات احتمالی تصاحب قدرت جلوگیری شود.


چنگال استیم

هاردفورک زنجیره بلوک Steem در واقع مدت زمان بسیار طولانی است که از زمان آغاز بلاکچین آغاز شده است. این بدان دلیل است که در همان ابتدای کار ، هنگامی که زنجیره بلوک Steem ایجاد شد ، سازندگان آن یک نینجا استخراج کردند که به Steemit Inc. بیش از 80٪ از منابع STEEM را کنترل می کرد..

این امر با عدم ارائه اطلاعات کافی به دیگران برای راه اندازی ماینینگ برای بلاکچین امکان پذیر شد. هنگامی که Steemit Inc کنترل 80٪ استخراج توکن STEEM را خاموش کرد و بلاکچین به Delegated Proof of Stake تغییر یافت.

پذیرندگان اولیه از این اقدام ناراحت بودند ، اما جامعه اجازه داد با این درک که بودجه استخراج شده نینجا برای توسعه اختصاص داده می شود ، و توسط Steemit Inc مورد سو استفاده قرار نگیرد ، ایستادگی کند..

Steem Steemit

Steem Blockchain توسط Steemit Inc اجرا می شود

این اعتماد برای تقریباً چهار سال مورد تأیید قرار گرفت تا اینکه بنیاد Tron Steemit Inc و Steem را در فوریه سال 2020 خریداری کرد. بنیاد Tron همچنین 80٪ سهام Steem استخراج شده از نینجا را به دست آورد و استفاده از آنها را برای تأثیرگذاری بر حاکمیت بلاکچین آغاز کرد..

این امر منجر به تلاش softfork توسط شاهدان برای جلوگیری از قفل شدن بودجه بنیاد ترون برای جلوگیری از سو mis استفاده شد. از آنجا که بنیاد ترون ارتباط زیادی با صرافی هایی دارد که مقدار زیادی STEEM را در اختیار دارند ، آنها توانستند نرم نرم را برگردانند و به منابع مالی قفل شده دسترسی پیدا کنند. جاستین سان ، مدیر عامل TRON ، گفته می شود که از دارایی های خود برای پشتیبانی از چنگال نیز استفاده کرده است.

پاسخ جامعه Steem این بود که برای یک hardfork آماده شوند که می تواند آنها را از کنترل Steemit و بنیاد Tron بر روی سیستم عامل و بلاک چین Steem جدا کند. این امر منجر به ایجاد سخت افزار واقعی و ایجاد بلاکچین Hive در 20 مارس 2020 شد.

جاستین سان استیم

جاستین سان نامه ی سرگشاده به انجمن Steem

در hardfork زنجیره بلوک Hive دقیقاً از زنجیره بلوک Steem کپی کرد ، به این معنی که تمام محتوای ایجاد شده در زنجیره بلوک Steem تا آن زمان هم اکنون بخشی از زنجیره بلوک Hive بود. همچنین این بدان معنی است که تمام حساب های Steem نیز در بلاکچین Hive وجود دارد که دارای آینه ای از STEEM ، دلار Steem و توازن رمز Steem Power است که به کیف پول های HIVE بسته می شوند.

یک استثنا در این مورد حساب های Steemit Inc و حساب کسانی است که از حمله دولت به بلاک چین Steem پشتیبانی می کنند. این حساب ها منتقل شدند ، اما نشانه های HIVE را دریافت نکردند. 80٪ نینجا استخراج شده سهام نیز از hardfork حذف شد و در blockchain HIVE وجود ندارد.

از زمان سخت کشی تعداد زیادی از اعضای فعال Steemit به Hive منتقل شده اند ، و آنها همچنین روند انحلال منابع STEEM خود را آغاز کرده اند..

شما فکر می کنید که زورگوش به اختلافات بین دو گروه خاتمه می دهد ، اما هر جامعه به اقدام علیه دیگری ادامه داده است.

ارسال مسابقه Hardfork

به عنوان مثال ، ردیاب حاکمیت Hive برای شناسایی چندین حساب استفاده شده است که گمان می رود برای عملکرد در جهت منافع ترون پرداخت شده است. شایعه شده است که این حساب ها از لیست Hive در لیست سیاه قرار گرفته اند ، اما مشخص نیست که این شایعات صحت دارند یا خیر. درست است که شاهدانی که هاردفورک Tron 0.22.5 را اجرا می کنند مجاز به تولید بلوک های Hive نیستند.

Hardfork 0.22.888

برخی از 20 شاهد برتر دلسوز کندو در زنجیره. تصویر از طریق وبلاگ کندو

استیمیت و بنیاد ترون با آزادی این اقدامات تلافی جویانه کرده اند هاردفورک 0.22.888 که مانع از جابجایی وجوه Steem خود از 20 شاهد دلسوز کندو می شود. Steemit ادعا کرده است که این حرکت برای جلوگیری از خصومت و هرزنامه در شبکه ضروری است.

در حالی که دو گروه کنترل همچنان در تعارض با یکدیگر هستند اما این امر تأثیری بر کاربران نداشته است. کاربران اصلی می توانند حساب های خود را در هر دو بلاکچین Steem و Hive خوب کار کنند و آنها می توانند به استفاده از یکی یا دیگری یا هر دو ادامه دهند..

تغییرات از Steem به Hive

Hardfork Hive بلافاصله چندین تغییر مهم در blockchain ایجاد می کند ، انتظار می رود تغییرات بیشتری در هفته ها و ماه های آینده انجام شود. بلاکچین جدید Hive شامل نشانه های استخراج شده 80٪ نینجا نیست ، که به عنوان پیشگیری از تمرکز بلاکچین و سانسور احتمالی انجام شده است..

در حالی که رمزها به Hive منتقل نشده اند ، حساب های بنیانگذار منتقل شده است (بدون نشانه های ریشه دار) و در صورت تمایل به آنها اجازه داده می شود در زنجیره بلوک جدید شرکت کنند.

مزایای کندو

برخی از مزایای اصلی کندو

توسعه دهندگان Hive با درج 30 روز دوره واگذاری برای سهام جدید و افزایش قدرت توکن ها ، محافظت در برابر حملات حاکمیت بر شبکه را افزایش داده اند..

این دوره واگذاری 30 روز تأخیر در مشارکت در حاکمیت و رأی دادن به بلاکچین ایجاد می کند ، اگرچه اقدامات دیگری تحت تأثیر قرار نمی گیرد. می تواند تغییرات حکمرانی بیشتری در زنجیره بلوک اعمال شود ، اما بدون مشورت قبلی با جامعه هیچ تغییری ایجاد نمی شود.

فن آوری کندو / موارد استفاده

Hive مدل توافق نمایشی توافق سهام (DPoS) را که توسط Steem استفاده شده است ، حفظ می کند. این امکان را برای استفاده از شاهدان و دارندگان توکن برای رأی دادن به آن گواهان و تفویض قدرت رأی دادن به شاهد انتخابی خود فراهم می کند..

شاهدان وظیفه دارند بلاکچین را حفظ و اداره کنند. با حذف سهام عظیم نینجا در بلاک چین Steem تلاش می شود تا نقطه تمرکز را که به Tron امکان کنترل روند رأی گیری و اداره بلاکچین را می دهد ، حذف کند..

علاوه بر بهره مندی از حاکمیت غیرمتمرکز ، کاربران زنجیره بلوک Hive می توانند از ویژگی های فناوری زیر نیز بهره مند شوند:

 • بار بلوک سه ثانیه ای
 • معاملات رایگان
 • مقیاس پذیری
 • نام شخصی برای حساب ها / کیف پول ها ؛
 • قابلیت های سپردن
 • سیستم پاداش برای رسانه های اجتماعی ، بازی ها و موارد استفاده از انتشار.

زنجیره بلوک Hive نیز در طول 20.5 سال 9.5٪ کاهش تورم APR را به 0.95٪ APR اعمال کرده است. نرخ تورم با نرخ 0.01٪ در هر 250،000 بلوک یا حدود 0.5٪ در سال کاهش می یابد. این محاسبه تورم با hardfork 16 آغاز می شود که در سال 2016 اجرا شد. همزمان با ایجاد رمزهای جدید ، توزیع آنها به شرح زیر است:

 • 65٪ نرخ تورم به نویسندگان / مديران.
 • 15٪ تورم به سهامداران.
 • 10٪ تورم برای جلوگیری از تولید.
 • 10٪ تورم به صندوق زنبور عسل.

Dapps on The Hive Blockchain

Steem بستر اصلی Steemit است ، در حالی که Hive از آن استفاده می کند hive.blog به عنوان سکوی اصلی آن با این حال یک سیستم عامل مفید تر نامیده می شود اوج به سرعت ظهور کرده است. پلت فرم Peakd بسیار مفید است زیرا نه تنها شامل ویژگی های وبلاگ نویسی بلاکچین است ، بلکه امکان کشف dApp های شخص ثالث را نیز فراهم می کند..

این dApp ها در حال گسترش گسترده در Steem بودند ، تقریباً 100 dApp در بلاکچین Steem ، از جمله پلت فرم ویدیوی غیرمتمرکز DTube ، یک پلت فرم شبیه Instagram به نام APPICS و بازی محبوب کارت Steem Monsters.

Hive Dapp Stats

برخی از آمارهای Dapp در بلاکچین کندو

از اواخر آوریل 2020 بیش از ده برنامه dApp و بازی وجود دارد که از Steem مهاجرت کرده یا به تازگی برای Hive ایجاد شده اند. اینها شامل بازی کارت تجاری Splinterlands و پلت فرم ویدیویی 3speak است. همچنین شایعه شده است که بازی محبوب کارت بازرگانی Steem Monsters برای Hive در حال انتقال است.

برای لیستی از dApps ، بازی ها ، ابزارها و سایر برنامه های افزودنی شخص ثالث پروژه های کندو جستجوی بلاکچین و دایرکتوری را ارائه می دهد که در این مقاله 66 برنامه ، سایت و ابزار ساخته شده توسط جامعه Hive لیست شده است. فهرست دیگری در کندو چه.

تیم & انجمن

تیم Hive از ابتدای بلاکچین اعلام کرد 30 توسعه دهنده اصلی وجود دارند که از این شبکه پشتیبانی می کنند. بسیاری از این افراد شاهد سابق Steem و اعضای جامعه هستند که قبلاً به شدت با بلاکچین Steem درگیر بوده اند.

علاوه بر این ، آنها گفته اند بیش از 80 نفر دیگر درگیر توسعه خارج از نرم افزار اصلی بلاکچین هستند. آنها همچنین این نکته را مطرح کردند که به جامعه اطلاع دهند که هر کسی که بخواهد در جهت گیری بلاکچین مشارکت کند آزاد است و این جهت آینده بلاکچین با اجماع جامعه تعیین خواهد شد..

صفحه Hive About به شرح زیر است:

با داشتن یک جامعه متنوع از ذینفعان و بدون کنترل بازیگران بد ، افراد می توانند مالکیت واقعی را در یک بلاکچین غیرمتمرکز تجربه کنند & ارز رمزنگاری شده.

به عبارت دیگر ، Hive به تمرکززدایی اختصاص داده شده است ، و جامعه قوی و عدم رهبری مطلق خود را به بزرگترین نقطه فروش خود تبدیل کرده است. تاکنون این امر توسط جامعه ابراز شده است ، که همچنان به پیام عدم تمرکز بسیار متعهد مانده است.

صندوق کندوی غیرمتمرکز

یکی از ویژگی های فوق العاده مهم ، مهیج و ابتکاری که به Hive اضافه شده ، صندوق کندوی غیرمتمرکز (DHF) آن است که یک مدل توسعه بی اعتماد است که بخشی از بودجه های ریشه دار و علائم جدید آینده را برای توسعه پروژه از طریق مدیریت جامعه.

در زمان راه اندازی بلاکچین Hive با اختصاص بخشی از توکن های جدید HIVE به DHF به عنوان راهی برای ایجاد یک منبع بزرگ و قوی برای کمک به رشد آینده بلاکچین ، توانست همان سطح رمزهای Steem را حفظ کند. برای حمایت از جامعه و توسعه غیرمتمرکز شبکه.

صندوق کندوی غیرمتمرکز

وجوه موجود در صندوق کندو غیرمتمرکز. منبع تصویر اوج

DHF ، که به آن HiveDAO نیز گفته می شود ، می تواند برای تأمین هزینه پیشنهادهای اعضای جامعه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین کاربران می توانند به دلخواه خود به تغییرات پیشنهادی رأی دهند.

برخلاف ذخیره وجوه استخراج شده توسط نینجا که توسط شرکت Steemit Inc نگهداری می شود ، صندوق Hive به گونه ای ایجاد شده است که مانع از آن می شود که یک شخص یا گروه واحد بتواند بر صندوق ها کنترل داشته باشد یا کنترل تغییرات بزرگ بلاکچین یا جامعه را داشته باشد..

نکته مهم دیگر در مورد وجوه DHF این است که آنها برای جلوگیری از سیل نشانه ها در بازار قفل شده اند. با ارتقا آینده Hive به آرامی منتشر می شوند.

نشانه های کندو

درست مانند بلاکچین Steem ، سه رمز مختلف در بلاکچین Hive استفاده شده است. هر کدام عملکرد متفاوتی را با اکوسیستم انجام می دهند. این سه رمز علامت HIVE ، Hive Power و دلار با پشتیبانی Hive هستند.

 • کندو – HIVE رمز ارز مایع پایه در سیستم عامل است. HIVE را می توان به Hive Power تبدیل کرد ، با دلار Hive معامله کرد یا به حساب های دیگر منتقل کرد. این رمز ارز رمزنگاری شده ، مشابه بیت کوین است.
 • کندوی قدرت – Hive Power (مخفف HP) اندازه گیری میزان نفوذ کاربر در شبکه Hive است. هرچه کاربر قدرت بیشتری داشته باشد ، بیشتر می تواند بر ارزش پست ها و نظرات تأثیر بگذارد. Hive Power مایعات کمتری دارد. اگر کاربری بخواهد HP “Power Down” کند ، توزیع مساوی هفته ای HIVE را در مدت زمان 13 هفته دریافت می کند.
 • دلار کندو – دلارهای زنبور عسل (که به اختصار HBD مخفف می شود) توکن های ارزی با ارزش پایدار مایع هستند که به گونه ای طراحی می شوند که به 1 دلار آمریکا متصل شوند. دلارهای کندو را می توان با HIVE معامله کرد و برای تجارت یا مبادله به حساب های دیگر منتقل کرد. دلارهای کندو نیز ممکن است از طریق فرایندی که 3.5 روز به طول می انجامد به HIVE تبدیل شوند.

قیمت HIVE از 22 آوریل 2020 تا 27 آوریل 2020 تقریبا 800 درصد افزایش یافت زیرا چندین صرافی بزرگ ، از جمله Huobi Global و Binance ، رمز ارز برای تجارت را ذکر کردند.

کندو قیمت CMC

عملکرد اخیر HIVE. تصویر از طریق CMC

این رمز ارز را از کمی بالاتر از 0.11 دلار به کمی بیشتر از 0.82 دلار رساند. این توکن از اوج خود عقب نشینی کرده است و از 29 آوریل سال 2020 با کمی بیش از 0.44 دلار معامله می شود ، و به آن 124 میلیون دلار می دهد و به عنوان چهل و هشتمین ارز رمزنگاری شده از نظر سقف بازار شناخته می شود..

جالب است بدانید که ارزش توکن اصلی STEEM در حال حاضر چیزی کمتر از 0.20 دلار یا کمتر از نصف ارزش HIVE است.

کیف پول کندو

کیف پول های کندو برای ویندوز ، MacOS ، لینوکس ، iOS ، آندروید در دسترس هستند & وب می توانید لیست کاملی از کیف پول های موجود را پیدا کنید اینجا. در حال حاضر هفت کیف پول ذکر شده است ، از جمله کیف پول بومی که در حساب Hive گنجانده شده است.

کیف پول کندو

برخی از محبوب ترین کیف پول های کندو

بدیهی است که این ساده ترین راه برای ذخیره نشانه های Hive است اگر به عنوان بخشی از گاوصندوق فروخته شوند. متناوباً ، Peakd به عنوان یک رابط کاربری بهبود یافته برای بلاکچین Hive عمل می کند و همچنین دارای قابلیت کیف پول است.

گزینه های دیگر عبارتند از:

 • کشتی, که یک کیف پول رومیزی ساده است که در ابتدا برای Steem در سال 2017 منتشر شد. این گزینه محبوب برای کسانی است که می خواهند مکانی امن تر برای ذخیره رمزهای خود داشته باشند.
 • Keychain کندو, یک برنامه افزودنی Chrome که به کاربران امکان می دهد تمام برنامه های hive را در مرورگر خود مشاهده کنند.
 • کیف پول کندو, یک برنامه تلفن همراه برای دستگاه های Android و iOS. این به عنوان امن تبلیغ می شود و امکان افزودن چندین حساب و استفاده از کدهای QR را فراهم می کند.
 • عزت, یک رابط بسته بندی زیبا و مفید در اطراف شبکه Blockchain Hive به شما امکان می دهد پست های خود را ایجاد کنید ، در منابع خبری خود گشت و گذار کنید ، آنچه را دوست دارید رأی دهید ، نظر بنویسید ، پاسخ بخوانید ، تمام عملکردهای اصلی کندو را در گشت و گذار اجتماعی روزانه و همچنین اقدامات کیف پول انجام دهید. موارد اضافی دیگر مانند جستجو ، کشف برچسب های مختلف و غیره.
 • Hivesigner یکی دیگر از برنامه های افزودنی Chrome برای مدیریت کلیدهای خصوصی Hive است.

نقشه راه کندو

در حال حاضر هیچ نقشه راه رسمی Hive وجود ندارد زیرا تیم توسعه مشغول کار بر روی چالش های ارائه شده توسط hardfork بوده است. با توجه به نکته مثبت ، این شبکه در شش هفته اول فعالیت خود در ارسال و مشارکت افزایش یافته است.

مخازن کد زنده هستند و بسیاری از رفع اشکال ها قبلاً اجرا شده اند ، و تعدادی تغییرات پیشنهادی اضافی و بحث درباره این تغییرات وجود دارد. حکومت مبتنی بر جامعه مطابق انتظار کار می کند.

علاوه بر این ، زیرساخت شبکه تقویت می شود تا پایدار و ایمن باقی بماند و گره های بیشتری به صورت آنلاین برای افزایش تمرکززدایی شبکه وارد می شوند..

هیئت مدیره GitLab

هیئت توسعه کندو در GitLab

تعداد فزاینده ای از برنامه ها و سرویس های dApp از Steem به Hive مهاجرت می کنند یا منحصراً برای Hive در حال توسعه هستند. از همه مهمتر ، جامعه به طور فزاینده ای در توسعه ، اداره و فعالیت فعال است.

اساساً این یک دوره تحول بزرگ و همچنین یک دوره آماده سازی و تأیید عالی است. وظایف زیادی در ارتباط با ایجاد زنجیره بلوکی جدید وجود دارد که هنوز انجام نشده است. تیم توسعه در حال مقابله با این وظایف است و در عین حال زمینه را برای آینده فراهم می کند.

در حال حاضر تمرکز بر روی به روزرسانی کد پایه و استقرار ، توسعه API ، کندانسور و میزبانی تصویر و اجازه دادن به جامعه برای بحث در مورد پیشنهادات آینده است..

از آنجا که توسعه Hive قصد دارد به صورت غیرمتمرکز باقی بماند و به جامعه اجازه می دهد تغییرات را پیشنهاد و تصویب کند ، یک نقشه راه رسمی هرگز منتشر نمی شود ، زیرا توسعه بلاکچین Hive به نیازهای جامعه بستگی دارد.

نتیجه

اگرچه مزایا و نقاط قوتی برای Steem وجود دارد ، افزایش تمرکز ناشی از خرید بنیاد ترون برای بسیاری از اعضای جامعه و شاهدانی که می خواستند یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز داشته باشند بسیار زیاد بود. این امر منجر به ایجاد هاردفورک در ساخت Hive شد.

چندین کیفیت Hive وجود دارد که در حال ارتقا هستند ، اصلی ترین آنها ساختار غیرمتمرکز شبکه و مدیریت منابع مالی در بلاکچین است. اکوسیستم dApp به سرعت در حال رشد است و همچنین بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد ، و با درگیر شدن کاربران طولانی مدت Steem و شاهدان بلاکچین Hive شروع خوبی دارد..

برجسته سازی این شروع خوب ، تجمع آوریل در ارزش توکن های HIVE در آوریل 2020 بود که باعث شد این بلاکچین بسیار ارزشمندتر از بلاک چین اصلی آن باشد. اگرچه این تنها ویژگی تعیین کننده موفقیت بلاکچین نیست ، اما این ویژگی می تواند به طور بالقوه توجه بیشتر و کاربران بیشتری را به جامعه Hive جلب کند.

تصویر ویژه از طریق Shutterstock & کندو

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیقات خود را انجام دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map